Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lverffy
4. apr 2014

@dulkagabulka Chcem pekne poprosit potom o info aku sumu preplatili pri porode do 24h - ak som spravne pochopila dcera sa pokusi nejake naklady ziskat spat? A moooc gratulujem strasne ma potesil pribeh porodu tvojej dcery - uzasne ze ma takyto zazitok! pa

dulkagabulka
4. apr 2014

@lverffy praveze poistovne si davaju nacas...maju pravo to vyplatit do 3 mesiacov ..ked budem vediet vysledok, urcite dam vediet

lverffy
4. apr 2014

@dulkagabulka Gabika este mam otazocku - ty tu tak aktivne komunikujes v tejto hainburgskej konverzacii 🙂 - nemas nejake info ohladne situacie ze zena - poistena v SR - rodila v hainburgu a bol nutny prevoz novorodenca? Ja som bola informovala ze z cca 500 porodov je nutny prevoz u 2% novorodencov takze riziko je tam velmi male ale predsa ci nahodou nemas nejake info? - ja vazne uvazujem ze idem do Hainburgu lebo prirodzene to asi inde nepojde.

dulkagabulka
5. apr 2014

@lverffy
ak by bol nutny prevoz novorodenca, prevazaju ho do Viedne a tam by sa uz naklady velmi predrazili 😖

lverffy
5. apr 2014

@dulkagabulka mne na obhliadke povedal primar ze prevazaju do mistelbachu a rodinna znama tvrdi ze dokonca zakladne perinatologicke vysetrenia aj pri pripadnom prevoze su v dennej sadxbe ale to si musim overit. Skor ma zaujmalo ci poznas alebo si pocula/citala o niekom kto toto zazil?

dulkagabulka
5. apr 2014

@lverffy nepoznam nikoho takeho, komu by sa to stalo, ale na druhej strane, ja poznam velmi malo zien, ktore tam porodili..

mamusia
6. apr 2014

@lverffy jamsom sa pytala na tie prevozy a to boli len pri komplikovanycj porodoch alebo cisarskych....a do Mistelbachu,alebo Viedne.

sofiazara
10. apr 2014

ja som rodila v Hainburgu minuly rok, pristup osetrujuceho personalu bol fajn (skoro sami slovak), len samotny porod bol velmi tazky, vyse 24hodin 😝 nechala som sa nahovorit na epidural, museli mi davat oxytocin na vyvolanie a nakoniec vakuumex.. a nastrih. nastastie vsetko dobre dopadlo 🙂

lverffy
10. apr 2014

@sofiazara a v akej hodine si rodila? Mam totiz pocit ze su pripraveny na prirodzene porody ale obavam sa prave co v prpade komplikacii hlavne v noci a cez vikend - zda sa mi ze troska taky dovolenkovy rezim tam maju 🙂 .... bol tam dostatok personalu ked sa ti to skomlikovalo?

sofiazara
10. apr 2014

no bolo to v sobotu a porodila som v nedelu a veru bolo nas tam hodne rodiciek vtedy mali plne oddelenie, bo to bolo v septembri (pozeram, ze aj ty mas termin v septembri a vraj vianocne deticky sa rodia 🙂 veru na izbe sme mali plno 😀 ale personalu maju dost neboj, len je pravda, ze hebamme aj lekarka od mojho porodu odbiehali , lebo nestihali naraz viac porodov.. 😕 ale neboj zvladnete 😉

catalina30
12. apr 2014

@lverffy sú pripravení aj na komplikácie, ja som mala podobný priebeh ako sofiazara, len este to dopadlo po 22 h pôrodu akútnym cisárskym. A zorganizovali sa perfektne - okolo 17 tej padlo rozhodnutie že sekcia a pred pol6 už bola malá na svete. Inak tiež to bolo v septembri len 2012, a tiež plné oddelenie.. zjavne vianoce hrajú svoju rolu 🙂. Teraz mám termín v novembri a pôjdem zas tam rodiť aj keby sme si mali vziať na to úver ;)

martinka1981
autor
12. apr 2014

@catalina30 jeee ja som mala presne rovnaky termin s druhou dcerkou 😉 😉
tak držim palce 🙂

lverffy
12. apr 2014

@sofiazara
@catalina30 dakujem za baby za info! Ano doktor ma hned informoval ze od septembra zacina natresk - vianocne deticky 🙂 ... a este sa opytat ak sa nemylm je tam len jedna alebo dve tie miestnosti na 1. dobu porodnu (postel vana fitlopty atd) - ako to riesia ked je viac porodov kam vas dali??

catalina30
13. apr 2014

@lverffy Miestnosť na prvú dobu je len 1 a potom sú 2 porodne sály. Ja som bola od polnoci asi do 8-9 rána v tej čakačke s vaňou a keďže prišiel ďalší pôrod dali ma na pôrodnú sálu a tá nová baba šla do vane. Oni to takto posúvajú aby si každá užila tú miestnosť na 1.dobu. Keby náhodou prišiel tretí pôrod je tam ešte ďalšia pôrodnássála čiže miesto je 🙂. Keď sme tam my boli vraveli že naraz viac ako 3 pôrody nikdy nemali...netreba sa báť že ostaneš na chodbe ako je bežné v BA .

sofiazara
13. apr 2014

@iverffy Ja som bola v miestosti na prvu porodnu dobu len velmi kratko, hned ma s manzelom presunuli do porodnej saly, a tam sme boli celu noc..manzel spal vedla mna na vedlajsej posteli 🙂 po porode som sice musela cakat chvilu na chodbe, ale nie dlho nastastie, len kym mi uvolnili plac na izbe. Viem, ze tam mal niekto problem so sukromnou izbou, bola to slovenka co tam bola s manzelom a nemali ich kam umiestnit, ale na dalsi den ich potom umiestnili

romana142
16. apr 2014

Ahojte,prosim vas,tie co to uz maju za sebou ,brali ste si aj nejaku hudbu? Vraj je to dovolene ,ale neviem ci to budem vobec vnimat 🙂

martinka1981
autor
16. apr 2014

@romana142 PA tam nekau hudbu pustila ale ked ti mam pravdu povedať absolutne neviem čo tam hralo 😀
ale pri prvej dcere sa mi vryla do pamäti Beyonce Hello 😀 hrali v telke ked som ešte na izbe predychavala kontra 😀 takže toto ked počujem chyta ma nostalgia 😵 😝

guinevre
25. apr 2014

@sofiazara Ahoj, mozem sa Ta opytat, ze kolko ste dokopy v Hainburgu zaplatili? Zistila som ze cca. 550eur/den, ale potom vidim, ze na priklad, porod cisarskym je 2300. Ta suma sa teda pripocitava k tej sume 550eur/den? Teda, ked som tam 3 dni aj s cisarskym, tak by to bolo 3x550 + 2300? Ci sa mylim?

sofiazara
25. apr 2014

@guinevre Ahoj, ja som poistena v Rakusku, takze v tomto ti neviem poradit..

martinka1981
autor
25. apr 2014

@guinevre pocitat treba dni x 550€ ....norm.porod okolo 3-4 dni....cisarsky 6dni. Samozrejme sa da odist skor a podpisat revers.

guinevre
25. apr 2014

@martinka1981 Dakujem za odpoved 🙂

catalina30
28. apr 2014

@guinevre Tie extra ceny napr.za cisársky sú podľa kategórie pobytu. Tretia trieda keď si na trojpostelovej izbe je tých 550 či koľko a v tom sú všetky lekárske úkony vrátane sekcie. Keď si vyberies prvú alebo druhú triedu (1-alebo 2-postel.izba) vtedy sa k dennej taxe ktora samotná je už okolo 700 Eur este prirataju lekárske úkony. Tam môže pôrod vyjsť až 9-10000... Zaujímalo by ma či sa našiel vôbec niekto kto si zaplatil prvú triedu...

moniqq
28. apr 2014

@catalina30 tie ceny sami nezdaju. Myslim ze cena je za porod plus pobyt. Niektore mamicky predsa odchadzaju po 1-2 dnoch a to by platili len 1100 Eur?

evitka83
28. apr 2014

@guinevre co si ja pamatam z dna otvorenych dveri tak sa plati, 550 E/noc bezohladu na sposob porodu . Priplatky su iba za nieco ako nadstandard izby, ked je tam s tebou non stop aj partner, tusim 140 E/noc.
Najlepsie tam ist mrknut osobne, prednasky su kazdy prvy piatok v mesiaci pre slovenky

mamusia
28. apr 2014

Ahojte,
Neviete niekto,ci sa da registrovat u nich aj cez email napr? Ze by som nemusela ist na monitor a osobne sa tam zaregistrovat,ale by sa to dalo z domu?

Dakujem 🙂

catalina30
28. apr 2014

@moniqq cena je za kazdy nacaty deň, keď som ja rodila v 2012 bolo to 528, teraz sú vyššie ceny beviem presne či 550 alebo 580. V tom je všetko pobyt aj pôrod ak si clovek vyberie tretiu triedu. A presne keď žena odíde po 2 dňoch platí taxu za 2 dni.

moniqq
28. apr 2014

@catalina30 tak to som fakt prekvapena

mimacek
28. apr 2014

Dievcata a maminky vedeli by ste mi povedat, ci teraz 2.maja bude v Hainburgu prednaska po slovensky? Radi by sme sa tam isli pozriet s manzelom. Dakujem velmi pekne. 🙂

ysarion
29. apr 2014

Ano, bude o 11.30

prskavka11
29. apr 2014

ahojte, rada by som sa spytala ci v heinburgu robia rutinne amniotomiu - prasknutie plodovych obalov/pustenie plodovej vody ci uz pri 3 cm alebo potom pri 8-9cm?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre