Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

monika155
6. júl 2015

baby co znamena ze mala je sice otocena dole hlavkou ale chrbtom von.zevraj to vadi?? budu ju otacat ci co?

monika155
7. júl 2015

baby co znamena ze mala je sice otocena dole hlavou ale chrbtom von.cize otocena dovnutra.to vadi pri porode?

silvie101
8. júl 2015

@monika155 Myslíš posterior polohu Našla som toto:http://www.babycenter.com/0_posterior-position_1454005.bc
Bábätko aj počas pôrodu sa ešte môže otočiť, dorotovať do správnej polohy. Ale inak to nevadí. Poznám ženu, ktorá rodila bábätko v tejto polohe.

lenulienka86
9. júl 2015

@silvie101 tak nejak lezalo aj moje v 31tt a nic na to nik nevravel. Sice mozno bolo skoro.
Inac skor sa bojim ze da hlavku do zaklonu. Uz 3.moja spoluziacka toto. Ze otvorena na 10 a dieta nie a nie vyjst a zrazu pozru ze ide tvarickou. Tak bum akutna sekcia. O tomto som vela pocula. Mozno to suvisi s tou nedorotovanostou?

dugyna
9. júl 2015

inak este som stale vcelku...

lenulienka86
9. júl 2015

@dugyna juuuj takze tahas az do konca 🙂

sihaweh
9. júl 2015

@dugyna Počítam, že 8 dní do termínu, drž sa. 🙂 Zbalená už si? 😀

monika155
9. júl 2015

@silvie101 dakujem.no vsetky clanky su tam po anglicky

dugyna
9. júl 2015

@sihaweh jasne zbalena hej...dnes dorazili aj nove kontaktne sosovky takze hej.
@lenulienka86 dufam ze az do konca nie

monika155
9. júl 2015

@dugyna Drzim palce. co vsetko si beries?

sihaweh
10. júl 2015

Dievčatá, myslíte si, že sa môžem spoľahnúť nato, že vždy bude pri mne slovenská Hebamme? U mňa je to s jazykmi trošku problém. A ja sa potrebujem porozprávať o svojcih požiadavkách a celkovo.
Ako to máte dohodnuté?

dugyna
10. júl 2015

@monika155
no ja idem domov po 3 hodinach cize ja som sa tak zbalila.
Zbaleny ma box na pupocnikovu krv ten tam musime mi priniest,
potom mam dve osusky, jednu na sprchovanie pocas porodu a druhu potom, zupan a osusku pre malu aby ju mohli zakryt a nechat na mmne po porode. Plus jeden nie maly ani velky uterak pre istotu.
Zupan, nocnu koselu, prsne vlozky a poporodne vlozky../to mas vsetko biodegradovatelne/..
slapky pre seba a muza/aby sme tam nebehali do sprchy ci tak v teniskach 🙂 /
nocnu koselu na porod,.oblecko pre malu, fotak, vajicko (teda autosedacku) a plienky pre malu.okuliare.ak by nebodaj musela byt sekcia nemozem mat cocky.
listy mam oba rodne aj sobasny a potvrdene notarom nemam prelozene, hebame hovorila ze staci notar.
a plus tehu knizka a papiere od nich z vysetrenia.
nieco sladke koli cukru-hroznovy a pitie
myslim ze to je vsetko

dugyna
10. júl 2015

@sihaweh pokial viem v sluzbe je len jedna hebame vzdy...cize spolahnut sa na to nemozes...ale ze vzdy je tam niekto kto vie po slovensky. a dokonca neviem ani ci sa da zazmluvnit niektora zo slovenskym hebame.
poziadavky si napis ako porodny plan a preloz do nemciny ci anglictiny.

ivkadracova
10. júl 2015

@dugyna fiha jaka priprava : )) ja nic take nemam, jeminenky ... ani tasku ani plan .. asi ako pred rokom .. mam to zacat riesit? asi by som sa tam mala najprv ukazat co? asi ale pojdem preda pozriet tie kramare pred tym ; )

lalitagopi
11. júl 2015

Máte prosím niekto ešte v hlave že kedy sú tie "dni otvorených dverí" po slovensky? Prvý piatok v mesiaci ? 😕

lenulienka86
11. júl 2015

@ivkadracova ja mam zbalene asi ako na dovolenku. Vsetko veci len pre mna. Akoze zupan kosele uteraky a vsetku hygienu. Premyslam ze uz pripravim tasku aj pre babatko. Ale zrazu mi to pride ako tolko vela veci.... fakt je toho dost. Ale to najma tym ze ked tam neostavas na nechxes posielat muza pre to a to.

dugyna
11. júl 2015

@lalitagopi prvy piatok v mesiaci.
@ivkadracova fakt zvazujes tie kramare? akurat som kecala s jednou kockou mala plan potvrdeny primarkou a vobec nezrespektovali...vykovali hamiltona aj vodu praskli...

tak mala si zo mna uz 3krat vystretila..som si mylsla ze do vecera ju mame doma a potom to preslo...

ivkadracova
11. júl 2015

@dugyna Hej, ze? Tie dalsie tehotenstva su ine, skusaju to ti prckovia na nas : ))
Zvazujem/e, hrozne silno zvazujeme, tazke rozhodovanie..., lebo: Hrozne mi vadi, ze mam utekat, ze nemozem takto "spravne" porodit doma (podla statistik), a ze mam mat nejaky sprosty plan. Vcera som to velmi v jednom fore riesila, sa niektore tety zastavali, najma take co boli spokojne, sestier a doktorov, ja netvrdim ze nie su aj dobri, ale nech je to len 30% nespokojnych, tak je to starsne zle... Som sa pytala nahlas, prco moja PA v Hainburgu pri porode lietala od 2 dalsich porodov hore dole, bola cela unavena, a stale vedela byt slusna, mila a uctiva, pytat sa, a dohovarat, aj bez porodneho planu? Preco u nas take zakladne veci nefunguju? Pre mna je to standard. Preco sa robi peticia v Ziline na zrusenie baby friendly hospital? Preco ked chcel jeden pan dobry porod pre dceru, tak nezaplatil doktora, ale zvolil opacny postup a zaplatil si gorilky? Toto je ako chceme aby to fungovalo?
Viem co si mi pisala, aj mi slzy z toho vysli jak som daco muzovi hovorila, a tie romky.. ved v BA s nimi nemaju ani tolko trapenia co do poctu napr. ako v KE, a aj tak su k nim hovada, uz len z principu? Mozem pisat do nekonecna, neskutocne ma to .erie.
Ako jedna pisala, ze hej, treba im to pripomneut, aby nestikali hned snuru, aby Ti dali dieta hned na brucho, lebo maju svoju rutinu... atd. ale preco maju rutinu taku? Ja ked si spomeniem na svoj porod, aka som bola vymleta, po vytlaceni, ani by ma nenapadlo povedat, hej dajte mi ju na mna, nestikajte snuru. Jednoducho mi ju tam dali, a na stiknutie sa opytali ci uz mozu. Doktor bol viac menej iba na tie doktorske ucely, ostatne riesila PA. A potom ma ovalila euforia a usmevy na kazdeho, zoznamila som sa s doktorom 🙂 opytala som sa ako sa citi, ci este vladze : )) a tak .. je neskutocne ze ty si musela bojovat aby si mala aspon daco z tohto. Bojovat za to co je normalne a spravne? Neuznam to, ze sestry mozu mat svoj den, nech sa nadopuju alebo nejdu do roboty. Pre niektore zeny je to jediny zazitok za zivot a takto im to dovrzaju, lebo cele oddelenie ma svoj den? Neexistuje. Stale uvazujem nad tou kamerou.. uz sa mi to krati, tak to furt viac a viac riesim, a chcem aby sa to u nas zlepsilo, aby aj pacienti boli lepsi, aby vedeli komunikovat, ale aj aby ti "pacienti" a rodicky boli respektovani. Kazdy si zasluzi uctu.
Mam pocit ze sa opakujem, ale budem sa opakovat, a dufat, ze to tu citaju aj nejake PA, doktorky a sestry..
dost, ideme sa vykupat : ) schladit si hlavicku.

ivkadracova
11. júl 2015

@lenulienka86 ja som nemala nic, kedze som odisla z bytu v nejakom neidentifikovatelnom stave neschopneho komunikacie.. a ked som potom videla na izbe po porode, co mi manzel nabalil tak som sa smiala : ) mi to nevoslo do skrinky v porodnici, okolo postele som to mala... taky akokeby prirucny kufrik do lietadla s Bozkynimi vecami, to som doma mala pripravene uz, ale nie kvoli porodnici, len som to este nemala kam dat - ale bolo fajn mat to tam, potom pre mna dajake veci, ale ze dost.., telefon sa v nich stratil dakde, tak mi nechal jeho, a preto ani chudak nemohol dat nikomu vediet ze uz sme traja, za co nas nasi pekne zdrbali : )
teraz to tiez neriesim nakolko sa mi az potia dlane, lebo zas riesim to co pred rokom .. kde pojdem rodit.. opat sa rozhodnem tak ze proste pojdeme v krci, ani nebudem vediet kedy som to povedala? Jaaaj.....

lenulienka86
11. júl 2015

@ivkadracova ale aspon vies co ta caka.pokial ide o samotny porod. Hmmm. A preco to tak robis? Ved si priprav dve predstavy. Napr.hainburg a druha alternativa antolska.. alebo co. Ja by som tak nemohla. Preto som sa bola mrknut do hainburgu. Ze co kde ako. Ale tak ty to tam uz poznas z minula. A zrejme si ten typ co pod tlakom najlepsie pracuje a vsetko zacina riesit pat minut po dvanastej.

ivkadracova
11. júl 2015

@lenulienka86 jedinu nemocnicu ktoru som pred rokom nebola pozrieť boli Kramáre. Takže tam pojem dakedy budúci týždeň. Ostatne viem ze nechcem, a Hainburg poznam, tam sa možno tiež pojdem ukázať..

ivkadracova
11. júl 2015

@lenulienka86 aj každý pôrod moze byt úplne iný, aj deti sú iné, personál iný, atď.

sihaweh
11. júl 2015

@ivkadracova Čítala som tvoj príspevok vyššie a presne ako píšeš, s prístupom a postupmi slovenských nemocníc sme úplne niekde inde. Pozadu. Niečo čo by tu malo byť štandardom si musíme vydobiť a ešte za akú cenu? Opovrhovanie? Je to smutné.
Aj napriek tomu aj ja zvažujem, či rodiť v Hainburgu, alebo u nás a stále sa motám v jednom kruhu. Odrádza ťa niečo konkrétne od Hainburgu?

ivkadracova
11. júl 2015

@sihaweh iba ze to nie je "doma", ze nepodporim nas system (tok financii), ze neprispejem svojou troskou k zlepseniu, ze nebudem moct povedat "da sa to aj u nas, a v pohode". Inac Hainburg a rakusky personal co som mala su uplne super. Rada by som to povedala aj o nasich na SR.

ivkadracova
11. júl 2015

@sihaweh Ty mas kde a aku skusenost s porodmi?

sihaweh
11. júl 2015

@ivkadracova Ja ešte nemám žiadnu osobnú skúsenosť. Som prvorodička a rozhodujem sa medzi AT a SR. 🙂

sipkovci
11. júl 2015

@lenulienka86 Ja som tak rodila dcéru, prirodzene-žiadna sekcia sa nekonala, len to dlhšie trvalo.

dugyna
11. júl 2015

@lenulienka86
@ivkadracova
@sihaweh baby som z fachu a idem radsej rodit do At aj napriek tomu ze mam za sebou prirodzeny porod po sekcii a este aj ambulatny, Obama s manzelom sme z fachu a ani jednemu z nas Sa nechce bojovat za co ma but prirodzene..ano druhy porod bol fajn..ale bola super Dr. O sestrach uz pomlcim a o Dr.detskej no comment..za vsetko co sme chceli a nechceli sme bojovali..den co ma but krasny zazitok by nemam but boj s personalim..a este byt vydany na milost a nemilost Toho kto bude v sluzbe a ci bude Vas a Vas plan respektovat alebo nie ...

dugyna
11. júl 2015

@ivkadracova v tej dlhesj sprave si to Ivka fakt vystihla uplne krasne...ale bohuzial je to tak..ja som tento boj uz vzadala....bohuzial pozri sa do historier...pani nas vzdy okradali a nas narodny hrdina bol zlodej ktory luppil a po cca 9mes ho zabili..ale nikdy nebolo dokazane ze anozaj chudonym daval...takze a teraz je to tu ako? no tam hore stale kradnu a potom hladaju odkial prinesnu..dobre sa tu ma len ten co "odrbava" a vyuziva system...sorry ale je to tak..
a takto vyzera aj zdravotnictvo sluzny..vsetko v tomto state...
snaila som sa to niekolko rokov zmenit s tej vnutornej strany..nie zo strany pacienta...bohuzial bol to boj...boj z horom aj dolom...a zbytocne plytvanie energie :( kedze okolo teba ostavalo vsetko rovanke a nezmene a praca bola len viac vycerpavajuca a unavna...odrobit 200-220h mesacne...
zmenit by to trebalo cele od zakladov..ale sme taki malinki mravci :(

bohuzial a presne vies o tom bol ten druhy porod...ale dakujem osusu a vsetkemu ze to tak zariadil ze tam bola ta dr ktora bola...ak by bola ina..nemuselo to byt take..
a sa opakujem napriek tomu to bol boj...boj sustredit sa na to pocas kontrkacii emocii a hormonov aby robili to co chceme a ako chceme...a to manzel vediet cely porodny plan a vsetko sme si niekolkokrat presli a aj zakony sme mali zo sebou vytlacene...a verim tomu ze ak by som bola laik tak to vyzera inak :(

a preto padlo rozhodnutie ze nasu tretiu dcerku porodime v pokoji v klude a v prostredi ktore je mile prijemne a respektujuce, vazi si matku rodinu a dieta a porod ako cely a ako akt zeny na cely zivot..a nerobi z neho vedu..a uz len prva poradna tam nas presvedcila ze sme sa rozhodli spravne...aj keby trafim na rakusku PA k porodu myslim ze ty par slov i vymenime rukami nohami a zvladneme to tak ako to priroda dala 🙂

ivkadracova
11. júl 2015

@dugyna a ja Ti velmi pekne dakujem za vsetky Tvoje pribehy, urcite nam to pomoze lepsie sa pripravit, hlavne Manzelovi trosku otvorit oci.. Ja viem, ze su aj spokojne rodicky, nemozem zas vsetko odsudit, ale ta nespokojnost tu vrie, a nie je jej malo. Ty si priekopnik, dobre si na to isla (ten porod), a teraz vidim, ze aj zvnutra, co som ani nevedela, mas moj respekt.
A my, uvidime ako to vymyslime este..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre