Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

raa2
27. feb 2012

@luckalucka83 ja by som na tu kuru sla, len mne sa to uz pred porodom neoplati a po porode to bude cista hruza, polovica vlasov mi zase vypadne 😒
Bola som u dr. Urbana, bol prijemny, dohodli sme sa, a idem znova buduci tyzden, bral mi krv, co som bola prekvapena, ale inak pohoda.Sice ako na beziacom pase mi to tam prislo, ale dalo sa, sluzby dobre, aj uroven 🙂 a mame uz 1538 🙂

ildicka
27. feb 2012

@eniii drzim palce, uz to mas zachvilu za sebou 🙂

martinka1981
autor
28. feb 2012

@eniii myslime na teba 😉 nech prebehne všetko hladko a rychlo.

brudra
28. feb 2012

@ivka03 hej, na Familienbeihilfe a Kinderzulage

ivka03
29. feb 2012

@brudra Tak to by som mohla uz ist asi aj s vami..

mauerka
29. feb 2012

Aj ja sa pripajam s drzanim prstov @eniii 🙂
A chcem sa spytat, o akom "Kinderzulage" pisete @ivka03 @brudra ? Na syna celu dobu poberam Familienbeihilfe, to je jasne a este aj priplatok k cestovnemu do skoly...ale o Kinderzulage som nepocula ☹

brudra
29. feb 2012

@ivka03 to sa žiada za rok spätne a tebe sa Samko narodil tento rok 😉 , aspon ja to takto žiadam, ale možno ked ty maš živnost v rakusku tak to budeš most poberat asi normalne ako rakušania 😉 neviem

brudra
29. feb 2012

@mauerka Familienbeihilfe je jasné ..... a to druhé je dorovnávka detských pridavok čo poberám na SK ..... ja zase neviem že je taká možnost ako príplatok k cestovnému do školy ..... a kde dochádza do Brucku ?

topolinko56
29. feb 2012

ahoj mala by si mat urcite medzinarodny zdrav.preukaz, to ze nestihnes akoze na slovensku by som ale neskusala tu v hainburgu ale radsej vo viedni lebo je to dalej z hainburgu ta hned prevezu do BA, aspon viem od znamej, ja som to tiez planovala ale nakoniec som rodila radsej v nemecku, co sa tyka hainburgu su tam dvaja slovensky porodnici takze vedia o com to je, neviem ci by ti to vyslo, ja som rodila tiez neplanovane v nemecku a nic sa nepytaju proste ma zobrali na slovensku karticku odrodila som tak obe moje dcery na vseobecnu zdr.postovnu, no dnes je tomu uz 5 rokov dozadu a dodnes nic neprislo platit, je to na naklady nemecka samozrejme, pretoze porody maju vynimku neposkytnutie pomoci je trestne co nasi kocky vela krat nevedia a boja sa ist rodit von, neviem ako s tymto manipuluju nase slovenske poistovne, jedno viem na 100% nemaju pravo vam zakazat vycestovat von porodit ak to samozrejme nebudete vopred oznamovat a zdoraznovat ako ja , pretoze ja ked som volala do poistovne este v roku 2006 ze idem do nemecka tak mi este zakazovali ist von, no disktiminacia ci so ? dodnes som to nepochopila, ide o nasu financnu situaciu na slovensku ktora je velmi zla co sa tyka zdravotnictva, takze nam zakazuju ist von, na druhej strane sme v eu co vela dievcat nevie ze mame narok aj na porody vonku ak to niektora dokaze nie je to nic zlozite zrazu, len nase poistovne to vedome zakazuju lebo nemaju peniaze radsej ak porosite tu,,,,,lenze co neviete nemecko a rakusko ma taky zakon poskytnut pomoc pri porode kazdej cudzinke od rozdielu ci je eu a ci nie,,,odrodia kazdu, akurat z mimi eur musia vyplnit fdormular pri porode ktory sa potom zasle do ich krajiny a dievcata z eu predlozia slovensku karticku a rodite ako kazda nemka bez rozielov,,,mam to vyskusane....

brudra
29. feb 2012

poradte mi s čím mám začať dokrmovať s HIPP alebo s BEBA, ja som včerajšiu noc kojila každé 2 hodiny 😠 neviem čo to malo znamenať či ma málo alebo čo 😉

martinka1981
autor
29. feb 2012

@brudra vraj je velmi dobre mliečko Babylove z DM drogerie ,je v BIO kvalite a za dobru cenu 😉

mauerka
29. feb 2012

@brudra Familienbeihilfe je dorovnanie, vzdy tam dokladam kolko som brala z SK a oni mi doplatia do tej sumy, co je v AT ... hmmm, nechapem. Dochadzame do BA do skoly aj ja do prace.

brudra
29. feb 2012

@mauerka všimni si na výpise máš tam že Familienbeihife a Kinderabsetzbetrag, určite to poberáš v poriadku 🙂 len oni to maju takto rozdelené 😉

lauraa
29. feb 2012

@mauerka
@brudra rodinne pridavky sa skladaju z Familleinbeihilfe a kinderabsetzbetrag a je to dokopy vyplacane kazdy druhy mesiac, prispevok na dochadzanie je tkz. pendlerpausal alebo ho dostavas mesacne alebo raz rocn espätne pri danovom priznani.....

yanus
29. feb 2012

@brudra Velka skoda by bola teraz zacat prikrmovat, je to zaciatok konca s kojenim, to ti moze viacero mamiciek potvrdit, teda ak ty sama mas zaujem dlhodobo kojit, je to na tebe.

- podla mojho nazoru, tvoj malicky sa dostava do veku kedy zacina v noci vnimat vsetky podnety, ktore cez den absorboval a spracovava ich, to vtedy sposobuje to "precitnutie" v noci a potrebu intenzivneho kontaktu s matkou
- taktiez je dolezite mysliet na to, ze kazde babatko si vytvara produkciu mliecka podla vlastnej dennej a nocnej potreby, cize ak ma napr. rastovu fazu, bude pit mliecka ovela viacej, ako si bola zvyknuta
- niekedy ani samotne mlieko nepotrebuje, ako potrebuje tvoju blizkost, mozno sam prechadza aj nejakou virozou a mliecko mu dava dostatok zivin a protilatok aby idealne s danou chorobou zabojoval
- zasadne treba dojcit na poziadanie a nukat, nie len podla hodiniek a podla predstav toho, ze si myslim, kedy dieta nejedlo alebo jedlo

Ak mas sama velky zaujem o kojenie, skus si precitat nasledovne clanky, popripade kontaktuj annag, vrelo odporucam z vlastnej skusenosti ;) http://dojcenie.wordpress.com/

raa2
29. feb 2012

@brudra ja akurat rozmyslam ci si kupit dopredu aptamil, hipp alebo bepu, rozhodnem sa v pondelok, ked uvidim v akych je to cenovych relaciach, ale priklanam sa zatial k Hipp, lebo ste mi hovorili ze ju davaju aj v porodnici. ja som matkovi davala aj davam aptamil - milumil, je to to iste zlozenie,len milumil je v papierovej krabici a aptamil je v tej peknej krabici. inak vyrobca a zlozenie to iste, len milumil je on nieco lacnejsi 🙂 😉

sisinka78
29. feb 2012

Ahojte, priznám sa neprečítala som všetky príspevky v tejto téme, len by ma zaujímalo prečo chcete rodiť v Hainburgu? Čo je tam podľa Vás lepšie ako u nás?

martinka1981
autor
29. feb 2012

@sisinka78 všetko!!

sisinka78
29. feb 2012

martinka1981 a vobec vam neprekaza ze tam nemaju ani pediatriu a ze 1 pediater chodi planovane akurat pri planovanom cisarskom reze? Ja neviem, bola som tam, ale nic okrem toho ze to je tam mozno o cosi krajsie na porode v hainburgu dobre nevidim. Naozaj nechcem nikoho odhovarat, ale myslim že prva pomoc pre novorodenca by mala byt prvorada a nie ze su krajsie vymalovane steny.

martinka1981
autor
29. feb 2012

@sisinka78 mne absolutne nešlo o krajšie vymalovane steny!! Ale kto nezažije nepochopi 😉

raa2
29. feb 2012

@sisinka78 ono ak je problem tak velmi rychlo je dieta prevezene do Viedne a maju tam aj inkubator, takze netreba malovat certa na stenu, aj na slovensku je plno porodnic, ktore nemaju ani take vybavenie ako maju v Hainburgu, nikto by si nedovolil hlavne tam riskovat zivot matky a dietata.

martinka1981
autor
29. feb 2012

@raa2 presne tak a ak aj maju naše nemocnice vybavenie kolko pripadov sme za posledne roky počuli že zomrelo dieťa,alebo matka,alebo obaja ☹ ☹ ☹ tu nejde o to ako je kde vymalovane ale o celkovy pristup k pacientom.A to je myslim v Hainburgu na veeelmi vysokej urovni.

yanus
29. feb 2012

@sisinka78 ved nik ta nenuti ;) vacsina z nas tam ma odrodene a veru pochybujem, ze to povazuju za zle rozhodnutie...rob podla vlastneho vedomia a svedomia, neries druhych rozhodnutia...vela zdaru

sisinka78
29. feb 2012

🙂 ja nič neriešim, mne je úplne ukradnute kto kde bude rodiť, len ma udivuje, že tak podstatná vec nikoho nezaujíma.
raa2 nuž to závisí čo je podľa teba rýchlo. Ale dievčatá rodte si kde chcete.
Yanus ja by som sa ani donutit nedala🙂

yanus
29. feb 2012

@sisinka78 esteze tam nechcu rodit vsetky slovenky, potom by sme sa tam asi tlacili...vdaka aj za to ;)

raa2
29. feb 2012

@yanus 😀 😀 😀 😀

raa2
29. feb 2012

@sisinka78 ved budeme, ale stale si nam neprezradila preco to vobec riesis... to by teraz mna zaujimalo 🙂

vampgirl
29. feb 2012

@sisinka78
Neda mi sa nepridat k babam, co ti uz pisali... Vobec tu nejde o vymalovane steny (aj ked to takisto hra urcitu rolu, ked mas niekde stravit hodiny v kontrakciach, ze mas sukromnu izbu s vanou, kadejakymi pomockami, a mozes tam sama s partnerom byt nikym nerusena). Pre mna bolo napriklad velmi dolezite, ze manzel so mnou mohol byt od prichodu az do konca,nikto ho nikam nevyhanal a neposielal. Ze som nemala kilometrovy zoznam, co vsetko si mam so sebou priniest, lebo VSETKO tam bolo k dispozicii. Ze tam vsetci boli mili a usmiati a tvarili sa, ze im na mne a dcere zalezi. Ze tam nefunguju nejake hromadne vizity, kde sa pacientky musia odhalovat pred davmi lekarov. Ze mi nikdy neodniesli dceru bez toho,aby mi oznamili, co s nou idu robit a nespytali sa, ci s tym suhlasim (na rozdiel od SK, kde bola bezna prax donedavna doniest matke dieta zaockovane proti TBC bez toho, aby si od nej niekto vypytal povolenie, alebo aspon aby jej to oznamil). To vsetko mi prispelo k podstatne lepsiemu zazitku z celeho porodu.

Ako vidis, vymenovananie tych vyhod Hainburgu oproti slovenskym porodniciam by zabralo velmi vela casu 🙂

Ze tam nie je pri kazdom porode pediater? Je to nemocnica, je tam more lekarov,ktori si iste s vacsinou beznych problemov vedia poradit. Porod je vo vacsine pripadov naprosto prirodzena vec a casto nie je ani potrebna pritomnost lekara, ak su tam skusene PA. Tak naco rovno vymyslat katastroficke scenare?

Vela zien na slovensku zastavaju taky ten odovzdany nazor, ze ved ja to cele nejak prezijem, hlavne nech je postarane o dieta. Ale to je podla mna velky prezitok a jeden zo zakladnych problemov slovenskeho zdravotnictva. Keby zeny mali vacsie naroky na lekarov a podmienky v porodniciach, mozno by to vyzeralo trochu inak.

@yanus
@martinka1981
Jooj baby ked tak nostalgicky spominam, tusim by som si to zopakovala 😎

yanus
29. feb 2012

@vampgirl goooo vampgirl gooooo 😎 😎 😎

sisinka78
1. mar 2012

vampgirl, Ale ved mas naprosto pravdu ze vsetko co si napisala je prijemnejsie a bolo by super keby to bolo aj u nas tak, ja si len myslim ze maloktora z vas si uvedomuje co je komplikacia pri porode a asfyktický novorodenec atd. atd. Tych problémov môže byť XY a to nemalujem certa na stenu. Len si myslim ze by sa ludia mali zariadit aj pre taketo pripady. Ved nebudte vztahovacne, ja naozaj neriesim kto kde bude rodit. Ja som si odrodila na Slovensku a Hainburg mam tiez prejdený, lenže ono sa hovorí: "Ked nemaš problemy každy lekar je dobry" Skutocne dobreho odbornika spoznaz az v krizovej situacii a to viem o com hovorim.
raa - neriesim je to diskusia ku ktorej som sa pridala rovnako ako ty, tak odpust ak som v tebe vyvolala zmiesane pocity🙂
Ved kazdy sa moze slobodne rozhodnut kde a ako a skym bude rodit. Ale ved diskusia je aj o tom sa ludia dozvedeli mozno nieco co im uslo. Ved na tom predsa nie je nic zle. Ja sama som sa tam chystala rodit ale ako som uz povedala, len do chvile kym som nezistila ako to s tou pediatriu funguje. Ono totiz nestastie nechodi po horach, ale po ludoch.
Ale este raz opakujem, vobec sa nemusite obhajvat a na mna utocit, je to vase rozhodnutie a tym to hasne. len som chcela prispiet k informacii o ktorej som sama donedavna nevedela.
Poznam XY odborníkov z odboru ktorý by sa rozhodli rovnako ako ja, ktovie preco?
S pozdravom dievcata a neostava mi nic ine len vam zelat krasny a hlavne bezproblemovy porod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre