Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

chrummka
17. apr 2015

@dugyna slovakov je tam podla mojho dojmu asi tak polovica personalu, cize dohdnut sa nie je problem podla mna, ja tiez s muzom hovorime len anglicky a nemali sme problem ale ja som napr pocas kontrakcii nebola schopna rozmyslat po anglicky, manzel bol tlmocnik, cize dohodni si stretnutie a popytaj sa a co sa tyka polohy mozes ako chces, obycajnu kozu tam ani nemaju, ja som rodila na boku, lebo som nestihla prejst na to porodne lozko - to ti napolohuju ako chces, cize ja som porodila v tej pripravnej miestnosti.

ontaria
18. apr 2015

@canama Ahoj, v 1.5. maju v AT tiez volno, tzn. bude to 8.5. najblizsie? Chysta sa tam tiez niekto?

monika155
18. apr 2015

Tak ked maju volno 1.5? Tak kedy to bude? ? Viete niekto? Ka som sa tam prave chystala;))

canama
18. apr 2015

@ontaria @monika155 fuu, to netusim, a ani to nezistujem lebo som tam uz minuly tyzden porodila. 🙂 skuste si tam zavolat. aj vratnik tam rozprava po anglicky. 😉

monika155
18. apr 2015

A inak preco maj volno? Ved oni nemajú sviatok.Ja po anglicky neviem vobec;))

ontaria
18. apr 2015

@monika155 🙂 odkial mas ze nemaju volno? Staatsfeiertag - 1.5. kuk sem http://mojerakusko.sk/informacie/statne-sviatky...
8.5. uz neoslavuju, oni boli na strane porazenych🙂
Ja tam skusim zavolat v pondelok a spytam sa. Potom dam vediet. Ides si nejakeho slovaka zazmluvnovat, ked nevies ani po anglicky ani po nemecky?

monika155
18. apr 2015

@ontaria tak uz mi povedal muz ze je tam sviatok, splietla som sa;)) No ja rozumiem po nemecky tak trochu a manzel vie po Nj.Takze tak nejako.nebudem si zazmluvnovat, teda neviem ani co to stoji.ty vies? Ty budrs zazmuvnovat? Ok daj vediet potom.Ty vies po nemecky vsak?

michala.s
18. apr 2015

Baby porod v hainburgu bol uzasny, rodila som do vody. Sluzbu mala eva bauer a dr. Szalkiewicz a mozem si len pochvalit.

ontaria
18. apr 2015

@monika155 neviem kolko to moze stat ale ja si urcite nikoho zazmluvnovat nebudem. Viem po nemecky aj po anglicky, po anglicky lepsie. Bezne rozhovory zvladnem aj po nemecky - teda dufam....🙂 ved uvidim v pondelok. Napisem co zistim🙂 Mozno sa vidime aj osobne na dni otvorenych dveri, ja mam termin 3.7. a tiez sa volam Monika🙂

ontaria
18. apr 2015

@michala.s ten porod do vody zvazujem aj ja..... oni priebezne vymienaju vodu? Lebo zena ked tlaci tak z nej vyjde nielen dieta.... Ci sla si do vody az na finalnu fazu? alebo ako to funguje? Dik za info.

michala.s
18. apr 2015

@ontaria celu dobu vo vode, nevymienaju, vo vode vysla hlavicka a ramienka a kedze mi prestali kontrakcie, tak som vysla z vane a na posteli ho zo mna potiahli manualne. Cize maly bol vo vode asi tak par sekund, aj to moja posledna tlaciaca poloha vo vode bola na stojaka. Bol to super zazitok, voda stlmila bolesti.

monika155
18. apr 2015

@ontaria tak to mas super ze vies;) ty mas E card ze? No ja mam termin 25.7;)) a cakas co?? Ja dievcatko.No mohli by sme sa dohodnut a stretnut sa tam;))

ontaria
18. apr 2015

@monika155 Ahoj, ano, mam eCard. My cakame tiez dievcatko🙂)))) strasne sa tesime. A bude super ak sa spolu stretneme na dni otvorenych dveri, prides aj s manzelom? My sa chystame obaja.

monika155
18. apr 2015

@ontaria no tak to budete mat prve babo?? Tak to sa určite velmi tesite, nieze by som sa ja netesila ale prve je ine;)) No vobec neviem ako a skym pridem kedze manzel bude v praci.A musim zabezpecit este niekoho k malej.Inak tiez mi hovoril ze to bude asi toho 8meho...

andromeda10
19. apr 2015

Ahojte takze 1.5.nic z toho? Kurna muzovi som povedala nech si da volno ten den. Ci sa tam ja dostanem doporodu netusim 🙂

silvie101
19. apr 2015

ahojte, rodila som v Hainburgu pri Eve Bauer pred 3 týždňami a mám len pozitívnu skúsenosť. Bábätko bolo v polohe koncom panvovým a po termíne. Som rada, že som išla tam a mohla porodiť prirodzene.

andromeda10
19. apr 2015

@silvie101 co vsetko ti poskytli v nemocnici pre teba a babo.rada by som sa pobalila uz 🙂

silvie101
20. apr 2015

@andromeda10 skoro všetko poskytli, pri pôrode som nič nepotrebovala, ja som nemala pri sebe ani tašku ktorú som si zbalila, zostala v aute 🙂 košeľu som mala ich erárnu, jesť a piť mi dali tiež pred pôrodom. Porodila som o 17hod a na druhý deň po vizite a raňajkách som išla domov. Tak ak nebudeš rodiť ambulantne, že odídeš v ten deň, tak ešte si zober hyg. veci, zubnú kefku, deodorant, uterák a ešte nejaké prezuvky by som si zobrala... Inak na oddelení šestonedelia v sprchách majú aj sprchové a šampóny. Oblečenie pre bábo, plienky tam boli. Treba iba oblečenie pre bábo na cestu domov.

ontaria
20. apr 2015

@monika155 Ahoj, prave som tam volala, 8.5. je najblizsi termin v slovencine. Pani bola velmi mila uz od pocutia 🙂 Je to nase 1.dieta, tak je nam to take vzacne 🙂

monika155
20. apr 2015

@ontaria Ďakujem, od rana cakam co napises🙂 takze 11:30to bude? Dufam ze sa mi podari prist;)

ontaria
20. apr 2015

@monika155 ano, 8.5.o 11:30. Tak som si to poznacila. Ak sa ti nepodari dojst, napis mi tvoje otazky, ja sa spytam a dam ti vediet.

monika155
20. apr 2015

@ontaria si zlata. Ja ani nemam moc otazok svagrina tam teraz rodila;) ale skusim si to zariadit.Myslis ze sa tam dauz zahlasit na porod?

monika155
23. apr 2015

Ahojte maminy, nemate náhodou tel.cislo do ambulancie kde sa objednava na prvu predporodnu kontrolu? 🙂

dugyna
26. apr 2015

@silvie101 ty si isla mabulatny alebo to bolo ako porod +24h hospita.? davas preplatit poistovni? Kolko ta to prosim stalo v nemocke? este stale pytaju akciu 1800 eur?

monika155
26. apr 2015

@dugyna Ahoj ides rodit do Hainburgu? Pozeram ze si o tyzden skor ako ja;))

dugyna
26. apr 2015

@monika155 ideme na den otvorenych dveri,zistujem vsetko okolo platieb. ak to bude take ako vsade pisu a nebude to brutal drahe urcite ano..nakolko na antolksej vraj rodia od januara PA , nastadartny porodbny box je udajne nefunkcyn..atd...

monika155
27. apr 2015

@dugyna tak to sa vidime;)

any395
27. apr 2015

troška mimo témy, ale Iniciatíva bude slúžiť aj budúcim mamičkám 🙂 Milí priatelia,
pôrodné asistentky a priaznivci pôrodných asistentiek (PA), sympatizanti normálneho tehotenstva, pôrodu, šestonedelia, prirodzených životných dejov, pozývame vás na prvé prezentačné stretnutie novovzniknutého združenia PA
do P o p r a d u 5.5. - v krásny, Medzinárodný Deň Pôrodných Asistentiek.
Príďte povzbudiť, podporiť úsilie IPASK v posilnení statusu pôrodných asistentiek a starostlivosti o zdravý život ženy a jej dieťatka heart emoticon
Ďalšie stretnutia IPASK s PA a verejnosťou sa budú konať aj v iných mestách, a to v Bratislave 30.mája, v Žiline 13.júna a Košiciach 20.júna (miesto, čas a program prezentácií združenia upresníme v dohľadnej dobe). Oceníme každé šírenie myšlienok IPASK, zdieľanie našich prvých podujatí ďalej, medzi vašich známych, priateľov, kolegov.
Tešíme sa na spoločné stretnutia, ďakujeme vopred za vašu účasť, priazeň a spoluprácu. 🙂
Nech nás spája myšlienka: " Sila a schopnosť ženy je obrovská, ak ona sama verí "
https://www.facebook.com/pages/Iniciatíva-pôrod...

silvie101
28. apr 2015

@dugyna nechceli odo mňa 1800, pri príchode som povedala, že mám slabé kontrakcie a idem na kontrolu. Prišla som o cca 10-11hod, porodila som o 17hod. a na druhý deň o cca 11hod. som išla domov. Takže by to malo byť 24hodín. Vyšlo nás to celé 1700€, ale ja som tam bola pred pôrodom 3x (aj kvôli tomu, že bábo bolo v polohe koncom panvovým). Dala som preplatiť poisťovni. dám potom vedieť koľko preplatili.

andromeda10
28. apr 2015

Super muz ma volno na 8.5 tak budeme mict ist sa tesim tak sa tam potom s niektorymi z vas vidime ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre