Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

leksa070
9. mar 2013

@ellysa mas krasneho synceka, gratulujem! 🙂 mozem sa spytat ci ti SR poistovna preplatila porod? Mas poistku v AT?

leksa070
9. mar 2013

Inac u Dr Loksovi som mala prvu prehliadku pred porodom v hainburgu v 2010 ked som rodila prveho a vobec som s tou prehliadkou nebola spokojna. Je velmi suchy a ma strasne nastrasil: maly tak lezal ze bolo tazko odmerat, cele tehotenstvo som mala absolutne normalne, ale jemu asi bolo jedno. Povedal ze babatko ma velmi niku vahu a meska v rozvoji o 2-3 tyzdne. Som bola cela hotova s takejto prehliadky mala som po vychode z porodnice hysteriku. No a ked o presne dva tyzdne som porodila akurat u toho isteho Dr. Loksovi a maly mal o kilo viac nez nameral Dr. Loksa na prvej prehlidke, Dr. Loksa pri sitii bol nadmerne prekvapeny. Pre sitii bol v poriadku ale musela som nanho cakat 30 min kym sa objavi; lebo viete ze v hainburgu vas rodia duly ked mate vsetko v poriadku, tak porodnik pride uz len na sitie; neviem ci sa teraz nieco zmenilo. Ale inac okrem toho Dr. Loksa bol v poriadku uz potom 🙂

ellysa
9. mar 2013

@leksa070 ahoj neporadím, ja som poistená len v AT

ellysa
9. mar 2013

@leksa070 jj rodí pôrodná sestra ale doktor by tam aj tak mal stále byť, aspoň mne pri oboch pôrodoch boli celý čas,ale ja som už tiež písala pár krát, že s menovaným lekárom nemám dobré skúsenosti

mne sa inak náhodou práve on presne trafil do pôrodnej hmotnosti, keď som bola deň pred pôrodom na UTZ

martinka1981
autor
9. mar 2013

@leksa070 no neviem či sa odvtedy niečo zmenilo ale vtedy za porod nedali ani cent. Ešte za tie preventivky sme sa museli na poisťovni hadať lebo tie kozy čo tam sedia ani nemali tušenie o čom hovorime a tvrdili že to je MOJ LUXUX že chcem rodiť v AT. takže silno pochybujem že sa niečo dozvieš 😖 bolo by dobre sa možno opytať niekoho schopnejšieho . My sme mali vtedy Doveru a to bol veru des. Tu ambul.starostlivosť mi pekne zoškrkali a poslali ledva 100 eur 😝 takže fakt bieda a potom že vyzera zdravot,na SVK ako vyzera 😖
o tom formulare som nepočula nič ale možno baby čo rodili nedavno by niečo vedeli ale zas neviem či sa tu najde samoplatkyna 😕 ktora nedavno rodila.
keby si chcela možem sa spytať dr.Lokšu,priamo tam pracuje tak by mal vedieť 😉

leksa070
9. mar 2013

@martinka1981 tiez mam doveru a chodim stale do auparku a su tam slusne kocky dost mi pomahaju kazdy raz. O tom ze by sa mal preplacat porod ako prva pomoc ked prides do hainburgu s kontrakciami mne dokonca povedali v samotnej poistovni inac by som o tom nemala ani potuchy. Len ten certifkjat ma zaskocil... Tak uvidim este neviem v BA sa trocha bojim rodit... Z jednej antolskej som mala sok ked sme boli na prehliadke. Ale este mam par tyzdnov na rozhodnutie tak sa snad sa dopatram dovtedy v niecomu 🙂
No to by bolo super keby si sa ho mohla spytat! Vopred obrovaje dakujem!

martinka1981
autor
9. mar 2013

@leksa070 nas z Cintorinskej poslali oproti Auparku tie budovy neviem ako sa to vola že tam maju akusi centralu pre EU alebo tak niečo. Sice ani tam nevedeli ale aspon nam zobrali papiere že to pošlu do Nitry(tam maju sidlo) . Inak v meste sa s nami hrozne bavili. Muž tam narobil taky krik že až 😀
myslim že na prvych stranach sa toto riešilo že ťa akože chyti porod v AT a vlastne tak maš pravo tam odrodiť len neviem teda či by ťa z Hainb.neposlali na SVK 😀 však to je blizko 😝
že sa bojiš rodiť na SVK sa ti nečudujem,tiež sme tam šli preto aby sme v ramci možnosti urobili maximum že porod dopadne dobre a muž može byť so mnou cely čas porodu ,nie len na 2.dobu porodnu 😉
ok tak zistim a dam vedieť.

evaleng
9. mar 2013

@martinka1981 este mam otazocku rodila si s epiduralkou??? Dalo sa ju vyziadat??? Dakujem za odpoved

luckalucka83
9. mar 2013

@evaleng
O piduralku si mozes poziadat, netreba to dopredu povedat a zaplatiti ako u nas, ja som rodila bez epi, aj na druhe by som si trufla bez, teda dufam, ze ma ta odvaha neprejde 😝

lauraa
10. mar 2013

@leksa070 maximalne by ti mohla dovera preplatit porod do vysky ceny porodu na sk... co bude asi smiesna suma a zvysok by si musela doplacat sama ,aj keby si prisla uz,, len porodit,, do Hainburgu....tak @martinka 1981 preplatili len cast z naustev u lekara a zvysok si musela zaplatit sama... tak radsej sa dobre informovat ako zaostat sediet na nezaplatenom ucte .....

evaleng
10. mar 2013

@luckalucka83 a ako sa ti tam rodilo??? Bola si spokojna sestricky ta nenechali vytrapit?? Ja to mam za par tyzdnou a mam strach moje prve. Premyslala som aj nad cisarskym ale neviem sa rozhodnut.

leksa070
10. mar 2013

@evaleng citala som vela o dobrovolnych cisarskych a ked mozes rodit sama tak vzdy je to lepsie nez ist cisarskym lebo cisarsky ma viac rizik lebo je to operacia. Po cisarskom ovela dlhsie statisticky zeny sa regenreguju. Ked sa bojis bolesti tak daj si epiduralku. Dalsi minus cisarskeho ze mas jazvu hoci aj malu a po prirodzenim porode vdaka kegelovym cviceniam akoby ti nic nie je 🙂 a dalsi minus ze ked budes nahodou chciet rodit dalsie dieta sama budes musiet za to bojovat lebo len tak po prvom cisarskom to ti tak lahko nedovolia. Ja som cele kontrakcie odskakala na lopte a islo to pomerne rychlo a videla som zeny co boli po dorbovolnom cisarskom: ja som na druhy den uz mohla sama vsade chodit a oni ani vstat nevladali. Mne sa tiez v 2010 dobre rodilo v hainburgu, sestricky ani raz neboli nemile ani pocas porodu ani potom aj ked som uprpsted noci budila O🙂 ja mam termin 1. maja chcem asi tiez ist rodit do hainburgu ale este uvidim. Potom prosim napis ake to bolo ci si bola spokojna a ci bolo vela mamicirk, drzim palce!!!

leksa070
10. mar 2013

@lauraa suhlasim ved prave to aj chcem zistit lenze v poistivne mi hovoria ze mali by zaplatit cely a ja ani netusim kde este by som sa mohla o tom detajlnejsie informovat :-/

evaleng
10. mar 2013

@leksa070 ahoj dakujem za radu jasne ze napisem. Ja mam termin 18.4. .

leksa070
10. mar 2013

@ellysa inac vam drzim palce nech to vyjde s kojenim. My sme tiez muselo dva mesiace za to bojovat a som snivala o tom dni ked konecne nebudem musiet davat tie flasky. Tak sa drz!!! Urcite sa ti to podari! Trapenur s cievkami si pamatam takisto... Ale hlavna vec ze bud pokojna lebo nikto nitko lepsr teba nevie co je najlepsie pre teba a dieta a ak povies tak bude ;) a naozaj malo mlieka maju len okolo 3% mamiciek, u vacsiny kapacita dojcit svoje dieta dosyta len tam casto dlhsie trva kym sa najde ten balans.

ellysa
10. mar 2013

@leksa070 ďakujem momentálne plne kojím aj prisávať sa už naučil drobec malý, už len vydržať

ellysa
10. mar 2013

@luckalucka83 tento týždeň som flexi, mám len krpca Oliv šla na prázdniny, nedáme stretko?

lauraa
10. mar 2013

@leksa070 keby to tak fungovalo tak je Hainburg preplneny a Koch by skrachoval....

dulkagabulka
10. mar 2013

@evaleng
ak sa rozhoduješ o cisarskom, skus si prečitat toto
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

lauraa
10. mar 2013

@evaleng nemyslim ze v Hainburgu bez nejakeho vazneho dovodu by len tak ti urobili CR..... skor by som uvazovala nad pripravou na porod, cvicenie a samaozrejme niekto blizky (napr. dula) pri porode....

vampgirl
10. mar 2013

@leksa070 Ak sa bojis rodit v BA tak skus sanatorium Koch, je to pathviezdickovy hotel 🙂 ja som rodila prvu dceru v Hainburgu a druhe (dvojicky) v kochu a koch mozem len a len odporucit. Skvela starostlivost, aj o zenu aj o dieta, vsetko zariadenie krasne nove ciste. A stoji ta to 1200 eur, co je oproti Hainburgu nic 🙂 viem, ze je to mimo temu, ale ak si poistena na Sk tak koch je podla mna lepsia volba ako hainburg.

vampgirl
10. mar 2013

@lauraa ja som rodila v 2010 v hainburgu a lekar sa ma viacmenej otvorene spytal, ako si predstavujem porod, ci chcem CR 😒

leksa070
10. mar 2013

@vampgirl o, dakujem za info! To ano prave som nad kochom uvazovala. A tam manzel moze byt s tebou pocas celeho porodu? Kedy si pls rodila v kochu? V 2012? Ja len jednho sa obavam v kochu: ze keby nieco zle tak tam nemaju az tak dobre zariadene a museli by viezt niekam inam na kramare napriklad. Neviem ci to tak este ostalo... Inac sa da chodit na tie uz po 36. tyzdni predporodne prehliadky aj do kocha?
V hainburgu sa mi len niekolko veci inac nepacilo: to ze laktacne sestry nemaju a ked nejake tazkosti s kojenim nepomozu a hned daju flasu; to ze dieta matke daju po porode nie hned aby sa prilozilo ale az o 20 minit ci kolko kymnuz je umyte a pod. Neviem ci to je stale tak tam... Och, uz by som sa mala rozhodnut. Asi pojdem do kochu sa pozriet 🙂

leksa070
10. mar 2013

@ellysa silulky! Tak sa ozaj za vas tesim! 🙂 hold on!

laura_pausini
10. mar 2013

@leksa070 ahoj 🙂 ja som rodila v hainburgu pred necelymi 2 mesiacmi, a po porode mi dali malinku ku mne hned, nechali dopulzovat pupocnik... a stale bola pri mne... az potom neskor ju brali umyvat a merat 🙂 tiez ma to pozitivne prekvapilo, lebo pri prvej dcerke to bolo skor ako pises ty 🙂

leksa070
11. mar 2013

@laura_pausini ahoj 🙂 gratulujem k babatku! wow! Tak to teda je dobra sprava! A dali aj dost casu aby sa prisala? Lebo nam vtedy ani nie - mu to neslo tak sa moc nezaoberali o_O a vela rodiciek bolo ked si rodila?

vampgirl
11. mar 2013

@leksa070 jasne muz tam moze byt cely cas s tebou. Ono, komplikacie mozu nastat aj v hainburgu a potom ta vezu do Viedne, a citala som, ze v kochu su schopni zvladnut oproti Hainburgu vacsie komplikacie, ze maju lepsie vybavenie.

Je tam vsetko o dohode, kedy ti daju babatko na prilozenie atd. Laktacne tam tiez nemaju, ale ja som mala stastie na zopar novorodeneckych sestier, ktore sa naozaj snazili, ukazovali rozne polohy atd. Flase neuznavaju, dokrmuju kedtak (s tvojim suhlasom) cez striekacku. A pouzivaju pasterizovane materske mlieko ak maju, co sa mi zdalo ako velka vyhoda. V hainburgu mi nutili flasu...

Ja som tam rodila pred dvomi mesiacmi, a na prehliadky som tam chodila cele tehotensvto.

ellysa
11. mar 2013

@vampgirl trošku sa to aj v HN zmenilo, pri malej tiež hneď fľaša bola, teraz veľmi nechceli dávať, len ak si mama bola vyslovene popýtať, ja napríklad som nechcela, aj keď malý sa nevedel prisať, naozaj mi veľmi pomohli, chodili mi pomáhať ho prisávať, kŕmiť cez cievku aby ťahal, mne teraz naozaj pomohli aby som kojila...

vampgirl
11. mar 2013

@ellysa Ja som anitak nemyslela,ze by moc tlacili do flase, Iba jedna ceska sestricka mi stale dohovarala, ze to "decko" hladuje 😉 Zle som sa vyjadrila, ale vadilo mi skor ze neponukali ziadne alternativy ako cievka, striekacka a pod. Ale ak hovoris, ze uz pouzivaju cievku, tak to je super. 🙂

vampgirl
11. mar 2013

@leksa070
@ellysa
Inak pri prvom porode sa tiez dr Loksa trafil vahou dcery skoro na gram presne, tak som myslela, ze on je v tomto profik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre