Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

andromeda10
3. máj 2015

@dugyna a kde si rodila na antolskej? Noo tak sa tam vidime dufam ze ti manzel povoli🙂

dugyna
3. máj 2015

@andromeda10 hej 2 krat na antolskej. na ten de otvorenych dve urcite ideme.. a porod verim ze budem roti n v hainburgu.

monika155
3. máj 2015

@dugyna no ja som tam tiez poistena tak pretobidem tam, inak by som to asi prekusla nejako na Sk;) 😀

monika155
3. máj 2015

Ale tiez som rodila na antolskej a bolo ich tam teda dost neprijemnych:((

ivkadracova
3. máj 2015

@dugyna Je to sice tema hainburg .. prve som rodila tam, ale druhe by som chcela na SR, a bez planu. Mna zaujima, ako ta nasilu dali zo 4 na kozu? a co ak nechces? preco si sa nechala? (neber to ako utok, vazne ma to zaujima) Manzel nevedel povedat, nechajte ju tak? Ja viem je to uz davno, ale ma to zaujima detailne, lebo ja vsade pisem ako si povies aj na SR co chces, a ze tak urobis ako Ty chces, ze ved Ta nevyhodia pocas porodu, ale jak vidim tak asi velmi nepovies.. mozno su prilis asertivni, neviem. Taktiez by som chcela nemat monitor ako v hainburgu, lebo to zbytocne rozrusuje vsetkych. No a s tym odchodom domov, to nestaci podpisat revers kedy chces, a jednoducho odist? V hainburgu aj ked mi to neodporucali (mala som vykyvy tlaku) som tak urobila, a nelutujem, doma nam od druheho dna bolo daleko lepsie, vsetci pekne spolu..

dulkagabulka
3. máj 2015

@ivkadracova
že ako? poviem ti, ako to zažila znama..no normalne ta chytia 2 statné PA pod pazuchy a so slovami " No tak takto teda NIE!!" fyzickým nasilim ta daju na kreslo. Valat vinu na ženu , že prečo sa dala, ne nerešpektujuce. Aj keby manžel povedal, aby ju nechali, hrozi, že ho vyhodia.Ak chceš vedieť, aké pomery sú na Sk, prosím čítaj:

"V súvislosti s poskytovaním pôrodnej starostlivosti dochádza na Slovensku k vážnym porušeniam ľudských práv žien, ktoré majú často systémovú povahu. Porušenia sa týkajú všetkých ľudských práv prítomných pri pôrodoch – napríklad práva na ľudskú dôstojnosť, na ochranu zdravia, na ochranu súkromného a rodinného života, na informácie, na rovnosť a nediskrimináciu, práva nebyť podrobená násiliu, neľudskému a ponižujúcemu zaobchádzaniu a i. Porušujú ich jednotliví zdravotnícki pracovníci a pracovníčky, zdravotnícke zariadenia, ale aj štát, Vyplýva to z dvojročného monitoringu a výskumu, ktorý realizovalo združenie Občan, demokracia a zodpovednosť v spolupráci s občianskym združením Ženské kruhy. Publikácia Ženy – Matky – Telá: Ľudské práva žien pri pôrodnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku je prvou publikáciou na Slovensku, ktorá sa zaoberá pôrodnou starostlivosťou v SR z pohľadu ľudských práv žien."

http://zenskekruhy.sk/temy/respekt-slobodna-vol...

dugyna
3. máj 2015

@monika155 cize jeden si rodila na Sk a kde? tiez pracujes v AT ci zijes ked tam mas poistenie?

ivkadracova
3. máj 2015

@dulkagabulka akoze zabila si ma .. vobec sa mi to nepaci, fakt nasilu? ako vyhodia manzela? 1. plati za nieco za co ani nemusi platit, to ze tam je. 2. nemozu ho vyhodit len preto ze ja chcem byt na 4, to je nonsens, a co ak budem zdatnejsia ja? budu so mnou bojovat? uzemnim ich tam nejakymi hmatmi? : )) ale ved to je strasne! Toto je skutocne porusenie prav, keby to zaslo takto daleko.. co mam zavoalt policiu ci co? Jasne, prd makovy mi to pomoze, lebo oni sa tomu nerozumeju a este aj ich vyhodia, a ja zo stresu pojdem na cisarsky..
Vobec som to nepisala negativne, bola som zvedava ako to @dugyna vnimala (aj s odstupom casu..), lebo je to pre mna dolezite.. chapes, prave preto ze zvazujem ten porod u nas, lebo si stale hovorime s manzelom, ze nemoze to byt take zle, napr. na kramaroch.
Som v 7 mesiaci, akurat sme to preberali aj s nim.. povedal ze ked nechceme nemoze tam byt viac ludi ako 2ks napr. Sestra a doktor, pripadne 2 sestry. (porovnavame samozrejme 1 skusenost ktoru mame, inu nemame), a manzel by ma vraj nenechal dat inak ako chcem. Mna napadlo zeby zavolali na neho SBSkara.. no akoze idem do absurdit, ale treba to poriadne premysliet, ako ich to mame potom naucit, ked budeme stale utekat do Hainburgu? Ja chcem aby sa to u nas zlepsilo, vazne. A verim ze ta Tvoja kamaratka bola extremny pripad, lebo citala som aj to ako zena na SR porodila "nechtiac" v sprche v porodnom boxe..

ivkadracova
3. máj 2015

@dugyna reagujem na prispevok v ktorom si rozoberala tie ceny .. a uvahu o ukoncenej hospitalizacii .. cize myslis ze ked odidem na rvers, tak mi nic nepreplatia, lebo doktor to neodporucil? Alebo tak daleko si nedosla s informaciami? (ja som sa k realnemu preplateniu nedostala, lebo sme zmeskali tie 3 mesiace, co je lehota na podanie ziadosti o preplatenie, inac sme pred rokom platili presne tie sumy co uvadzas: sono a ctg, a dosla som az na porod, a bola som hosp. nieco pod 24h, ale bolo to cez noc, cize 2 dni poplatok, otazka znie ci by to poistovna na SR zistovala kolko presne h som tam bola..)

monika155
3. máj 2015

@dugyna ano rodila som na antolskej pred 2rokmy.A to som si zazmluvnovala porodnika a dala epi tiez ma vysiel porod okolo 500e.No teraz by som radcsej kupila zato nieco babatku.Som pripoistena na manzela lebo on tam pracuje.

dugyna
3. máj 2015

@ivkadracova suhlasim s tym co ti napisala @dulkagabulka.
mali sme nastandartny porodny box - co uz samo o sebe oni neznasaju, je tam klud a pokoj (co je na Sk nezvykom),
nakolko ked som rodila prvy krat planovana sekcia (na osetrovni mi sestra pri zavedeni klistiru, ktory vrazila do zadku natrhla anus..) , nasledne ma dali na kozu do "kravína" kde mi odmietli zatriet zaves napriek tomu ze mi rozcapili nohy a dole som bola naha nakolko ma chystali na cievkobanie...a okolo si chodili oteckovia..bolo to ponizujuce a neprijemne..ked som sa nedata a opakovane ziadala zatiahli max tak ze na 50cm..presne na moj rozkrok bola fuga...muz sa vtey prezliekal na porod..cize nebol vtedy tam kde prisiel zatiahol to sam...nasledna sprska od sestry..mala odvetu aj z jeho strany...ale ja kym prisiel som si vypocula ako na inu rodicku krical ze co zrala sprosta krava ked sa posrala...asi 3krat dokola...a nasledne presla okolo mojho odokryteho boxu aj s manzelom do sprch ktore su pre"kravin" az na zaciatku chodby.kravin je na konci...

ked muz prisiel ku mne..plakala som ako mala a to mna cakala sekcia..

co sa tyka polohy koza..kazda slovesnka porodnica ma uvedene porodna poloha na koze..inu moznost nikde na SK nemas , dokonca tusim ze ani v BS nie..
cize bola som na styrocha reakcia sup sup hore toto urcite takto nebudeme...otecko musite ju dostat hore...takze asi tolko...nakolko nas cakal po porode este iny boj..ze sme chceli ist domov neplytvali sme silami na vec ktora nema zmysel...
cize urcite som bola radsej ze ma na kozu vylozil manzel...ako keby ma schmatli porodne asistenkty...

nie ni je to na SK ako si povies tomu never..vsetko musis mat pisomne, mala som porodny plan v 3 orginaloch a prikladala som ho ako sucast informovaneho suhlasu. (1x gyndoska, 1x setry porodne, 1x pediater-tam bol nejmensi respekt).
monitor nemozes odmietnut to sa tu na SK neda..nepochdis s tym....ked budes moc namietat urobia s teba pripadne nespolupracujucu mamicku..ver mi...
co sa tyka odchodu domov...musis bty naozaj velmi velmi na to pripavena...nepoznam osobne ani z pocutia nikoho okrem seba komu by sa ambul.porod na SK poradil

ivkadracova
3. máj 2015

@dugyna sa pytame s manzelom kto je to "nespolupracujuca mamicka" ?
(a vdaka za detailne info .. urcite si vela zien od porodu u nas odradila : ), bohuzial..)

ivkadracova
3. máj 2015

@dugyna S tym monitorom.. Otec mi povedal ze on ked bol na vaznom zakroku na antolskej, tak na druhy den ho pustili domov lebo normalne chodil, bezne tam po takom zakroku lezia aj tyzden, dva. A povedal mi, ze monitor mozem kludne odmietnut ak si myslim ze mi to poskodi.. ze on by to odmietol. Ze len normalne treba komunikovat, s doktorom samozrejme. Takze aj preto som chcela vsadit na normalny dohovor a nie pisat plany.

dugyna
3. máj 2015

@ivkadracova ja neodradzam, proste len sa prepac ale preber..na SK to takto chodi..."nespolupracujuca mamicka" je kazda mamicka ktora je ina resp tvrdosijne odmieta nieco co kazu lekari.
@ivkadracova neviem na akom zakroku bol tvoj otec, prepodkladam ze podpisal reverz..
ak nemas porodny plan nikto ta nebude brat avzne a ani tvoje poziadavky a v kontrakciach nebudes cas im to vysvetlovat...
ale vklude nech sa paci ak mas pocit ze len zvalicujem a vymyslame sa vyskusaj si..chod tam rodit bez porodneho planu a pripadne do stajne..nezplat si ten samostatny porodny box...
ale mozno by si si mala precitat pribehy z porodnic na SK nielen tu na MK ale aj na zenskychkruhoch...atd...

ivkadracova
3. máj 2015

@dugyna
Nepodpisal revers, primar ho pustil, lebo ze ked chodi, tak naco tam ma chodit po nemocnici, nech si chodi doma, bol rad ze sa tak rychlo zotavil.. zlcnik, pruh a tusim aj s pecenou daco, nepamatam presne, som rada ze je ok : )
Pred prvym porodom som tych porodnych pribehov precitala milion, aj pozitivne aj negativne, aj som komunikovala s matkami on-line so skusenostami z Vyskova, Hainburgu, ci Slovenska. Preto som vlastne nakoniec isla do Hainburgu - bolo to rozhodnutie pocas rozbehnuteho porodu doma, teda na poslednu chvilu. V kontrakciach som ja napr. vedela komunikovat, nie len medzi nimi, obcas len krutit hlavou, ale dalo sa, no ako to bude pri druhom, netusim. Inac ten porodny box, ten som planovala mat uz pri prvom porode, ale odradzalo ma, ze moze byt obsadeny, a co potom, pojdes skusat do inej nemocnice? alebo si zavolas, ze rodis, mate prosim volny porodnybox? (o: , aj preto som nakoniec volila Hainburg.
Podla toho, co pises, som tak na 50% nespolupracujuca uz teraz ; ) myslim od kedy som bola prvy krat tehotna, porod, ale aj priebeh druheho tehotenstva.. Inak ani v Hainburgu nemaju radi taketo vymyslanie jak som tam robila, ze ziadna kanyla, ziadny monitor, ale rakusania to zvladli v pohode, a komunikovali velmi precizne. Velmi si ich pochvalujem. Len keby ma tak debilne nezosila praktitkantka.. to bude ta dan za to moje vymyslanie.

dugyna
3. máj 2015

@ivkadracova prepac ale po takejto operacii neverim ze primar len tak niekoho pustil domov...bud je primarov znamy ci kamarat alebo podpisal reverz...ak mu perovali pecen , zlcnik a pruh...by ho nikto nepustil domov len tak,
a mohol byt lietat ako keby vypil redbul
@ivkadracova no toho som sa bala aj aj ci bude volny ale nakolko viem ako to tam "chodi" a ako neznasaju ked si maminy ten box platia a ako odhovoria aj tie co maju zaplatene..ze im vratia peniaze...verila som ze bude volny..
ja som mala kontrakcie prve na prelome PO-UT v noci a rodila som az v stvtok, od vstupu do nemocnice som porodila za 2 hodiny...ale keby tam nedojdem s rozbehnutym pordom, viem ze by ma sekli a hotovo..
-neboj keby nemam par pismenok pred menom tiez by som vysoko pravdepodobne patrila mezi nespolupracujuce divne sialene a zlastne matky rodicky s uchylnymi poziadavkami...
-moja byvala gynekologicka mi na kontrole po 6nedeli vynadala ze som jej v nemocke urobila hanbu..ze ako som si dovolila odist...takze co ti mam hovorit. ale napr. ta co ma rodila hovorila ze to tusila od zaciatku a fakt mi vyhovela skoro vo vsetkych poziadavkach.

No kanylu som mala zavedenu ale neaplikovali ziadne lieky..kompromis..mohli zaviest ale nic mi nedali..az oxytocin na porod placenty. inak som nedostala nic.
nastrih som mala do 1cm..ale az po osuhlaseni..suhlasila som nakolko som uz citila ze ma dole stipe ze sa zacnem trhat...zosietie som ani necitila a zosila ma fakt velmi dobre ani neviem a ani nie je vidno ze by ma strihla..

ivkadracova
3. máj 2015

@dugyna Znamy z nejakej tretej ruky, ale musel chodit na kontroly, no veruze ho poslal domov, velmi rad sa s tym chvalil, a ja som rada, ze sa s tym mohol chvalit, ze je na tom dobre, rozumies..
Tiez som mala kontrakcie cez dva dni ... ale mna napr. strihol doktor kvoli dietatu, kedze som nemala monitor, a uz bola dcerka dlho dlllho na spodku, a odmietala som vsetky pridavne metody, tak to napatie nakonci takto uvolnil, a ona az vystrelila, ja som ziadne stipanie necitila, len az ked stikol, tak trosicku, ale ta euforia potom.. v sekunde bola dcerka na mne, ani som nevedela co mam vlastne robit, a to som sa tesila na to ako ju hned budem kojit a neviem co : ) uplna ina bola realita, vsetko sa to vyvijalo postupne..
Takze ambulantny porod na SR je hanba, hej? : ) a co si jej na to povedala? Mna ked zdrbala gynekologicka za nieco, tak som si len povedala, ved sak dobre, citim sa opat ako studentka, asi mlado vyzeram : )) ja to neberiem moc vazne taketo nasieracky od doktorov, beriem to ako naladovost, ako kazdy z nas moze mat svoje dni.

dugyna
3. máj 2015

@ivkadracova no jasne tak super ze sa citil tak dobre a mohol sa chvalit🙂
Co sa týka porodu..kym ma vyspovedala dr presla hodinu a tu druhu hodinu necelú som stravila v sprche..a cestou z nej...ta co ma rodina bola fakt inak milá..aj keď poloha na štyroch by mi vyhovovala viac..ale na SK nepoznaju inú..
Mojej gyndoske bývalej ...som kukla na nu a hovorim hej a asi tak čim? V zahraničí tiez robia hanbu ked ich posielaju po prirodzenej veci domov? A oznamila som jej ze 2,5 tyzdna po porode som bola 21 dni v zapad.tatrat a vyšla na Latanu🙂 aj s malou a muž mal druhu 2 ročnú na chrbte🙂 tak som jej asi vybila poistky.
Ale dr.co ma kukal po 4 dňoch ci sa zavynujem..s umevom dodal ze som bola tema ranneho sedenia a vizity a že ma zapisu do histórie sloev.porodnictva:) ze konečne bolo na čase🙂
Len pozor ak si mala vysovy tlak..s prepustenim by si mohla mať problém...nastuduj si pojem nutena hospitalizacia..

lenulienka86
3. máj 2015

Ahojte dievcata. Chcela by som sa zoznamit s tymi z vas, ktore budete rodit v hainburgu koncom jula-zac. augusta. A asi potrebujem podporit.. chodim ku dr.urbanovi a akosi sa mi jeho pristup nepozdava. Je si isty, ze vie co robi so mnou? Posle ma kludne do prace hoci mu tam pomaly padam z noh od bolesti v 26tt. Cerpem si dovcu a modlim sa nech neporodim predcasne. Brucho mam tvrde uz mesiac ale krcok stabilny 3.5cm. Magnezium nezabera 2000mg denne a brusko viac tvrde nez makke. V praci tak od 6km denne peso na nohach a on mi povie ze kym sa neotvaram tak ma nevypise na rizikovku. To sa aj s vami tak bavi? V noci moc nespim. Pre tvrde brucho a 100x na wc.

ivkadracova
3. máj 2015

@dugyna V akom zakone? Lebo v zakone o zdravotnej starostlivosti som take nenasla (576/2004 Z. z.).

lenulienka86
3. máj 2015

@monika155 ahoj monika. Ja mam termin sice az v auguste 13 ale som na tom podobne. Kedze cakam prve, nemam sajny ze co kde a ako. Kedze som od 6 do 18 pracovne vytazena, nemala som zatial ani cas nic zistovat. Raz som im pisala mail ze ci sa treba nejako specialne prihlasit na porod do nemocnice v hainburgu ale neodpisali...Chcela by som sa ale aspon zoznamit s nejakymi babami ktore budu v lete rodit a podelia sa o skusenosti.

ivkadracova
3. máj 2015

To magnezium neviem ci je dobry napad .. kvoli nemu sa znama nechcela pri porode otvarat, doktorka vravela, ze ho netreba tolko brat, resp. vobec, a ze to brucho tvrdnut ma, to je ok.
Termin mam 4. August, ale chapes, to moze byt kedykolvek, aj dva tyzdne po, pred terminom.. a do Hainburgu pojdem, ked sa neodvazim rodit v nasich priaznivych podmienkach : )
6km denne i viac urobim aj ja, ale s dcerkou na "materskej", obcas ju mam pri tom na sebe (10kg, a prirataj si pribratie v tehotenstve), plus byvame na piatom a nemame vytah. Otvorena neviem ci som, lebo som nebola na kontrole uz hodne dlho, kedze sa vyhybam mestu kvoli alergii. Insomnia je vo vyssich stadiach tehotenstva normalna. Tiez ju mam. Nerobim si hlavu. Ked pride porod, pojdem rodit a hotovo. Brucho mi tvrdne na kamen uz x krat denne, neratam to. Ked idem rychlo, tak uz nejdem rychlo, lebo mam krc dole v bruchu, musim zastat, predychat sa a ist pomaly, ja tomu hovorim, ze mi dieta vyvsetlilo, ze ono je priorita, a nie to, co chcem ja..
@lenulienka86 V praci sa nepremahaj ked nemusis, ved uz vsetci vedia, ze si tehotna. Ked budes mat kludnu hlavu, lepsie to budes znasat. Praca je len od-do, a vies si urobit prestavku - aspon predpokladam, tak to vyuzivaj ako sa len da. Ak si inak zdrava, tak sa tomu tes, ze na rizikovku nemusis. Dufam, ze uz si kludnejsia : )

ivkadracova
3. máj 2015

@lenulienka86 Ja by som Ti odporucila tam ist aspon na jednu kontrolu pred porodom, a uvidis co od Teba budu chciet, mozno Ti navrhnu nejake predporodne vysetrenia, a budu Ta mat potom v zaznamoch. A potom ked budes ok, iba dojst na porod s pozadovanymi papiermi.
(U mna pri prvom porode, ked som sa tam prvy krat ukazala, chceli papier na krvnu skupinu a potvrdenie od mojho gyn, ze ci mam/nemam streptokoka - to nech mam hlavne pri porode, navrhli mi ctg, ktore sa doktorovi nezdalo, tak mi este urobil sono a test na plodovu vodu, ci neodteka, aj kontrollu krcka - bol tam 1cm ci kolko, navrhli, ze mam chodit na kontrolu kazdy den od terminu porodu, ale ja som dosla az na porod, no lebo komu sa to chce furt po doktoroch chodit, mam co robit : )

lenulienka86
4. máj 2015

@ivkadracova ahoj dakujem.. som kludnejsia. Snazim sa na to nemysliet. Vzdy si hovorim ze lekar to videl a je to ok. To bude asi tym ze cakam prve a preto ma kazdy krc vyplasi. Tiez nechodim po lekaroch. Ved ten urban tam som bola dokopy 4krat. Z toho iba jeden krat mimo rutinnu prehliadku s tymi bolestami a uz po mne kukal ze co vymyslam ze som v poriadku. Dal mi progesteronove cipky s poznamkou ze v anglicku by som nedostala nic pokial mam pekne zavrety krcok. V praci vidia ze som tehotna ale na letisku beham od jedneho gatu k druhemu a musim odrobit let tak ako netehotna. A kedze ide leto len tie masy a kufre pribudaju. Do porodu mam este dobre tri mesiace. Babo uz mam mesiac dole hlavkou. Ked kope tak to citim kdesi v posve a bojim sa aj kychnut si aby som ju neposunula este nizsie. stresujem sa teda dost.

ivkadracova
4. máj 2015

@lenulienka86 Tak to mas podla mna narocnu robotu, ako psychicky tak fyzicky, mozno by Ti oddych pomohol. Ja by som sa asi snazila si vybavit tu dovolenku a potom rovno na matersku.. tak ako ja som si predlzovala odchod na MD, Ty pojdes asi cim skor a rada : ) Kaslat na anglicko, nie sme tam.. Podla toho co pises, Ty robis na Swechate? a chodis na kontroly do hainburgu ku Urbanovi? mi to trvalo co .. : )
Ja som mala pri porode Felixa, a bol uplne uzasny, vedel kedy kde a ako na mna "zatlacit", kedy mi dat pit, ako ma povzbudit, myslim, ze aj ako psycholog je dobry, zas Karovic bol ten, co sa mu furt daco nezdalo, na tej kontrole pred porodom, ale tak aspon vsetko poriadne prekontroloval (o:, rodil moju znamu, ktora rodila hypnoporodom do vane, a ta si aj jeho velmi pochvalovala

lenulienka86
4. máj 2015

@ivkadracova ano pre austrian.. nachodime sa tam kilometre na letisku. Teraz mam dovolenku takze tyzden klud ale potom mi este mesiac treba robit. Co neviem ako dam. Vstavam o 6 a prichadzam domov po 18.00 niekedy len 4h denne spim. No ale vies toto dr urbana nezaujima ci vladzem. Testy na streptokoka. Fuha. Potom co mi zacalo tak skoro tvrdnut brucho dala som si v ba spravit stery lebo vraj bakterie mozu tiez predcasny porod vyvolat. Tak chlamidie nemam. Ale ureaplazmu ano. Dr urban len mavol rukou. Kedze ten mi pri mojich staznostiach nebral ani len moc kdeto este stery na kultivacie dat robit. A ktovie ci na streptokoka ma vysetri. Tak dufam ze to v tom hainburgu bude oki. Ja len typujem ze robim dobre ze chcem ist tam. Vlastne v ba nechcem rodit kedze tu nepoznam nikoho. Len tu uz dlhe roky byvam ale nie som z ba. Ale popravde vdaka dr urbanovi nemam velku doveru v to ich preslavne zdravotnictvo.

lenulienka86
4. máj 2015

@dugyna ahoj, prosim ta ten den otvorenych dveri v porodnici v hainburgu je najblizsie 8.maja? Prvy piatok vynechali vzhladom na sviatok? Dakujem. Premyslam tam skocit. Kedze mam volno.

dulkagabulka
4. máj 2015

@ivkadracova na vytriezvenie z nerealnych ocakavani si precitaj publikaciu na ktoru som dala link. Jedna znama z Rakuska mi vravela ze Rakusanky casto nechcu do Heinburgu kvoli slovenskemu personalu - co sa castokrat potvrdilo aj Slovenkam. Mame spisane svedectva od zien ku ktorym sa slovenska asistentka ci lekar v Heinburgu spravali nerespektujuco ako je uvedene v publikacii. Zatial ich neuverejnujeme ani ich neposielame vedeniu. A samozrejme nie vsetci.Som presvedcena ze slov.personal treba hladat aj za zakazom dvoch sprevadzajucich osob ( ktory ako si precitas je tiez poskodzujucou mocenskou praktikou). Aj tak je ale Hainburg stale lepsou volbou ako Sk.

dugyna
4. máj 2015

@lenulienka86 ahojky ja mam termin 13.-17jul. pri dvoch detoch a praci popri nich porobim denne viac km, plus sa mi porobili krcove zily takze neboj. brucho mi tvrdlo pri prvej aj prvi druhej pred 20tt, a magnezium som tiez uzivala...nijako neuskodi ono ho totiz vycikas.
magnezium uziva asi pomaly kazda tehulka. obavat sa nemusis lebo lekarka ti pred porodom povie ze ho treba uz vysadit aby si sa zacala otvarat. nepchopila som ci mas nejaky problem..alebo polesti..pri tom lekarovi a neriesi ich..
hej ten den otvorenych dveri je 8.maja 🙂 o 11.30 ak si dobre pamatam je v slovencine, urcite pod ak zvazujes stoji to za to..my ideme s manzelom tiez

monika155
4. máj 2015

@ivkadracova ja som nespolupracovala lebo som nevedela poriadne tlacit...Proste sestricky u nas su väčšina katastrofa a dolezitejsie ako pani doktorky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre