Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

bensam
28. nov 2015

@zuzana6543 vo viedni tiež? To som nevedela ☺

hk2013
29. nov 2015

@vodajana co ja viem tak ta cena plati uz dost dlho (ja o nej viem cca od jari 2015) aj ja som ju platila v juli (krat dva)... je to dost... idealne je nezostat prilis dlho 🙂 pekny porod prajem

tehula
29. nov 2015

@zuzana6543 opravim ta, tuto podmienku treba splnit len v pripade, ze na danu nehnutelnost je WBFka. Pokial to druzstvo financuje len cez komercny uver, podmienka neexistuje a neplati to paualne pre vsetky kraje, viem ze v Burgenlande ano, Niederoesterreich to este nema obmedzene

catalina30
7. dec 2015

Mozem poprosit aktualne info, kde v BA urobia novorodenecke vysetrenia pri ambulantnom porode v Hainburgu? Kamaratka bude rodit o mesiac, a ja jej neviem poradit kedze ja som bola v Hainburgu dlhsie, a nam robili este tam.

deniny
15. dec 2015

ahojte, chcela by som sa opytať, či mi neviete poradiť, čo všetko treba vybaviť pred narodením dieťatka a prípadne aj potom ? Bývam v Rakusku už piaty rok, som ale nezamestnaná a zdravotne som aj s dcerkou pripoistená na partnera. Gyn. mam v Hainburgu. Dakujem za každú radu

alenie_
28. dec 2015

ahojte, tie prehliadky pôrodnice čo bývajú pre slovakov prvý piatok v mesiaci asi 1.1. nebude, že?

mirufee
28. dec 2015

@alenie_ vyzera ze maju sviatok, takze o tyzden, tak to bolo aj v maji, ze sa to o tyzden posunulo

monika155
28. dec 2015

@deniny Ak mate slovenske rodne listy a sobasne, treba prelozit a overit.Viem ze to treba pred porodom.Po porode je toho strasne vela:(

suzai1802
30. dec 2015

@alenie_ Ahoj, my sme písali priamo do pôrodnice kvôli dni otvorených dverí v januári a odpísali nám, že v januári sa bude konať v piatok 8eho, takže sa tam chystáme.

alenie_
2. jan 2016

@suzai1802 super, ďakujem. My sme písali tiež ale neodpisali ešte. Len sme písali 31. ;) takze sa určite vidíme 🙂

alenie_
2. jan 2016

@monika155 nemáš tip, kde mi to preložia?

mirufee
2. jan 2016

@alenie_ ja viem v BA 10€ / normostrana

deniny
2. jan 2016

@monika155 rodne listy mame prelozene a vsetko ostatne teda az po porode ? a co bude teda treba potom vybavit ?

alenie_
2. jan 2016

@mirufee to je v pohode, bola by si taká milá a dáš mi mail/kontakt? Ďakujem

mirufee
2. jan 2016

@alenie_ pisala som spravu (IP)..

alenie_
3. jan 2016

@mirufee Vďaka aj tu!

zuzana6543
5. jan 2016

Ahojte, neviete prosim ci dr. Loksa este pracuje v nemocnici?

martinka1981
autor
5. jan 2016

@zuzana6543 myslim že tu už kočky pisali že už nepracuje , možno len na dohodu ak by mal pacientu ktora by chcela aby bol pri pôrode.

zuzana6543
5. jan 2016

@martinka1981 dakujem 🙂 skusim zistit od hebamme lebo moj dr z viedne mi ho odporucil na sekciu len sa mi zdalo ze uz oficialne nerobi...

martinka1981
autor
5. jan 2016

@zuzana6543 nieje začo 🙂 držim palce .

katusska1983
6. jan 2016

@mirufee
Mozem aj ja poprosit kontakt na prekladatela do IP? Pisala som Ti spravu. Vopred dakujem

janka_petrzka
8. jan 2016

@dugyna ahoj, aj ja budem rodit v hainburgu a rozmyslam, co sa vybavuje s novorodencom ak si tam ambulantne...ake vysetrenia a kde si si ich potom nechala robit? V sk porodnici/nemocnici ci u pediatra? Dakujem za odpoved 😉

dugyna
8. jan 2016

@janka_petrzka ONI maju moznost kontrola po tyzdni po ambulantnom porode..nevedela som o tom dozvedala som Sa to AZ PRI porode...cize nevedela som cenu a ani kolko preplatia a ani to reci okolo Tu na Sk...pediatricka vysetrila co vedela,sono klbi a oblicky antolska tam dole ASI SI pamatas..ocne strecnianska.usne antolska objednana na audiomettrii

dugyna
8. jan 2016

@catalina30 bud SI zaplati vysetreniavtam je Ta moznist kontroly po ambul.porode po tyzdni. A ostatne SI vybeha po pdbor.ambulanciach

hoota
12. jan 2016

Ahojte, cakam druhe dieta a zvazujem moznost porodu v hainburgu.. urcite sa tu o tom uz pisalo, ale nestiham popri povinnostiach a synovi listovat cele forum, preto by som bola rada keby ste mi poradili, co by bolo potrebne vopred vybavit, ak by som sa rozhodla rodit v rakusku? nejake doklady atd...
pocula som ze maju aj dni otvorenych dveri pre slovenky, nechystate sa niekto vo februari? 🙂

dzejdzej9
12. jan 2016

@hoota potrebujes uradny preklad (tj nptarsky overenukopiu das uradne prelozit do nemciny) svojho, manzelovho a sobasneho listu (ak mate). Objednava sa asi v 35 tyzdni, kde prinesies papier potvrdeny gynekologom o svojej krvnej skupine a potom dalsi o streptokokovi (tiez da gynekolog).

alenie_
13. jan 2016

@hoota tie stretnutia sú v prvý piatok v mesiaci o 11:30, na 2. poschodí.

hoota
13. jan 2016

@alenie_ oplati sa ist? je tam slovensky hovoriaci sprievod ? dakujem.

alenie_
13. jan 2016

@hoota ano, je to plnohodnotne uplne. všetko sa dozvieš.

zuzana6543
13. jan 2016

Ahojte, prosim vas naozaj ste k porodu mali so sebou aj staatsbürgerschaftsnachweis? Mam to na papieri z nemocnice takze predpokldam ze to fakt vyzaduju ale nejako si to vobec nepamatam odtialto, ze by ste to niektora niekedy spominali... Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre