Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ellysa
10. feb 2012

ja som spokojná s babylove, ale tak my minieme tak dve plienky za deň, keď bola menšia, tak sme tiež fičali na pampers, alany mi precikávala

brudra
10. feb 2012

@raa2 myslim ze sa ti staci objednat az po sone, staci ked tam zavolas nemusis tam ist osobne, termin ti daju hned o par dni, netreba tam dlho cakat na termin. Ako si na tom s cisarskym, mas to iste ze budes mat cisarsky alebo mas zatial este planovany normalny porod.

dani84
10. feb 2012

Baby, kedy ideme znovu kocikovat.... @brudra tusim Hundsheim je na rade 😉

raa2
11. feb 2012

@brudra na slovensku ma chcela dr. posielat na nejake vysetrenia kvoli cisarskemu, ale som jej povedala ze idem tu v AT rodit, tak zatial nic. ale planujem to riesit s Urbanom, ked k nemu pridem.Inak na Slovensku mi moja dr. povedala ze neznamena ked som rodila matka cisarkym ze budem aj teraz.. Tak neviem, ty si ako rodila? sa mimari ze tiez cisarskym, ak ano, tak ako si to riesila?

martinka1981
autor
11. feb 2012

@raa2 kamoška prveho syna mala cisarskym a druheho prirodzene porodila 😉

raa2
11. feb 2012

@martinka1981 po akom casovom odstupe? ked ja sa strasne bojim porodu, idealne by bolo mat naplanovany cisarsky a porodit dva tri dni predtym 😉 ja sa teraz aj bojim ze mi ta jazva rupne, lebo ma uz teraz casto pobolieva...

martinka1981
autor
11. feb 2012

@raa2 po 2 rokoch a 9 mesiacoch cca.
Ty budeš mať menši rozdiel,no uvidiš čo povie lekar 😉
Ak ti vyhovuje viac sekcia isto sa dohodnete.

brudra
11. feb 2012

@dani84 no to je, len nech trocha prejdu tie mrazy a môžme dať dalšie kočíkovanie 🙂

ellysa
11. feb 2012

@brudra tak tak, len nech je teplejšie, lebo toto nie je na prechádzky

yanus
11. feb 2012

@raa2 aj ja poznam pripad prirodzeneho porodu po prvej sekcii, po cca 2.5 roku...avsak mne naskakuje husia koza ked si predstavim to riziko, ktore moze nastat, asi som precitala moc vela skaredych pribehov...ale viem, ze zeny ktore planuju mat 4 deti a viacej, tak chcu za kazdu cenu rodit prirodzene...

brudra
11. feb 2012

@raa2 ked chces mat sekciu v pohode sa dohodnete, Urban Ti na to nepovie nič, povie len že nie je povedané že musíš ist rodit cisársky s kľudom sa možeš pokúsit rodit aj normálne, ja som si vypočula názory viacerých doktorov a každý nakoniec povie že to riziko ruptúry tam je, tak načo riskovat 🙂 už aj tak si raz rozrezana a tu jazvu budeš mat na tom istom mieste 😉 Treba ist take 2 alebo 1 a pol mesiaca pred termínom do nemocnice za primárom Gamplom a povedat mu že chceš rodit cisárskym, lebo........... a on ti naplánuje 2 týždne pred porodom termín. Vobec s tým nerobia problém, je to tvoje rozhodnutie 😉

brudra
11. feb 2012

@raa2 inač ja som bola na takom vyšetrení kvôly sekcii na slovensku a tam mi vravel doktor že v reze mám maternicu dost oslabenú a je tam už to riziko pri porode

raa2
12. feb 2012

@yanus ked to porovnas tak co bolo lepsie? dali ti aj epiduralku?
@brudra ja som myslela ze ta rezu cez tu istu jazvu...teda podla toho co som citala..keby bolo 2 tyzdne pred terminom tak by to bolo na moje narodeniny 😀 to by bola sranda 🙂 neviem podvedome tka nejako s tou sekciou pocitam,takze nemam ziaden stres z porodu, ako som mala pri matkovi, ale zase keby to doslo rychlo prirodzene, tak by som brala aj to..strasne somnou...

raa2
12. feb 2012

@brudra to je asi to vysetrenie co mna chcela dr. poslat,ale uz ho nejdem riesit. Urban ti robil na kazdej poradni sono?

brudra
12. feb 2012

@raa2 ved hej cez tu istu jazvu to som ti aj pisala 🙂 u Urbana som bola iba 2 x a to mi robil iba sono a odbery, podla mna si termin na tvoje narodky budes most vybrat, len treba ist do nemocnice vcas, jedine ze to nevychadza na vikend 🙂 So mnou bola u primara este jedna turkina, ta chcela termin posunut o jeden den a nedovolil jej to lebo uz prisla dost neskoro a mali vsetko plne 😉

raa2
12. feb 2012

@brudra juj, som si to zle precitala, takze kazdopadne 24.2 idem na sono, to je piatok a potom v pondelok sa objednam k urbanovi, s nim preriesim ten cisarsky a on mi potom da nejake doporucenie na sekciu a s tou pojdem za primarom?

yanus
12. feb 2012

@raa2 nie ja ;)... O ziadnej epi mi znama nehovorila, ale nic rychle to veru nebolo, ale zevraj sa tesi na dalsi 🙂

luckalucka83
12. feb 2012

@raa2
Ahoj Radka,
ja som sa prvy krat objdnala len cez telefon, kludne sa objednaj az potom, po posledon sone, ja viem, ze mna objednala este v ten tyzden, ako som tam volala. Myslim, ze prvy krat som sla k Urbanovi 7 tyzdnov pred terminom.
Ako sa inak mas? Malinke v brusku dobre? Juj tesim sa na dalsi prirastok do nasej skupiny 😉 @eni sa to uz riadne krati, to uz ju asi neuvidim do porodu, skooooda :(
My sa mame dobre, maly mal vcera uz tri mesiae, velmi ryhlo to leti, v utorok ideme na prve ockovanie, tak sa toho bojim, hudatko male, ze ako bue reagovat, o a v piatok hor sa na dva tyzdne do Popradu ku babkam a dedkom 😀

luckalucka83
12. feb 2012

@raa2 Daj si cisarsky , ja som povedala, ze nase druhe porodi asi moj muz po skusenosti s porodom 😀

luckalucka83
12. feb 2012

@dani84 Ja by som sla aj hned, len je hrooooozna zima, ja sice som s Matom kazdy den von, ale budeme sledovat pocasie a hor sa do Hundsheimu 🙂

brudra
12. feb 2012

@raa2 ne Urban ti neda nic, on to ani neriesi, da ti len Uberweissung zur Gebut und Afnahme, za Gamplom ides sama od seba s tym ze chces cisarsky, povedz mu ze si mala prvu sekciu a teraz ti tvoj lekar na slovensku odporucil aj druhu sekciu ze mas oslabenu v maternicu v reze, ja som to tak povedala ( to bola ale pravda to som si nevymyslela 😀 😀 ) nepotrebuje k tomu ziaden papier

brudra
12. feb 2012

@luckalucka83 kedy ideme do Brucku, myslela som ze utorok - stredu, ale citam ze ides s Matkom na ockovanie

luckalucka83
12. feb 2012

@brudra
No ved to Jani, v utorok ideme na ockovanie a neviem aky bude, tak utorok isto nie, ani streda ale stvrtok alebo piatok? Asi bude mat aj teploty bobacik, ci nie? Tomik to ako znasal?

brudra
12. feb 2012

@luckalucka83 ta nevim, v stvrtok mam ist ku gynekologicke do ba, nie som sice este nejak rozhodnuta ci pojdem, ved uz som bola u Urbana 🙂 a v piatok by si sla ked idete do Popradu. Tomik mal telpoty, ale uz si nepamatam ako dlho , ci len v ten den alebo aj na druhy. Daj mu potom na nozicku studeny obklad, aby sa mu to nezapalilo.

raa2
12. feb 2012

@brudra dakujem za info a radu 😉 , a primar tam ako byva? Ci to uz nevies asi.
@yanus juj, ja radsej nad porodom nerozmyslam, uz nech je babatko na svete a koncim s rodenim 😀
@luckalucka83 mame sa dobre, matko ma obdobie skusania, jedovania sa ale inak pohoda. ja veselo priberam, uz asi aj z vody 😀 my ideme buduci tyzden v nedelu alebo pondelok za starkymi do ziliny, tak trochu nohy vylozim 😀 budeme tiez tyzden, a potom uvidim ci este cez velku noc zbehneme, alebo uz budem do porodu doma. potrebujem este od dr. na slovensku potvrdenie na matersku, tak musim to vsetko povybavovat a par veci este dokupit, a to sa mi dobre v ZA, tam mam vsetko blizko 😉 len uz aby bolo teplo, lebo tieto mrazy ma nebavia 😎 som myslela ze ten urban ma vela pacientok, tak ze treba dlho dopredu objednavat 🙂 Dnes sme boli kuknut 2,5 mesacne babatko, no rozkosne bolo, uz som aj zabudla ze nas matiak bol taky malicky 🙂

luckalucka83
13. feb 2012

@brudra
Do Popradu ideme az vecer niekedy, akame na brata, zvezieme sa s nim 🙂
Ja mam zajtra auto tak dumem, ze by som to este mozo aj zajtra otocila, to tam len odnesieme a to je vsetko? Este musim ist a policiu pre Matove Anmeldebesheinigung, lebo spoliehat sa na muza ze to vybavi tak to nemame nikdy 😀

brudra
13. feb 2012

@luckalucka83 hej to je zalezitost 10 min. 🙂 a o kolkej máš ockovanie ? Tak ako ti to bude vyhovovat, ja môžem každý deň a štvrtok len okolo obeda by som mohla

luckalucka83
13. feb 2012

@brudra
k doktorke sme objednani na 13.00, tak bude tam zbehneme zajtra alebo spokojne v piatok, alebo stvrtok aj okolo obeda 🙂 Ak Ti nebude Jani vadit, ze sa este stavime na tej policii 😖

brudra
13. feb 2012

@luckalucka83 ne nevadí aj ja musím ist do poistovne zaniest len papier, to je ale hned vedla finanzamt 😉

raa2
13. feb 2012

@brudra nevies moja ako tam ten primar byva? dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre