Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
16. feb 2012

Pzerala som , krasne fotky maju 🙂
U nas v Poprade je tiez jedna super fotografka a ta ma cenu ze 20 eur, to je super, asi zbehneme tam a usetrime 🙂
No s tym autom, uz vcera sme debatili, ze ideme intenzivne nejake hladat, tak snad okolo velkej noci by sme ho uz mohli mat 🙂 🙂
Jani, nechodila si s Tomikom nahodou na plavanie? ROzmyslam nad nejakou aktivitou s Matom a Ty ako skusena mamina mi iste poradis 🙂

brudra
16. feb 2012

@luckalucka83 ne nechodila som s Tomim na plávanie, tiež som mala v pláne že budem chodiť, ale potom sme tu kúpili dom a bolo po pláne a nastali iné povinosti 🙂 Ale viem že tu najbližšie je v Neisiedel an der See je plávanie s bábätkami alebo potom v Ba

luckalucka83
16. feb 2012

@brudra
No ja som rozmyslala nad Ba, nepridas sa? 🙂

luckalucka83
16. feb 2012

@brudra
Jani a ideme zajtra do Bucku ci nie? Len aby som vedela, no pocasie je na prd stale :(

brudra
16. feb 2012

@luckalucka83 sama neviem ked to pocasie je take blbe, ale mozme ist lebo potom tu nebudes 2 tyzdne, zajtra su tam iba do 12 tej, tak cca o takej 10 tej by sme mohli ist, co ty na to ?

angie1511
16. feb 2012

ahojte, prepacte ze vam vstupujem do diskusie, no obraciam sa na vas s prosbou o radu...mozem vybavit Anmeldebescheinigung pre mojho syna na MA 35 iba s jeho pasom, alebo staci ked budem mat maleho zapisaneho v mojom pase ??? 🙂
vopred dakujem za akukolvek odpoved

ildicka
16. feb 2012

@angie1511 akurat som to pisala jednej kocke na IP, staci ked budes mat maleho zapisaneho do tvojho pasu. a inak uz vies co vsetko potrebujes? alebo ti to mam napisat tiez? ak ano ozvi sa. papa

eniii
16. feb 2012

Caute baby, to pocasie tu uz co je, kocikovanie stale asi nehrozi 😒
Mne Loksa včera povedal že už aj o týžden by som mohla rodit,podla sona,ze malicka je ready,zacinam mat mierny stres 😅

ildicka
16. feb 2012

@eniii neboj sa, vsetko bude ok. ja som sa velmi bala a bolo to v pohode. a to mam inu diagnozu za sebou ☹. mala som uzkostne stavy a panickatacken, takze taky clovek sa boji este viac, ale bolo to super. to zvladnes. ja som mala manzela pri sebe a velmi mi to pomohlo. ten pocit, ze tam je niekto komu na tebe zalezi a nie si sama a vidis ako trpi s tebou - to je na nezaplatenie. 🙂

raa2
16. feb 2012

@eniii moja neboj sa, vsetko mas pochystane, tak uz len hor sa na porod, ja uz by som s tebou menila, keby mam uz tolko tyzdno natocenych ako ty 😉 uz mate net?

luckalucka83
16. feb 2012

@brudra
uvidime podla pocasia, ale ak by nebolo take zle, tak by sme mohli ist, ak bude zle, nejdeme nikam, este si rano napiseme 🙂

luckalucka83
16. feb 2012

@eniii
Eni neboj sa, vsetky budeme rodit s Tebou 😀
Ono ked to pride uz sa v tom zvezies a pojde to samo 🙂 Ber muza so sebou, nech Ta tam obskakuje, chysta fotak a pomaha 🙂 Ja viem, nam sa to hovori, ja som sa tak bala, ze som posledne dni ani spat nemohla, ale vsetky to zvladneme.
Uz mate net? Dlho Ta tu nebolo vidiet,
budem na Teba silno mysliet a tesime sa velmi na dalsiu kocku v partii, to bude kociiiiikov, ked sa vyberieme spacirovat 😀

luckalucka83
16. feb 2012

@ildicka
Takze musim ist vybavit osobne to Anmeldebescheinigung? Ja som pripadne chcela muza poslat 😨

eniii
16. feb 2012

@ildicka @raa2 @luckalucka83 dakujem baby za povzbudenie a podporu, muz tam bude cely cas pri mne, nejak to musim zvladnut,keď ste to tolke predo mnou krasne zvladli, ale zatial ta predstava neznamej bolesti a vsetko...
Net este na dome nemame,ale cez mobil sa mi niekedy podari keď je dobry signal.
Baby už sa neviem dockat toho hromadneho kocikovania s vami 🙂

brudra
16. feb 2012

@luckalucka83 ne Lucka staci ze pojde aj manzel s maleho Meldetzetel, no hlasia na zajtra snezenie tak asi nepojdeme nechame to na potom aj tak oni maju cas s vyplacanim, kym ich aspon 3 x nepourgujes tak to skor ako o pol roka neposlu

brudra
16. feb 2012

@eniii Eni neboj zvladnes to a cim skor to pride tym skor sa mozete tesit z malej princeznicky, mne sa sice dobre mudruje ked neviem co je porod 😉

ildicka
16. feb 2012

@luckalucka83 mozes vyslat aj manzela, len mu povedz nech si dopredu vsetky tie doklady prefoti, aby nemusel dvakrat stat v rade. mna poslali odfotit doklady a ked som sa vatila k dveram, ten mily panko povedal, ze sa musim zasa anstellen ☹ . ja som to bola vybavovat dnes.

luckalucka83
17. feb 2012

@brudra
Jani jasne, nikam nejdeme, my ani do Popradu dnes nejdeme, jednine ze na sankach 😀 Ako ale vazne, to co je toto za pocasie???

luckalucka83
17. feb 2012

Kocky ako zistim, ci nahodou nejde malemu zub? Hrozne slinta, ruku ma vkuse v puse, aj vsetko co chyti dava do pusy, je hrozne nespokojny, vcera mal dokonca teplotu 😕

brudra
17. feb 2012

@ildicka a ty si to bola vybavovat v Brucku alebo vo Viedni ? Lebo v Brucku vobec nikto nebol stacil im iba ofotený Meldezetel a aj keby som ho nemala ofotený tak si ho ofotí, bol strašne milý 🙂

brudra
17. feb 2012

@luckalucka83 Lucinka to že slintá nemusí byt zubček a teplota može byt z toho očkovania, zubky by mali príst neskor ale samozrejme su aj prípady že už 2- 3 mesiaci vyjde prvý zúbok, ale normalne mu s palcom prejdi po dasienku či tam niečo necítiš, inač ja mám tiež pocit či sa už malému netlači zubček, tiež slinta aj ručku si stale dáva do pusu a cumel dre o 106 😀, no uvidíme možno budu naše deti vynimočné 😀 Tomáškovi vyšiel prvý zubček ked mal 8 mesiacov 😉 .... Matko si už vie chytit hračku ??? Mathias ešte vôbec 😉 ... No som si aj myslila že by ste ani nemali ist do Popradu, ved už 3 den je kalamita na cestách, včera boli skoro všetky horské prechody uzatvorené 😠 Zajtra ked nebude snežit, tak sa pojdeme s Tomim sankovat do Hainburgu na kopec, tak ta možem prezvonit ked budete ešte tu 🙂

ivka03
17. feb 2012

@eniii Tak uz to mas za par 🙂 Neboj, zvladnes to ani nebudes vediet ako. Ja som sa vzdy bala porodu, este ked som nebola ani tehotna, ale ako sa blizil, tak to bolo zrazu ine. Vedela som, ze bude muz pri mne a nebudem tam uplne sama a este k tomu som nejako intuitivne citila po navsteve nemocnice a vela z vas mi to tu aj potvrdilo, ze na personal a porodne asistentky sa mozem spolahnut.... Napriek tomu, ze som mala 28h bolesti a bola som maximalne nevyspata a unavena, mam teraz celkom pekne spomienky na cely priebeh, islo to tak, ako som si to predstavovala alebo "naplanovala" - ak sa to teda da 😉 Mala som pri sebe 2 velmi dolezitych ludi - mojho manzela a por.asistentku, s ktorou som si padla do oka a ktora bola neskutocne ale neskutocne chapava a mila. Hlavne mysli vela na babatko, ze aj ono sa mozno boji a pre neho je to tiez tazka cesta, tak to budes zvladat lepsie a trosku zabudnes na svoje bolesti, a babatko to vyciti a bude to vsetko ovela jednoduchsie.

ivka03
17. feb 2012

@brudra @luckalucka83 Kocky vo "fotobodke" sme sa s muzom fotili este ked som bola tehulka, stihli sme to na poslednu chvilku, v piatok poobede a v noci uz sme isli do nemocky 😉 A mozem len odporucat, je to mlada kocka, nasla som ju uplne nahodou, ziadne odporucanie a urobila nam krasne fotky.

ivka03
17. feb 2012

Ahojte kocky, chodite s drobcami von? My sme boli vcera kratucko v parku, ale zistila som, ze by som potrebovala na kocik nejake nasady v tvare lyzi 😀 islo by to jednoduchsie. Uz sa tesim, ked bude lepsie pocasie a pokocikujeme spolu, vela krat sme my vonku este neboli, lebo boli tie hrozne mrazy. Tiez sa uz velmi tesim na jar....

brudra
17. feb 2012

@ivka03 tak to ste pekne vystihli to fotenie, super 🙂 my sme sa tam tiež boli fotit ked som bola tehulka a našla som ju náhodou a bola strašne milá, tiež ju možem odporúčiť, chcela by som sa tam ist fotit aj ked Mathias bude mat asi pol roka, nech máme aj s ním pekné fotečky 🙂, lebo Tomaškovi spravila velmi pekné fotky - hotový model z neho aj napriek tomu že sa vobec nechcel fotit, tak výsledok bol super 🙂 My teraz tiež velmi nechodíme von, hlavne v tých mrazoch sa ani nedalo 🙂 A inač ako sa máte Ivka, Samko poslúcha ? kojíš ?

luckalucka83
17. feb 2012

@brudra
No ci vies Jani, mozno onedlho budeme mat dvoch zubatych chlapov 😀 😀 😀
Skusim mu tam dnes posmatrat, ci nieco citim, alebo len vcera nemal svoj den, niekedy mam taky pocit, ze si tu svoju rucicku zje, aj moju ked ho chytim, aj plienku a vlastne vsetko co chyi do ruky 😀
No dnes preberieme s muzom "plan cesty na vychod" ci sa pustime zajtra alebo sa nepustime vobec , ale ak tu budeme tak sa velmi rada pridam k sankovacke 🙂

luckalucka83
17. feb 2012

@ivka03
no to ste teda na poslednu chvilu stihli, maly si isto myslel, ze mama co sa to tu fotis, ked ja sa chystam uz von 🙂
NIe my tiez nechodime von, tu fuka taky vetrisko, ze by mi hadam aj kocik odniesol, tak Mata kazde doobedie o desiatej naobliekam, sup s nim do kocika a do izby k otvorenemu oknu, vcera mi tam spal 3 hodiny a dnes nieco vyse 2 🙂)
Aj ja sa uz velmi tesim na jar ked budeme moct ist konecne vsetky spolu nmormalne von aj na dlhsie a nezamrzneme pri tom 🙂

eniii
17. feb 2012

@ivka03 dakujem Ivi, budem na to mysliet len takto pozitivne 🙂 uz by som to veli rada mala za sebou a malicku drzala v naruci...uz aj nohy mam opuchnute,tak sa mi aj tazko chodi a vsetko, moc som aj pribrala 😒 ale uz to nejak dobojujem, hlavne ked ma tu vsetky inspirujete, diki ste super 🙂

luckalucka83
17. feb 2012

@brudra
Janiiiii, tak som dopadla teda, muz siel do Popradu a mna s Matom tu nechal 😨
Ja som nechcela sa pustit na take cesty, ale brat by mal ist zajtra alebo v nedelu, tak pojdem s nim. Uz sa tak tesim do PP, ze mi tam Mata na chvilu aj babky pokocikuju a vezmu a ja si oddychnem, uz som vyflusnuta ako rezanka 😝

brudra
17. feb 2012

@luckalucka83 ta parada 😨 ale dobre ze si nesla lebo este su stale zle cesty na severe a dnes zacali prazdniny na zapade tak bude stahovanie narodov, no z tej sankovacky co som planovala asi nic nejak nam zmizol sneh 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre