Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

monika155
28. apr 2015

No som zvedava na toho 8meho, neviete nahodou ci sa tam da uz objednat na porod a tie predporodne visetrenia? Alebo aspon ten formular vyplnit vraj je tam vela co vypisovat;))

dugyna
28. apr 2015

@silvie101 no som zvedava kolko a kedy ti preplatia.lbo na sk je bran ze 24h musi byt az vlastne tych po porode..nie vratane porodu.aku mas poistovnu. Inak si bola spokojna?

dugyna
28. apr 2015

@monika155 na ktoru sa tam ide toho 8.5? ako to funguje to je nejake prednasky ci ako?
formulare netusim.
Zaujimalo by ma ci tu je niekto kto ma UNION a rodil v AT a kolko mu poistovna preplatila a do akej doby...

monika155
28. apr 2015

@dugyna 11:30to bude.Tiez neviem ako to tam funguje.Viem len ze nam ukazu porodnu salu a celkovo porodnicu.Viac neviem;))

dugyna
29. apr 2015

@monika155 nasla som taky letak na ich stranke, najprv je prednaska o tiseni bolesti, potom je hodina otazok s primarom a potom nam ukazu porodnu salu...

ziza55
29. apr 2015

@monika155 ja som nevypisovala nic...., je to cisto iba prednaska a ukazka porodnice , na porod sa tak skoro neda prihlasit..., ja som telefonovala v 37 tyzdni a objednali ma v 38tyzdni..., urobi sa CTG a ultrazvuk..., anamneza....tot vsio

monika155
29. apr 2015

@ziza55 si zlata Ďakujem. A MAS CISELKO?

ziza55
29. apr 2015

@monika155 fuuuu...z pamati ho neviem ale ked si kliknes na nete na ich stranku hainburg lknoe.at..., chod na geburtshilfe a tam maju ciselko 🙂

monika155
29. apr 2015

@ziza55 moc dakujem;)

monika155
29. apr 2015

@ziza55 a vobec ta nepozerali??

ziza55
30. apr 2015

@monika155 nie vaginalne ta nepozeraju vôbec....až na termin pôrodu...

slnieckozjuhu
30. apr 2015

@monika155 mna pozerali 2-3x lebo som to chcela( vediet stav krcka)... Cize na poziadanie ta mozu skontrolovat

monika155
30. apr 2015

Aspon moze byt manzel vnutri; ))

monika155
2. máj 2015

Baby a klistyr tam robia??;))

catalina30
2. máj 2015

@monika155 Štandardne nerobia. Keď si vypytas spravia 😉

monika155
2. máj 2015

@catalina30 jeej a to sa ako povie po nemecky?

catalina30
2. máj 2015

@monika155 ja som mala SK hebamme ale je to klistier tuším

lauraa
2. máj 2015

@monika155 einlauf 😉

andromeda10
2. máj 2015

Boli sme s manzelom v tej nemocnici sa objednat na prietoky.a obidvaja sme mali z nej dobry pocit pekne ciste vobec to tam nesmrdelo po.nemocnici a hned som sa aj spytala na tu prehliadku ze je toho 8.tak kolke sa tam stretneme??🙂

andromeda10
3. máj 2015

Boli sme s manzelom v tej nemocnici sa objednat na prietoky.a obidvaja sme mali z nej dobry pocit pekne ciste vobec to tam nesmrdelo po.nemocnici a hned som sa aj spytala na tu prehliadku ze je toho 8.tak kolke sa tam stretneme??🙂

monika155
3. máj 2015

@andromeda10 jaa;) a v kolkatom tt ides na tie prietoky? Boli tam slovaci?

ontaria
3. máj 2015

@andromeda10 aj my sa tam chystame🙂 Neviete ci v Hainburgu prepichnu nasej malej hned usi? By sme si doniesli nausnicky pre nu.

andromeda10
3. máj 2015

@monika155 neboli tam slovaci. Som v 34tt uz som bola na prietokoch v Ba ale musim este raz lwbo malicka nebola dostatocne velka.

dugyna
3. máj 2015

@andromeda10 ja sa chystam tiez. zaujimaju ma aj ceny jednotlivych vysetrenie..atd..aby som vedela kolko nas to bude cele stat, lebo manzel nie je moc nadseny z toho platenia :(
ale odkedy vim o moznosti ist tam a este ma nabudil myslienkou dna otvorenych dveri tak ja nechcem ist nikam inam..

monika155
3. máj 2015

@andromeda10 A myslis ze im mam aj ja volat uz v 34tt? A je vsetko ok s malickou?

dugyna
3. máj 2015

@monika155 ako ja by som to urobila podla toho co mi povedia kolko stoji u nich kontrola pred porodom..a podla toho do akej vysky ju moja poistovna preplati.nakolko na SK ta vysetrtia zo spodu pokazde, ale v AT len naziadost a inak robia SONO alebo CTG..cize toto bude jedna vec..a podla toho by som sa evenualne skusila dohodnut so svojou gyndoskou ak by to bolo drahe ci by som mohla do porodu chodit k nej..
ak by to bolo cenovo ok chodila by som do Hainburgu..
ak nie prisla by som do hainburgu az na porod...podla mojich vypoctov by ma mal stat porod tych 584 eur co utucuju pausalne na den a ak by robili sono a ctg tak plus 176 eur... ak by som isla domov po porode (u nich je to mozne po 6h od porodu) cize ak by som porodila aj o 22h vecer , doobeda by som mohla odist...

co sa tyka toho ze poistvna nepreplaca ambulatny porod v zahranici...neviem podla akeho zakona...nakolko na SK ak odidete na revezr to preplatia (teda porod, nakolko porod je jeden ukon a hospitalizacia druhy) a nikde v zakone 580/2004 a jeh novele som nenasla zmienku o tom ze tam musim byt nielko hodin aby im to preplatili...

cize tych 612 by mali preplatit aj ked tam nebudem 24h..

potom variant z by som ostala este tych 24h ..teda financne by nas to vyslo 2x584 eur + 176(sono a ctg)
podl toho po mi positvna napisala ukoneceny porod a hospit.
toto mi napisala moja poistovna : úhrada je možná vo výške zmluvných cien so slovenskými poskytovateľmi.Uhrádzame ukončenú hospitalizáciu , čo je 954,47 EUR. Rovnako je to s ambulantnými vyšetreniami pred pôrodom.
len ide o to co povazuju za ukoncenu hospitalizaciu.

ize tym padom by to nmuselo byt financne zataz len este musim zistit ako je to s tym urdanym prekladom kolko stoji...

andromeda10
3. máj 2015

@monika155 ja tam idem kvoli tomu ,ze ma tam moj gynekolog poslal ty nemusis.
@dugyna no ja nic platit nastastie nemusim kedze mam zdrav.poistenie v rakusku.

dugyna
3. máj 2015

@andromeda10 koľko platis za to pistenie? Da sa to aj keď žijem na Sk? Vies že by som si to teraz platila..

andromeda10
3. máj 2015

@dugyna noo to neda ja byvam na svk ale uz 4roky pracujem v rakusku takze tam mam zdravotnu aj socialnu vsetko. Tak teraz som tomu rada aj kvoli materskej aj kvoli tomu ze ake su tam palky ked nie si poistena. Keby robim na svk urcite by som v hainburgu nerodila.

dugyna
3. máj 2015

@andromeda10 no ja som rodila na SKVk 2krat..prva bola sekcia planovana pre KP, ale to by som neriskovala aby sa pocas porodu nieco malej stale (to som este ani nepoznala pribehy ako tu citam ne roznych forach...ze baby v hainburgu pre eve bauer krasne porodili aj KP prirodzene a babtko bolo ok..teraz by som sa mozno rozhodla inak), druhy porod bol skoro taky ako som chcela..ale bol to boj ..boj za svje prava ci uz ako rodicky ale aj ako matky dietata, nakolko som isla rodit po sekcii a porod som mala prirodzeny bez medikamentov..tie az na placentu..ale ako vravim priprava- porodny plant trojmo ho dat- sestre, gyndoske, pediatrcike (ti to velmi tezko respektovali-a niektore veci nie aj napriek tomu ze sme ziadali..), ked sme dosli na porodnicu blbe poznamky tipu preco sme sa nehlasili dole na Cp (ale sme sa hlasili aj platili v pokladni za muz a porodny box), len sme ich vyrusili pri kave a cigaretke...mladsia sestrciak poznamky co hram divadlo (normalne som predychvala kontrakcie..muz jej aj svoje povedal) , nasledne ctg v leze (des v kontrakciach a 1min..) spoved Dr. trvala hodinu a pritom som ri zabradli rozdychavala kontrakcie..nasledne konecne ten box..ale zase chceli CTG to som uz vydrzala velmi kratko a musela do sprchy (kedze som mala nadstandartny porodny box tak sprcha bola hned tam..) ale zos prchy som uz isla tak z keby nebol muz nepridem a rodim tam..vyhovovala poloha na styroch....hovorim muzovi deme rodit...isiel zavolat dr..a nejaka upratovaca vybehla ze nema hysterit co o tom vie..(nakolko a nastastie sme z fachu tak sa nedal a pani upratovacku poslal kade lahsie)..stara porodna na to kricala ze rodima..mlada co mala tupe poznamky nestihala skladat kozu...ale rodit na styroch mi nedovolili..vylozili ma na kozu a musela som na koze...atd..
ako porod hovorim fajn ale potom nas cakal dalsi boj..ist domov...

takze ak to bude finacne unosne , a verim ze manzel ked uvidi tie podmienky v piatok a pristup ludi v AT sa zlomi tiez uplne aby sme isli odrodit vklude a pokoji sema uzit si to...

pri 2.porode som stastna ze nam to vyslo ako sme chceli, malo to vsak chybicky ktore by som uz nedovolila...a zaroven to bol okrem ineho aj boj..boj za vlsatne prava a prava mna ako rodicky a matky a naho dietatka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre