Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dula_renka
20. feb 2009

sirinka poznam kocky, ktore porodili pohodove vo viedni, nebola to ziadna sukromna klinika, ziaden nadstandart...ale pre nas zrejme len sen ☹ . Vyviazane nohy im nehrozili.....vsade su len ludia so svojimi naladami, starostami a radostami, niekedy to zial vypali blbo ☹

sirinka
20. feb 2009

dula no ved, vsade zalezi len a len od pristupu personalu...

tetamargit
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eniuch
20. feb 2009

info o heinburgu som si zistovala este pred vyse mesiacom a co si pamatam, zakladna taxa za porod bola cca 1500 EUR. dalsie priplatky su za porod cez vikend, za porod v nocnych hodinach, za sekciu a potom sa to vysplhalo na cca 3000 EUR. zapisala som si aj kontakt na Dr. Loksu (Slovak): 0043 62 333 (aj ked sa mi zda to tel. c. kratke, osobne som to neskusala), volat treba v stredu 14-19. hod.. drzim palce
teraz neviem ci vo viedni alebo heinburgu, ale mavaju zo 2-3 skusajuce slovenske rodicky mesacne, akoze nahodne okolo iduce...ale ako to uz konci s poistovnou, neviem 🙂

dula_renka
20. feb 2009

sirinka...aj ked vo svojej profesii, by sme mali mať profesionálny prístup 😉

dorottya
20. feb 2009

Caute kocky ja som chodila pocas oboch tehotenstiev do Hainb.na vysetrenia a mohla som tam aj rodit nakolko som zamestnana v Rakusku.Ja som tam,ale rodit nechcela,pretoze som mala resp.mam jedneho fantastickeho dr.na Slovensku.A kedze byvam cca.90km od Hainb.nechcelo sa my tam trepat.Mozem Vam napisat iba co viem od kolegyn co tam rodili a nebolo ich malo.Hlavne kocky z BA to mali v pohode.Takze nemocnicka je to pohodova personal je velmi mili.Dohovoris sa ang.nem.a aj slovensky.Je tam uz spominany dr.Loksa a zopar slov.sestriciek.Porod vacsinou vedie porodna asistentka,ale je tam aj dr.na blizku nenastrihavaju pokial vyslovene nemusia.Pri porode mozes mat koho chces pustia fajnovu muzicku a navodia dobru atmosferu.Na 3den po porode pustaju domov.Izby su 3 lozkove nadstandartne 2 lozkove soc.zariadenia na izbe.Strava je ok.Problem vsak nastava vo chvili ked ti daju na izbu Turkynu co sa moze velmi lahko stat,lebo v Hainb.ich zije si tolko kolko Rakusanov a kedze navstevy mozu chodit na izbu,tak sa moze stat.ze pride aj 10 Turkov na navstevu stary,deti vsetci naraz niekolkokrat za den.Ale inak v pohode,len si treba uvedomit,ze kebyze ma babatko zdravotne problemy odvazaju ho do AKH WIEN!A to su uz potom ine palky a stresy.Takze pokial mate dobrych dr.tu tak moc nevymyslajte tych par dni vydrzite aj v slov.porodnici.Tym,ale nechcem nikoho odradit a kockam co sa rozhodnu tam ist rodit prajem krasny zazitok.K tomu t.c. na dr.Loksu myslim.ze tam chyba predvolba Hainb.0043 2165 62 333.

martinka1981
autor
21. feb 2009

Dorottya dakujeme za info 🙂 ja konkretne tu nemam žiadneho lekara pôrodnika takže by som išla len na zaklade niekoho odporučania. A s tymi turkami to musi byť hruza ☹ oni su taky zvlaštny narod...a je super že sa da dohovoriť po slovensky...

babulka
21. feb 2009

Martinka, neviem, ci horsi ako romovia, a tych maju pozehnane v takych Krompachoch, Spisskej N. Vsi a pod. A mamicky odtial bohuzial nemaju moznost spekulovat, ci si skocia porodit do Hainburgu. Takze zlata dobra Bratislava. 😀

martinka1981
autor
21. feb 2009

😀 to je fakt babulka...aj ked su si dosť podobny 🙂

martinka1981
autor
25. feb 2009

Tak čo žienky,nič nove sa tu nepiše 😒 My ideme v sobotu do Hainburgu tak som veeelmi zvedava... dula Renka chystaš sa aj ty??

martinka1981
autor
25. feb 2009

Ešte ma napadla taka vec, dr.sa vola Loksa alebo Lokša??? Nieže ho premenujeme 😉

dula_renka
25. feb 2009

martinka1981 a nie je to v tom hainburgu v nedelu? ja sa chystam, a sobota mi vyhovuje lepsie, kde to zistim?

ssiska
26. feb 2009

ahojte, ja sa chystam na porod do hainburgu, nemame to z pezinka daleko, a kedze tam chodim aj na vsetky vysetrenia, tak mi je to aj pohodlnejsie. V septembri tam rodila kamaratka, bola velmi spokojna, pri porode mohla mat koho chce, nastrihavaju, len ak je to nevyhnutne, personal mily, nemali sme problem ju navstivit aj mimo navstevnych hodin, tak som sa rozhodla, ze aj napriek tazkostiam s vybavovanim slovenskeho RL to risknem. mam termin 22.3. nechysta sa tam niekto rodit? 😉

etnicka
26. feb 2009

ssiska, vybavenie rodneho listu nie je take strasne, ak chces blizsie info, napis mi IP 😉

ssiska
26. feb 2009

etnicka, strasne nie, len im to dlho trva ny osobitnej matrike, a ja bez neho nemozem ani maleho do sk poistovne, ani trvaly pobyt zahlasit, ale neva, tesim sa, stoji mi to za to

martinka1981
autor
26. feb 2009

Ahoj ssiska,som rada že to tam takto funguje 🙂 ja by som povedala že my tam budeme rodiť na 80-90% maš poistenie v rakusku alebo si ti budeš platiť? Ak maš neake info o cenach daj vedieť 🙂

etnicka
26. feb 2009

ssiska, staci Ti prelozeny rodny list a potvrdenie z matriky, ze sa pracuje na slovenskom, s tym mozes ist na vsetky urady.

ssiska
26. feb 2009

ja som poistena v rakusku, takze som si platila len nejake vysetrenia navyse,som spokojna s pristupom lekara, cakam max. 10-15 min. v cakarni, rodi sa s porodnou asistentkou, lekar je k dispozicii v pripade problemu.maju cca. 2 porody denne, tak maju cas venovat sa rodicke, idete to tam v sobotu omrknut?

etnicka, kolegyna to vybavovala, bez originalu sa s nou ani nebavili, musela si pockat 3 mesiace, na matrike mi povedali, ze len v pripade, ak by som nemala stihnut urceny cas na podanie - t. j. v pripade prispevku pri narodeni 6 mesiacov, mozem pouzit preklad, inak ho neakceptuju

etnicka
27. feb 2009

ssiska, to je cudne, mne povedali, ze staci prelozeny original. Mozno sa to zmenilo, alebo som len natrafila na milu tetu.

dula_renka
27. feb 2009

ssiska kedy budes v tom Hainburgu? Ja sa tam tiez chystam 🙂

martinka1981
autor
27. feb 2009

Zdravim žienky 🙂 ...etnicka dakujem za IP 🙂

ssiska
27. feb 2009

ahojte kocky, tak vcera som bola na kontrole, vysoky tlak, v pondelok idem na ozvy do nemocnice, dufam si ma tam nenechaju ☹

dula_renka, ja chodim teraz do Hainburgu kazde 2t

etnicka, ty si tiez 37tt, kde budes rodit?

lucia123
27. feb 2009

Baby tak kto idete zajtra do toho Hainburgu?

Zajtra (sobota) je tam den otvorenych dveri od 10.00 do 16.00 hod. si mozete prist pozriet nemocnicu, dozvediet sa info o porode, cenach a pod., co Vas zaujima.

My tam ideme urcite na tu desiatu, kto sa prida?

Link: http://www.hainburg.lknoe.at/de/327/

Adresa: Hofmeisterstraße 70
A-2410 Hainburg/Donau
Tel.: 02165/90501-0

Bude tam aj slovensky hovoriaci personal, mozno aj Dr. Loksa

🙂

martinka1981
autor
27. feb 2009

Ssiska držim palce nech to dobre dopadne....Lucia my ideme,tak okolo 10:15-10:30 by sme tam chceli byt, aj dula Renka ide 🙂

etnicka
27. feb 2009

ssiska, budem rodit v Anglicku, v porodnom dome v Chorley.

martinka rado sa stalo, len si to pls este over, lebo sa zda, ze kazdemu hovoria nieco ine...

dula_renka
27. feb 2009

lucia123, martinka 1981 a vsetky, ktore idu zajtra do Hainburgu, uz sa na Vas tesim 😉 😉 😉 okolo tej 10,00 sa budem snazit tam byt 🙂

martinka1981
autor
27. feb 2009

ved sa tam niekde najdeme 😉 aj ked niekto pride neskor...mali by sme si dohodnuť spoznavacie znamenie 😀

dula_renka
27. feb 2009

dievcence na mna mate aj telefon 🙂 🙂 na www.duly.sk tesim sa, uz musim utekat do zajtra sa sem nedostanem az v tom Hainburgu
🙂

lucia123
27. feb 2009

Spoznavacie znamenie? My pojdeme vsetci 3-ja, cize priatel, ja a mala... Mna spoznate lahko, dlhy bezovy kabat z brus.um. koze, a nasa mala riflovy kabatik 🙂 Tesim sa na Vas, dufam, ze vas niako spoznam 😀 Uz sa tam neviem dockat, hlavne som zvedava na informacie... ako to tam vlastne funguje.

martinka1981
autor
28. feb 2009

Ahojte,tak čo? Nikto nepiše svoje dojmy z Hainburgu?? Tak my sme boli,dorazili sme asi okolo 11 hod. Tak nemocka v pohodke, myslim že celkom pekna,len sme mali smolku lebo sme nenašli nikoho kto by hovoril po slovensky ☹ ale so sestrickou na porodnici sme sa neako dorozumeli,teda moj drahy po anglicky,tak dr.Lokša tam dnes nebol lebo ma dovolenku ale bola taka zlata a spojila nas s jeho synom a mame dohodnute stretnutie na stredu 🙂 tak som zvedava... inak sme sa toho vela nedozvedeli 😀 ale neva v stredu budeme mudrejši... Tak baby pište ako ste dopadli vy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre