Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

nanna6
20. okt 2011

@evko1 ahoj.ďakujeme máme sa.i keď posledné 4 dni dosť plačká.asi ho bolí bruško.doteraz len papal a spinkal všetko som stihla spraviť teraz už 2dni len visí na mne. nevadí mi to je strašne zlatunký, len potom sa mi hromadí robota.uvidíme ako to bude ďalej.kúpila som espumisan,dávame mu to 2dni a odvtedy je to lepšie.vystrašil nás lebo celý deň som bola napojená na CTGčko nepovedali prečo, až poobede sme sa s manželom spýtali sestričky, že či je normálne, že keď ja mám kontrakcie tak má malý zlé ozvy srdca a až vtedy povedala, že práve preto ma sledujú non stop, lebo sa im nepozdáva srdiečko malého.a aj to tak skončilo, že večer, ma museli not kaiserschitt robiť,kvôli srdiečku. zistili, že malý mal pupočnú šnúru pod hlavičkou a pri každej kontrakcii sa sťahovala maternica a tlačila pupočníkovú šnúru, malý nemal vzduch, tak sa pokakal a pocikal do plodovej vody, takže nakoniec bolo dobre, že som takto rodila, bo ževraj sa to mohlo skončiť oveľa horšie. takže sme šťastný.

nanna6
20. okt 2011

@raa2ďakujem.
nič som nepovedala, len by som sa ešte viac stresovala.

raa2
20. okt 2011

@nanna6 to je nebezpecne s tou pupocnou snurou, som rada ze ti to tak dobre dopadlo. Mala si aj mm pri porode?

brudra
20. okt 2011

@luckalucka83 @ivka03 @raa2 @ellysa @ildicka ja som pripravena kedykolvek 😀 Lucka bola som dnes uz na prehliadke u Urbana, este mam prist o 2 tyzdne a potom sa mam hlasit uz v nemocnici 😉

ellysa
20. okt 2011

@luckalucka83 @ivka03 @brudra @raa2 @ildicka mne to okrem utorka doobeda a stredy poobede vyhovuje kedykoľvek, najviac v stredu doobeda, lebo je tu sviatok, tak by mm postrážil malú 😀 😀

deniv
22. okt 2011

Ahojte baby,

neviete mi poradiť, čo treba spĺňať, aby som mala nárok na materskú v AT. Sme v situácii, že žijeme v BA, ale v apríli sa sťahujeme do Hainburgu, kde staviame dom. Termín pôrodu mi vychádza na jún 2012. Viem, že je podmienkou trvalý pobyt a tzv. Mutter-Kind-Pass a podanie žiadosti. Neviete mi ale poradiť, či môžem všetko riešiť až keď budem mať trvalý pobyt alebo si môžem zohnať lekára skôr? Stačí vybaviť iba MKP, alebo musím k lekárovi v AT chodiť celé tehotenstvo? Predpokladám, že MUDr. Lokša je slovák, to sa teším. 🙂

Ďakujem vopred za každé nasmerovanie.

Denisa

brudra
22. okt 2011

@deniv ahoj,neviem či ti poradim správne, lebo ja som si to tiez len teraz vybavovala, pokial budeš mat trvalý pobyt v AT a nechces byt ako samoplatca u lekára tak si potrebuješ vybaviť vo svojej zdravotnej poistovni na SK E106 , k tomu ale potrebuješ mať už trvalý pobyt v AT. K lekárovi nemusiš chodiť celé tehotenstvo v AT, stačí 1-2 mesiace pred termínom pôrodu. Čo sa týka nároku na materskú, neviem či budeme mať, ja som sa už bola informovať na NGBKK v Brucku a vraveli mi že mám prísť až keď sa bábo narodí a podať si žiadosť, myslím že k tomu potrebuješ mať už schálené dorovnanie detských prídaviek z Finanzamtu.... asi tolko 🙂

brudra
22. okt 2011

@ellysa @luckalucka83 @ivka03 @raa2 @ildicka mne budúci týždeň vyhovuje len pondelok alebo utorok a lepšie doobeda 🙂

ildicka
23. okt 2011

mne to vyhovuje iba v utorok doobeda. dajte vediet ked sa dohodnete, mobil som sem uz pisala, ale napisem ho este raz: 0904266906. dakujem a pekny vecer este 🙂

martinka1981
autor
23. okt 2011

Baby ja neviem či je vhodne takto do fora hadzať svoje mobili 😝 chodia sem všelijakí ludkovia tak by bolo mudrejšie asi cez IP,predsa to neni tema SUKROMNA!!

raa2
23. okt 2011

V utorok doobeda mozme aj my😊cislo poslem do IP Lucke.

ellysa
24. okt 2011

no my v utorok doobeda nemôžeme, máme v BA cvičenie a už sme ho teraz kvôli chorobám dva krát vymeškali, tak už chcem ísť

luckalucka83
24. okt 2011

No ja mozem hocikedy, aj zajtra doobeda 🙂) Len skoda, ze Lenka nemoze :( Tak ako to vymyslime? Stretneme sa zajtra doobeda a dame si horucu cokoladu aj za Lenku 🙂)

luckalucka83
24. okt 2011

Baby este jedna otazka, pre skusene maminy, ktore rodili v Hainburgu, ako to je s klystirom? Vsade citam, ze na SR je to viac menej rutina, ale tiez, ze to velmi pri porode pomoze. Tu to zrejme automaticky nebude, ale je tu taka moznost alebo ako to je? Vopred dakujem 🙂

dani84
24. okt 2011

@luckalucka83 Ahoj Luci, ja som klystir nemala a v pohode som odrodila, ziadna "nehoda" sa mi nestala 😉 Ale podla mna ked si ho vypytas, tak ti ho urcite daju

luckalucka83
24. okt 2011

@dani84
Dakujem Dani,
cim viac sa to blizi, tym viac dumem nad vsetkym 🙂))
Ako sa mate? Mala je zdravucka? Je krasna ako obrazok 🙂 Uz sa tesim, ked sa stretneme 🙂

dani84
24. okt 2011

@luckalucka83 no veru uz sa ti to krati 🙂 My sa mame super, mala je fakt uzasna, je to babätko za odmenu - kludas 😵 Ozaj, kedy ma pridete aj s Ivkou pozriet? Inak, keby to na teba uz prislo tak daj vediet, skocime do nemocky 😉

ellysa
24. okt 2011

@luckalucka83 tak tak baby, aj bezo mňa 😀 , ja sa už isto nabudúce pridám 😀
klistír som nemala, mne sa aj mini nehoda asi aj stala ale poviem ti, že to je posledné na čo v tom momente myslíš a vôbec to nevnímaš, tak asi ako aj personál, pre ktorý je to rutina, ale ak si ho vyžiadaš, tak isto dostaneš, u mňa to vypadalo ešte na dlho, tak by to ani nemalo význam, len malá sa zrazu rozhodla,že už ide 😀

martinka1981
autor
24. okt 2011

@luckalucka83 mne tiež klystir nedavali,ale pri druhom porode mi dali take čipky a po tych som šla na velku aj ked som od večera nič nejedla. Obed čo mi dali(kedže sa nič nedialo) som pred porodom vyvratila a tiež sa mi stala "nehoda" ale naozaj to nikto nerieši,je to normalne 😉 utru ťa vymenia podložku a ide sa dalej 😉
A pri tych kontra je ti to jedno a neriešiš 😀

ivka03
24. okt 2011

Kocky, mne to vychadza tak, ze by som tiez v utorok-zajtra doobeda mohla 😉 Tak sa vidime? Na horucej coke? Kde?

ivka03
24. okt 2011

@dani84 @luckalucka83 Dani, prijimas uz navstevy? Mala je krasnucka, skusime sa dohodnut s Luckou a prist vas pozriet... 😉

luckalucka83
24. okt 2011

Co tak o pol desiatej na namesti pri kostole, mozeme ist do toho cafe na rohu, moze byt ? : 😅

ivka03
24. okt 2011

@luckalucka83 Pre mna moze byt 😉 Tesim sa ...

ildicka
24. okt 2011

@luckalucka83 ja idem tento tyzden v piatok do nemocnice aby som si to tam okukala. Vzdy posledny piatok v mesiaci maju taketo navstevne hodiny, kde ti ukazu salu, povedia, ze co a ako a odpovedia na pripadne otazky. Bude to tento piatok o 12.30 a kto sa zaujima o epiduralku tak to sedenie zacina uz o 11.30 a po nom nasleduje to druhe, kde ta aj prevedu porodnou salou. Teda vraj, tak mi to povedala ta Hebamme. Ja mam plno otazok, tak ja ta urcite chcem ist. Treba ist na 2 poschodie na sekretariat.

ildicka
24. okt 2011

@luckalucka83 @ivka03 Ahojte, aj mne to zajtra vyhovuje, takze sa stretneme zajtra pri kostole o 9.30 ? Tesim sa. Budem tam. 🙂

ildicka
24. okt 2011

@luckalucka83 @ivka03 Baby, keby ste ale nemohli dajte mi vediet, aby som nesla zbytocne. Ja nebyvam v hainburgu. Dakujeeeeeeeeeem. 😀

luckalucka83
24. okt 2011

@ildicka
My sme tam uz s Ivkou boli na tej obhliadke, o 11.30 je prednaska s anesteziologom a potom poukazuju priestory 🙂
No my zajtra s Ivkou urcite dojdeme, ja vezmem aj stvornoheho clena domacnosti, tak to bude poznavacie znamenie 🙂)

luckalucka83
24. okt 2011

@raa2
Tak zajtra o pol desiatej pri kostole, ak by si nahodu meskala alebo neviem co, budeme v tom cafe na rohu,
pockaj, idem Ti do IP napisat moje cislo 🙂
tesim sa

brudra
24. okt 2011

@ildicka ja sa tam tiež chystám tento piatok na 11:30, tak sa tam možno stretneme 😉

brudra
24. okt 2011

@luckalucka83 @ildicka @raa2 @ivka03 tak ja určite prídem, ako písala Lucka o 9:30 pri kostole, a keby niekto meškal tak budeme v tom Cafe na hlavnej na rohu 😉 ....teším sa na Vás 😉 @ellysa škoda že Ti to znova nevyhovuje...snáď nabudúce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre