Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

k8y
30. sep 2010

@vampgirl to mas dobre, ze este mozes chodit autom. Ja som uz posledny mesiac nemohla ani soferovat. Jednak mi to brucho vadilo a ked som spomenula manzelovi, ze sa uz viac sustredim na pohyby v nom a na mierne kontrakcie, ako na soferovanie, tak mi to zakazal a radsej ma vsade vozil.

@martinka1981 no ano, uz si to vsetko obeham 🙂 Ja by som to uz mala vybavene, len sa mi to nechcelo robit na dvakrat, nosit najskor rakusky rodny list a potom aj slovensky.. radsej som vyckavala. Myslim, ze buduci tyzden uz to budem mat.

Dnes som nejaka leniva. Vcera som sa ustvala takmer do bezvedomia, tak dnes nic nerobim. Hanbim sa, ale este som nebola ani s malym vonku 😒

ellysa
30. sep 2010

trocha odveci, ale nie je tu niekto kto býva v hainburgu alebo v okolí a má dieťatko narodené v roku 2010? 18.10. je v materskom centre prvá stretávka, tak hľadám nejakú slovenskú parťáčku

yanus
30. sep 2010

Navrhujem martinku1981 za admina tejto rozsiahlej sukromnej diskusie, manual mozeme zlozit 🙂.

yanus
30. sep 2010

@ellysa No zdravicko, ja budem dufam cochvila, ale toho 18.10. to asi nestiham 😉 , neskor sa rada pridam 🙂

ellysa
30. sep 2010

@yanus no super a ty bývaš v Hainburgu? to by bolo skvelé, ja veľmi nehovorím po nemecky, ale suseda, čo vlastne to centrum založila ma dnes pozvala, nech tam chodím, tak to beriem ako šancu naučiť sa dobre po nemecky a hlavne zapadnúť, sa môžeme niekedy stretnúť 😉

martinka1981
autor
30. sep 2010

baby neblaznite 🙂 zachvilu porodim a tak skoro ma tu asi neuvidite pri dvoch deťoch 😀 😒 budete ma musieť suplovať 😉
Viete čo robim pri ťukani do klavesy? napchavam sa Nutellou 😀 že ake zdrave....pribrala som počas druheho tehu iba 6,5kg tak dobieham 😀 😀 len kto to bude potom zhadzovať že?!!
@k8y moj muž väčšinou lieta po meste tak to povybavoval a hadam ešte aj povabavuje 😉
@ellysa ja snivam tiež o tom že raz budem vedieť po nemecky,ale neviem neviem,akosi nieje na to čas 😒

dasa2804
30. sep 2010

@martinka1981 Fiiha. Ty si pribrala len 6,5 kg na celkovej vahey vratane tehotenskej hmotnosti? To ako robis?

martinka1981
autor
1. okt 2010

@dasa2804 ani sama neviem,pri Miške som pribrala neakych 14kg. Ked som teraz otehotnela ešte som mala po Miške 5kg navyše 😝 . Zo začiatku druheho tehu som vobec nepriberala ešte som schudla 1kg a to som ani nemala ranne nevolnosti iba sem tam. A potom som dlho nepriberala,takže ja som aj rada,snad to všetko necham v porodnici a domov pojdem štihla ako Holywoodske celebrity 😀 😀

vampgirl
1. okt 2010

@martinka1981 Mnam, nutellu by som si dala! V poslednej dobe mam chut na same "zdrave" veci, hroza 😖 a to uz mam navrch 11kg 😠

yanus
1. okt 2010

@martinka1981 @vampgirl Nutela je najlepsia vec, hoci strasne skodliva, ten tuk a vsetko...ale kto by odolal, moj jednoduchy recept do pravej ruky lyzicka nutely a do druhej banan...Ja mam cca 8 kil navyse, ale mam pocit ze je vsetko v bruchu, akoby som pred sebou nosila ruksak na horsku turistiku, kolko stratim porodom, budem si moct zasnurovat normalne topanky? 🙂

@ellysa jj, byvam, teda stale lietam do BA, ale tak za chvilocku si budem kralovat doma sama s malou. Po nemecky viem odtial potial, teda clovek by aj vedel, ale nie a nie sa prinutit, ked musim tak rozpravam, ale radsej sa tomu vyhybam. Ked ma zastavia policajti tak struham co to da 🙂...Ten klub znie dobre, mozno tam bude viacej slovenskej spolocnosti, ved aj nad nemocnicou je skolka, kde su uz slovenske deti ako doma 🙂.

martinka1981
autor
1. okt 2010

@vampgirl ja som na začiatku tehu mala chuť na vypražane rezne a zemiakovy šalat,to by som jedla 😀 aj na sladkostiach fičim stale. 11 kg to maš dobre,zachvilu rodime 😉
Nutellu kupujeme v AT taku velku tušim za 3,99€ 😀 no nekup to....ked už tam ideme vždy aj nakupime,hlavne bio potraviny sa tam oplatia,aj kura a morčacie mäso tam kupujeme,chutia upne inak ako naše z tesca 😒

Inak sa mate ako baby? Gulame sa už asi všetky a chodime ako take kačky 😉 teda aspoň ja 😵

martinka1981
autor
1. okt 2010

@yanus neboj,topanky si zašnuruješ v pohode. Ale všetko nezleze,teda aspon mne nezliezlo 😒 uvidime čo bude teraz.

vampgirl
1. okt 2010

@martinka1981 @yanus Ja som na zaciatku praveze mala chut celkom na zdrave veci, hlavne ovocie a tak, az som sa sama divila 😀 ale v poslednej dobe sladkosti, vyprazane veci, pripadne husacina a lokse 😖
Aj mna by zaujimalo, kolko schudnem po porode... Ale hollywoodska hviezda zo mna asi sotva bude 😀
Snurovacie topanky uz nepoznam, nosim na suchy zips a obuvam zasadne s dlhym obuvakom 😀
Inak uz je to s pohybom dost bieda, uz aby bol ten november 😉
A dala som si za ulohu buduci tyzden konecne prat a zehlit detske veci 🙂 vy uz mate poprane pozehlene? Tasku do porodnice pripravenu?

martinka1981
autor
1. okt 2010

@vampgirl pri Miške som aj ja papavala zdrave veci,aspon som sa snažila. Ale teraz ani nahodou 😕
No ja mam poprane ale to žehlenie,ach jaj,to sa mi nechce teda vobec. Niečo som požehlila take najmenšie kusky a ostatne som nechala tak. Ae už sa to zbiera,aj naše veci pribudaju 😝
Tašku mam zbalenu tak napolovicu,keby to prišlo skor tak ešte budem po dome nahanať hyg.potreby 😅 a neake drobnosti. ked ten moj drahy nema čas a sama s malou lietať po obchodoch alebo uradoch nieje bohviečo 🙄

yanus
1. okt 2010

@martinka1981 @vampgirl Tu velku Nutelu mam tiez do zasoby, ja tu nakupujem vacsinu veci, okrem peciva a tych klasickych slovenskych veci. Martinka skus ist k Apollu k "Orbanovi" do masiarstva, paradne maso, klasicke masiarstvo...len nechod v piatok poobede 🙂. Na hus a lokse idem nabuducu sobotu, neviem sa dockat, to je jedine jedlo pri ktorom mi musia zobrat tanier aby som prestala jest, par krat to islo aj von, ked som sa nezastavila 🙂.
Ja sa rano este viem celkom negulat, ze ludia zozadu nespoznaju ze som v tehu, ale k veceru sa len tak "sucham" zivotom, ze ani nohy nezdviham. Ale asymetricka som az az, hoci Dr. Loksa povedal ze mam pekne brucho, tak aspon nieco pozitivne 🙂.
Pozehlene mam na 30 percent, oprate skoro na 90% caka na pozehlenie. Ale este stale davam vsetko dokopy, chcem ist kupit este nejaky koberec, komodu a regal..tak nech to mam kde poukladat. A taska pripravena ziadna, to bude diktovat v pripade nudze, ale prichystam navigacnu mapu 🙂.

martinka1981
autor
1. okt 2010

@yanus my jedavame väčšinou kuracie alebo morčacie mäsko,sem tam hovädzie. Bravčove nekupujeme vobec,mne to neako prestalo chutiť. A naš tato hlavne ryby(mne teraz prišerne smrdia 😝) a zeleninku. Malá spapa skoro všetko,velmi jej chuti ovocie aj zelenina a ked zbada hrozno tak sa nevie zastaviť dokym ho vidi 😵.
V AT sa da dobre nakupiť čo sa potravin tyka. Ostatne velmi neviem.
Rano je aj mne najlepšie a postupne sa to zhoršuje k večeru. ked pride "svokra" večer sa zahrať s malou tak ma nažene nech si lahnem na gauč,aspon na tu hodinku. Nepytajte sa ako potom vstavam 😖horšie ako keby som sa pomaličky motala po dome alebo len tak posedavala. No ešte trochu musime vydržať a bude lepšie,alebo horšie?? 😀

k8y
1. okt 2010

Baby, vy tak provokujete s tou nutelou! 🙄 Pocas tehotenstva mi ju zakazala diabetologicka a pocas dojcenia pediatricka.. a ja ju tak strasne lubim! Teraz sa iba pozeram, ako stoji na policke v kuchyni. Ach jo.
Co sa tyka toho chudnutia, ja som v porodnici nechala 7 kil. No a ostalo mi dalsich 10, z tych som za 3 mesiace bola schopna zhodit 2 a zvysok ani za svet nechce dolu.. teda sam od seba. Lebo keby som sa trochu striedmejsie stravovala, pripadne este aj cvicila, mozno by to nejako slo. Raz sa k tomu urcite dokopem 😅

yanus
1. okt 2010

@martinka1981 Napodobne, avsak ja kupujem aj telacie a obcas bravcovu panenku. Telacie je velmi vhodne na dietu a aj pre deti neskor. Rybky sa u nas poriadne nedaju kupit a kapor je bahnita mastna ryba, tu mam zakazanu. Co bude lepsie? 🙂 Hmmm, zalezi z akeho uhla sa na to pozriet, urcite ti bude veselsie 🙂 hehe

@k8y No ja si teraz nutelu celkom uzivam, ja som ju mala vzdy zakazanu kvoli tym tukom, teraz mi povedali ze mam jest vsetko co mozem a po porode musim obmedzit naspat vsetko, cize budem jest ako kojenec a to doslovne, len s tym ze mam zuby a nemusim to mat rozmixovane :D.

Baby ja stale lamentujem nad monitorom dychu a neviem sa rozhodnut, viete mi povedat? Ja mam spanok dost slaby, cize pochybujem zeby som nieco prespala, ale zase...

martinka1981
autor
1. okt 2010

@yanus my kupujeme ryby v metre,teda moj drahy. To telacie ma ani nenapadlo kupovať,pre malu by bolo asi dobre že? ja zjem ryby iba čo nemaju kosti,takže kapor nehrozi 😀

No čo sa tyka toho monitoru dychu mne ho požičala kamoška. Použivala som ho do cca roka. Tiež nemam tvrdy spanok ale pre lepši pocit som ho chcela. Potom som mala problem ked som ho prestala použivať,som sa bala aby sa niečo nestalo 😒 ale už je to ok. Mala spi so mnou na velkej posteli lebo postielku nemože ani citiť 😕 nechapem čo sa jej porobilo,ved krasne tam spinkala aj zaspavala sama. Ach joooo. Takže postielka aj monitor čakaju na Viktoriu 😉

k8y
1. okt 2010

@yanus No my sme asi uplne nanic rodicia. Kupili sme si monitor dychu, teplomer a vysielacku v jednom, Angel Care, funguje to dobre, ale asi po dvoch tyzdnoch sme monitor dychu uplne vybrali z postielky a pouzivame iba vysielacku. Bolo to totiz dost vysoke a maleho som parkrat nasla zosmyknuteho uplne na bok postielky. Bala som sa, aby sa nezadusil prave tam. Ja som mavala velmi tvrdy spanok, nic by ma nebolo zobudilo, ale teraz mam pocit, ze uz ani tu vysielacku nemusim pouzivat. Maly ma izbicku hned vedla nasej, mavame otvorene dvere a ja sa budim uz na prve mrncanie, ze je hore 🙂 Zo zaciatku som myslela, ze z toho budem nervozna, ze sa budem bat, ale zatial je to v pohode.

yanus
2. okt 2010

@k8y no ja stale uvazujem ci ano ci nie, vela uz starsich zien vravi, ze vsetky deti sme prezili aj bez monitoru, ze matka prirodzene dava pozor..no neviem teda. Budem rozmyslat, najradsej by som to vyskusala, alebo to potom kupim second hand...

@martinka1981 Telacie je velice dobre aj pre teba, zdrave, vyzivne, menej tukov ale nepredstavuj si teliatko 🙂

martinka1981
autor
3. okt 2010

@yanus a nemaš neaku kamošku čo by ti ho požičala? Alebo v BA v spankovom laboratoriu či kde požičiavaju. A tušim aj Dovera poisťovna požičiava len asi tam musiš byť poistena,no neviem.
No veru prežili sme aj my bez monitoru dychu. Ja si skor myslim že za SIDS može niečo ine ale to je na inu temu 😒

Teliatko no....neviem či to mäsko nema aj taky svoj špecificky pach,mam pocit že som malej niekedy kupila Hipp s telacim a teda mi to velmi nevonalo
😀 😝

kvetinka211
4. okt 2010

ahojte, parkrat tu boli otazky na to, ake vysetrenia sa robia na slovensku a v rakusku nie ... celkom sa k tomu hodi tento clanok: http://zdravie.pravda.sk/novorodenca-caka-v-prv...

vampgirl
5. okt 2010

@kvetinka211 Dik za link! Ale ich je tych testov... tak som zvedava, co vsetko nam v porodnici budu robit...

yanus
5. okt 2010

@vampgirl Tak to som aj ja velice zvedava 🙂. Ale tak dufam vo vacsiu kvalitu zdravotnictva.

Baby, takze hlasim, ze veci poprate, pozehlene a pekne ulozene (sama nestiham zo seba 🙂), asi sa dakam ponahlam. Vcera som vybavila papiere, p. Boorova je carovna stara pani, zacala ma volat k sebe domov, ci nechcem akoze ist si to skontrolovat (co som mala kontrolovat, ved ona tie preklady robi najmenej 50 rokov :D), popripade na caj (asi nevyzeram ako masovy vrah). Moja rychlost sa zavratne spomaluje, zda sa mi ze za tyzden sa to rapidne znizilo. Ako sa citite?

martinka1981
autor
5. okt 2010

@vampgirl
@yanus v nemocnici nerobia nič len uška a metabolicke poruchy. Už sa to tu riešilo ked rodila Jenny. Vraj to potom robia pediatri. Ale my sme nemali robene nič okrem toho čo v nemocnici robia.

Yanus vidiš ako si šikovna 🙂 ja nemam stale požehlene neviem sa k tomu dokopať. Mala ma prišerne tlači pod pravym rebrom,to je bolesť fuj 😝 . Ja som ešte nevybavila nič,musim asi zajtra nahnať draheho nech ideme aspon na matriku kvoli otcovstvu a nech to ide dať preložiť,čas leti že?? Buduci tyžden kontrola,ach joooo.....

yanus
5. okt 2010

@martinka1981 No ale ved to mas vsetko tazsie, s malou to musi byt terno. No tie vysetrenia, to by som rada vedela ze ci to robia u nas kvoli biznisu, alebo je to vazna prevencia a diagnostika, lebo ako som si mala moznost vsimnut, tak najlepsi pacient je taky na ktorom sa daju robit kvalitne drahe testy na ktorych sa daju zarobit, akonahle nevedia co ti je, tak ta cpu akurat antibiotikami a zalamuju rukami za zatvorenymi dverami.
Kedy mas buduci tyzden kontrolu? Ja som vcera tu matriku vybavila za 10 min a p. Boorova tiez bola ochotna vramci jedneho dna, cize kludne zober malu do kocara, zbehnes este dakde na kaficko a tie preklady ti spravi aj do dvoch hodin.

martinka1981
autor
5. okt 2010

@yanus teraz pisali v časopise Dieťa že v At robia najviac tychto skriningovych vyšetreni až 23! Ale zrejme ich maju potom na starosti det.lekari a nie nemocnice.

No ja sama do mesta moc nechodim,parkovanie v Ba katastrofa takže to ma na starosti drahy. A on už bol u p.Boorovej tak si ho hadam aj bude pamätať 🙂 . Kontrolu mam tušim o 17:30. Počasie mame krasne,idem tušim žehliť,snad sa mala neako pri mne zahra 😝

yanus
5. okt 2010

@martinka1981 Ved prave, ja verim ze to bude vsetko ok, mame rodinnu znamu pediatricku, tak popripade s nou dokonzultujem, ak sa mi nieco nebude vidiet, alebo sa spytam. Ako raz pisala maggie, netreba robit z komara somara, ked je nieco vazne tak v AT staci zavolat sanitku a oni sa postaraju, inac tato prevencia je asi na vyssej urovni.

Ej veru, ja som doprala dve pracky, takze este bude co zehlit ;). Stale rozmyslam ci mam dost zimneho oblecenia pre malu, ale fakt nemam predstavu aka bude velka a ci jej to bude malo ci vela....hmmm

martinka1981
autor
5. okt 2010

@yanus treba myslieť pozitivne 😉 aj ked mne sa sem tam nedari 😀
Jaj u nas ked si zavolaš sanitku ani nevieš či pridu 😀 😖 ......
No niečo som požehlila ale ešte mam kopeeeeeec 😝 Miška sa dnes dožadovala žehličky,raz už mala ruku pri nej som myslela že ju už stiahne. Tak som skrikla,zlakla som sa jak hovado.
S tymi vecičkami uvidiš,ked bude niečo chybať dokupiš. Inak ked tak rozmyšlam tiež nemam vela zimnych malych. kamoškyna mala sa narodila v maji a moja potom tiež tak to vychadzalo ale teraz,no neviem neviem 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre