Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

brudra
1. mar 2012

@yanus normálne si ma presvedčila, že ešte počkam ako to pojde dalej, dnešná noc bola znova podobná budil sa každe 2,5 hodiny 😒 no uvidím do kedy ma to bude bavit takto flámovat celé noci 😒 Nemyslím si ale že by to dokrmovanie sposobilo koniec dojčenia, ja by som mu dávala len na noc, cez den mi to nevadí 🙂 Ja som mojho staršieho syna tiež začala dokrmovat ked mal 2-3 mesiace, potom som znova prestala s dokrmovaním a kojila som ho do 20 mesiacov 😀

yanus
1. mar 2012

@sisinka78 preco nehladas teda odbornikov vo viedni? To uz je len maly krocik azda nie?

Ja mam so slovenskym prehnitym zdravotnictvom velke skusenosti, pokial to je tvoja predstava idealnosti a citis sa bezpecne, mozes byt rada, ze si platis odvody...gratulujem ;)

Tu vacsina zien ma zahranicnu poistku, a vedia casto porovnat ...ale naco nieco zodpovedat, odpoved uz mas...

sisinka78
1. mar 2012

yanus, aj ja mam zahranicnu poistku, len nerozumiem co to s tym ma spolocne. Ja som v tejto diskusii nehladala odbornikov, len som reagovala rovnako ako vy ostatne. Ja mam otazku mojho porodu vyriesenu.

yanus
1. mar 2012

@sisinka78 tak ako raa2 pisala, naozaj neviem o co ti teda ide ;)..ale clovek ktory vsade bol a vsetko videl minimalne 2 krat nam tu chybal ;)

Ze baby? 🙂

sisinka78
1. mar 2012

@yanus Viim ze si podaktore nevidite na spicku nosa a preto nema vyznam pokracovat s vami v tejto diskusii. Tak si tu len pritakajte jedna druhej a nedaj boze aby mal niekto odlisny nazor ako vy. Esteze existuje taketo forum, co ine by ste robili. A tiez si precitate len to co sa vam akurat hodi.Vy sa stazujte na nase zdravotnictvo ale same nie ste o nic lepsie. je to smutne, ale zakazdym ked niekto nesuhlasi a to pritom ja nie ze nesuhlasim, len som nieco ine podotkala tak sa do neho pustite ako osy. Sa zamyslite, ale skoda reci a pisania. Este raz vam prajem vsetko dobre.Pa

yanus
1. mar 2012

@sisinka78 pozdravuj na gynfiv, drzim palce ;) papa

luckalucka83
1. mar 2012

@brudra
Jani, ja tiez uvazujem, ze dam malemu na noc aspon par lyziciek nejakej kasicky prvej, on sa mi budi doslova vkuse 😨 😨 😨 Ja uz ani neviem, ako sa volam cez den, vyflusnuta som ako rezanka 🙂 A mlady muz spi cez den len v kociku tak radost, doobeda som minimalne 2,5 hod von, poobede aspon 2, vecer mi zaspi o tej deviatej a pol jedenastej je hore a potom to tak ide aj kazdu hodinku a pol, jaaaaaaaaj, este ze je zdravy si poviem 😀 Kamoska zacala na noc davat bio prvu kasicku, ale len tak po dve, tri lyzicky pomalicky a ze jej vyspi dlhsie, tak dumem, ci to vyskusat alebo nie. Nechcem mu dat flasu, tu mi ani do ust nevezme, tak len po lyzickach. Pojdem dnes pozriet do DM a vecer vyskusam a dam avizo, ci pomohlo alebo nie 🙂

luckalucka83
1. mar 2012

Baby, ENII to uz ma za sebou alebo nie???

sisinka78
1. mar 2012

@yanus trochu som to nepochopila. ??????

yanus
1. mar 2012

@brudra som rada 🙂....pokial ti to vsak fungovalo pri prvom, mozno azda bude pri druhom, pocula som, ze deti reaguje vselijako, niektore hned odmietnu prsnik a niektore jedia barsco a akymkolvek sposobom, hlavne ze jedia 🙂. Drzim palce...my to spanie tiez nemame najlepsie, plus k tomu idu zuby, alebo je mesiac v splne, alebo sa vzdy daco najde, uz som si zvykla nespat :D @luckalucka83

yanus
1. mar 2012

@sisinka78 to nevadi, ja by som to nazvala skor nie "trochu" ale "velmi" 🙂...pokial budes mat nejake podlozene argumenty, alebo podmienene prispevky hodnotne do tejto diskusie, rozsiahlejsej forme, ako JA si myslim, JA viem a XY obornikov povedalo...velmi rada si to precitam a zaiste aj tu pritomne a citajuce dievcata...lucim sa s tebou, nech su tvoje rozhodnutia len tie najlepsie v zivote, my si budeme dalej pozerat len na tie nase MIHALNICE 😀 😎 😀

raa2
1. mar 2012

Baby neviem ci nakoniec by sme nemali kvoli nejakym husickam tuto temu zmeni na sukromnu a nechat tu odkaz pre baby, nech kontakuju zakladatelku, ked si budu chciet co to precitat a co to sa popytat.
@sisinka78 nevadi ze si nepochopila, pre teba je tak lepsie. nikto si tu nepritakava, proste sa tu bavime o tom to cele je. kto co zazil a nie je tu ziadne presviedcanie o tom, preco tu mas alebo nemas ist rodit. je to kazdej zeny osobne rozhodnutie. a pre tvoje info ,tiez mam skusenosti aj so slovenskymi doktormi a nemozem napr. ja osobne na nich kriveho slova povedat, i ked napr. viem ze moja gynekologicka na slovensku je totalne neodbornicka, ordinuje tam za nu sestricka a napriek tomu som tam chodila 7 mesiacov, lebo som mala chvalabohu bezproblemove tehotenstva..
@luckalucka83 nema aspon co ja viem, vcera nas boli kuknut a cakuju do pondelka, tak uvidime co bude 😉

raa2
1. mar 2012

@vampgirl neuveris, ale ja sa uz tesim na april a na porod tam a vsetko okolo toho 😉 a samozrejme najviac na babatko 😵 😵 😵 😵

yanus
1. mar 2012

@raa2 To nie je zly napad, @martinka1981, zeby si to moderovala a prijmala novych clenov, hm?

brudra
1. mar 2012

@yanus mna to tiež napadlo či by sme túto tému nezmenili na súkromnú, len či sa bude chciet zakladatelke @martinka1981s tým moderovat 😀

ellysa
1. mar 2012

juuuuuuj baby vidím, že a tu sa háda 😀 , no ja sa tiež pravdu povediac trochu bojím, že tu nie je dostatočne zabezpečené bábo keby dačo, ale pýtala som sa či bol prípad, že by sa niečo stalo, tak že taký nemali, zatiaľ sa vždy podaril transport do viedne...tak len dúfať, že nebudem prípad, ktorý to bude potrebovať, toto jediné je naozaj mínus a každý sa musí rozhodnúť, či to riziko podstúpi, to je odo mňa všetko k tejto téme 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brudra
1. mar 2012

@luckalucka83 bola som teraz v Brucku zaniest tie papiere no záležitost 3 min. 🙂, ale nie je problém ked sa vrátiť z PP že by som tam s tebou išla, aspon si spravíme výlet s našimi malými nespáčmy 😀 No u nás je to asi podobne, zastavila som sa v Mulleri a pozerala som nejaké mliečka ale bola som z toho jelen, milion druhy 😀 😀 😀 a kašičky začínali až od 4 mesiacov..... to si ešte musíme počkať, zaujmavé je to ked spí von v kočíku vydrží bez cici 😀 aj 4-5 hodín a v postielka ho asi kuše ked tam nevie spat 🙄 Ja som mu včera skušala dávat z flaše čajík, bol to zlý pokus vôbec nechcel 😝

martinka1981
autor
1. mar 2012

Baby ale aj na SVk su porodnice v malych mestach kde nieje vybavenie a rodi sa tam normalne a ked sa niečo deje deti hned prevažaju.To iste Koch,Banska Štiavnica atd atd. Takže všade by sme sa teraz mohli isť pytať prečo sa tam rodi ked nemaju vybevenie 😝

@yanus fuuu,tak neviem či sa mi chce až tak tomu venovať.Predsa len ja už sa rodiť nechystam a ani Lokša mi neplati za dohadzovanie pacientiek 😀 😀 😀
Ja sem nakuknem ,občas napišem ale už sa tomu extra venovať asi nebudem. Nepreberieš moju funkciu?? 😀 😀

yanus
1. mar 2012

@martinka1981 Ja si nevidim zevraj na SPICKU NOSA, to ja take veci robit predsa nemozem 😝 😝 😝 😅

martinka1981
autor
1. mar 2012

@brudra
@luckalucka83 niesom si ista či by kaša vyriešila spanie a budenie 😝 viem o vela maninach že to nepomohlo.
ja som mala šťastie že moje baby spavali dobre.Aj ked prva bola nekojena ale druha "kojena" spala v kuse od 2 mes.čiže ešte začala skor spať celu noc ako nekojena dcerka,ale zato teraz mi to vynahradza občasnym nočnym nespanim a ťahanim ma za vlasy/však sa treba neako ukludniť že? / a každy den sa budi okolo 23 a davam si ju do postele k sebe 😝 😎 väčšinou zaspi ale niekedy to trva aj dosť dlho 😝
proste s tym nič nenarobime 😉

martinka1981
autor
1. mar 2012

@yanus 😀 😀 nevyhovaraj sa 😎
ale to je jedno,ked chce niekto niečo vedieť aj tak mi pišu IP takže ma to neminie 😀

vampgirl
1. mar 2012

@sisinka78 ja zase mam pocit, ze nechapem o co ide tebe, tato tema je pre ludi, ktori uvazuju nad porodom v hainburgu a zistuju tu co a ako. Tu sem prides, evidentne v hainburgu rodit neplanujes, a zacnes velice urazat ako si nedovidime na spicku nosa a ako si tu pritakavame... To je podla teba slusne spravanie???? Kto sa tu do teba pusta "ako osa"? Spytala si sa, preco sme sa rozhodli pre hainburg, odpovedali sme ti podaktore.... Jediny tvoj argument je ze nie je pediater pri porode a ze v pripade problemov prevazaju deti do Viedne... A na Slovensku sa preto da rodit jedine na Kramaroch??? Lebo v pripade komplikacii tak ako pisala martinka, prevazaju rovnako do PAR nemocnic, vacsina porodnic ma podla mna este horsi standard a vybavenie ako hainburg.

Nechapem ze niekto ma tolko volneho casu, ze nim moze takto plytvat 😀

yanus
1. mar 2012

@martinka1981 @vampgirl
Sisinka vyhladava v prvom rade len pozornost, ako novy clen MK s dokopy cca 11 prispevkami sa evidetne nevie adekvatne chovat, vyjadrovat a podnecovat k diskusii. Podla jej reakcii vsak usudzujem, ze to nie je jej prvy nick na tomto fore, asi uz mala s tymto problem aj predtym. Taktiez podla toho co stihla o sebe prezradit, po 2 umelych oplodneniach je jej uzkostlivy vyber nemocnice pochopitelny, aj ked castokrat prevladaju emocie ako realne informacie k danej teme. No nie je toto vzrusujuce, davno som sa tak nezabavala ? 😀

luckalucka83
1. mar 2012

@martinka1981
Matiiiiiiiiii, nestras, moje kruhy pod ocami sa tiahnu az k brade 😀

luckalucka83
1. mar 2012

@brudra
No Jani, ti nasi chlapi su si akysi podobni, postielka ho isto kuse, on ju len vidi a spusti plac. Tak to vidim len na nekonecne kocarovanie cez den a v noci musime na nich nejaku fintu vymysliet 🙂
Juj Jani, budem rada, ked so mnou skocis do Brucku, nech im to tam odovzdam.
Uz mame nejake auta vybrate, teraz to obvolavame, tak snad budem pojazdna co najskor, potom ihned naklusem do Hundsheimu na spaziergang s Tebou 🙂

nastasia
1. mar 2012

Ahojte dievcata,

martinka mi odporucila tuto temu 🙂 tiez by som chcela rodit v Hainburgu, vedeli by ste mi prosim poslat nejaky link na porodnicu/nemocnicu? a neviete nahodou ci nechystaju den otvorenych dveri b blizkej dobe?

luckalucka83
1. mar 2012

@nastasia
Ahoj 🙂
tu je link na nemocnicu: http://www.hainburg.lknoe.at/
prehliadka nemocnice byva kazdy posledny piatok v mesiaci, o jedenastej myslim je prednaska s anesteziologom a potom je prehliadka porodnice a izieb. Nemusis sa dopredu prihlasovat, staci tam v ten piatok prist, gynekologia je na druhom poschodi 🙂

nastasia
1. mar 2012

@luckalucka83 dakujem 🙂 tych par obrazkov co tam maju vyzera fajn 🙂 ja by som chcela co najprirodzenejsi porod, zvolit si polohu, volne sa pohybovat, pit, mat manzela cely cas pri sebe atd...Je to tam mozne?
Rozmyslala som este nad Kochom, BS, ale pokial viem, tak tam neni velmi mozna ina poloha ako v polosede...

luckalucka83
1. mar 2012

@nastasia
Skus si to tam ist pozriet, je to tam velmi pekne 🙂 Da sa volne pohybovat, pit, manzel moze byt pri tebe cely cas, moj este odbehol so psom von a porodna asistetka na nho ze kam ide, ze ci ma tam necha samu 😀 Rodit sa da myslim tiez v roznych polohach, asi aj do vody (ale to si nie som ista), aj v polosede, aj taku stolicku ci to je tam maju
skus ist na obhliadku aj do BS, aj do Kocha a popytaj sa na vsetko porovnaj a rozhodni sa 🙂

nastasia
1. mar 2012

@luckalucka83 ano, planujem sa ist vsade pozriet 🙂 kedze ja v Rakusku nie som poistena tak si to budem musiet cele zaplatit, tak nad tym rozmyslam...ale zas na druhej strane si myslim, ze by to tam neboli vyhodene peniaze...jedine coho sa bojim, ze keby sa daco skomplikovalo a nas prevazali tak to by sme sa asi nedoplatili...budem si to musiet dobre zvazit a rozmysliet 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre