Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

maggie2
22. okt 2010

@jenny5 to je nejaký nový ten Karovic? Slovák? Ja ho nepoznám. Nikdy som sa s ním nestretla. Neriešili ste to cez Patientenanwalt na prízemí? Takéto problémy treba okamžite hlásiť. nespoliehať sa na to, že si to lekári medzi sebou vyriešia.

martinka1981
autor
22. okt 2010

@maggie2 ďakujem 😉

@jenny5 ahoooj,ako sa máte? Všetko ok?
Ja som ťa spomenula lebo viem že maš na neho ťažke srdce,no naozaj to mohlo zle dopadnuť,až hrôza pomyslieť ☹
Dufam že u nas prebehne všetko minimalne tak dobre ako pri prvom pôrode a keby niečo radšej si zavolam dr.Lokšu a zaplatim mu ako sa spoliehať na spominaneho dr.Karovica 🙄 No sama som zvedava čo bude.Už je to blizko,posličkovia každy deň tak čakam kedy sa to rozbehne 😉

martinka1981
autor
22. okt 2010

Maggie,dr.Karovič je tam nový a hned taketo meno si urobil medzi nami 😒

maggie2
22. okt 2010

@martinka1981 že by som ešte na staré kolená raz otehotnela a trošku ho tam osobne pocvičila s pacientskymi právami ? 😀

martinka1981
autor
22. okt 2010

Ešte som zabudla dodať že je Slovak.

martinka1981
autor
22. okt 2010

@maggie2 no asi by si mala 😉 evidentne si mysli že je na SK alebo že si to môže k Slovenke dovoliť 😖

maggie2
22. okt 2010

@martinka1981 Takže už je to jasné odkiaľ si doniesol tieto praktiky. Ale pokiaľ takýto lekár nezmení prístup, tak na to doplatí a poletí rýchlo nazad odkiaľ prišiel a modlím sa aby na to nedoplatil aj niekto nevinný. A opakujem, na prízemí sú dvere a za nimi v kanzli sedí Patientenanwalt a veci sa naozaj riešia. Len kde niet žalobcu tam niet sudcu.

yanus
22. okt 2010

@jenny5
@martinka1981
@maggie2
No ja som mala tu cest s tymto panom doktorom, polozil mi dve otazky k mojej anamneze v SK tehotenskej knizke, ktore ma zarazili (ina diagnoza, ale suvis s tehotenstvom to urcite ma), velmi mi to pripominalo take to arogantne macho-styl myslenie a spravanie. Poviem pravdu, odvtedy som zacala rozmyslat nad dohodou s Dr. Loksom, uz som sa aj k8y pytala, ako to prebiehalo. Je to mozno len vnutorny pocit, ale nieco mi to nahovara.

martinka1981
autor
22. okt 2010

@maggie2 no veď to!! Jenny mala naozaj obrovske šťastie že tam prišiel dr.Lokša. Tak snaď zmeni svoj pristup a viac sa taketo situacie nebudu opakovať...

martinka1981
autor
22. okt 2010

@yanus jednoznačne ak by si mala mať CR tak sa dohodni s Lokšom. Ja viem že on berie 500€ ked ide k pôrodu a tušim 800€ za noc alebo vikend(sviatok). Dufam že som to nepoplietla. Musime sa my ženy riadiť našim 6.zmyslom 😉

martinka1981
autor
22. okt 2010

Ale za CR to bude asi viac ako za normalny pôrod...Treba to zistiť...

maggie2
22. okt 2010

@yanus Opakujem, baby, ak sa nemá znižovať štandard aký ja poznám z hainburgu pokiaľ ide o prístup okamžite, aj keď sa k Vám lekár správa nedôstojne, ironizuje alebo arogantne, obrátiť sa na príslušnú ombudsmanku kontakt tu: http://www.hainburg.lknoe.at/patienten-und-besu... , dohodnite si termín alebo napíšte kľudne i v lámanej nemčine či slovenčine obsah sťažnosti, určite sa nájde niekto kto to patrične preloží. Kritika sa berie v Rakúsku vážne a konštruktívne, nemusíte sa ničoho obávať. Je to naozaj pre všetkých veľmi dôležité, aby keď sa takéto veci stanú, aby sa o nich nemlčalo ale aby sa to riešilo. A to je už na ombudsmanke. Zdôrazňujem je to priamy, nebyrokratický kontakt, servis je zadarmo pre VŠETKÝCH pacientov a návštevníkov s ich sťažnosťami.

martinka1981
autor
22. okt 2010

Ja mam zatial len pozitivne skusenosti a dufam že to tak zostane 🙂
Keby niečo obratim sa na teba Maggie 😉

yanus
22. okt 2010

@martinka1981 jj, v najblizsej poradni s nim hodim rec, ze co je preplacane poistovnou a co si treba doplatit, zeby som si zbehla este banku vykradnut :P :P...co zena neurobi pre svoje dieta 🙂

maggie2
22. okt 2010
martinka1981
autor
22. okt 2010

@yanus 😀 no ved to! Ale možno sa s nim da dohodnuť ked bude mať službu tak by ti ho urobil 😉 Ved uvidiš ako sa to bude vyvíjať 😉

martinka1981
autor
22. okt 2010

Idem babulky do hajan,dnes som neaka zlomena 😝 😝
Dobru noc vam prajem....

yanus
22. okt 2010

@maggie2 No ja sa budem stazovat, uz som sa stazovala aj na SVK a nie raz, len tam kricis do tmy...nez urad na dohlad nad zdravotnou starostlivostou nieco spravi...v poslednom pripade daju akurat pitevnu spravu do ruky, ze hold nebolo pomoci....a v mojom priamom pripade, to boli niekolkorocne LAMENTOVANIE nad tym, ze CO s tou chorobou spravime, za 14 rokov, na nic neprisli...az teraz pocas tehotenstva, sa nasiel prvy doktor, ktory sa zacal o mna zaujimat...
Len v tomto pripade, som s hore uvedenym doktorom rozpravala asi 7 min, cize nemam zatial co presne podotykat, akurat moj vnutorny pocit, ktory byva casto velmi presny...

yanus
22. okt 2010

@maggie2 avsak ani mojmu muzovi nebol sympaticky, zevraj sa tvaril strasne dolezito na takeho mladeho doktora..hold, to su len nase pocity zatial...

yanus
22. okt 2010

@martinka1981 oddychni si, dobru noc 🙂

jenny5
24. okt 2010

tak ja som doplacala extra 1500euro za ten cisarsky(priplatok za nedelu atd)a to mi este dal loksa zlavu 🙂 faktura v nemocnici 3000euro a ta extra vypytana kesovica 1500.poviem vam,ze na ten hainburg dlho nezabudnem,i keby som rada 🙂

yanus
24. okt 2010

@jenny5 No to ti verim, za to vsetko Ti este aj taky "krasny ucet" pride. Ja mam poistenie, vobec vsak netusim ze kolko navyse sa doplaca, ci to uhradza poistovna je otazne. Lebo ak to bude 1500, tak to si asi dovolit nebudem moct 😅

jenny5
24. okt 2010

v tomto ti neviem poradit,kedze som bola samoplatkyna..ale s takou sumou som ani vo sne neratala..keby to aspon stalo za to!! tak drzim palce,nech je to uplny opak ako u mna-cize bezproblemove a zadarmo 🙂

ellysa
25. okt 2010

@yanus ak máš poistenie v AT nemala by si platiť nič, ja som neplatila, ale zasa cisársky som nemala, tak to neviem

yanus
25. okt 2010

@ellysa Ahoj, no viem ze celkovo by sa nemalo platit nic, ale myslim napriklad zazmluvnenie lekara (ci uz na planovany cisarsky alebo spontanny porod), nevies ci to krankenkasse preplaca?

maggie2
25. okt 2010

@yanus poslala som Ti IP 😉

maggie2
25. okt 2010

@jenny5 ale aspoň si mohla tej ombudsmanke aspoň mailom avízo poslať, nech si na jeho činnosť a prístup posvietia. Stačí tak urobiť kedykoľvek a stačí iba ak stručne popíšeš čo sa Ti stalo, a požiadaš aby Ťa iba vyrozumeli, aké nápravné opatrenia vykonali. Je to v záujme všetkých takto predchádzať možno ešte väčším tragédiám. Opakujem je to zadarmo, nič ťa to nebude stáť a musia zachovať i dôvernosť.

jenny5
25. okt 2010

ahoj,urcite este nieco poriesim,ved by som ani v pokoji neumrela,kebyze to necham len tak 🙂 ja som to chcela hned riesit,ale priatel ma prehovaral,ze to mam nechat tak a byt vdacna,ze mame zdravu malu atd..v tom poporodnom chaose som to teda nechala tak,ale v najblizsej dobe to doriesim.mas moje slovo!

yanus
25. okt 2010

@martinka1981 No ako si dnes dopadla? Dobry maraton bol co? 😝
Ja v pohodicke, krcok skrateny na 2.5, aj sme paradne pribrali, zevraj 3.3 kg, zeby dracik dobehol telom svoju hlavu, uz len chrlit ohnik sa musi naucit 😀 😀 😀

martinka1981
autor
25. okt 2010

@yanus ahoj,no boli sme v Haiburgu dnes 2x. Na ctg som šla sama,lebo malá zaspala v aute tak ma drahy čakal v aute. Ale pohodka,boli tam zase tie iste 2 hebamme Edith a druha Eva Maria. tak už vedeli že so mnou moc nenakecaju,ale zlate boli. Eva vie niečo po slovensky že ako sa maš? a všetko je v poriadku? 😀 😀Velmi sympaticka.
Takže ctg ok. Nabuduce idem v utorok o 12. Služi aj Dr.Lokša.
No a poradna u Lokšu, hmmm ževraj to može prisť hocikedy. krčok ani neviem ako je na tom -nepovedal ale ževraj mäkky ako maslo 😝 Tak som docela vystrašena Zajtra ide preč a vrati sa až v nedelu 😖 Hovoril že by som mohla porodiť v utorok ked bude mať službu 😀 srandista ako keby sa to dalo naplanovať. Už ani termin na dalšiu kontrolu mi nedal!!! Hilfeeeee!!!!!! že ked dovtedy neporodim tak sa dohodneme v utorok.
Malá má ešte aj blbo vyvratenu hlavu,dozadu zaklonenu ževraj nie moc dobre na porod,že keby som išla rodiť nech to skontroluju UTZ 😒 hm tak neviem. Ale hadam sa umudry a nebude ma trapiť. Hovoril že na november tam maju toho dosť 😝 .....no dlhe zimne večery.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre