Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dugyna
6. máj 2015

@blskas hej kukni par stran dozadu 🙂

dugyna
6. máj 2015

@bettynka222 ten sirup jej pomáha určite, mala nechty v strašnom stave , na ukazovákoch má až v padnuté a nechcem moc do nej tlačiť lieky..a tiež by tomu musel predchádzať odber krvi..je maličká. ale tieto ríznaky sú pri nedostatku železa.. užíva terez tretiu fľašku a je to lepšie.ja si tiež dam sirup raz za týždeň ale mám z leta aj kompoty z aronie a teda toto je prve tehu co nemam znizene Hb ci zelezo..a prvy krat uzivam doplnok ale iba Prenatal od Jamieson aj to tak 2-3krat o tyzdna

bettynka222
6. máj 2015

@dugyna ale ja mam anemiu cely zivot - hgb pod 110. V tehu hento úplný extrém...a pei dvojkach ani nehovorím 😝 ale teda skúsim no, ved ublížiť mi to snad nemôže 🙂

lenulienka86
7. máj 2015

@koskaaa ja som poistena v rakusku kedze tu pracujem... teda ani cent za to nedam. Ak by som nebola, urcite si to neidem dobrovolne platit lebo okolo 2000musis mat pripravene z toho kolo 600 by ti spatne slovenska poistovna mala preplatit. Nuz ale to su papierovacky. Podla mna to nestoji za tie peniaze. To nie je vieden a nejaka vysokospecializovana klinika. To je mala zaprdena nemocnica s jednym poschodim gynekologicko porodnickym. Ano, az nie si z bratislavy ale z nejakej dedinky kde je porodnica bez patricneho vybavenia tak kludne aj hainburg. Ale ked sa rozhodujes medzi ba a hainburgom tak podla mna vysolit 2000e zato ze tam je krajsie a mozes byt s muzom... hm hovadina. Za 2000 pojdete do 5hviezdickoveho hotela niekde na dovci.

dugyna
7. máj 2015

@bettynka222 aj svokra ma a chce to skusit zacat uzivat. pricina sa teba nezistila? ublizt im to neublizi jedine im to moze pomoct.

bettynka222
7. máj 2015

@dugyna ja to mam cely zivot. Riešila ma hemato kvoli trombofilii v tehotenstve, tak si všimla ze tie hodnoty su ozaj zle. Chcela robiť odber kostnej drene, ale bola som uz tehotna, ked som prišla na kontrolu. Po porode to poriešime snad konecne...

kiki68
7. máj 2015

@lenulienka86 ale tie zeny tam chodia rodit do toho hainburgu kvoli tomu,ze na SK stale nie je pravo pacienta a jeho slobodna volba velmi respektovana. Ak chcu porodit podla vlastnych predstav, su zdrave, je tam iba male riziko komplikaciii (co by vsak rakuska strana urcite zvladla) tak preco si nesplnit predstavu o porode,ale stale je to o 100% mensie riziko ako domaci porod, kde ked sa nieco stane tak nemas ziadne pristroje, nemas nic. Pretoze v EU su take zakony,ze nemozes kupt ani flasu s kyslikom aj ked mas na to povolenie s nim pracovat. A to tam oni vsetko maju, tiez vedia okamzite spravit cisarsky rez. Keby nevedel tak nemozu byt porodnicou. Ved zeny co tam byvaju sa nebude kazda trepat do Viedne, ked pri dnesnej ceste do Wien by 3x porodila v aute. Pre slovenske zeny je vsak aj mala oblastna nemocka v Hainburgu vykupenie z porodneho nasilia. Moje kamosky mi opisovali porody na SK, dokonca vo vyhlasenom Trencine a cim viac sa k tomu vracaju tak si uvedomuju ze nic nebolo tak ako malo byt. Nikto s nimi nediskutoval, rodili vsetky v jednej polohe. K tomu Ta v rakusku nikto neprinuti,lebo by sa bali zaloby, ze obmedzili prava pacienta. Ved aj pri starych babkach sa tu personal boji zasahovat, aby nahodou niekto nepovazoval na SK beznu praktiku ako ombedzenie vole a prav pacienta. Keby chces 5 hviezdickovy hotel s porodnicou,tak na to je jedna klinika vo Wien. Kde ale priplacas k porodu okolo 4 tisic eur za ten luxus. Ale zase mas to ako resort bez plaze.

koskaaa
7. máj 2015

@lenulienka86 dakujem za odpoved. Neplanujem rodit v Heinburgu, pytala som sa preto, ze zijem vo Finsku ale mam slov. zdravotne poistenie (nepracujem tu a ani nemienim menit poistovnu, som tu len pri manzelovi, pokym som doma na rodicovskej dovolenke) a mame termin porodu v auguste a budem rodit tu. Tak som bola zvedava, ze ako to riesia Slovenky so slov. zdravotnym poistenim, ked chcu idt rodit do Rakuska. Lebo ako pises, zo Slovenska zo zdravotky mi napisali, ze mi preplatia iba alikvotnu ciastku porodu, cize iba tolko, co by to stalo na SVK. Tak som iba bola zvedava, ze ci si to tie zeny platia same, lebo kazdemu hovoria inak... A mimochodom k tym pôrodom...Ja som svoj prvy porod mala v Dolnom Kubine a na tuto porodnicu a personal nemozem povedat krivého slova, bola som nad mieru spokojna a ani doktora som nemala zazmluvneneho, mali sme uplne prirodzeny porod, bez nastrihu, iba s 2 stichmi na sliznici a samozrejme aj bez epiduralu...a bol to pre mna jedinecny zazitok...Podla mna sa za prirodzenym pôrodom nemusi cestovat za hranice...Pekny den dievcata

lenulienka86
7. máj 2015

@koskaaa ved sa prihlas na pobyt a mas to zadara aj ked tam nerobis. Potom napis skusenosti s finskom.

dugyna
7. máj 2015

@koskaaa najlepsie podat si pisomnu ziadost do pistovne ab ti zaslala presny rozpis ukon k porodu , predporodne a porodnej staroslti ktore ukony do akej vysky preplacaju. zisti si co to stoji v nemocnici tam kde chces rodit...a uvidis kolko navyse ta to bude stat. po porode treba vypisat tlacivo ktore je nastranke poistovne o vratenie penazi zaslat s tlacivom original doklady o plate(pozri ake doklady uznavaju) a lekarsku spravu. ty si urob pre istotu notarsky rovnopis. posles do poistovne a ta ma 3 mesiace na preplatenie. niektore to davaju este aj na schvalenie reviznemu lekarovi.
cize asi takto. plus budes potrebovat minimalne uradne prelozeny sobasny list vas dvoch aby si dostala rdny list pre dieta, dalej papier o porde...koli tomu aby si tu na urade dostala kocikovy...a ine prispevky.
a este si pozri ci Finsko je medzi krajina z ktorych porod preplacaju..lebo do zoznamu nepatria vsetky krajiny.

zas druha vec je taka..ze pokial si v zahranici napr na dovoleenke ci navsteve a ty tam rodis neplanovane tak neplatis nemocnii tusim nic a im to samotne preplaca tvoja poitovna..ako riesia si to samy medzi sebou..cize aj toto si skus zistit...pripadne ci by sa ti nedalo to tak urobit a vtedy hradia vsetko

dulkagabulka
7. máj 2015

@bettynka222 stava sa, ze placenta dozrie skor, ako by mala ..casto pod vplyvom medikamentov, ktore matka uživa počas tehu..
Ak sa druhe zvrtne zadočkom, dolezite je, aby si bola so zdravotníkom, skusenym asistovat pri pôrode koncom panvovým. Pre teba ani pre dietatko nie je takýto pôrod o nič horší, alebo bolestivejší.. Záleží od pozície babatka..aby malo chrbatik vprednom postaveni...skratka je tam viac veci, ktore musi zhodnotit personal...

dulkagabulka
7. máj 2015

@lenulienka86 " vysolit 2000e zato ze tam je krajsie a mozes byt s muzom?"...neverím, že si toto myslíš...velmi podcenuješ slovenské ženy 😒 určite nechodia pre krajšie prostredie...robia pôrodné úteky

bettynka222
7. máj 2015

@dulkagabulka no musim sa priznať, ze som videla pôrody koncom panvovym na YouTube a velmi sa mi nepáčili 😀 asi fakt záleží od lekára. Len ked ide takto "opačne" tak treba viac tlačiť. A toho sa trochu bojim, predsa len dvojtehu aj porod su vycerpavajucejsie... A zdalo sa mi to fakt desivé - nieje potom to dieta cele vyklbene???
A este ten prípad, kedy treba dvojča B ťahať von za nohu - to uz bol úplný brutal (total vykĺbenie). To plati len pri jednovaječných? A to je v akej pozícii ked ho ťahajú za nohu?

A pod vplyvom akých medikamentom dozrieva placenta skor? Ja si picham clexane - ale ten by mal skor zabrániť infarktom placenty nie?
Este raz dakujem za trpezlivosť 🙂

koskaaa
7. máj 2015

@dugyna dakujem za odpoved, urcite napisem poistovni este jeden list - ziadost o info :D

dulkagabulka
7. máj 2015

@bettynka222 babatko môže byt v brušku v pozicii akoby sedelo v tureckom sede, alebo ma nožky pred sebou /ako sklapaci nožik/, alebo klačí, plus moze mat chrbatik smerom dopredu, alebo dozadu, variácií je habadej..určite netreba viac tlačit..
Česká lekárka, expertka na pôrody koncom panvovým vravievala: " Nejlíp rodí konce pánevní ženy, které o tom nevědí. Já to těm svým neříkám"...Pretože hlava a hlavne strach dokáže pri pôrode narobiť nie dobro..A k tvojej otázke- ak ide babatko nožkami, tak tie nožky skratka trčia von, kym neprejde telíčko...nič bolestivého, ani nebezepčeného to nie je..
Na našej stránke si prečítaš viac príbehov žien, ktoré mali babatko koncom panvovým a šli ho porodiť do Hainburgu /poznám také, ktoreé šli aj do Trenčína/. Skrátka- pri dobrovm vedení ani nevieš, že rodíš koncom panvovým. Pre teba to nie je absolutne rozdiel, či hlavičkou, alebo KP. A babatko potrebuje skuseneho človeka, ktorý mu vie pomôcť .
Odborníci odporúčajú vertikálne pozície ...a určite netahat za babatko.

Čo sa poloh i liekov týka- sa pýtaj priamo porodníka, alebo gynekologa 😉 .

bettynka222
7. máj 2015

@dulkagabulka no dobre teda 🙂 a nedotrha sa žena viac pri porode koncom panvovym? A ked ide babo ritkou?

dulkagabulka
7. máj 2015

@bettynka222 nie, kamaratka porodila koncom panvovym chlapčeke 3,96 kg- absoltune bez poranení..

dulkagabulka
7. máj 2015

@bettynka222 namiesto porodov KP z USA, si pozri domace porody dvojičiek /nie že doma budeš rodit, ale ako pozitivnu motiváciu, že aj tak to ide /..a tiež čítaj porodne pribehy na ŽK...

bettynka222
7. máj 2015

@dulkagabulka ok 🙂 no zahumensky tvrdí, ze moze byt to druhé koncom panvovym (prve nie). Len ci to vie tak dobre-bez poranení... Predsa len je to moje telo, nie jeho 😀
A jasne, doma sa do dvojickoveho pôrodu pustat nebudem. To skor ten koch 🙂

A to som pozerala inštruktážne videa pre iných lekárov 😀

lenulienka86
7. máj 2015

@dulkagabulka podla mna ked su ochotne dat 2000 eur a viac, tak to urcite zaberie aj na nasich slovenskych. Pekne sa dohodnu ze co chcu a co nechcu aby sa im dialo a clovek co vezme tie prachy uz dohliadne na to. Som o tom presvedcena. Za peniaze na slovensku cokolvek.

dulkagabulka
7. máj 2015

@lenulienka86 bohuzial to tak nie je...ani s jedinym sk lekarom nezazijes porod aky mas sancu prezit v Heinburgu...vidiet ze si neskusena co ta ospravedlnuje...vies to by sa museli najskor naucit

andromeda10
7. máj 2015

Kolko nas tam bude zajtra dievcence??🙂

lenulienka86
7. máj 2015

@andromeda10 Ja idem s muzom. A aspon este dalsie dve co som zachytila tuto

lenulienka86
7. máj 2015

@dulkagabulka vdaka bohu. Este nikdy som nelezala v nemocnici 🙂 teda od narodenia.. bude to moja premiera v porodnici. Co sa tyka beznych osetreni vysetreni u obvodnej a zubara ci gynekologa, tak som nepostrehla rozdiel. Ani v spravani ani v prejaveni zdravotnej starostlivosti. Dokonca v tom hainburgu u lekarov kam chodim, no to prostredie bytovkove nula bodov. To uz som z obycajnej ruzinovskej nemocnice unesena viac. Mojim prijemnym zazitkom v kosiciach v excimeri bola laserova operacia zraku. Myslim ze to predstavuje top uroven ci uz vybavenim alebo podanim vykonu. Ono to je vsetko len o peniazoch. Tiez v takom sukromnom zariadeni si nedovoli sestricka povedat nieco sproste pacientovi. A preto si nemyslim ze vsetky nemocnice na slovensku su dobytcaky.

dulkagabulka
8. máj 2015

@lenulienka86 porodnictvo na sk je ale specificke...tu sa akoby zastavili vydobytky vedy na nasich hraniciach.. viac je v publikacij Zeny Matky Tela. Zadarmo si stiahni a citaj.to by bolo nadlho pisat.

canama
8. máj 2015

@lenulienka86 Nemocnica v Hainburgu nie je urcite o nejakom luxuse...ani spravanie personalu nie je vzdy idealne, ja som tam stretla aj zopar dost neprijemnych jedincov...ale faktom je, ze pristup k porodom je iny. Za vsetko hovori len percento epiziotomii pod 10 percent....to je na SK prudke sci-fi. Ja som bola ochotna tie peniaze co som dala v Hainburgu dat aj na SK hocikomu, no nikto taky sa na SK nenasiel, pritom moja gunekologicka patri na SK k tym o ktorich sa hovori ze su velmi empaticke a chapave, ale napriek tomu nebola ochotna mi vyjst v ustrety a nedokazala zabezpecit co som chcela...uz som z prveho porodu vedela ze v case porodu nechcem s personalom "bojovat". Musim suhlasit s @dulkagabulka, ze pokial nerodis na SK doma, prirodzeny porod v SK nemocnici nezazijes.

canama
8. máj 2015

@lenulienka86 ale mas pravdu ze z pohladu ekonomickeho je to v podstate velka diera na trhu...

dulkagabulka
8. máj 2015

@lenulienka86 naše nemocnice sú veľmi dobre vybavené /personálne i prístrojovo/ na patologické tehotenstvá, pôrody a novorodencov. Veľká diera je u nás v starostlivosti o zdravú tehotnú a hlavn zdravý pôrod so zdravým novorodencom. Pretože aj zdravým rodiacim ženám je u nás poskytovaná starostlivosť akoby boli ich pôrody patologické. Ako príklad ti dávam prípad mojej priateľky, ktorá druhé dieťa porodila v Hainburgu a potom pri tretom tehotenstve hladala na SK prôodnicu, ktorá by jej vyšla v ústety v jej požiadavkách na fyziologický pôrod. Nenašla sa ani jedna pôrodnica !! Pred pôrodom sa presťaovala aj s rodinou do podnájmu do Bratislavy, aby mohla ísť rodiť do Hainburgu / pretože nepochádza zo západného Slovenska/. Jej skrátený príbeh je tu, citujem""Napísala som sťažnosť na MZ SR, odkiaľ mi prišla odpoveď, že sa mám obrádiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Opätovne som napísala pôrodniciam, že na svojich požiadavkách trvám a že zo zákona mám nárok na zdravotnú starostlivosť poskytnutú s mojim informovaným súhlasom, zo zákona mám nárok zvoliť si k pôrodu pôrodnú asistentku (čo mi potvrdili aj odpoveďou z MZ), voľbu polohy pri pôrode a ďalej nejestvuje právny predpis, ktorý by mi nariaďoval zotrvať po pôrode v pôrodnici určitú dobu aj s dieťaťom."
http://zenskekruhy.sk/pribehy/svedectva/nechcel...

dulkagabulka
8. máj 2015

@lenulienka86 velké nádeje ženy vkladali do súkromnej pôrodnice Koch. Po svedectvách žien i osobnej skúsenosti môžem povedať, že ani tam s prirodzeným pôrodom nikam nezájdeš. Nemožnosť výberu polohy, cca 50% nástrihov, pred par týždnami v Kochu sa lekárka správala neskutočne arogantne a dokonca odmietla podať anestetikum na šitie popôrodných poranení. Na Slovensku je to tak - a to stál pôrod 1200 eur . 😒

lenulienka86
8. máj 2015

@dulkagabulka ano ano. Uznavam je to smutne. Jedine co ma uplne stve je to, ze povinne platime zp. Az by sme ho neplatili tak ok. Vsetci by sme vedeli na com sme. Ja mam ledva 29r a prvy porod ma caka v auguste. Jedina osoba od ktorej som bola na toto cely zivot pripravovana je moja mama. Ona je sestra ale nie porodna. Akosi ma pripravila na to, ze budem robit co lekar povie. A ze od bolesti pri 1.porode nebudem vediet ani cia som. A kdeto este udrzat sa v inej polohe nez lezat. A vraj siju az ked je babo von, to zas tvrdila ze ani po treti krat si nespomina ci zosivanie bolelo 🙂 raz mi trhala zubarka nerv za ziva. Da sa to prezit. Tak sa pripravujem aj na porod. Ze to prezijem. A taka nahoda ze prave ja co neviem ani co si priat, pojdem do rakuska. Budu radi za taku co nic nevie nespekuluje 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre