Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

blskas
24. feb 2015

@dulkagabulka tak sa opravujem, nie zakon, ale zmenili sumu, ktoru musia poistovne preplatit

nafotky
25. feb 2015

Maminy čo ste nedávno rodili v Hainburgu čo všetko bolo treba mať so sebou a čo tam dávali? Myslím košelu, vložky, podložky .... Možem bábo obliect do svojho či musí mat "nemocnične" oblečenie? Dakujem za kazdu prakticku radu 🙂 (budem mat sekciu tak ak niečo špecialne treba pls napište)

mahalo
27. feb 2015

@nafotky nic nepotrebujes, no pokial chces babo obliect do svojho tak urcite mozes 😉

michala.s
28. feb 2015

@nafotky zober si papuce, sampon, sprchac, kefka, pasta a to je vsetko co potrebujes. Kamoska sa pytala a mozes mat aj vlastne ale oni posielaju prat vsetko spolu a oblecko sa ti vobec vratit nemusi. Okamzite kamosku varovala hebamme. Oni navyse to oblecko pre babo maju vyhrievane, makkucke, jemne, pekne. Aj ich kosele a zupany su velmi prijemne, vonave. Ja som si zabalila este osusku a uterak, hoci to tiez daju oni, ale ja mam svoje oblubene 🙂

slnieckozjuhu
2. mar 2015

Baby ja uz to mam za 5dniiiii🙂🙂 juj ako sa tesim na nasu malinku.. Ale, ine som chcela spytat sa, mozno najlepsie ak odpovie @team z hainburgu- ako je to s navstevnymi hodinami na sestonedeli? Kedy moze byt manzel pri nas a ako dlho, a kedy pocas prac.dna/vikendumozu prist iny clenovia rodiny pozriet nas? Dakujem

catalina30
4. mar 2015

@slnieckozjuhu Z dvoch vlastnych skusenosti - manzel moze byt kedy chce, a navstevy sice oficialne maju svoj cas, ale neoficialne tiez tam mozu byt hocikedy, nikdy nikoho neposlali prec co som videla. Toto bolo jedine co mi liezlo na nervy pri prvom pobyte ked som tam musela byt 7 dni - plna izba cudzich ludi co cumia na teba ked kojis. Ja som to potom riesila tak ze navstevy ine ako manzel nech idu do navstevnej miestnosti ked uplynu tie oficialne hodiny, nastastie to spolubyvajuce respektovali.

blskas
4. mar 2015

@catalina30 7 dni? Uf to asi poistovna nepreplatila?

catalina30
4. mar 2015

@blskas Áno to bol akútny cisársky...A V 2012 ešte vôbec nič poisťovne nepreplacali takže to bola riadna palka 😖

fishie
4. mar 2015

Dufam, ze tento piatok plati ... ktora buduca mamicka este planuje ist? 🙂

slnieckozjuhu
4. mar 2015

@fishie ja idem tento piatok, ale uz na vysetrenie ctg a ostatne, kedze mam v sobotu termiiiiin🙂🙂

fishie
4. mar 2015

@slnieckozjuhu ...tak tomu sa uz povie "za par" 🙂 ja mam termin zaciatkom maja, tak uz sa obzeram kam utekat, ked to na mna pride 😀

blskas
4. mar 2015

@fishie aj ja sa chystam tento piatok, tak sa zrejme stretneme

michala.s
4. mar 2015

@slnieckozjuhu ja idem zajtra na ctg a usg

slnieckozjuhu
4. mar 2015

@michala.s ides na prvu poradnu? (=>najprv treba ist na recepciu dolu v hale
- len aby si sa zbytocne neprehnala hore na 2.poschodie:)) ja som uz bola 2x, vzdy u Ingrid Nedelik- super bola, zlata a ochotna, a prvy krat som mala dr. Leyer-a(tusim tak sa vola), tiez max. spokojnost. Tak drzim palce zajtra..🙂

michala.s
4. mar 2015

@slnieckozjuhu postup uz mam zmaknuty z predoslych pobytov v nemocnici. Ved niekde musim odovzdat aj uberweisung od dokiho 🙂 z lekarov mam osobne skusenosti zo szalkiewiczom... Taky nesympaticky chlap, s Urbanom nakolko je to moj frauenarzt a este s jednym takym starsim velmi milym pankom, jeho meno som si nezapamatala, ale bol to tiez rakusan. Za ako dlho si ta po prvej navsteve objednali? Lebo ja mam uberweisung iba na jedno vysetrenie a porod

slnieckozjuhu
4. mar 2015

@michala.s prva poradna bola raz v stredu, dalsia potom o tyzden v piatok(teda 9dni), a teraz zase bude v piatok (o tyzden).. A kedze mam v sobotu uz termin, tak vraj budem chodit kazde 2-3 dni - kym sa babo nevypyt, max vsak 10 dni.. Ale ja duuuufam ze uz tento vikend to pride🙂

michala.s
5. mar 2015

@slnieckozjuhu a na tie dalsie vysetrenia uz ti nebolo treba uberweisung?

nafotky
5. mar 2015

Pls riešila ste niektorá tú "rodinnú nadštand." izbu ? Viete o tom niečo ? Treba to dopredu nejak "hlásiť" či stačí až v deň pôrodu? A kolko sa cca platí na noc? Ja by som chcel práve tú rodinnú izbu kedže už mám 3 deti a prídu svokrovci z cz ... proste je nás veľa 😀 a nerada by som rušila spolub. návštevami a zas nechcem detom a svokrovcom hovoriť aby nechodili ked sa sem dotrepú až z cz... Ja mám poistenie v at čiže všetko mám na ecard ale viem že toto sa nejak dopláca...

katkas114
13. mar 2015

Koľko stojí pôrod v hainburgu ?

ziza55
14. mar 2015

@slnieckozjuhu ahooooj..tak iste to uz mas za sebou 😉 mozem gratulovat? aky bol porod?

slnieckozjuhu
14. mar 2015

@ziza55 jaaaaj, no vdaka🙂 ale este staaaale cakame- mala nechce vyliezt. Uz sme 7dni po termine 😢 do utorka ma nechaju cakat este a potom vyvolavacka... Tak potom dam vediet... Ale ja stale verim ze to dame do utorka aby sme nemuseli vyvolavacku dostat😞

kat3ka0
14. mar 2015

môžem poprosiť o chvíľku vášho času s vyplnením dotazníka, venujúcemu sa téme alternatívnych spôsobov vedenia pôrodu, pre potreby bakalárskej práce? http://www.survio.com/survey/d/D8N6R2U6X5E1X4L0A .....ďakujem vopred 🙂

ziza55
14. mar 2015

@slnieckozjuhu tak drzim palce moc....a si uplne zatvorena? krcok?

slnieckozjuhu
14. mar 2015

@ziza55 veru, uplne zatvorena, teda na spic prsta, do dnes neviem co to je bolestive podbrusko/kontrakcia...skoro ani neviem ze som tehotna.. Som z toho trochu na nervy, uz, ale ziaden babsky recept na mna nezabera:( jedine co som este neskusala je ricinovy koktejl(a to zvazujem ze dnes si ho spravim-neviem ani sama ci mam a ci radsej pockat na vyvolavacku)...ach🙂

bambulka231
14. mar 2015

ahojte...neviete,co je s dr loksom?lebo uz som ho nenasla medzi personalom landesklinikum hainburg????akeho lekara by ste mi odporucili v hainburgu?vraj dr urban je dobry.som poistena v rakusku,cize potrebujem si tam najst gynekologa a v buducnosti tam chcem rodit.dakujem

dugyna
14. mar 2015

Ahojte mate niekto skusenost ..teda zo Slovenska..rodli ste v Haiburgu chodili do poradni? Kolko sa plati poradna +porod..a kolko preplatila poistovna?(nakolko vraj uz preplacaju porody v zahranici) a ako to cele funguj? Zvazujeme totiz aj nad touto mozostou.
Dakujem

dugyna
14. mar 2015

@kat3ka0 chcela som Vam dotaznik vyplnit ale otazky mi nepridu dobre vedene a a ked tak mali byt moznosi ku kazdej to troska objasnit. ked sa aj pokusam nieco napisat stopne ma to okienko v polke vety..
otazka ci i boli ponuknute tlmenia bolesti chyba variata ze som nechcela..lebo ine..
aky ohlas mal porodny pla..preco len moznosti ktore ste dala...u mna sa neda povedat jedna z vaih odpovedi.lekarka akceptovla, sestry si neodpustili blby kometar a detske sestry sa ofucali a aj cast nerespektovali...
atdy cize napriek tomu ze som dotaznik chcela vyplnit aby sa mozno nieco zmenilo nepride mi dobre zostaveny takze navyplnim.

bambulka231
14. mar 2015

@michala.s ajoj chcem sa spytat,ako si spokojna s dr. urbanom ako frauenartztom?ja zijem v rakusku a chcela by som v buducnosti rodit v hainburgu,preto hladam nejakeho dobreho gynekologa v hainburgu.aky je dr urban?pripadne dr loksa?nevies,co je s nim?uz nepracuje v landesklinikum hainburg?dik za odpoved

michala.s
15. mar 2015

@bambulka231 ahoj s urbanom som velmi spokojna, ziadne dlhe cakacky a je mily, ustretovy profik. Loksa je sukromny, cize si dost platis a nieco malo ti poistovna potom vrati spat, ale citala som na neho aj zle recenxie. Preto som volila urbana a nemozem sa stazovat

mahalo
15. mar 2015

@kat3ka0 ja som to vyplnila ale uplne suhlasim s tym ze niektore otazky su zle polozene a chyba alternativa -ine, ci doplnit odpoved a tiez velmi obmedzeny pocet pismien pri moznosti opisania..preto som sa ani nepustala do opisu moznych rizik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre