Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

eniii
8. dec 2011

@lauraa tak potom v tom mam uz chaos, lebo vraj sa da preplacat aj cez tuto E106....
rakuska poistovna mi podla mna nevyda ziadnu kartu len na zaklade toho ze mam v AT trvale...nie? kedze si platim poistenie na SK....

yanus
8. dec 2011

@eniii Laura ma pravdu. Ty vyziadas SK poistovnu o E106 a tu predloz rakuskej poistovni a oni ti poslu E-card. Budes poistena v oboch krajinach, AT poistovna si vsetky vydavky bude ziadat od SK strany.

eniii
8. dec 2011

@yanus dakujem za radu, presne tak to teda spravim 🙂

yanus
8. dec 2011

@luckalucka83 No neviem, ma to brusko napnute stale nonstop? Kolko mu trvaju tie vreskoty? Ako casto sa opakuju, alebo su kontinualne? Ma aj nejaku zmenenu stolicu? Mne to skor pride ako intolerancia na laktozu, lebo kolika je v urcitych fazach dna a castokrat do 20 min je prec, ako pride aj oddide.

eniii
8. dec 2011

@luckalucka83 akurat som natrafila na clanok o tom, mi to chodi raz tyzdenne na mail suhrn uzitocnych linkov....

http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

brudra
8. dec 2011

@eniii ja neprídem, lebo budeme mat navstevu, tak snad na budúce stretko, ktoré verím tomu že bude 😀

brudra
8. dec 2011

@luckalucka83 chudatko malé, len nech sa skoro z toho dostane, s chlapčekmi to je tak, oni mávajú často problemy z bruškom, tak ako enii písala skús teplý obklad na brusko, v nemocnici dali tej čo bola so mnou na izbe malému na brusko také teplé vrecusko z kamienkami že ,,warme Kirsche,, a hned bolo po placi.
A kde v Ba si bola pri doktorke ?

luckalucka83
8. dec 2011

@yanus
Ahoj 🙂
no ma to od pondelka vecera, to preplakal cely vecer, ale v noci spinkal a v utorok cely den plakal a brusko mal ako kamen a spal mozno 3 hodinky za cely den, vcera od obeda zase a dnes sa mi to zda lepsie ale brusko ma stale napnute stale a nespi, zdriemne si a zobudi sa s takym placom ako o zivot a krci nozicky, ako by mal krce, ked sa ukludni zdriemne ale po 20 minutach to iste a takto to dnes ide od obeda do teraz :( Stolicu ani nema zmeneu len ju uz nema tak casto ako inokedy(takmer v kazdej plienke) a teraz tak 2x do dna. Ja som prestala pit mlieko, co to nema z toho ale zmenu nevidim ziadnu :( Uz neviem ako mu mam pomoct :(

luckalucka83
8. dec 2011

@yanus
Myslis intoletrancia na materske mlieko? Dakujem za kazdu radu, skusim hocico ☹
DOktorke sa to tiez velmi nepozdavalo, mam prist zase o dva tyzdne, keby nieco tak skor. Aj v kybliku ho kupem, aj termofor na brusko ked sa da ale vysledok nikde :(

luckalucka83
8. dec 2011

@brudra
Tie warme Kirsche pojdem kupit hned zajtra rano, vyskusam.
Bola som na stromovej ulici pri doktorke Antosovej, rezervovala si na nas celu hodinku, nik okrem nas tam nebol, vysetrila ho, povysvetlovala vsetko aj o kojeni, aj o nafukovani, tak budem chodit k nej som sa rozhodla , velmi dobry pocit som z nej mala 🙂
Vy sa ako mate ? AKo Mathiasko?
A Ty sa ako citis? Uz Ta to neboli?
A Tomi sa tesi z braceka?

yanus
8. dec 2011

@luckalucka83 to ze ty nepijes mlieko, to nema dosah na krce, kedze laktozu obsahuje aj tvoje MM, kedze je to mliecny cukor. My sme mali problemy s kolikami az do 7 mesiaca, to boli hrozne stavy, nemohla som pit ani bublinkovu mineralku a napoje, ziadne korenene jedla, ziadne zavarene uhorky, ziadna zelenina, ziadne dzusy, ziadne ovocie so supkou, ziaden ocot, ziadne kysnute pecivo atd atd., taktiez treba si nastudovat asymetricke priecne kojenie a davat pozor, kedy prhlta a papa realne a ked len cmula a prehlta vzduch, doba kojenia tiez musi byt obmedzena, aby sa mu mliecko v brusku nenapenovalo moc, co sposobuje dane krce. Ja by som prekontrovala jedalnicek a nakontaktovala sa na dobru laktacnu odbornicku.

yanus
8. dec 2011

@luckalucka83 Ake kvapky ti vlastne predpisala ta nova doktorka?

luckalucka83
8. dec 2011

@yanus
Jedalnicek mam upraveny,
tak ako si napisala, nejem nic z toho, ani zeleninu, no proste takmer nic take, mam cely zoznam potravin ktore vobec nejem, nepijem dzusy, ani bulblinkove, ani cokoladu, med orexhy, zaidna zelenina, z ovocia len osupane jablka aj to len stvrtku denne, dala mi len ten sab simplex ale vela mi povysvetlovala o kojeni a co robit aby nehltal vela vvzduchu a este nieco proti refluxu, aj rascove cipky. Ked mu to neprejde, skusim este laktacnu poradkynu, mozno nejak zle kojim. Ako sa da zisiti ta intolerancia na laktozu? Znamena to, ze by som potom musela prestat kojit?

martinka1981
autor
8. dec 2011

@yanus sorry že ti idem do tvojich rad kecať 😉 ale ja si myslim že laktoza asi problem nerobi.
Skor to može byť BKM a to nielen v mlieku ale vo všetkych vyrobkoch.

@luckalucka83 skus vylučiť všetku bielkovinu kravskeho mlieka,aj tu skrytu v čokoladach,pečive,kolačoch,keksoch,šunkach atd atd. Taktiež vylučiť soju,ta ma podobnu bielkovinu ako mlieko.
Nema maly v stolici hlien??
Ak sa maly aj vyhadzal,je možne že to bude mať aj inu pričinu.
mate v rodine alergie? Exemy?

yanus
8. dec 2011

@martinka1981 chod do toho 🙂, ty si profik oproti mne 🙂

martinka1981
autor
8. dec 2011

@yanus ale ty si kojila a mali ste tiež problem 😉 takže tiež vieš vela.
ja len že sa dosť okolo AE spominaju aj koliky ako reakcia na BKM ☹
velmi vela deti cez MM na to reaguje 😔

yanus
9. dec 2011

@martinka1981 Uz by to chcelo asi novu diskusiu s nazvom "deti narodene v Hainburgu" 😎 , lebo akosi od porodu sme tematicky daleko :D

martinka1981
autor
9. dec 2011

@yanus 😀 😀 to je fakt 😀
založiš 😉 ??????

brudra
9. dec 2011

@luckalucka83 moja zlata a čo ty vlastne papaš, ked tak čítam čo všetko si vylúčila 😉 Ja sa už cítim celkom dobre, Mathias len papa a spinka najlepšie ale len doobeda, poobede už je to horšie a v noci je stále 2-3 hodinky hore oči velké a nechce sa mu spať 🙂 Pred pár dnami bol celý vyhádzaný, ale asi to bolo z citronky, ktorú som si jak trubka dávala do čaju 😀

yanus
9. dec 2011

@martinka1981 zeby na mna takato seriozna uloha pripadla 😅 ?

martinka1981
autor
9. dec 2011

@yanus ja som založila tuto temu tak aj ty by si mohla 😉
bola som vonku,fuuj aka kosa 😝
idem žehliť,nepytajte sa aku kopu mam 🙄

dani84
9. dec 2011

Zienky, o kolkej je vlastne zajtra to stretko? Aby som tam nebola nastupena uz rano a stretko az poobede... 🙂

ivka03
9. dec 2011

@dani84 Dani, dohodli sme sa na 15h 🙂

eri28
10. dec 2011

caute baby ja zijem v holansku, a som happy, nechcela by som riesit porod na slovensku.
staci, ze zaciname riesit fertility, velmi chceme mini a nedari sa, neviem si predstavit, to riesit na slovensku cez sukromnikov.
mala som tu lapaku akutne v nemocnice a mozem povedat, ze standart u nas sukromnej jednodnovej chirurgie super....
zase a pochvalim, ze mesacne platim 100 eur, a za nemocnicu mi doslo doplatit 60, ale zasa maximalna spokojnost a vsetko nieco stoji...

eniii
10. dec 2011

@dani84 @ivka03 ahojte, ja tiez na tu 15tu pridem 🙂

ildicka
10. dec 2011

@luckalucka83 Ahoj, uz som doma z porodnice. Mala Patricia sa narodila 04.12. o 12.49. Meria 49 cm a vazi 2900 gramov. Vo stvrtok sme prisli domov. Poslusne babätko, pocuvlo nas a prislo skor. Ale prisla v 38. tt a to je v pohode, podla lekarov je oficialne dorastene a tehotenstvo ukoncene. Islo to celkom rychlo, brala som homeopatika. Urcite mi pomohli. Rano o 05.45 mi odtiekla voda a isli sme do nemocnice, po hodke som bola otvorena uz na 4 prsty. Posledna hodina bola hrozna, kontrakcie boli brutalne a to tlacenie ani nehovorim. Neverila som ze ju vytlacim, bolelo to jak slak. Hlavne ked sa dostala uplne dole a mala som pauzu medzi tlacenim, tak to som mala pocit, ze ma rozhodi, akokeby ma trhali tam dole, taky to bol tlak, ale potom som zatlacila este raz poriadne a bola vonku.
Kojis? Mne sa mala mnoc nechce prisavat a aj ked sa prisaje tak niekedy na 20 minut, niekedy iba na 10 ale vzdy ju potom musim dokrmovat, lebo je hladna. Dnes som skusala odsat, aby som vedela, ze kolko budem mat mlieka a za 6 minut som odsala iba par kvapiek. To znaci ze este nemam dost mlieka, tak ju musim dokrmovat. Bojim sa ze ked ju budem dokrmovat flaskou, co aj teraz musim robit, ze si nato zvykne a uz s sa nebude chcet prisat. A dalsi problem je ze si nevie grgnut, mozem ju nosti aj 10-15 minut a negrgne si. Bojim sa aby sa mi nedusila ked ju dam do postielky, väcsinou potom ked ju prebalujem jej vytecie mliecko z ust. Neviem co s tym.Vies poradit?
Inak ako sa mate? U teba vsetko ok? Ku ktoremu detskemu lekarovi budes chodit? Ozaj ty tiez dokrmujes? A ked ano co?
Diky a prajem pekny vecer.

raa2
10. dec 2011

@ildicka gratulujem, a som rada ze ste v poriadku!

dani84
10. dec 2011

@ivka03
@eniii baby, stretko bolo super 😵 😵 😵 Bolo nam (aj Celine) s vami fajn. Tesime sa na buduce 😉
@raa2 @luckalucka83 @brudra a ostatne na buduce sa tesime aj na vas 😵

dani84
10. dec 2011

@ildicka gratulka k malej princeznej, vela zdravicka a krasnych chvil prajeme 😵

eniii
10. dec 2011

@dani84 @ivka03 velmi prijemny vecer baby, tesim na buduce 😉 a Celine je teda fakt ukazkove babatko, uz sa tesim ako sa bude onedlho zapajat aj ona do babskych konverzacii 🙂

@raa2 ako je v ZA? uz si bola na sone? ci to az o tyzden?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre