Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lucinka511
14. okt 2016

@katusik666 to je onak hrozne, te to nerobi,dokonca ja neviem ci je to bezne v at aale moc som zatial odovzdala len 1 krat, a ked sa ho nieco opyta,,tak sommoc mudra, a pritom ten streptokokus sa na sk vysetruje normalne,bezne v 36 tt,,no nic ja mu poviem nech mi to urobo a uvidim jeho reakciu,, a na sk ti to urobili bezproblemov?

katusik666
14. okt 2016

@lucinka511 Ja som moč davala len vtedy keď mi robili cukor test .😏 A ty chodíš tiež k nemu?

katusik666
14. okt 2016

@lucinka511 No napríklad ja som si dávala aj prietoky robiť na Sk u Kocha v 34 týždni síce som za to zaplatila ale aspoň viem ,že je všetko ok.Lebo v At mi robili len v 20 týždni a teraz v 37 mu majú robiť kontrolu orgánov atď.A čo sa týka Stefanoviča ja som s ním tiež došla pár krát do konfliktu lebo som mala iný názor ako on a poviem ti vie byť dosť nepríjemný.
😣

lucinka511
14. okt 2016

@katusik666 presne tak, ako nevravim ze je zly, lenze ma stale plnu cakarena rychlo,rychlo, a ked mu ches nieco povedat, ze mas iny nazor hend znervoznie a tvrdi si svoje,presne pre istotu si este porobit vysetrenia extra na SK, uz by som si k nemu kartu nedala,ja som sa objednala do gynaex na prietoky a aj toho streptokoka mi spravi,, a akoze stafanovic nemeria ani prietoky? to je fakt zle,

katusik666
14. okt 2016

@lucinka511 hm a čo povieš na sestričky u neho?😏

lucinka511
14. okt 2016

@katusik666 no tu ciernovlasu by som hned vyhodila,ta blondina ujde. Ale ja mam taky pocit ze ten dr si tak nedpvpluje k rakusankam ako k slovenkam,lenze tam asi 80% percent chodia slovenky a polkya cudzinky, moja byvala kolegyna k nemu chodila,ona bola viedencanka rodena ona si ho chvalila vraj aky mily dr

michala.s
14. okt 2016

@lucinka511 preboha to ku komu chodis? Som sa nejako nedocitala. Ja chodim ku urbanovi a ten moc na kazdej poradni, stery pravidelne a na streptokoka mi bude robit teraz v 32tt

lucinka511
14. okt 2016

@michala.s fakt? a ten urban je vo viedni?, no ja chodim k DR,stefnovic a ten ordinuje vo viedni inak je to slovak.

lucinka511
14. okt 2016

@michala.s no aj uz si streptokoka budem riesit extra na sk u sukromnika ,ale unho si ho este vybojujem,ked to robia aj vo viedni standardne tak mi to urobi a aj ten moc teraz pojdemna ten ogtt tak nech mi vypise ziadanku aj na moc

katusik666
14. okt 2016

@lucinka511 Áno to som si všimla,že na rakušanky je ako medík.A čo sa týka tej čiernovlasej potvory tak tá je ale riadne hnusná😕. Ta blonzka je fajn .😏 .No som veľmi zvedavá čo bude v pondelok v nemocnici a hlavne ako to bude ďalej.😮

lucinka511
14. okt 2016

@katusik666 tak ti drzim palce,tak tu potom opis ako to prebiehalo,ty si uz v peknom tyzdni,

michala.s
14. okt 2016

@lucinka511 Fuh, tak to teda divny lekar. Nie urban je v hainburgu priamo.

katusik666
14. okt 2016

@lucinka511 Ďakujem😀 a napíšem ako som dopadla.

lucinka511
15. okt 2016

@michala.s no tak je to, a to je pritom slovak,mal by vediet ze take veci sa robia standardne,ja osm ho chela aj vymenit ale neda sa to, Krankenkasse to nedovoli,tak to budem mueit uz len vydrzat a ty ides rodit do heinburgu?

michala.s
15. okt 2016

@lucinka511 prveho som tam rodila. Druhe idem do wilhelminu, lebo tam maju neonatologiu

lucinka511
15. okt 2016

@michala.s no ja uz pojdem na sk ,kedze byvam na sk uz a do viedne somsa uz ani neregistrovala a heinburg aksoi nehem, takze ale ja mam este casu dost 🙂

lukamka
15. okt 2016

Dievky tak ja som prišla 17;10 do nemocky, otvorená na 8 prstov a 18:05 naša Rebeka vyplávala do vane. Dali sme to bez porušenia hrádze, uz sme aj papali a ja sedím c tureckom sede na posteli. Prajem všetkým takýto pôrod.

steigrula
15. okt 2016

@lukamka to bola rychlovka :D gratulujem a prajem vela zdravicka Vam aj malej Rebeke 🙂

dulkagabulka
18. okt 2016

Za čím utekajú ženy odchádzajúce rodiť do zahraničia? Je správne označovať ich hľadanie dôstojnej zdravotnej starostlivosti pri pôrode za turistiku? https://zenskekruhy.sk/blog/slovenske-zeny-uteku/

paskolinka
18. okt 2016

@dulkagabulka nemam rada taketo slovickarenie, mna osobne to vobec neuraza a naopak odmietam sa nazyvat zenou na uteku 😝

dulkagabulka
18. okt 2016

@paskolinka ako by si sa nazvala?

paskolinka
19. okt 2016

@dulkagabulka nijako, som normalna zena, ktora si vybrala porodnicu, ale ak tomu niekto hovori porodna turistika, nevadi mi to. "turistika" sa pouziva v prenesenom vyzname bezne aj v inych suvislostiach.

lucinka511
19. okt 2016

@dulkagabulka prepac ale asi je akzdeho vec kde sa rozhodne rodit, nie akzdemu vyhoveju system aky mame na sk tak rpeco neist rodit inam ked ma na to financie ,guraz a odhodlanie?Skor by sa mali z toho clanku poucit nase starodavne sestry a starodavni doktori ze aj tak to moze fungovat.

lukamka
19. okt 2016

@dulkagabulka určite toto pomenovanie nevystihuje zámer žien, ktoré odchádzajú rodiť inam. Ľudia si myslia, že chceme niečo viac... vidím to ale na presný opak - to co ženy žiadajú je menej intervencie.
Ja som pri svojom pôrode odcenila hlavne to, že moje poriadavky boli na danom pracovisku štandardom.
Posledné co rodiaca žena potrebuje je niekoho prehovárať aby upustil od svojho skostnateného názoru a troska jej veril.

Proste v tomto je naozaj menej oveľa viac.
Na Slovensku mi chyba iba ochota a priestor pre lepšiu komunikáciu. ak ma žena požiadavky, ktoré niesu štandardom ešte to neznamená, že si personál neváži a vymýšľa.

lukamka
19. okt 2016

Ešte by som chcela podotknúť, že slovenské zdravotníctvo a odborníkov mame náhodou na veľmi dobrej úrovni. Keď si pozriem ostatne odbory ako zdravitnička musím povedať, že na Slovensku je veľa odborov, v ktorych je Sk lepšia voľba ako zahraničie. Funguje v nich komunikácia s pacientom o tom ako to chce, kedy to chce a pod., dôvera funguje z oboch strán.... prečo toto práve v pôrodníctve nemôže fungovať?

lucinka511
20. okt 2016

@katusik666 ahoj katusik, chcela by soms a ta este nieco opytat,ako to funguje s tym oggt testom na cukrovku u Stefanovica, pridem tam na vysetrenie,urobi mi sono a da ziadanku na ten Ogtt tes? a na druhy den pojdem do labaku odpichnu mi ckor ,vypijem tu sladku vodu a cakam hodinu,zmeraju,potom dve? u mna je to blbe lebo idem v utorok a v stredu je volne cize zasa sa musim trepat len kvoli tomu testu stvrtok do Viedne,no a v Utorok,neviem ci sa t o bude dat,ekdze termin mam az 1é.45 kyms a vybavim bude 11, kym zajdem do labaku bude 11.30, ato s mi zda dost dlho bez jedla,nie kvoli mne ale kvoli malej.. A este na tej ziadanke dal aspon ten Stefanoviv aj vysetrenie mocu? ked uz idem si pichnut krv a extra do labaku,tak nech mi da vsetko co sa ma dat spravit,,,nieze zasa mi nevysetri moc..dakujem a ako si dopadla ty v pondelok?

katusik666
20. okt 2016

@lucinka511 Ahoj tak áno máš pravdu to by si dlho bola hladná ak by si chcela ísť v utorok.Mne dal žiadanku do laboratória ja chodim do 20 bezirku do laborky a tiež som šla až na druhý deň.Čo sa týka moču áno davala som tam aj moč až 2 krát a čakala som cca 2 a pol hodky .Len už ku koncu mi došlo zle tak ma dali ľahnúť.A čo v nemocnici ach jaj som veľmi sklamaná došla som tam dali mi vypísať formulár ohľadom kojenia poslali ma na obyčajný ultrazvuk a doktor mi vravel ,že mám dojst až na termín pôrodu tj 11:11 ak sa niečo bude diať mám dojst do nemocnice😒 tak keď,že mi zasa nepozreli ani prietoky tak som sa objednala ku Kochovi na Sk na budúci piatok.

katusik666
20. okt 2016

@lucinka511 a zabudla som dali mi znova žiadanku na vyšetrenie krvi tak,že tu laborku budem musieť absolvovať aj ja znova 😕

katusik666
20. okt 2016

@lucinka511 a zabudla som dali mi znova žiadanku na vyšetrenie krvi tak,že tu laborku budem musieť absolvovať aj ja znova 😕

lucinka511
20. okt 2016

@katusik666 teda ja zasnem , ze nic take nerobia , tie pretoky su dolezite a oni hala bala ni nie? ozaj ja som dnes volala do Heinburg an der Donau a tam v labaku mi urobia ten test,cize aspon sa nemusim trepat do Viedne kvoli tomu,tak som happy.A ty byvas uz na SK? lebo ak ano tak tie labory si daj porobit v heinburgu,je to blizsie....A ako stefanovic ospevoval tu nemocnicu, ja osm tam mala termina le som ho zrusila,lebo som bola na SK v nemocnici a pravdepodobne aj budem rodit na SK,len stefanovic o tom nevie,na sk ti meraju aj srdce a stahy maternice kazdy tyzden ,mesiac pred porodom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre