Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

danielabrts
30. jan 2015

@fifla Nechcem byt ani ja konfrontacna, ale bohuzial nieco ma nuti ist rodit do tejto porodnice - a to system na Slovensku. Nastastie som nemusela zazit harakiri v slovenskej porodnici osobne, staci mi, ze som si celu zalezitost studovala a zaujimala som sa o nu, a som velmi vdacna za to, ze uz svoje prve dietatko chcem priviest na svet bezpecne a setrne. Myslim si, ze nikto iny, len zena a matka si moze urcovat a rozhodovat o tom, ako privedie na svet svoje dietatko. Takze nepovazujem za scestne, ked si matka urcuje co je spravne a co nie. Nikto okrem nej by nemal mat pravo o tom rozhodovat.
A ak by sa mi podarilo najst PA, ktora by bola ochotna prist ku nam domov, tak nevaham ani sekundu. Porod povazujem za velmi intimnu zalezitost rodicov a ich dietata, a v ziadnom pripade sa nezmierim s tym, aby niekto zasahoval do nasej slobody.

fifla
30. jan 2015

@danielabrts drzimpalce aby to bolo podla predstav.

blskas
1. feb 2015

Ahojte kocky, ja som este len v 23 tt ale tiez uvazujem o tom, ze pojdem rodit do Hainburgu, nakolko prve dieta som videla 3 a pol hodiny po porode prvy krat a ked som sa teraz informovala o dotepani pupocnika a nastrihu hradze bolo mi povedane, v Pn v nemocnici take nieco nemam cakat. Takze co mam ine robit... ale chcela som sa spytat, ci nahodou neviete, ako je to, ked si dam urobit na ten cas porodu pripoistenie do zahranicia, take ako sa dava, ked sa cestuje do zahranicia.

slnieckozjuhu
1. feb 2015

@blskas ahoj, ja iba viem ze sa to da- poistit sa vopred aby si to potom na porod mala zadarmo- spominali to totizto na tej prehliadke co byva raz mesacne, lebo sa na to niekto pytal.. Ale nevedeli moc detailov, akurat upozornili ze sa treba urychlene pripoistit akonahle zistis ze si tehotna, lebo je to mozne iba do nejakeho tt- po tom tt uz je jasne ze to chces vyuzit na porod tak robia s tym obstrukcie.. Takze da da, ale treba si zistit dokedy sa to da vybavit, tak sa urychlene informuj- hm, lenze kde?!!?!, neviem ani sama, sorry

mahalo
8. feb 2015

Ahojte, prosim vas v pripade ze sa vratim do Hainburgu na odber z paticky..neviete kolko to stoji?

mata.g
12. feb 2015

@danielabrts Ahojky. Prosim ta ten pausal 1800 eur sa plati aj v pripade, ze sa preukazem s ecard? Nevysvetlili vam aj situaciu v pripade ak by pri porode nastali komplikacie a preslo by sa k sekcii, resp. iny pripad, ze by nastali nejake komplikacie u novorodenca (nedaj boze)? Maju tam inkubator? Ak nie, kam sa prevaza novorodenec? Dik M

danielabrts
12. feb 2015

@mata.g Juj, bohuzial ani na jednu otazku ti neviem odpovedat 😒 O ecard sa tu maminky bavili o niekolko stran skor, skus si pocitat aj starsie diskusie. A co sa tyka pripadnych komplikacii, sekciu tam robia, novorodenca prevazaju niekde do Rakuska, nie som si ista, ci nie do Viedne a je to potom dost drahe.. Viem, ze v buducnosti planuju urobit nejaku dohodu s Kramarmi, ale to je hudba niekolkych rokov.
Snad ti tu odpovie niekto kto ma viac info ako ja 🙂
Inak s tym pausalom neviem ako to je presne, pretoze som odvtedy citala od niektorych zien, ze ho neplatili..neviem ale od coho to zavisi.

mata.g
12. feb 2015

@danielabrts Aha, takze ohladom takychto komplikacii vas tam neinformovali...ok dakujem a drzim palce nech vam to dobre dopadne 🙂

lauricka
12. feb 2015

@danielabrts
rodila som vo Vyskove v Cechach. Splnaju asi Tvoje predstavy tiez. Idu podla Michela Odenta...to hovori vela.

mata.g
12. feb 2015

@dulkagabulka Ahojky 🙂 taky kontakt na nemecky hovoriacu dulu resp. PA by sa zisiel aj mne. Prosim napises mi do IP. Dakujem 🙂

mata.g
13. feb 2015

@katarinana Ahojky, po normalnom vaginalnom porode v HN prepustaju rodicku domov tak skoro aj s novorodencom? Mozes mi to pls nejako objasnit? Tam sa nerobia vsetky potrebne vysetrenia babatka? Na Antolskej som bola tusim 4 dni aj kvoli tym vysetreniam...

katarinana
13. feb 2015

@mata.g ahoj, ano aj s novorodencom. vysetrenia sme absolvovali na Slovensku. pediatricka nam vypisala vymenne listky a sli sme na nie, ktore sme povazovali za dolezite.

dhaarma
13. feb 2015

Minuly tyzden som v Hainburgu prirodzene porodila a nemam ani jednu negativnu skusenost 🙂 Vsetko prebehlo super je to ooobrovsky rozdiel ked to porovnam s porodom na Antolskej. Moje velke dakujem patri porodnicke Jarmilke a celemu personalu. Boli perfektni a urcite tam pojdem rodit aj nabuduce 🙂

dhaarma
13. feb 2015

@mata.g prevazaju v pripade nutnosti do Viedne. Cisarsky robia. Pausal som dopredu neplatila, ale prisli sme v noci a to na recepcii kde sa riesia poplatky uz nikto okrem vratnika nie je 😉

michala.s
13. feb 2015

Ahojte žienky, aj ja som bola na prehliadke a vyzera to super, že su nakloneny porodu, porod do vody vykonava ktorakolvek hebamme, ktora ma aktualne sluzbu a lekar pride az na posledne minuty porodu. Co mna prijemne prekvapilo boli vyhrevne boxy na detske oblecenie. Dalej sa mi pacilo to, ze babatko meraju aj vazia aj vsetko s nim robia v tej miestnosti kde zena lezi a pacilo sa mi aj to, ze zena je sama na izbe, za plachtou nelezi ziadna dalsia rodička.
Čo Vám môžem z osobnej skusenosti povedat, tak varia vynikajuco a sestričky su veľmi milé a ochotné.

dhaarma
13. feb 2015

@michala.s suhlasim..prvykrat som zjedla nemocnicnu stravu a navysse mi chutila 🙂

mata.g
13. feb 2015

@dhaarma 🙂 dik a preukazala si sa s e-card?

mata.g
13. feb 2015

@katarinana a kam ste sli? Do svk nemocnice? A ked je tam rodicka s e-card tak urobia vysetrenia tam? Dik 🙂

mata.g
13. feb 2015

@liavan Ahojky, prosim ta ako si to vyriesila s tym zdr.poistenim dietata? Zobrali vas na pediatriu na svk? Dik

dhaarma
14. feb 2015

@mata.g nie ja nemam v Rakusku poistenie, tak som sa preukazovala iba obcianskym 😉

mata.g
14. feb 2015

@dhaarma Aha ok, dik. Je tu niekde v tomto fore spomenute, ci pri sa za porod v Hainburgu pri preukazani sa s e-card nic nehradi, cize je to akoby som rodila na svk? Zatial som sa spatne nedocitala, je tu toho vela 🙂

katarinana
14. feb 2015

@mata.g vsetky vysetrenia sme absolvovali v Bratislave. bez problemov 🙂

fifla
14. feb 2015

@mata.g ak mas ecard tak vsetky vysetrenia pred porodom aj cely porod ide cez Krankenkasse. Teda nemusis platiti nic. Mam to odskusane 🙂 ... pred 2 tyzdnami

mata.g
14. feb 2015

@fifla Super, dakujem za info 🙂 a ako sa ti pacilo v porodnici a aky mas celkovy zazitok z porodu? Bol to prirodzeny porod? Ako je to tam s porodom do vody? Realizoval sa tam v tom case nejaky? Dik 🙂

mata.g
14. feb 2015

@katarinana Cize ste isli s babatkom domov na svk v ten den, resp. na druhy den? Nebali ste sa? ;)

lauricka
14. feb 2015

PA v Hainburgu, ktoru zeny vyhladavaju na porod, sa vola Eva Bauer a jej cena je 500 EUR.

liavan
14. feb 2015

@mata.g Ahoj, nie, nie, pekne krásne dochádzam za pediatrom do Hainburgu, na kĺbiky som bola dokonca až vo Viedni... ale nie je to také strašné 🙂 Len čo mi trochu prekážalo bolo, že v Rakúsku tie novorodenecké prehliadky nie sú také časté ako na Slovensku, čiže na začiatku aj každý týždeň. Tam ideš na prvú prehliadku až v 6. týždni a to mne ako prvorodičke dosť nevyhovovalo, nakoľko som bola stále v strese, či dosť je, či je všetko ok a tak, veď si vieš predstaviť :D

mata.g
14. feb 2015

@lauricka Coze? To tak vela chce za porod? 🙂

mata.g
14. feb 2015

@liavan Ahojky, a som potrebovala vediet ci v H vysetria vsetky zakladne vysetrenia ktore sa robia novorodencovi prve 3-4 dni, ci je vsetko v poriadku. Myslis, ze mozne ist potom na klbiky a prve prehliadky na svk?

slnieckozjuhu
14. feb 2015

@liavan mohla by si mi prosim posunut meno toho pediatra v Hainburgu? Pripadne ak ta to moc neotravuje, mozes napisat ci si s nim/nou spokojna z profesionalneho hladiska, a ci si ho kontaktovala este pred porodom ze chces k nemu chodit..
Idem tam rodit o 3 tyzdne a chcela by som chodit k nejakemu pediatrovy v AT, kedze sme s mm obaja poisteni v at.
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre