Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

danusch
21. jan 2012

ja byvam vo viedni 6 rokov a aj som tu pred 8 mesiacmi rodila dokonca nemocnica ktoru sme si vybrali je presna na opacnom konci ako byvame ... ale manzel s mojou podporou hahahha zvladol aj vecernu spicku ... hahahha a vsetko bolo o.k takze podla toho co pocujem som z popradu ... vzivote by som tam nechcela rodit. boze ze vraj aj papier a vlozky si sama doniest .. ta kde tu som sla v slapkach a teplkocho a tielku a v nemocnici mi nic nebolo treba.. vlozky gatky tielka uteraky mohli sme sa prezliakat aj 30 krat do dna ... vstko sme mali drobcek dostaval plienky oblecenie .... nic nam nebolo treba okrem zubnej kefky a pasty hahahha ... moj muz sa vyjadril keby sa mu nieco stalo na lyzovacke v tatrach tak nech ho necham odviezt aspon po hranice hahahha taku velku doveru mame v slovenskych lekarov

eniii
21. jan 2012

@brudra @luckalucka83 @dani84 @raa2 @mauerka ja akurat v stredu nemozem vecer mam od 5 pilates a potom este 2 hodky predporodneho kurzu...zeby stvrtok 26ho? to kludne aj vecer 🙂

raa2
21. jan 2012

luckalucka83 @eniii @brudra @luckalucka83 @dani84 @mauerka my mozme len pondelok, utorok -doobeda a poobede, a stredu doobeda...potom ideme do ZA.

luckalucka83
21. jan 2012

@eniii
A v stredu doobeda bz to slo? Nech nam deti pospia v kocikoch 😀

luckalucka83
21. jan 2012

@danusch
aj ja som z Popradu 🙂)) No veru, slovenske zdravotnictvo sa nema cim chvalit, ale snad sa to bude pomaly lepsit, som optimista 🙂

mauerka
21. jan 2012

@luckalucka83 No ked mi napisete ospravedlnenku do prace, tak nevidim problem 😀 😀 😀 Alebo sa podte posnazit o surodenca spolu so mnou... Inak ktora ste priamo z Hainburgu okrem mna - zatial iba sa snaziacej o kocikovanie?@eniii @brudra @dani84

luckalucka83
21. jan 2012

@mauerka
Hlasim sa, ako osoba byvajuca priamo v Hainburgu, tot policii pod nosom 😀 Napiseme ospravedlnenku, jaj, to bude sef pozerat 🙂

mauerka
21. jan 2012

@luckalucka83 Tak ahoj /buduca/ suseda! My uz vela rokov byvame pri Wiener Tor v byte, ale na Gupl-i zaciname stavat od jari...🙂

luckalucka83
21. jan 2012

@mauerka
No teda, budeme grilovat u vas na zahrade 😀
Tak to sa musime niekedy stretnut a pokecat 🙂

mauerka
21. jan 2012

@luckalucka83 ...si pis! grilovacka musi byt...naco inak by bol dom, ked nie kvoli psovi, detom a grilovackam? 😀

adka77
21. jan 2012

ahojte baby, vidím,že máte skúsenosti so zákonmi v rakúsku, možete mi porediť? ja žijem na slovensku, ale zamestnanie mám v rakúsku. momentálne som na materskej dovolenke, ktorá mi končí10.mája.zas som tehotná, chcela by som sa spýtať, že ako to je ďalej s materskou, budem dostávať aj na to druhé dieťa, nemôže ma zamestnávateľ vyhlásiť medzi tým kým neporodím ďakujem Vám pekne.

mauerka
21. jan 2012

@adka77 Ja ti neporadim - som presne opacny pripad - zijem v AT ale pracujem na SK.

luckalucka83
21. jan 2012

@mauerka no my splname kriteria, mame psa aj dieta 😀 😀

luckalucka83
21. jan 2012

@adka77
Jujha, ani ja Ti neporadim, tiez zijeme v AT ale robila som na SR, ale skus temu Rakusko, tam vedia kocky co a ako, pockaj, ale Ildicka by mohla vediet, ona robila v AT a zije na SK, ona tu sem tam nahliadne, alebo jej skus napisat, mozno bude vediet

dani84
21. jan 2012

@adka77 a matersku na to prve dieta si dostavala z AT? Ak ano a si vlastne v tej firme este zamestnana, tak aj na druhe dieta by si mala dostavat z AT 😉

dani84
21. jan 2012

@luckalucka83 @enii @brudra @raa2 @mauerka ja sa prisposobim, co sa tyka kocikovania 😉

eniii
21. jan 2012

@luckalucka83 ano v stredu doobeda mozem 🙂

eniii
21. jan 2012

@mauerka ja som kusocek od Hainburgu, vo Wolfsthale...

ellysa
21. jan 2012

čaute baby, vidím, že plánujete stretko, u nás by to v stredu šlo, len neviem, či moje dieťa bude ešte ochotné byť v kočíku dlhšie 😀

brudra
22. jan 2012

@ellysa jej uz ta tu dlho nebolo vidiet 😀 to poznam mala je v tom veku ze uz v kociku nechce velmi sediet, co ? 😀

brudra
22. jan 2012

@eniii @dani84 @luckalucka83 @raa2 @mauerka @ellysa v stredu doobeda vyhovuje aj mne, dufam ze nam popraje pocasie 😀

ivka03
22. jan 2012

@mauerka Aj ja sa hlasim ako byvajuca v Hainburgu 🙂 Pre zmenu byvame blizko Ungartor 😉

ivka03
22. jan 2012

@luckalucka83 Heheee, Luci, my mame zatial iba dieta, uvidime, kedy pride na rad pes 😉 je to len otazka casu...

ivka03
22. jan 2012

@adka77 juj, ani ja velmi asi neporadim, ja som zivnostnicka v Rakusku...

mauerka
22. jan 2012

@ivka03 Jeeej, 🙂 a take male babuliatko mate 🙂

ivka03
22. jan 2012

anoo, dnes ma 2 tyzdne 🙂

lauraa
22. jan 2012

@adka77 tvojou povinostou je nahlasit zamestnavatelovi ze si tehu a predpokladany datum porodu. po skonceni rodicovskej musis nastupit do prace a potom nastupis na wochengeld 8 tyzdnov pred porodom... ak nenastupis musis si napisat vypoved a hlasis sa na prislusnom urade prace ( teda podla tvojho trvaleho bydliska) . ak nastupis, mozes sa dohodnut ze si vycerpas dovolenku ak este nejaku mas alebo budes pracovat..

brudra
23. jan 2012

@eniii @dani84 @luckalucka83 @raa2 @mauerka baby my tu stredu nemôžme a asi ani vôbec tento týžden, ochorel mi starší syn ☹

luckalucka83
23. jan 2012

@brudra
Oj Jani ta co to, Tomik je chory? Oj skoooda .
Skore uzdravenie zelam

eniii
23. jan 2012

@brudra skore uzdravenie syncekovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre