Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ellysa
17. nov 2011

@luckalucka83 teším sa 😀 😀 😀 😀

ildicka
17. nov 2011

@luckalucka83 ahoj, gratulujem. som rada ze vsetko je ok a ze si uz doma. a aky bol porod? mala si normalny porod? a dali ti aj epiduralku??? ese raz gratulujem. ildiko

luckalucka83
18. nov 2011

@ildicka
Ahoj 🙂
a vy sa ako mate? Drzite sa? Vsetko ok? Uz sa vam to krati, tesime sa na dalsi prirastok 🙂
Porod bol dllllllllhy, nedali mi epiduralku, nemala som ani nic od bolesti, len ked ma sili tak mi dali lokalne umrtvenie, to bolo vsetko. No zazitok nic moc, ale prezila som. Starostlivost a pristup Hebamme, som este teraz z toho hotova. Uplne super, starala sa, chodila, radila, dychala, masirovala, napustila vanu, pomahala, ku koncu prisli aj dvaja lekari, lebo maly mal uz velmi zle ozvy, lebo sme sa dlho trapili. Maleho dali hned na mna, az potom ho umyli a odvtedy bol uz len pri mne, cely cas co som bola v nemocnici. Keby nieco, pytaj sa, dojmy mam cerstve 🙂)))

yanus
18. nov 2011

@luckalucka83 Gratulujem ;) Prajem vela zdravicka a vela mliecka!

eniii
18. nov 2011

@luckalucka83 no to teda ziram ako si to super zvladla, ked dlhy porod a bez hocijakych utlmovacov...klobuk dole! 🙂 blahozelam este raz, velmi! budu aj nejake foto malickeho? 🙂
inak a kedy a ako sa prideluje Hebamme? ci to si mam ja nejaku pohladat?

martinka1981
autor
18. nov 2011

@luckalucka83 a s ktorou Hebamme si rodila??
Zvladla si tak super 😉 ja som tiež prvu rodila bez akychkolvek utlmovakov od bolesti takmer 12h a druhu tiež ale to bolo aspon kratšie 😉

brudra
18. nov 2011

@ivka03 ja už to mám za pár, mám naplánovaný cisársky na 24.11. 😉

brudra
18. nov 2011

@luckalucka83 Lucka ešte raz gratulujem, tak som na teba myslela, lebo ja som ten piatok tam sedela asi 3 hodiny na chodbe, stretla som aj tvojho manželíka bol dosť v strese 🙂, mna si tam chceli už v piatok nechať lebo som mala vysoký tlak ☹ ...... držte sa, budte zdravučký a pekne kojte 🙂

raa2
18. nov 2011

@brudra preco ides na sekciu? To uz je naozaj za par 😉

raa2
18. nov 2011

@eniii hebamme neprideluju,uvidis kt. bude mat sluzbu 😉

brudra
19. nov 2011

@raa2 mala som už jednu sekciu pred 4 rokmi a mám oslabenú maternicu v reze - 3 mm, každy lekár mi vravel inač, jedny vraveli že v žiadnom prípade normálny pôrod a druhý že v pohode môžem ist normálne rodiť, bolo to rozhodnutie na skôr na mne, nikto mi ale nezaručil že mi pri normálnom pôrode nepraskne maternica, tak som nakoniec išla za primárom Gampelom, aby mi naplánoval sekciu 😉

luckalucka83
20. nov 2011

@brudra
Juj dakujem moja, no manzel je este teraz z toho hotovy, on si myslel, ze to pojde rychlejsie a hlavne, ze to asi nebude tak boliet, teraz sa s tym musi vyrovnat 😕
Tak si ma tam zazila v priamom prenose, oj 😨
A aky si mala tlak? Ale dobre, ze ta nakoniec tam nenechali, mozes este byt domka chvilku, kedy ides zase na CTG? Ten maly Ti dava zabrat s tym tlakom, teda.
AKo dopadla oslava? esim, ked sa uvidime aj s prirastkami, mozeme ist kocikovat spolu 🙂))))
Myslim na Teba, drzte sa 🙂
T

luckalucka83
20. nov 2011

@martinka1981
No co zena nevydrzi, chlapa by to uz davno polozilo 😀
Hebamme som mala Edit, taka nizsia, tmavovlasa, normalne som vravela, ze by som jej cele kvetinarstvo kupila ako podakovanie, taka bola super 🙂

luckalucka83
20. nov 2011

@eniii
Fotky urcite nejake dam, len akosi sa neviem k tomu dostat, sa smejem, ze nerobim nic ine, len beham s prsom okolo maleho 😀
Tak ako pisala @raa2 , Hebamme neprideluju, pri porode bude ta, ktora ma prave sluzbu, ja som vlastnbe zazila dve, v noci jednu, myslim Suzanne a od rana do konca bola pri mne potom Edit.
Uz ste prestahovani?

luckalucka83
20. nov 2011

@yanus
Dakujem 🙂

eniii
20. nov 2011

@luckalucka83 teraz máš iné radosti ako fotky nahadzovať 😉 určite sa nevieš vynadívať na maličkého 🙂
dom už máme odovzdaný, chodíme tam teraz každý deň, trošku upravovať a tak, ešte vymalovať treba...a nábytok kým dorazí...tak nejak do vianoc by sme to mohli stihnúť 🙂
o týždeň idem omrknúť Hainb.nemocnicu, som zvedavá

raa2
20. nov 2011

@brudra tak to asi aj ja budem mat sekciu, tiez ma uz jazva teraz niekedy pobolieva, no ved uvidim co bude vo vyssom stadiu tehu....

brudra
20. nov 2011

@raa2 a prečo si mala prvú sekciu ? Mám väčšie problémy ako pri prvom tehu pri chodením a pobolieva ma viac v podbrušku a ja si myslím že je to tou jazvou a to som po sekcii 4 roky, pozerám že ty budeš asi 2 😉

brudra
20. nov 2011

@luckalucka83 ja to tak uznávam že môžu byt muži teraz pri pôrode, nech vidia čo si žena musí všetko vytrpieť 🙂 No môj manžel ide teraz aj k sekcii, normálne bude mat prideleného aj svojho lekára, keby náhodou odpadol 😒 Už nejdem na CTG, idem už v stredu na príjem 🙂 Dúfam že všetko dobre dopadne a v decembri môžme už spolu kočíkovať 🙂 Oslavy nám dopadli dobre, včera bola ešte posledná 🙂

raa2
20. nov 2011

@brudra mala som zapal v tele a porod sa nespustal, tak musel ist maly vonku. ty si preco mala sekciu?

martinka1981
autor
20. nov 2011

@luckalucka83 Edith bola super,tu som mala na začiatku ako mi dali vyvolavačku. A jej som najlepšie rozumela a dohovorila sa snou. Po nem.viem iba malo 😀
A so Suzanne som rodila prvu dceru,ona je super a bola aj pri druhom porode ale do konca smeny sme to nestihli a potom sa vystriedala so Slovenkou Jarmilkou. Podla mna su všetky super 😉

brudra
20. nov 2011

@raa2 ja som mala ku koncu tehotenstva preaklamsiu - vysoky tlak, museli tehotenstvo ukončit v 38 tt

ildicka
20. nov 2011

@luckalucka83 ahoj, som rada, ze to uz mas za sebou, aj ja by som uz chcela. Dufam, ze malinka pride o par dni skor, aby som bola na Vianoce doma. Ved sa s nou o tom aj casto rozpravam 🙂
To ma tesi ze si nemala velke bolesti. Dufam, ze aj u mna to bude v pohode. A celkovo porod bol aky? Ako dlaho si tlacila? Vraj to u prvorodiciek trva dlhsie. Prajem vela stastia a radosti s drobcom. Papa Ildi

luckalucka83
21. nov 2011

Kocky neviete, je v Hainburgu nejaky sudny prekladatel, aby som nemusela ist do Ba kvoli prekladu rodneho listu, dakujem 🙂

luckalucka83
21. nov 2011

@ildicka
No musis sa s malou dohodnut, nech sa trosku poponahla, aby ste Vianoce travili ako rodinka doma 🙂
Porod bol dllllhy, ale dalo sa to zvladnut, pre mna boli najhorsie asi posledne dve hodiny (najviac to bolelo) a samotne tlacenie to uz bola malina oproti zvysku, na par zatlaceni bol maly von, ale doktor mi pomohol, mi tlacil na brucho, aby bol maly co najskor von, lebo mal zle ozvy velmi na konci, ale to tlacenie to uz je celkom v pohode 🙂 Ze ako machrujem teraz, ked uz mam po 😀
Drzte sa 🙂

luckalucka83
21. nov 2011

Tu je moj drobcek 🙂

lauraa
21. nov 2011

@luckalucka83 Strohmayer Iveta 0664 4611160, 02165 648 81 slovenka byva priamo v hainburgu a robi uradne preklady 😉

lauraa
21. nov 2011

@luckalucka83 .... ten sa vam podaril......

dani84
21. nov 2011

@luckalucka83 juuuj Lucka, Matejko je nadherny 😵 😵 A Celine uz ma frajera 😀

raa2
21. nov 2011

@luckalucka83 krasnucky je a ako pekne spinka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre