Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katarinana
2. okt 2014

@mahalo dakujem krasne 🙂 no ja som ziadne potvrdenie nemala. nepotrebovala som nic, aby ma prepustili. hoci doktor mi na oboch vizitach prizvukoval aj sa ma pytal, ci ma niekto pride skontrolovat. lenze moj muz je lekar a robi v ruzinove, tak sme to zahrali tak, ze mi urcite niekoho vybavi 🙂 k dcerke som pediatricku mala, hoci prisla az po 4 dnoch, lebo bol medzitym vikend. ja som doteraz na ziadnej kontrole nebola, ani necitim potrebu, vsetko je ok 🙂

nixon
2. okt 2014

@martinka1981 ano, mali by preplatit do vysky kolko by to stalo tu, ale to nemozes odist skor, ja som odisla do 24 hodin po narodeni malej a tym padom mi nic nepreplatili, a to som platila dva dni pobytu, kedze porod zacal o desiatej vecer, za predporodne vysetrenia som zaplatila 175 € a tie svine z poistovne mi preplatili 12€ 😠
ale aj tak nelutujem, porod bol presne podla mojich predstav, len ma to stve principialne, clovek usetri naklady poistovne, ktore by musela zaplatit za moj porod porodnici a oni nie su ochotni preplatit mi aspon cast nakladov
@katarinana
@dulkagabulka

katarinana
2. okt 2014

@nixon aha vidis, teraz som si uvedomila, ze aj ja som odisla do 24 hod. mame to asi podobne, lebo ja som dosla do nemocnice o pol desiatej vecer a odchadzala na druhy den o piatej. viem, ze nase poistovne preplatia, ked zena ostane viac ako 24 hod, no kedze som platila za dva dni akosi mi nedoklaplo 🙂 tak si aspon dame preplatit tie vysetrenia, aj ked ako pises, preplatili ti fakt smiesnu sumu. ani ja nelutujem tie peniaze, pretoze som mala krasny zazitok 🙂

nixon
2. okt 2014

@katarinana ked mi doslo na ucet tych 12 eur, mala som sto chuti im ich poslat spat, ze nech sa zadrhnu 🙂
vsak potom napis, ako si dopadla s poistovnou

paula_1
2. okt 2014

@erikovamonika ma napadlo ze urcite tam mozesist aj len tak bez vsetkeho. vsak co ak by ti porod gfakt zacal na nejakom vylete tak co by ta domov poslali? Ja som bola pred porodom len na jednom CTGunich za tych 80€. aspon si spisali vsetko dpo pocitaca.co bolo aj dobre, lebo ked som sla rodit zabudla som si tehotensku knizku tak aspon o mne uz vedeli 🙂

martinka1981
autor
3. okt 2014

@nixon tak to je ubohe naozaj...ved to dieťa sa musi narodiť a oni niečo by zaplatiť mali ☹ fakt na zaplakanie.

Ja som si tam oba porody platila...vtedy ani počuť o tom že by niečo mali preplatiť. Ale tiež nelutujem. Našťastie sme si to mohli dovoliť a boli to najlepšie investovane peniaze v mojom živote 😉

pele
3. okt 2014

Baby neviete nahodou, ci v Hainburgu odoberaju pupocnikovu krv?

sara22
6. okt 2014

Ahojte dievcata, viem, ze to tu bolo 100x spominane, pisane, rozoberane..ale ja akosi nestiham citat celu diskusiu.. ☹ Riesim otazku, kde rodit, ci na SK alebo v Hainburgu. Kedze tam staviame dom a v tom case mozno uz budeme aj byvat v Hainburgu, pride mi to praktickejsie ako na SK. Co je potrebne, ake dokumenty? Kolko preplaca dovera? Ake su vyhody porodu v Hainburgu? Co s tym odberom pupocnikovej krvi? Robi sa to tam? Ak ano, kolko to stoji? Dakujem kazdej zienke, ktora mi odpise za trpezlivost opakovat to, co uz je tu napisane. Ale kao som pisala, nestihacky citat celu diskusiu ☹

radulikkatulik
7. okt 2014

@sara22 neviem ako je to presne,ale mám dojem že keď tam budeš mať trvalý pobyt tak tam môžeš rodiť bezplatne,oni sú tam velmi ochotní j´ked sa tam zdržuješ tak si zájdi na oddelenie všetko ti vysvetlia.alebo ja tam budem rodiť behom pár dní,tak to skusím vypátrať 🙂

sara22
7. okt 2014

@radulikkatulik super,to by si bola velmi zlata..my mame termin az koncom februara,takze to pocka 🙂
A ohladom toho odberu pupocnikovej krvi nemas nejake info? Preco si sa ty rozhodla rodit v AT? Ja stale zvazujem pre a proti,rada by som poznala myslienkove pochody aj vas ostatnych 😎 Dakujem!

radulikkatulik
7. okt 2014

ja v AT už dlho pracujem ako paliatívna sestra a som tam aj poistená plus byvam kúsok od hranic tak nemám nad čím uvažovať dokonca som zamestnancom Landesklinik...čo sa týka pupočníkovej krvi,môj názor je že je to zlodejstvo...je to taký boom,ale to je len môj názor...samozrejme je to iné v rodinách kde je to opodstatnené...iank by som to neriešila

sara22
8. okt 2014

@michala.s Ahoj, mozno si to tu niekde pisala, ale snad nebudem obtazovat s otázkou 😀 Ten tvoj Dr.Urban je v kde? Ja zvazujem porod v Hainburgu a kedze moja nemcina je aj napriek 11 rokom ucenia sa zapadnuta velkou a hrubou vrstvou prachu 😅 , bola by som celkom rada, keby som mala slovaka.. 😎

raa2
11. okt 2014

@sara22 dr. Urban nehovori po slovensky, ale ak vies po anglicky tak v pohode sa dorozumies. Ordinaciu ma v Hainburgu v meste, kusok od billy, pojdes smerom ku kostolu po tej strane ako je billa, az prides na roh, mam pocit ze je tam banka a odbocis dole kopcekom a po pravej strane zajdes do dvora. Ma tam cedulku, tak ho uz najdes. Dr. loksa hovori po slovensky, ale ten ma ordinaciu v Bad D altenburgu a je sukromnik a dost sa u neho plati, poistovna preplati smiesne vydavky. Dr. Urban je zdarma ak mas poistenie.

michala.s
11. okt 2014

@sara22 Ahoj ako uz spominala baba nado mnou tak urban nehovori po slovensky. Ja mam dobru nemcinu, takze nemam ziaden problem sa dohovorit.

jasmine2
11. okt 2014

Máličko prispievam alebo sa zapájam do diskusie ale teraz mi nedá.Dr.Urban je skvelý lekár. Rodila som u neho pred 5,5 rokom. Robil nám taktiež aj všetky prenatálne vyšetrenia.Všetko v pohode vysvetlil a ked som potrebovala manželovi preložiť čo lekár povedal trpezlivo vyčkal.čo sa týka pôrodu debatovali sme ako 2 kamaráti v kaviarni pri káve a zákusku akurát s malým rozdielom,že sedel "medzi mojimi stehnami" 😀 Aby som neopomenula výborná hebamme je Janka Humajová. Tú ked máte pri pôrode žienky máte zážitok 100%-ný... 🙂 🙂 🙂

daimon
13. okt 2014

Ahojte dnes mi prišiel mail, v Hainburgu si otvoril ordinaciu gynekológ-Wahlarzt,DR Karovic, je to Slovák pracuje aj v nemocnici v Hainburgu.

raa2
15. okt 2014

@daimon jej super, on mi odrodil obe deti 🙂 nevies ci je sukromnik alebo ma statnu ordinaciu?

lauraa
16. okt 2014

@raa2 kedze je Wahl Arzt tak je sukromnik...ale ak si s nim bola spokojna obetovala by som tie peniaze. 😉

daimon
16. okt 2014

@raa2 presne ako píše lauraa,platí sa u neho ale poisťovňa ti pár EUR preplati

nistika
17. okt 2014

@babo_n ahoj mozno neskoro ano samozrejme máš právo. záleží či poberáš niečo zo slovenska a buť ti slov . zrušia a budeš poberať iba rakúsku alebo ti priplatia rozdiel. . len potrebuješ ten pobyt mať vybavený zdravotné poistenia. a nejaké vyšetrenia absolvované v rakúsku. (oni majú povinne predpísané inak ti to nedajú) aj na sr sa robia tie očkovaina a pod no stačí potvrdenie aj zo slovenska mali by to nejak uznať len neviem či to nebude treba prekladať...zájdi do poisťovne alebo pošli manžela keď už bude v tej wiedni oni presne povedia čo potrebujú

truhliq
21. okt 2014

@dasa2804 Ahoj. Zabludil som sem koli tomu, ze som xcel vediet ci sa nejako zvlast doplaca, ak by nahodou naozaj bol cisarsky. Je to niekde uvedene? Ako to dopadlo, rodila si nakoniec cisarskym ? Nerozumiem tomu naco ist do hainburgu ak chces rodit cisarskym rezom. Nejde predsa o co najprirodzenejsi porod? Nejde v Hainburgu predsa aj o to, vyhnut sa klasickemu nahananiu strachu slovenskymi lekarmi ?

dulkagabulka
21. okt 2014

@truhliq ak platiš zakladnú triedu, nepriplácaš za cisársky nič..platíš tolkokrát 585 eur, kolko dní si v nemocnici

team
22. okt 2014

Milé čitateľky fóra,
Veľmi nás teší, že pôrodnícke oddelenie LK Hainburg budí taký veľký záujem u našich slovenských susedov.
Čo sa týka pôrodov do vody o ktorý je veľký záujem: všetky pôrodné asistentky ( Hebammen ) sú na toto vyškolené. Pôrod do vody je však možný len za určitých medicínskych a organizačných podmienok, ktoré musíme – pre vašu bezpečnosť – v každom prípade zohľadniť. Medicínsku časť je možné objasniť už pred pôrodom v rámci CTG kontroly v našej ambulancii. Obsadenosť pôrodnej sály však nemožno predvídať.
V tejto súvislosti by sme opäť chceli pripomenúť možnosť prehliadky našej pôrodnice v slovenskom jazyku a to každý prvý piatok v mesiaci o 11:30 :
1 . tlmenie bolesti počas pôrodu
2. hodina otázok s lekárom a s Hebamme
3. prehliadka miestností spolu s Hebamme
Team oddelenia praje všetkým tehotným mamičkám pekné chvíle v nádejnom očakávaní a tešíme sa, že sa uvidíme pri pôrode v Hainburgu.
Team pôrodnice LK Hainburg

martinka1981
autor
23. okt 2014

Tak mna velmi teši že "moja" tema stale funguje a že sem prispieva dokonca samotna nemocnica LK Hainburg 🙂
je fajn že prehliadky su aj v slovenčine...ja som taku možnosť nemala...ale to vobec nevadi lebo moje deťurence sa tak či tak v Hainburgu narodili 😵

lilyianka
26. okt 2014

Ahojte zienky, mozno mi budete vediet poradit .. Ja sice tehotna este nie som, ale tak uz pomaly babatko planujeme ... A napadlo ma, ci by som aj ja mohla rodit v Hainburgu .... Ja vsak v AT nepracujem, nie som tam ani poistena, ale manzel tam pracuje a je tam poisteny, ale trvaly pobyt ma na SVK ... Viete mi povedat, ci ja ako jeho manzelka mam narok tam rodit alebo si budem musiet zaplatit tu sumu za porod .. A este jedna vec, diskusia je hrozne dlha a zaujimalo by ma, kedze neviem po nemecky skoro nic ceknut, ci su tam aj slov. lekari a pripadne sestry, lebo po nemecky na mna mozu rozpravat, ale rozumiet im nebudem ani makke f .. dakujem vam za odpovede 🙂

danka237
28. okt 2014

@lilyianka Ahoj, ohladne poistneho Ti neporadim, najlepsie bude asi informovat sa bud priamo u nich v porodnici, pripadne v Sparkasse. Robia kazdy prvy piatok v mesiaci obhliadku porodnice a sestonedelia v slovencine, mozes sa skusit opytat tam.
http://www.hainburg.lknoe.at/fileadmin/media_da...
Su tam nejaki slovenski lekari aj porodne asistentky, ale ci niekoho z nich stretnes pocas porodu je skor vec nahody. Pokial viem, len jedna por. asistentka je ochotna sa nechat zazmluvnit, a zrovna ona je Rakusanka. Ale vsetci vedia do istej miery anglicky, a z vlastnych skusenosti mozem potvrdit, ze vsetci maju zaujem sa dohovorit, nikto Ta nebude ignorovat len preto, ze nevies nemecky, ale budu hladat sposob, ako sa dohodnut. 🙂

mahalo
31. okt 2014

@nixon to je ozaj smiesne s tym preplatenim...a ty si si tie hodiny vtedy nepocitala, alebo si to neriesila/nevedela? Nevies mi povedat, ci sa da opustit nemocnicu aj napr. o 22 vecer? Proste naplanovat odchod po 24hod v pripade ze by sa ambulanty porod tak ci tak pretiahol cez dva dni.

danka237
2. nov 2014

@katarinana Ahoj, keď spomínaš, že si odchádzala na druhý deň, ako ste to mali s rodným listom? Vystavili vám ho hneď na druhý deň?
Uvažujeme tiež nad ambulantným pôrodom a mám pocit, že prekračovať hranice bez rodného listu dieťaťa nie je úplne v poriadku.

katarinana
2. nov 2014

@danka237 odchadzali sme v piatok a muz siel po rodny list v pondelok. uz sa to tu niekde riesilo, ci je v poriadku prekracovanie hranic. nepamatam si, co vyplynulo z diskusie, ale neriesila som to 🙂

kiki68
2. nov 2014

@katarinana pochybujem,ze by niekto riesil to,ked cestujes s dietatom, ako to by musela byt mega nahoda. Keby boli este hranice tak nepoviem,ale dnes...sak cez hranicu chodim velmi casto a nikto nikde. A aj ked zastavia pytaju doklady tak maximalne od vodica. Pretoze do Hainburgu a okolia sa ludia premavaju stale,chodia nakupovat, maju tam rodinu atd. Akoze uplne 100% ok to neni bez papierov,ale zase musela by to byt velka nahoda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre