Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katavinka
26. júl 2013

@lauraa takže v práci nemusím nahlasovať, akú variantu som si zvolila?

lauraa
26. júl 2013

@katavinka ty sa vsak musis uz teraz pri nastupe na rodiacka rozhodnut ako dlho doma zostanes a oznamit to zametnavatelovi pisomne...

lauraa
26. júl 2013

@katavinka ale ano , ved predsa zametnavatel musi s tebou pocitat od .....

katavinka
26. júl 2013

@lauraa jaj, no tak mi to bude figu platné 😝

zelovocka
26. júl 2013

baby, prosím vás, ako prebieha CTG v Hainburgu? je tam viacero žien v miestnosti a každá na pásoch, alebo budem niekde sama ležať? môže byť so mnou aj partner? (ak by som bola sama 😅 ) a ako dlho to trvá? 9. augusta tam idem prvý raz, tak neviem si to predstaviť 🙂 díky!

luckalucka83
28. júl 2013

@zelovocka
BUdes tam sama v miestnosti, aj s porodnou asistentkou, mne sa raz stalo, ze sme tam boli dve mamicky, inak som tam bola stale sama, a to som sa ta, nachodila ako na klavir, kedze sa im nezdalo, ze babtko je prilis male tak som tam chodila kazde dva dni 🙂 Trva to cca. 30 minut, maju tam kopec casopisov, alebo ja som si tam nosila knihi a citala si 🙂

p_d
28. júl 2013

@zelovocka Chodit budes najprv raz za tyzden, posledny tyzden pred terminom som bola dvakrat... teraz po termine kazdy druhy den... Inak v miestnosti maju pre dve tehulky pristroje, ale nevidite sa, zatiahnu vzdy zaves... Samozrejme s tebou moze byt manzel, alebo niekto. Ja som nikdy nebola sama, pretoze mam to asi 130km tak si etrufnem uz soferovat, a nikdy nebol problem 🙂 aj ked mamina moja nechela ist dnu, zavolali ju.. Vsetci su vzdy usmiaty, prijemny personal... Ja som zatial maximalne spokojna... Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne

laura_pausini
28. júl 2013

@katavinka presne ako pises, mozes zostat doma a nebudes mat proste rodicak. Zamestnavatelovi oznam, dokedy planujes byt doma. Ked je to napr menej ako dva roky, a ty sa v priebehu rozhodnes, ze este by si predlzila pobyt doma dob2 rokov, tak to tiez staci nahladit 3 MESIACE PRED VYPRSANIM povodnej materskej dovolenky.
Zamestnavatela tvoj vyber modelu KBG nezaujima 🙂

zelovocka
28. júl 2013

@luckalucka83 @p_d ďakujem baby za info, aj za želanie 🙂 dovezie ma tam drahý, tak by sme sa mohli spolu rozprávať, keby mohol byť pri mne.
@p_d tiež držím palce, nech všetko dobre dopadne, potom keď budeš mať čas a energiu, napíš sem, ako to prebiehalo, som zvedavá 😉 😵

p_d
29. júl 2013

@zelovocka jasnee, ozvem sa... len ja som uz treti den po termine.... Moj lekar Loksa, cez vykend ma sluzbu tak mi chce vyvolat porod ak nahodou neporodim cez tyzden... tak uvidim, ako to bude prebiehat...

zelovocka
29. júl 2013

@p_d dobre, budem cakat na tvoju porodnu story 😉 toho Loksu tam mas zazmluvneneho? priezvisko znie slovensky 🙂
ja tam nepoznam nikoho, okrem Hebamme Ingrid Nedelik, ta nam bola velmi sympaticka pri tom uvodnom rozhovore, a vsetci chvalia do neba Evu Bauer. tak uvidim, ku komu sa dostanem.
tak snad sa ti to pekne rozbehne cez tyzden, zajtra sa ma ochladit trosku, mozno sa Dianka osmelí 😉

eniii
30. júl 2013

baby tie co chodite k Prokschovi, potrebovala by som info, ked treba brat krv alebo vytery, robi to on priamo alebo posiela na tieto veci az do Viedne? dakujem

luckalucka83
31. júl 2013

@eniii
Eni netusim ako to je, ja chodim do Brucku, ale opytam sa susedky, ona chodi s detmi ku Proschovi a napisem Ti

luckalucka83
31. júl 2013

@luckalucka83
No nic som nezistila, ze by mal odbery robit on v ambulancii (ale nie je si ista) a vzorky potom niekam posiela, ale neviem, ci to je ozaj tak, asi najlepsie bude zavolat priamo do ordinacie a popytat sa, dufam, ze je Nellie zdrava

luckalucka83
31. júl 2013

@eniii
no hlavne, ze som odpovedala sama sebe, to vyssie je pre Teba samozrejme 🙂

eniii
31. júl 2013

@luckalucka83 dakujem za info 🙂 no sak prave ze so sestrickou sa da len po nemecky a to ja tazko. Lebo som niekde zachytila info ze on odbery nerobi ale posiela do viedne, netusim ci to je pravda, ale ak ano tak k takemu chodit nechcem, stacilo mi vidiet raz detsku cakaren vo viedni ufff... Nellie je zdrava nastastie 🙂 dufam ze aj Matko 🙂

ellysa
1. aug 2013

@eniii ani ja neviem este nam take nerobili.

dulkagabulka
4. aug 2013

(zatiaľ) posledný príbeh pôrodu z Hainburgu na našej stránke
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

dulkagabulka
5. aug 2013

aha sorry...toto nebol on, toto je ten najnovší..zhodou okolností, tiež KP
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

zuffovaeva
18. aug 2013

Ahojte, mate niekto dobreho zubara v Hainburgu? Dala som sem extra temu ale nik mi zatial neodpovedal. :( https://www.modrykonik.sk/forum/hladame-lekara/dobry-zubar-v-hainburgu/
Dakujem!

anulik2311
19. aug 2013

Ahojte chcela by som sa opitat,chcem rodit vo Wiedni kto mi poradi niejaku dobru nemocnicu,a tiez slovenskeho gynekologa alebo gynekologicku.Ďakujem

gabika783
23. aug 2013

ženy už ste niektorá žiadali od SK poisťovne preplatenie nákladov na pôrod.
Hľadám možnosti ako by sa to dalo. Mám Dôveru poisťovňu a na ich stránke je žiadosť o súhlas na hospitalizáciu a lekárske úkony v zahraničí. Treba o schválenie žiadať dopredu. Máte niektorá skúsenosti, či mám vôbec písať?.
Ď 😀

martinka1981
autor
25. aug 2013

@gabika783 jaaaj moja ani nesnivaj ze ti dovera nieco preplati alebo schvali porod v zahranici. Mne ledva preplatili naklady na ambul.starostlivost aj to len do vysky co sa plati na Sk. Takze tak. A este sme s nimi museli pomaly za to hadat ze mame na to narok. Takze tak. Aj sme potom odisli z Dovery.

gabika783
25. aug 2013

@martinka1981 Ďakujem za skúsenosť. Veď vyskúšam... za to nič nedám. Ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá. 😀

luckalucka83
27. aug 2013

@zuffovaeva
Evi ahoj,

ja som objednana na 13.9 ku zubarovi tu v Hainburgu,Dr. Zitzelsberger, este som u neho nebola, idem prvy krat, potom podam hlasenie 🙂
mm bol u zubara Akladiousa, ci ako sa vola, zub mu spravil, ale asi by tam viac krat nesiel 😨

zuffovaeva
27. aug 2013

@luckalucka83 dakujem vopred za info!

zuffovaeva
27. aug 2013

@dulkagabulka ja som mala tiez krasny porod v Hainburgu, viem o com je rec 🙂 Eva Bauer je fakt super ale aj vsetky ostatne hebammen tam, tusim ich je 6 dokopy. A naozaj velmi pomaha ked vas chvalia, to ma clovek hned pocit ze zvladne vsetko na svete! 🙂 jedina vec ktora nebola uplne super boli v mojom pripade niektore detske sestricky, ale poucena by som si druhy raz uz robila po svojom. Ak bude druhy porod, tak opat jedine tam!

lyduska2002
10. sep 2013

@alenka2006 Ahoj môžem sa spýtať boli ste na tú prehliadku v auguste či sa chystáte v septembri?
Ja sa tiež chystám rodiť v hainburgu, a zatial zbieram infošky, mam v tom zatial chaos, že čo a ako.. 🙂

lyduska2002
10. sep 2013

@zuffovaeva Ahoj...chcem sa opýtať, tá Eva je slovenka, alebo sa s nou da dohovoriť len po nemecky?

alenka2006
11. sep 2013

@lyduska2002 Ahoj, bola som na prehliadke posledny augustovy piatok. Bolo tam plno, ale v pohodicke, vacsina s manzelmi. Ja som bola tiez s priatelom, nakolko rozumiem asi 10 slov dokopy po nemecky. Nesla som na 11:30, lebo vtedy je prednaska od anesteziologa, ktora trva hodinu, v nemcine. Ja mam v anesteze jasno, urcite ju chcem, tak viac nepotrebujem vediet. Prisla som na pol 1, nemali s tym ziadny problem. Prezreli sme izby, porodnu salu, cakaciu miestnost. Vsetko ok.. Myslim, ze tie porodne sestry su tak polovica slovenky a polovica rakusanky. Ale k porodu ide priatel, ktory mi prelozi co mam robit 🙂 Pri prvom porode som netusila co mam robit a viac menej som tlacila uplne zle, takze zase sa necham zverit do ruk odbornikov, ved oni vedia co treba robit 🙂 A byvas v Hainburgu? Ja rovno nad nemocnicou, tak mi prislo najjednoduchsie rodit tam, aj dcera (7r) moze za mnou kedykolvek prist a byt pri mne na izbe, nie len vo vymedzenom case za sklom, to sa mi paci 🙂 Drzim palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre