Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
20. jún 2009

No ahoj,tak s datumom to nevyšlo ale hodina by mohla 😉 a potom všetko ostatne 🙂 a len sa šetri energie budeš ešte potrebovať vela 😅...
tuto diskusiu tu udržujeme len my dve,ostatne maminy sa vyparili 😔

alfomilka
21. jún 2009

asi tak nejak.
alebo su uz po ... alebo este maju cas
obdivujem, ako sa v pohode ozyvas. ja som bola prve tyzdne dooost hotova, maly Kubko sice super spaval, ale len cez den od 12 do 17, ,ked som vyuzivala cas na pracu. Ale v noci sa mu nechcelo a inak cez den tiez nie 😒 .
tak zajtra idem zasa na CTG do nemocnice, to sa budu cudovat, ze ma tam vidia este nerozdvojenu, ked mi Dr. Loksa ani nechcel dat dalsi termin, ze aj tak uz nepridem 😀 , dostala som sice datum, kedy mam prist, ale nie cas, ze ved naco 😀 .

martinka1981
autor
22. jún 2009

No začiatky boli aj u nas ťažke hlavne po psychickej stranke,bola som hotova vobec som nevedela čo mam robiť,ani som nevarila nič. Ale pomaly sa to zlepšovalo 🙂 a teraz to už ide. Mala spinka cez den niekedy viac niekedy menej ale ta chvilka čo sa sem pozrem sa da najsť 😉 A čo sa tyka dr. som teda prekvapena,že ani termin ti nedali 😕 ja som chodievala na ctg v utorok...kedy maš vlastne termin? Ked tak čakaju že sa už rozdvojiš...

alfomilka
23. jún 2009

nooo, Dr. v poho, on mi dal datum, ale nedal hodinu, kedy mam prist, lebo sa uskrnal, ze o 2 tyzdne uz urcite nepridem, ked som taak otvorena a krcok ma max 1,5 cm. On sa smial, ze v uz ten den, co som tam bola, mozno ani domov nepridem. Takze on by mi termin dal, len neveril, ze sa este uvidime v stave 2in1 😀 .
Aj ked celkom nechapem, co robia okolo tych kontrol take caviky. Pri prvom tehotenstve som chodila ku gynekologovi len do konca 8 mesiaca raz za mesiac a potom ma riesila LEN nemocnica a tym stacilo raz za tyzden CTG, a ultrazvuk. A tu? V pondelky CTG, v stredy Dr. Loksa a kedze mam termin porodu na utorok 30.6. , tak zasa na CTG uz teraz v piatok. Tak pre mna doooost otrava. Naco? Ved maly je stale aktivnejsi a aktivnejsi, v pohode. A stale musim riesit, kam strcim na ten cas Kubka, lebo ten by nevydrzal sediet niekde len tak hodinu.
Tak uz by som to mala radsej za sebou. Aj ked viem, ze cas oddychu sa skonci a zacne stres, ktore dieta a co vlastne riesit.

martinka1981
autor
24. jún 2009

No veru je to otrava stale chodiť po vyšetreniach 😒 a po termine som chodila na CTG kazdy druhy den. Ale našťastie to netrvalo dlho,2.5. som mala termin a 5.5. som išla do nemocky a 6.5. mi dali vyvolavačku. Tiež som bola otvorena na 1cm a krčok mäkky len sa to nevedelo neako naštartovať. Po vyvolavačke pol hodku som už mala 2 minutove kontrakcie a na vizite sa všetci čudovali a Loksa ani nečakal že v ten deň porodim 😅 to bolo prekvapenie pre neho,si myslel že porodim až na druhy deň ako prvorodička 😝ale to by som nezvladla tak dlho v tych bolestiach. Miška sa nadomnou zlutovala a prišla na svet po 11 hodinach 😎

alfomilka
24. jún 2009

no to je fakt otrava. 😒
Vo Viedni to neriesili, raz za tyzden a hotovo. Aj ked som prenasala. Ale dat si to nastartovat takto umelo? To som uz viackrat pocula, ze je to ovela vacsi brutus, ako ked to pride same od seba. No ale 11 hodin???? Nezavidim. Uprimnu sustrast. Strasne. Ja som ako prvorodicka mala kontrakcie 4 hodiny dokopy a tie prve 2 hodiny boli este brnkacka, medzi kontrakciami som sa este uskrnala, len po klystyre ma smiech presiel, to sa ma zacala chytat skoro az panika, kam to este zajde. 😎 A potom som si hodinku pokricala a to nie som nejaka citlivka a potom som im este na par sekund unikla do hajan 😎 a az potom tlacila. Teda pokusala sa, ale poleziacky mi to akosi neslo a tak ho zo mna vytlacili.
🙄
Tak ak to nepride dnes v noci, tak zbalim nejake jedlo do batoha a idem si pobehat s Kubkom, budem ho zdvihat na vsetky preliezacky, ake najdeme, popijem troska cerveneho vinka, dam sex s mangelom a potom teply kupel. 😉 😀

martinka1981
autor
26. jún 2009

Ja viem že pre niekoho su take zasahy ako vyvolanie nepochopitelne ale my sme sa tak dohodli s drahym aj s dr. Chcela som to mať už za sebou 😒 A či je to väčši brutal neviem. čitala som tu všelijake pribehy a myslim si že som nebola na tom až tak zle a že to dobre dopadlo. No v každom pripade sme zdrave a dobre sa o nas postarali a to je doležite. tak tvoj prvy porod bol si pohodka až na to že si im odišla a rodiť po ležiačky asi neni bohviečo 😒 ...prajem vela šťastia pri druhom porode a žiadne odchadzanie 😉 ...

alfomilka
27. jún 2009

Aaaale nie je to nepochopitelne, ved kto by to uz nechcel mat za sebou. Ja len, ze ked som bola na predporodnom kurze, tak o tom bola debata. Ze po tom pridanom oxytocine su stahy ovela bolestivejsie. Tak len tak. A ja si neviem predstavit, ze by to mohlo byt este bolestivejsie ako moja posledna hodina pred prvym porodom. 😝 To bolo uz zufalstvo.
Ved aj ja uz neviem po nociach spavat, stale neviem, ci UUUUZ 😲 alebo este nie 😝 . Neberiem uz par dni MagneB6, lebo mozno asi tym som si to takto oddialila, napriek tomu, ze som uz tak dlho otvorena, ale nie je to bohvieco. Stale mam krce v slabinach, tak pri kazdom pohybe trpnem, ze co. Aj maternica sa stahuje (pravdaze v noci, potvora 😒 ), a uz sa to dost podoba na kontrakcie, ale skor mi to pripada byt tiez akesi krcovite. A potom zasa nic. 🙄
No idem si uvarit dalsi malinikovy caj a uvidime. V piatok, ked som tam bola na kontrole, tak prave odchadzal jeden slovensky par aj s babatkom a take bolo kraaaasne, aj ja som zatuzila uz drzat to nase v rukach. 😵

martinka1981
autor
27. jún 2009

No ja som to nemyslela v zlom 🙂 a či su sťahy potom bolestivejšie neviem povedať kedže to bol moj prvy porod 😉 ale keby som sa nahodou rozhodla pre ešte jedno babo možno budem milo prekvapena a nebudu to take bolesti ako pri prvom,teda za predpokladu že sa to rozbehne same 😉
Juj tak ty si už fakt vo velkom očakavani 😕 ja som tiež čakala každym dnom že už to pride a nič 😀 ...
Akurat sme s drahym skonštatovali že nemocnicu v Hainburgu čo sa tyka porodov udržuju Slovaci 😀 😀

alfomilka
28. jún 2009

Ja som taka nejaka prispomalena. Zasa sme nestihli 3D ultrazvuk, len som to oddalovala, ze ved potom.
A do nemocnice chodim ako na klavir a stale ani netusim, ako vyzeraju porodne saly a izby a ako je to napr so stravou. Aj ked je to asi jedno. Pri prvom som si to bola obzriet, ale ked clovek rodi, aj tak je to jedno, sustredi sa len na seba a kam treba, tam ho poslu a cestu ukazu. Pri prvom som si spisovala zoznam, co mozem a co nemozem, kedze som bola alergicka, ale teraz, ked je to jedno, tak zjem vsetko, co mi daju. 😅
Ake su tam izby? Na izbe je komplet socialne zariadenie a sprcha? A navstevy? Cas a obmedzenia? Pri prvom sa dalo od rana od 8 do vecera do 20 hod a dalo sa ist aj na izbu.

martinka1981
autor
29. jún 2009

Ahojky,zaleži ktoru triedu poistenia maš,ale predpokladam že 3,tak izby su podla mna v pohode. WC je na izbe ale sprcha je na chodbe. Akurat ked som tam bola ja tak ešte jednu sprchu prerabali rovno oproti mojej izbe 🙂 takže trošku buchot ale dalo sa. Ale vždy ked som išla do sprchy bola volna,žiadny natresk. Tak ked maš 3.triedu tak na izbe ste asi 3,jedlo si myslim vyberať nemožeš. Navštevy možeš mať na izbe ale su obmedzene,ale maju tam velmi peknu navštevnu miestnosť tak potom možeš byť aj tam. No maju tam relexačnu miestnosť kde som bola cely den kym ma dali na por.salu. Je tam vana(tu ti odporučam vyskušať,mne v nej bolo fajn,bolesti tam boli znesitelnejšie),dalej je tam fit lopta,kreslo,taka velka nizka postel s vela vankušmi a aj take "lano" čo visi zo stropu,do neho sa možeš zavesiť pri kontrakciach. Vedla je por.sala taka v pohodke,por.kreslo alebo ako to nazvať tiež v pohode. Babatko tam ošetria nikam ho neberu. ja si myslim že lepšie ako u nas. Ja som bola sama na izbe,aj jedlo som si mohla vybrat,aj ked Loksa nam na začiatku povedal že 3.trieda ma to čo som ti vyššie napisala,ale my sme si to platili sami tak zrejme preto to tak urobili že som mala všetky vyhody ako keby som mala 1.triedu 🙂 lebo asi sa im často nestava že si niekto plati sam porod 😅
Takže ja som bola spokojna...

alfomilka
29. jún 2009

diky za info, uvidime, ako dopadneme my. Ja som rodila vtedy, ked cela nemocnica, tak nas tam bolo pozehnane, dokonca aj vsetky vzdycharne boli plne. Asi 10 zien nas tam rodilo naraz. 😕 Aj ked ja som sa asi predbehla a isla sup sup 4 hodiny po prichode 😅.
Mne sa velmi pacilo mat na izbe zachod aj sprchu, lebo hned po zachode som sa mohla osprchovat a este k tomu som sa vladala motat len par metrov, v prvy den som nedosla ani do bufetu, ani napriek podpore mojho mangela a to bol bufet 10 m od izby. 🙄
aach, nech uz je to za nami, lebo sa mi zda, ze toto slonie obdobie trva uz dlho 😎

alfomilka
30. jún 2009

stale sme tu. pohromade. Dnes sa Dr. Loksa len uskrnal, ze veru nic nie je iste. sestricky ma uz poznaju, kedze som uz 4 tyzdne na 2 prsty a stale nic. Tak som sa dohodla, ze ak sa malemu nebude chciet ist von, tak nastupujem v sobotu rano a ide sa na to. Sestricke sa to sice nepacilo, ze cez vikend, ale Dr. sa uskrnul, ze on je tam aj v sobotu aj v nedelu, tak ze jemu to je jedno a okrem toho si mysli, ze to nebude trvat dlho. Tak to nejako predychala. 🙂

martinka1981
autor
1. júl 2009

Ahojky 🙂 teda ani vam sa nechce rozdvojiť 😉 ...no rakušanom sa nechce cez vikendy robiť,lenivci 😀 To mne tiež hovoril že to može prisť každu chvilu a vidiš ako sme dopadli...tak som hrooooozne zvedava ako dopadnete vy,potom budeš mocť porovnať normalny porod a vyvolavany 😉 a daš mi vedieť 😅 moj drahy ma dnes zaskočil otazkou či budeme mať o rok dalšie babo 😕 😕 no teda !!!

alfomilka
2. júl 2009

dnes som bola zas na kontrole. krasne kontrakcie, tak dufali, ze sa snad nieco zacne, na co som ich vysmiala, ze take mam pravidelne okolo polnoci kazdy vecer.
😀
Ani oni neboli nadseni, ze sobota, ale zdrzali sa a poznamenali len cosi o tom, ze nie je standardne, ze cez vikend. A nieco o prepracovanych porodnych sestrach. Aaale ved co, ved keby to prislo akutne, tak musia cosi aj tak robit, vikend nevikend. Ale Dr. Loksa je Oberarzt, tak sa neopovazia moc brblat 😎 .
Manzel sa tesi, ze sobota sa mu hodi.
Coze, tvoj drahy uz teraz rozmysla o dalsom babatku??, fiiiha, a venuje sa malej? Moj teda netusil, co ma robit, ked bol nas prvy maly. Jeho typicka otazka, ked som mu dala maleho do ruk, bola, A co s tym mam robit???
😠 😒
Tak uvidime, co teraz po treningu.

martinka1981
autor
3. júl 2009

Ahoj,ja som myslela že už rodite 😉 tak to vyzera na tu sobotu čo?? 🙂 No podla mna až tak vela porodov nemaju,oni sa len robia 🙂 neviem čo by robili v niektorej BA porodnici 😀
No moj drahy už ma 2 synov z prveho manželstva,tak trošku to už ma natrenovane 😀 ale ono su už velky mladši bude mať 14 r a starši 17 🙂 Malej sa venuje ak to čas dovoli,firma dava zabrať 😒 ale vždy si najde na ňu čas,aspon chvilku každy den,nomožem sa sťažovať. A o druhom rozmyšlam ale určite nie o rok 😔 mala začne chodiť a kto bude za ňou lietať aj s malinkym babom? Toto chlapi nemaju domyslene...

No ak by sme už nestihli popisať tak ti prajem pekny a lahky porod a hlavne dobru a trpezlivu PA 🙂 Ak by to bola Suzzane tak super,že pozdravujeme(Martina a Michaela) možno si nas bude pamätať 😉 Tak ešte raz všetko dobre a ozvi sa potom budem čakať 🙂 tak papa.

alfomilka
9. júl 2009

Ahoj. Tak uz sme potom. Vacsi si napusta bazenik, tak mam chvilku klud. Sice bude komplet mokry, ale co uz. A maly Matko sa konecne uspokojil s jedlom a spinka. Zatial. Porod v pohode, mala som slovensky personal. Hebamme Jana, nieco nad 40 a Dr. Loksa. Nazvali ma TURBOMAMA. O 9 mi dali tabletku, este sa ma stihla popytat, ci mam nejake specialne zelania, co sa tyka porodu, co sa mi pacilo, to by sa na Slovensku asi neopytali, o 10.30 som sa uz nevedela sustredit na citanie casopisu, kontrakcie kazde 2 minuty, tak som o 11 isla na CTG, ale to sa uz zrychlovalo, akurat som stihla klystyr, ale od bolesti som ledva obsedela, v sprche som sa uz vesala kade-tade a len co ma PA vysetrila, tak hovori, NOOOO, ved ste uz na 9 prstov, takze ma hned poslali do porodnej saly, kde som si nechcela ani za nic lahnut, len som sa hlavou postojacky opierala o stol. Ale potom ma presvedcili a Dr. Loksa prekvapeny, ze uz, mi prepichol plodovu blanu a potom to zacaloooo, aaach. Ja som vedela, preco sa tak neponahlam s tym prepichnutim. Ale za 20 minut vzdychania (tentokrat som nekricala a dokonca som aj vacsinou dychala, aby mal maly dost vzduchu. PA Jana bola super, povzbudzovala ma a pripominala mi dych, ze dycham dobre a tak. Tak po 20 min bola maly na svete. 🙂
Dr. Loksa uplny pohodak, len stal pri mne a bol sice pripraveny mi zatlacit na brucho, keby bolo treba, aspon taky som mala pocit. Tak som sa s poslednych sil premohla a vytlacilla si maleho sama, nech sa zasa nenatrhnem 😲 .
A mame valibuka 3540 g. 😅 Porod dokopy 2 h 15 min, skratka turbo, to by som asi fakt z domu nestihla, kym by som si uvedomila, ze tentoraz to nie je len trening a kym by sa drahy spamatal, tak by som im maleho asi priniesla v rukach na vratnicu 😀.
A s ovela mensimi stratami ako s prvym 2900 g.
Hned po zasiti som si dala s chutou zemlu, kedze som prave nestihla obed 😀 , odbehla si na WC, no pohodicka.
Aj ja som mala specialnu izbu len pre seba a maleho 🙂 a na ostatnych izbach plno 😎 , ale fakt si neviem predstavit, ze by sme boli na izbe 4 mamicky a 4 deti, brrr 😝 . Snad sa nebude nikto pozastavovat nad tym, ze ako je tomozne, ze stale slovenky maju specialne izby a pritom si to nepriplacaju.
😎

martinka1981
autor
9. júl 2009

Ahooooj,už som sa vas nemohla dočkať 😉 Tak gratulujem k valibukovi 😉 my sme mali ešte väčšiu 😀
Tak som rada že si to tak pekne a rychlo zvladla 😵 a super že si mala sama izbu,tiež by som si nevedela predstaviť 4 na izbe,to je moc. Doktory sa moc nenarobia pri porodoch,všetko robia PA. A čo Loksa na to že ťa presviedčal na cisarsky a ty si to krasne zvladla prirodzene... A je teda fakt vyvolavany porod bolestivejši ako ked to pride same?? 😨

petulik29
10. júl 2009

Ahojte baby, ked vas tu obcas citam tak by som najradsej isla hned rodit do hainburgu, ja som asi rozhodnuta pre antolsku, ale mozno sa tam pojdem aspon pozriet.
Gratulujem alfomilka fakt super porod. Ja som mala taky aj bez tabletky tak dufam ze aj druhy bude taky.

Martinka aj tebe gratulujem tusim som niekde citala ako si pisala aj o tvojom porode.

No mam nad cim rozmyslat. 🙂

martinka1981
autor
11. júl 2009

Ahoj Petulik,ak mas na to financie alebo mas poistenie v rakusku tak nieje nad čim rozmyšlať 😉 tie prachy za to stoja. No alfomilka bola rychla,ja som si to trochu viac odtrpela 😀 Pozreť sa chod aspon budeš mocť porovnať. Ja som si nafotila izbu a mam 2 fotky z relaxačnej miestnosti,nieje to sice komplet nafotene ale ak chceš napiš IP mohla by som ti to poslať mailom aspon aby si niečo videla alebo si urobte vylet a šup do Hainburgu 🙂

petulik29
11. júl 2009

Ahoj, asi sa pojdem pozriet lebo aj kamoska co tam rodila ma tam strasne posiela. Ze urcite 100 krat lepsie ako u nas. Ja vaham stale len preto lebo to nie je nemocnica a keby sa nedaj boze nieco stalo musia hned prevazat.
Peniaze su nastastie neni problem, ja len chcem dostojne rodit. 🙂

Fotky som niekde videla na internete, vyzeralo to pekne.

A ked sa tam chcem ist pozriet musim sa ohlasit? Alebo staci bez terminu. Dik

alfomilka
11. júl 2009

ja som si teda ani prvy ani druhy raz relaxacnu miestnost nestihla ani obzriet, len ked som sla okolo po porode 😀 .
Mne sa pacilo, ze sa ma PA pred porodom pytala, ci mam nejake specialne zelanie ohladne porodu. A respektovali to. Nie len tak hodit na porodny stol a nohy dohora. brrr
len mi radili, co a ako a pekne trpezlivo, brali na nas ohlad.
Dr. Loksa sa nejak ani nevyjadroval k tomu, ze nebolo treba cisarsky. Teeda, malo ma to napadnut, mohla som ho podpichnut 😀

Bolestivejsie to nebolo, asi len rychlejsie, z nicoho nic hned kontrakcie kazde 2 minuty. Ale tentoraz som pila uz 4 tyzdne pred porodom malinikovy caj, mam pocit, ze aj to dost pomohlo. A bolesti boli tentoraz ovela mensie ako prvy raz. Ale mozno aj tym, ze panvove kosti sa uz nemuseli velmi roztahovat, to sa urobilo pri prvom porode a manzela som nutila robit mi kazdy vecer masaz krizov na uvolnenie. To mi poradil raz jeden maser, otec 5 deti, ze vraj porod moze byt aj bez bolesti.
Pri prvom porode boli strasne bolesti posledne 2 hodiny, to som kricala. Nedalo sa inak. A nakoniec som im odpadla. A teraz boli silne bolesti len od momentu, ked mi prepichli plodovu blanu a aj to len 20 minut a to som len vzdychala, dalo sa. Ono sa skor hovorilo o tom, ze ak sa da umelo oxytocin, tak su bolesti silnejsie. Mne dali ale len prostaglandin. takze tak

martinka1981
autor
13. júl 2009

Ahojte 🙂 no tie kontrakcie a hned 2 minutove to som mala aj ja a tiež mi dali len ten prostaglandin,ale aj tak auuu...ale neva lavne že to mame už za sebou 😉 Ako sa ma drobček? Zvladate všetko v pohodke?

Petulik neviem či sa tam treba ohlasiť,skus zavolať dr.Loksovi v stredu popoludni ma poradnu u seba v ordinacii je slovak a aj jeho žena a popytaj sa ho na to. T.č. 02165 62 333,alebo mail : praxis.loksa@utanet.at
A čo sa tyka toho ak sa niečo stane....presne to iste som aj ja hovorila mojmu drahemu 😔 tiež som sa bala ale treba myslieť pozitivne a všetko dobre dopadne. myslim si že sa tam o teba velmi dobre postaraju a nemusis sa bať,ved si tu čitala naše skusenosti 😉 takže ti držim palce a daj vedieť ako si dopadla a ako si sa rozhodla 🙂

lucia123
13. júl 2009

Ahoj Baby,

Ma vyjst zaciatkom buduceho roka zakon, ze zdravotnu starostlivost mozete mat aj v zahranici, este neviem, presne o co sa konkretne jedna, ale pocula ste o tom niektora? To by mohlo byt aj ohladom porodov, s preplatenim nasej zdravotnej poistovne, nie?
To by bolo super!!!!

martinka1981
autor
13. júl 2009

Ahoj,davno si sa tu neukazala 🙂 zatial som o tom nepočula ale bolo by to super! Ved sme v EU tak prečo by sme nemohli rodit tam 😖

alfomilka
13. júl 2009

Maly je zlaty. Ani som neverila, ze existuje babo, co papa a spinka. A ked sa zobudi, tak nereve hned ako o zivot ako moj prvy syn. Najprv sa len pechori a vzdycha, tak vzdy stihnem vstat skor, ako sa muz zobudi a nemam stresy okamzite skakat a ratovat. 😀
Pri prvom som sa tak dobre nevyspala ani ked mal rok.
Dufam, ze ho teraz neprechvalim a nepokazi sa.

A vy ako martinka? Mala uz urcite aj reaguje, tak je s nou stale vacsia sranda ? 😉

martinka1981
autor
14. júl 2009

Jaj tak to je super že sa vyspiš 🙂 naša mala je tiež zlate dieťatko,radšej klopem na drevo 😀
Reaguje už asi mesiac 🙂 sa mi to aj zdalo skoro 😕 ale asi bude šikulka po nas 😀 teraz si už "vykecava" jedna radosť,je to fakt mile,usmevy hadže o dušu a ked zbada tatinka to by si mala vidieť 😉
V noci spinka pekne,sem tam sa zamrvi ako dnes o 2:45 ale dala som jej dudlik a buvala dalej až o 5 sa zobudila na papanie, a to papala večer pred 21 hod,tak super 🙂 pekne sa utriaslo aj papanie cez den,zo začiatku papala každe 2 hodky 🙂 ale už je pohodka...

alfomilka
14. júl 2009

tak to mate super, my papame pred polnocou, potom o tretej a potom az o siedmej rano.

este mam zopar otazok.
ako ste riesili prihlasenie na trvaly pobyt? To sa asi neda, ked este nema slovenske rodne cislo?
A co prihlaska do socialnej poistovne?? Tam treba tiez rodny list a asi slovensky?

martinka1981
autor
14. júl 2009

Ahoj,na trv.pobyt sa nahlasime ked dostaneme slov.rod.list. A do socky sme zatial dali prefoteny rak.rod.list ,potom im dame slovensky,tak im to zatial stači. a čo sa tyka zdravotnej poistovnu tak malu nam v pohode poistili,mame Doveru,zatial tam ma vygenerovane rod.čislo,potom jej daju normalnu kartičku aj s rod.čislom. Mala si vidieť sestričku u det.lekarky že to ma ake rodne čislo,pozerala na to ako puk,ale ona bola cela naeka zmetena z nas 😀 2x napisala kartu s mojim menom,lebo niesom vydata a mala ma memo po otcovi,no hotova bola 😀 😀 a noj drahy to potom okomentoval:no si predstav že takuto sestričku by si mala pri porode!!!!!! No hruza 😒

alfomilka
15. júl 2009

tak som dnes bola konecne zrusit trvaly pobyt v rakusku. skoro ma slak trafil. Chcela som povodne zmenit trvaly pobyt na prechodny, ale tetuska na urade trvala na tom, ze na tej ziadosti musim mat podpis majitela bytu. Tak to teda nechapem naco, ved keby to bolo opacne, nic nepoviem, ale takto. A to som potrebovala 2 hodiny, kym som sa tam dostala a dalsie 2 hodiny som tam cakala. Tak ked mi toto povedala, tak som si pobyt radsej zrusila, lebo na to podpis nepotrebujem. Kde ja by som ho este zhanala dalsie 2 hodiny, ved Matko mal doma len 180ml mliecka a chudak tato bol s dvoma detmi sam doma. Tak som to zrusila a tetuska nechapala, co vymyslam. Chudak tato, nevedel, kam skocit skor, ktore dieta skor zachranovat. Matko ma sice len 11 dni, ale tych 180ml scucol za 10 minut a vydrzal s tym len hodinu 😀 . To je teda riadny cecaaak 😕 . Asi budeme poriadne rychlo rast, ked sa takto napchavame. Ale tomu tatovi to prajem 😎 , nech si nemysli, ze doma nic nerobim a pochopi, preco ratam niekedy minuty, kedy pride domov z prace. Deti su sice fajn, ale skoro vzdy su otravne a zufale a unavene a hladne a umrncane naraz v jednom momente a clovek aby sa rozdvojil 🙄 .
Ale aspon sa nemusim stresovat kvoli poisteniu maleho. Jednoducho poposielam blocky od lekarov a oni by mi to mali preplatit. tak fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre