Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

calimero1
11. jan 2011

@jojci29 dufam, ze uz to mas uspesne za sebou 🙂 Daj nam potom vediet, ako to prebiehalo a ako si bola spokojna.

martinka1981
autor
11. jan 2011

Jeee ozaj Jojci29 mala dnes rodiť,tak snad to ma za sebou 😉 a všetko je ok.

jojci29
15. jan 2011

Ahojte dievcata.Mame to za sebou.Vcera sme prisli.Porod bol neskutocne dlhy a kontrakcie mi zacali este v nedelu o 19:30 a maly sa narodil v pondelok o 17:21.Mala som v noci oblbociu infuzku,vyskusala som si aj vanu a nakoniec EPI.Ale uz po porode som bola nejako v poriadku a dokazala som sa o drobca postarat.Bola som tam moooc spokojna akurat mozem povedat ze upratovacky by som odtial vsetky poslala do tralalan.Na nemocnicu no hygiena nic moc.Inak Dr.Loksa je fakt strasne mily a aj ked som nebola jeho pacientka sa zaujimal.Uz viem ku komu pojdem ak budeme chciet miminko.

martinka1981
autor
15. jan 2011

@jojci29 gratulujem 😵 vela zdravička a mliečka prajem...

jojci29
15. jan 2011

@martinka1981 dakujem mliecko nastastie mame dufam ze bude stacit mojmu hladosovi 😉

yanus
16. jan 2011

@jojci29 gratulujem, nech ste zdravi a stastni 🙂. Veru hygiena nic moc, ale oproti SK nemocniciam HILTON hotel :D:D:D:D

vampgirl
16. jan 2011

@jojci29 Pridavam sa ku gratulaciam a nech sa malemu hainburcanovi dari! 🙂

jojci29
16. jan 2011

@yanus Tak to ano .Neviem si predstavit keby som mala takyto porod v TT ako by to dopadlo a na zadok by som si urcite nesadla uz 1 den po porode 😝 .Od zajtra zaciname vybavovat papiere,tak som zvedava na tie nervy.

calimero1
16. jan 2011

@jojci29 gratulujem k syncekovi a prajem hlavne zdravicko 🙂
takze vravis, ze hygiena nic moc?
drzim palce pri vybavovackach, nech rychlo vybavis, co treba 😎

jojci29
17. jan 2011

Dakujem hlavne nech je zdravy....
Chcela by som sa spytat tych ktore dostavali matersku z AT.Staci ked som poslala potvrdenie o narodeni a hospitalizacii mailom na WGKK?Nedovolala som sa na centralu.A mam poslat este aj originaly postou?Teraz nepojdem do Viedne.Inak karticku poistenca dostaneme za 3 dni a mm pracuje na rodnom liste.Zajtra mame preklad do slovenciny a ide sa na to.Bala som sa ze ho poistia az po tych 2 mesiacoch materskej kedy uz aj ja budem poistena na SK.

yanus
17. jan 2011

@vampgirl
@martinka1981
Kocky vam uz prisli SVK RL z osobitnej matriky? Alebo si davaju tie 3 mesiace na to uchvatne spracovanie tak narocnych udajov?

martinka1981
autor
17. jan 2011

@yanus nam ešte nič neprišlo,ale kedže boli sviatky tak som s tym ratala že sa to predlži 😖

vampgirl
17. jan 2011

@yanus
@martinka1981
Nam tiez este nic ale nam aj trvalo, kym sme to podali, takze pred februarom nic necakam... Martinka to tusim posielala prva, tak jej by to malo prist prvej 🙂 okrem toho to musi pekne dlho trvat, natukat na stroji tu jednu A5-ku 😀

vampgirl
17. jan 2011

@jojci29 Ked budes mat cas, uprav si profil, uz pekne dlho prenasas 😀

martinka1981
autor
17. jan 2011

@vampgirl ved to,je toho strašne vela taky rodny list to da zabrať tym uradničkam 😀 😀 .Lokša nevie pochopiť prečo im to trva 2 mesiace kym vydaju SVK RL. Asi už zabudol ako to na SK chodi 😀

jojci29
17. jan 2011

@vampgirl vykonane 😉
@martinka1981 to je tym ze uradnici su plateni od hodiny tak naco by sa ponahlali a este ked maju lehotu 2-3 mesiace.Oni maju casu doooost.

lucykutty
18. jan 2011

ahojte.nakukla som sem do vasej temy,pretoze sa chystam ist rodit do Hainburgu.som v rakusku poistena,no zijem na slovensku.zaujimalo by ma vybavenie rodneho listu.pochopila som ze ho vystavia v hainburgu na matrike po predlozeni sobasneho listu a rodnych listov rodicov prelozenych do nemciny .a potom co dalej????.ked zijem na slovensku a budem ho potrebovat tam a tam s nim vybavovat matersku a rodinne pridavky?a mam narok na kocikove na sk,ked budem rodit v hainburgu?dakujem vam skusene mamicky za odpoved.

yanus
19. jan 2011

@lucykutty Ahoj, no je to tak, ze vsetky potrebne dokumenty odovzdas v nemocnici, ti to poslu na matriku, kde si o tyzden na to prides a vydaju ti rakusky rodny list. Rakusania su schopni vydat aj medzinarodny rodny list, avsak ten nie je na SVK akceptovani (kedze asi nie sme dostatocne medzinarodni :D:D:D). S tymto listom pojdes na matriku na SK a ti to poslu dalej na osobitnu matriku, kde to bude trvat 3 mesiace na vystavenie 🙂. Och kolka sikovnost.
Si v Rakusku poistena, cize v AT aj pracujes? Odvadzala si si daco aj na SVK? Vsetky prispevky sa viazu na socialku. Cize ak odvadzas v AT, mas narok na ich matersku aj rodicovsku, ale na prispevky zo Slovenska podla mna nie.

yanus
19. jan 2011

@lucykutty Prispevkami som myslela to kocikove.

lucykutty
19. jan 2011

@yanus ano pracovala som v rakusku,momentalne som uz vypisana doma.teda ten rakusky rodny list kt.dostanem v hainburgu nemusim davat prekladat?iba dam na slovensku matriku?a cakam?3mesiace uf....dieta je zatial pripoistene ku mne?...ano matersku i rodicovsku budem vybavovat v rakusku,tak som to i pri prvom dietatku len som nevedela ako je to s tym kocikovym,kedze prvy krat som rodila na slovensku.vtedy som ho dostala.tak som nevedela ci to je podla miesta narodenia alebo ako?...dakujem moc za info

yanus
19. jan 2011

@lucykutty Samozrejme, ze ho musis dat prelozit, tak ako prekladas z slovenciny, tak prekladas aj z nemciny, vies si predstavit ze na osobitnej matrike by dakto cital nieco po nemecky? 🙂 Ano dieta je zatial poistene k tebe, avsak ked napises na krankenkasse tak ti poslu obratom e-card aj pre dieta, u nas to trvalo 2 tyzdne. Ak myslis zdravotne poistenie na SVK, tak taktiez, im staci predlozit zatial prelozeny rakusky rodny list. Alebo ak nemas poistenie na SVK, tak vyziadas krankenkasse o E formular, ktory vyzve slovensku zdravotnu o preplacanie poistneho aj na SVK.

lucykutty
19. jan 2011

ok 🙂 .no neviem si predstavit tety u nas na urade ako sa trapia s rodnym listom v nemcine. 😉 .len som sa utvrdzovala.a teda dakujem za podrobne info.uz mi je to vsetko jasne.pekny den zelam

jojci29
19. jan 2011

@yanus @lucykutty prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku dostanes aj ked si rodila v rakusku aj ked si pracovala v rakusku .Je to podmienene len tym ze dieta a rodicia su statny obcania slovenska.Inak ja som dostala karticku poistenca normalne vo vseobecnej s tym ze na nej nieje rodne cislo ale nejake vygenerovane a ked bude slovensky RL vybavime novu s rodnym cislom.

lucykutty
19. jan 2011

@jojci29 dakujem.to su same dobre spravy.

yanus
19. jan 2011

@lucykutty
@jojci29
Tak je to takto 🙂. Kazdopadne, treba z nich dostat vsetko co pojde :D:D:D:D. Ved naco odvadzame ;).

lucykutty
19. jan 2011

@yanus
@jojci29 zienky moc vam dakujem ze ste mi to krasne vsetko povysvetlovali a celu papierovacsku situaciu objasnili.a len co sa nam podari vybavit ten RL budeme musiet zacat s vybavovanim materskej....jojo...viem co ma caka a niekedy si povzdychnem preco su tieto papierovacky neni presunute az o pol roka po porode aby si s nimi hned na zaciatku mamicka nemusela kazit prichod maleho cloviecika na svet.

calimero1
8. feb 2011

Ahojte,
nejako to tu utichlo ☹
Tie mamicky, co mate uz dietatka, a mate trvaly pobyt na SVK, nemali ste problem zapisat deticky na trvaly pobyt, kedze mali rakusky RL? Museli ste cakat, kym vyda osobitna matrika slovensky RL a az potom vam ich zapisali na trvaly pobyt?

fleuerette
8. feb 2011

Kočky rodili ste niektorá v Hainburgu s tym, že ste zo Slovenska a aj zdravotná poistenie si platíte na Slovensku? Koľko vas to stálo?

yanus
8. feb 2011

@fleuerette Ahoj, ako samoplatca ta to vyjde cca 500 euro na den (porod atd.), inak citaj diskusiu cca od 23 strany, vsetky info o cenach, doktoroch, skusenostiach sa dozvies ;)

calimero1
8. feb 2011

Od polky januara Hainburg zdrazel, stoji to uz 700,- EUR na den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre