Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

mirufee
13. okt 2015

@canama
@dugyna aj mne tak vraveli ze v Rak. sa ockuju vsetky maminy, ja ze sa na to spytam svojej doktorky, oni ze ok (mesiac dozadu)

paskolinka
13. okt 2015

@jana0706 ja som reagovala na to, ze tu padali v suvislosti s neumoznenim bondingu podla predstav matky vyrazy ako protizakonne alebo poskodzujuce praktiky. a to je presne sposob myslenia s ktorym ja nechcem nabehnut do porodnice - kdekolvek. inak co sa tej rubeoly tyka, tak co som bola nedavno v hainburgu na tej prehliadke porodnice, tak tam o tom hovorila ta porodna asistentka. blbe je, ze som vtedy zrovna nedavala az tak pozor, ale spominala to v suvislosti s tym, ze co vsetko treba mat pred porodom hotove (ako napr. streptokoky), ze na SR sa to podcenuje, ale ze si mozme dat urobit nejake vysetrenie v suvislosti s rubeolou (asi protilatky, fakt si nepamatam). z jej strany to bolo take odporucanie pre slovenky, ktore tam chcu rodit. podla toho mozno potom ockuju alebo nie. lebo ak by to ockovanie malo byt pausalne, tak potom by nebolo treba pred porodom nieco riesit...

canama
13. okt 2015

@paskolinka testovanie na protilatky rubeoly sa robi na SK pri prvom odbere krvi...je to v tehu knizke, mne sa nestalo ani pri jednom tehu ze by mi to neotestovali. musi sa to robit hned ako sa zisti ze zena je tehotna a to preto, ze rubeola je sice velmi nevinny virus, ale pre zarodok v trvom trimestri tehotenstva je velmi nebezpecny...zrejme sa potom zeny ktore neprekonali a nie su ockovanie viac sleduju, neviem. co sa tyka streptokokov tak tiez som este nepocula ze by nejaku rodicku pred porodom na ne neotestovali...lekari to maju vo svojich postupoch, ak by nahodou bola pozitivna a dietatko by chytilo po porode streptokokovu infekciu, coz by mohlo mat aj dost vazne nasledky, mohol by mat lekar problem...pri tom aki su dnes opatrni, neverim preco by toto zanedbavali...ono niektori lekari a sestri v Hainburgu sa tvaria ze Slovensko zije este v stredoveku...podla mna v niektorich veciach je na SK lepsia starostlivost ako v Hainburgu, minimalne teda urcite v Kochu. ale pristup k porodom je tam naozaj iny, viac respektujuci porod ako prirodzeny dej, percento nastrihov u nich hovori velmi jasnou recou.

dugyna
13. okt 2015

@canama to mi príde nedorozumenie rodilo nas tam teraz v lete dosť po sebe bab co sme si písali a ani jedna nespominala ze by ju chceli očkovať na rubeolu. Čiže si myslím ze tu ide o ženy ktoré ockovane neboli v mimilosti

dugyna
13. okt 2015

@mirufee
@mirufee ako som už písala rodilo nas tu po sebe dosť a ani jedna nespomenula ze by jej ponukli ockovanie proti rubeole po porode..

martinka1981
autor
13. okt 2015

@dugyna ale väčšina čo ste tam teraz rodili ste šli ambulantne. Tak to nestihali 😀 za mne to ponukli asi 2 dni po porode čo som sa chystala už odisť 😀 takže asi to neponukaju hned.

dugyna
13. okt 2015

@adremeda10 aj tebe ponukali ockovanie n porode?

dugyna
13. okt 2015

@martinka1981 no tak to si kuknem , lebo toto som fakt teda nepocula.

paskolinka
14. okt 2015

@canama no ja napr. v tehu knizke rubeolu nemam

jana0706
14. okt 2015

@martinka1981 @dugyna no ja som rodila 2011 a tiez som ockovanie proti rubeole nepostrehla (prepustili nas az na 6 den takze stihat to urcite stihali), takze bud mi to dali a som o tom nevedela alebo mi to nedali...ockovana som nebola, kedze som rubeolu v detstve podla mna prekonala...

jana0706
14. okt 2015

@paskolinka @canama aj ja mam tento udaj v tehu knizke prazdny tak som prave volala gyndosovi a sestricka mi oznamila ze sa to uz v tehotenstve nevysetruje...zrejme setriace opatrenie - ani ta sk preventivna starostlivost uz nie je co to byvalo 😀 tak budem volat svojej obvodnej doktorke aby mi (aspon ustne) potvrdila z mojej zdravotnej dokumentacie ze som rubeolu prekonala a tym padom mam urcite viac protilatok ako po akomkolvek ockovani, a ockovat proti rubeole sa rozhodne nenecham (ak ma nezaockovali uz pred styrmi rokmi po prvom porode 😒 ) ale zbytocne sa s tym netrapim, lebo nasilu cloveka zaockovat nemozu, takze to proste odmietnem a hotovo - akurat som rada ze o tom viem dopredu a zbytocne ma to tam neprekvapi...

jana0706
14. okt 2015

@dugyna @canama @martinka1981 babule mam teraz otazku na inu temu - kedze som prvykrat mala poistenie a neplatila som, nemam este prehlad ako to presne uctuju...viem ze je to momentalne 625 na den a brala som to tak ze v tom je uz aj porod, takze napriklad ak ostanem tri dni tak budu uctovat 625x3 (plus pripadne priplatky za noc/nedelu/sviatok alebo ine potrebne zakroky a vysetrenia)...ale v tych predpokladanych vydavkoch ktore mi dali v nemocnici je ako poplatok za spontanny porod uvedenych 1650 Eur (noc/nedela/sviatok dokonca az 2300 Eur) - tak mi teraz nie je jasne ci si mam tych 1650 (2300) este priratat k tym 625/den. Dali by ste mi prosim vediet ako to uctovali vam? Diky moc.

paskolinka
14. okt 2015

@jana0706 ja som sa tu docitala, ze zaockovana by som mala byt, v podstate viac-menej vsetky zeny vo fertilnom veku by mali byt na SR ockovane http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-pro...

dugyna
14. okt 2015

@jana0706 oto sme tu riesili uz v lete tiez podla ich cennika. ak udes klasicky porod nie 1.ireda alebo ta exluziv :P tak vzdy ratas 625 x dni. dalsie veci neplatis. ten vikend a noc uz neviem ci sa plati este.
ja som to mala naratane tak ze ak by som tam ostavala tak 625 eur x dni... ja som bola ambulat povedala som to uz na poradni ze chcem tak rodit, u nich pri ambulatnom porode ides domov po 6hodinach ale mozes si u nich dohodnut aj kotrolu po tyzdi dietatko aj ty..ale neviem cenu (skoda ze som to nevedela predtym urcite by som isla tam ako behat tu a platit vsade).
625 eur je od polnoci do polnoci..cize ak napr porodis o 23h a treti den ti vyjde na 23h 3 den..v noci ta nikto neprepusti (robili to tam slovenky predtym..a teda primar a vedenie nemocnice to zakazalo) cize musis ostat az do rana...to sa tyka aj ambulatneho porodu..ak porodis o 17h a 6h vychadza na 23h v noci ta neprepustia az rano..
lieky k porodu atd neplatis nic. aj keby si isla sekciou je to tych 625 eur..
prilatky su za manzelku izbu ci izbu so sprchou...
za zakroky ci vysetrenia sa neplati je to v cene tych 625 eur.

@paskolinka ako som uz spominala vyssie podla mna ockuju tie zeny ktore neboli ockovane cize tie starsie rocniky...nie zeny ktore boli ockovane alebo pripadne maju titre protilatok

zuzana6543
14. okt 2015

Ahojte, prosim vas mimo aktualnej temy - neviete v ktorom tt sa v hainburgu treba nahlasit na porod? Nejako to na stranke zrazu neviem najst... Dakujem 🙂

paskolinka
14. okt 2015

@dugyna ano, ale kedze o tebe nic nevedia a v tehu knizke nic nemas, tak to asi beru, ze nie si ockovana...

paskolinka
14. okt 2015

@zuzana6543 v 35. tt si treba zavolat a objednat sa na prve vysetrenie, ktore robia v 38. tt

zuzana6543
14. okt 2015

@paskolinka dakujem 🙂
Aha ok, takze fakt ze az uplne pred porodom...

hankaop
14. okt 2015

@jana0706 :D tieto radikalne recicky :D uz po porode je zbytocne ta ockovat, pointa ockovania rubeoly je v najma v ochrane dietatka pocas tehotenstva. Sice sa ta tam spytaju, ci mas zaujem, aj mna sa pytali. Povies, ze nie a ved je vybavena, presne ako pises, nikto ta s ihlou po porodnici nahanat nebude :D v Rakusku nie je povinne ockovanie, akurat ked mas dieta a ockujes ho, dostanes dake korunky.

martinka1981
autor
14. okt 2015

@jana0706 presne ako pisala @dugyna ak si samoplatca bežne to rataju že si platiš 3.triedu...teda ak nechceš manžel.izbu pripadne byť sama na izbe. je tych 625eur na den,rata sa od polnoci do polnoci. Žiadne ine priplatky tak niesu. ten ich cennik je dosť šialeny neviem kto to tak navrhol ale nikto sa v tom nevyzna 😝

s tou rubeolou je to zaujimave že niekomu nukaju niekomu nie. je možne že to je podla veku...ťažko povedať.

dugyna
14. okt 2015

@paskolinka ja si nemyslim ze by v At boli tak blby ze by sa nevedeli kuknut od ktoreho roku sa ockuje na SR ked im tam chodi tolko pacientok, a pripadne sa da aj kuknut na webe od ktoreho r. sa ockuje v AT a taktez ak pride zena na prvu poradnu v 37-38tt sa pytaju 🙂 mna sa teda pytali okrem toxo myslim aj tieto veci

dugyna
14. okt 2015

@martinka1981 hej tak tak hovorim ten cennik tu luskali baby ja som sa riadli tym co povedali na dni ovtorenych dveri ze 625 na den a alles :P
hej myslim ze ockovanie je presne podla veku bud vychadzaju z toho kedy oni zacali ockovat a podla toho odratavaju a ponuknu ockovanie alebo mozno maju kuknute kedy sa aj u nas zacalo ockovat

jana0706
14. okt 2015

@dugyna @martinka1981 diky za info baby, lebo ja som to tiez cely cas brala tak ze 625 na den od polnoci do polnoci (chcem len tu standardnu izbu ktora mi uplne stacila), preto sme s muzom nechapali co chcu povedat tym cennikom co ti daju do ruky...preto som chcela info od niekoho kto ma to vyuctovanie realne za sebou - ze ci vam uctovali len tento denny poplatok...

co sa tej rubeoly tyka pochybujem ze by riesili od kedy sa na sk ockovalo alebo nieco podobne...to by potom museli fakt zistovat ze ak nie si ockovana ci si chorobu prekonala (co vzdy poskytne vacsiu imunitu ako ockovanie) atd., nemyslim ze by sa tam s tym niekto do tejto miery zaoberal...ale ako som pisala vyssie, nevidim problem v tom ockovanie odmietnut...nechapem celkom tu logiku naco ockovat zenu ked uz je dietatko spokojne na svete...mozno kvoli dalsiemu tehotenstvu alebo co - ale nie kazda planuje este dalsie dieta...

paskolinka
14. okt 2015

podla mna v rakusku nie su dospeli nejako plosne preockovani proti rubeole a teraz prisli na tento skvely sposob, ze zenu zaockuju po porode presne ako pise @jana0706 kvoli dalsiemu dietatu, co nakoniec ani nie je zly napad. a ako sa ockuje/ ockovalo na SR, to oni zistovat nebudu...

danka79
19. okt 2015

Maminy ktore mate uz porod v Hainburgu za sebou, prosim vas o info ako je to s preplacanim nakladov za porod v Rakusku. Zaujima ma hlavne preplatenie sekcie,ale samozrejme aj fyziologicky porod, ak nemate skusenosti so sekciou, a to predovsetkym cez VsZP. Ziadali ste niektora spätne refundaciu nakladov? Ak ano, ako ste dopadli, aku cast sumy vam preplatili. . Alebo si to vsetky platite z vlastnych zdrojov?Dakujem pekne

silvie101
19. okt 2015

@danka79 platila som za pôrod (vaginálny) a predpôrodné vyšetrenia všetko spolu 1700 a poisťovňa mi preplatila 900.

danka79
19. okt 2015

@silvie101 dakujem pekne za odpoved. Ese pre istotu-bola to VsZP?

silvie101
19. okt 2015

áno VsZP.

malula
20. okt 2015

@silvie101 super ze sa ti podarilo od vszp dostat spat tolko penazi. Ako si to spravila? baby vacsinou dostanu okolo 600 eur za porod... a za kazde to vysetrenie nejakych smiesnych ani nie 20 eur..mna to este len caka a samozrejme ze cim viac sa mi od nich podari vydolovat tym lepsie...

catalina30
22. okt 2015

@danka79 pýtate sa síce na VšZP, ale pre porovnanie napíšem, nám Dôvera preplatila 1020, žiadali sme preplatiť cca 1430...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre