Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

k8y
29. jún 2010

@chrastinka ta moja mala tiez okolo 45 rokov, kratke vlasy, spinavy blond..ale taketo detaily, kde kolko pracovala, to sme nerozoberali. Nevadi. Uvidime, kto tam bude.

martinka1981
autor
29. jún 2010

Babule PA Jana tam už bola ked som ja rodila 🙂 Jarmila bude teda asi nova podla toho čo piše Chrastinka. to je supiš dalšia slovenska posila 😉
@k8y neboj,ja tiež toho po nemecky moc nenahovorim a rodila som pri PA Suzanne-rakušanka a upna pohodka,strašne bola zlata,podporovala ma cely čas. takže žiadne strachy,kto chce ten sa dorozumie 😉 viem to z vlastnej skusenosti,rečovej bariery som sa bala najviac 😵 ....a teraz sa tešim na pôrod v Hainburgu 😉

k8y
29. jún 2010

@martinka1981 super, zahada PA rozlustena 😀 Martinka, ty vies tak dobre povzbudit.. uz sa nebojim. A je pravda, ze zatial som sa tam vzdy dorozumela, vsetci su mili..len mi vadi to, ze teraz rozpravam uz iba po francuzsky a moja anglictina uplne zapadla prachom. Tak sa obcas citim ako taky zaciatocnik, co si nevie spomenut na zakladne slovicka
😅

jenny5
29. jún 2010

@chrastinka CAUKO,u mna pohoda lesna(klop,klop🙂,posledne CTG-uplny pohodovy rezim.najblizsie idem vo stvrtok,tiez som tam stretla spominanu slovensku hebamme,opis sedi 🙂 inak mam uplne opacny pristup ako ty,ja by som ten porod chcela co najviac oddialit,kludne budem aj 10dni prenasat 🙂 zavidim sice babam,ktore to uz maju za sebou,ale vlastny porod radsej neskor prosim 🙂 tak uvidim,ako dlho ma este mala bude pocuvat...
este som neabsolvovala ani tu povinnu prednasku s anesteziologom ohladom epiduralky(pre istotu si ju chcem zabestellovat),i ked som uz minuly piatok mala termin,proste,nahovaram si,ze je este stale cas,nechcem sa stresovat.prebudenie do reality bude urcite necakane a krute ☹
tiez ti velmi drzim palce a uz ked sa to u teba spusti,aby tie kontrakcie boli take ako na tom poslednom CTG(nic necitis 🙂

jenny5
29. jún 2010

@k8y jazykovej bariery sa neboj,na upokojenie citujem spominanu slovensku PA-"v tejto nemocnici robi polka kramarov",takze aj na slovencinu urcite dôjde 🙂 a pochybujem,ze rakusania budu mat vymakanu anglictinu,takze na tej elementarnej urovni sa urcite dohodnete 🙂 ak tam prave budem,kludne ma zavolaj,pridem tlmocit 🙂

martinka1981
autor
30. jún 2010

@k8y dakujem 🙂 my ked tam ideme tak je to sranda,ja niečo rozumiem po nemecky,muž po anglicky 😀 ked odtial odchadzame tak sa na sebe smejeme,čo už ,mali sme učiť 😀 ale hadam sa aj k tomu niekedy dostaneme....

bambulka333
30. jún 2010

baby a neviete ako je to s tym odberom pupocnikovej krvi? nedavate si to?
lebo vraj to stoji cez rakusanov 2000 euro a slovaci to nedojdu odobrat do hainburgu...
lebo je to vec ktora ma odradza od porodu v AT ☹

k8y
30. jún 2010

@bambulka333 ja by som chcela pupocnikovu krv darovat do verejnej banky, ale je pravda, ze som sa na to zabudla spytat.. musim najblizsie v pondelok, ked pojdem na CTG..

jenny5
30. jún 2010

my si to tiez nedavame..ani pri prvej sme nedali,kedze sa narodila v londyne....

jenny5
1. júl 2010

@chrastinka tak ako?moje dnesne CTG mala cele prespala a celkove to vyzera vo faze spanku 🙂 tak sa necham prekvapit 😉

chrastinka
1. júl 2010

@jenny5 mne vcera odisla zatka, alebo aspon cast. Brusko mam uz par dni neprijemne tvrde a take nepravidelne bolesti. Neviem ci ma mala kope do toho tvrdeho brucha alebo su to kontrakcie. Asi to uz nepotrva dlho ale kedy to vypukne, to je vo hviezdach. Uz sa neviem dockat. 😉

jenny5
1. júl 2010

@chrastinka a inak si v pohode?ziadna panika,kedze uz ide takmer iba o hodiny?mna dnes pred hainburgom chytil zachvat placu,i ked si to nepripustam,nervy pracuju 🙂 kazdopadne,vsetko krasne sa rodi v slzach,doslova 🙂 drz sa zlato a urcite daj co najskor vediet.budem na teba mysliet.a ja sa idem pokusit dopracovat k pocitu,ze -neviem sa dockat 😀 toi toi

happy8051
2. júl 2010

@martinka1981 chcem sa ta spytat.... ty si mala prvy porod zamerne vyvolany alebo to tak muselo byt? rozmyslam ze by som to tak riesila uz len kvoli vzdialenost do hainburgu... ako dlho to cele trvalo?

martinka1981
autor
2. júl 2010

@happy8051 my sme špekulovali s mužom že vyvolať ked bude robiť Lokša,lebo v mojom termine bol na dovolenke,tak že sme chceli skor vyvolať,ale neodporučal nam to,že to nie je dobre. A ked sa vratil po dovolenke v utorok a ja so ešte bola 2v1 tak sme sa dohodli že nastupim a vyvolame,bolo to 4 dni po termine a priznam sa že už som to chcela mať za sebou 😝

freefamme
2. júl 2010

@jenny5 dakujem a drzim palce! 🙂

freefamme
4. júl 2010

@jenny5 Diky diky 🙂

freefamme
4. júl 2010

@valioci ahoj, dakujem pekne 🙂 uz sa certieva babatko, na zaciatku bolo dobre ale teraz uz ho treba stale nosit, ach jo. ale je nadherny a hlavne ze zdravy 🙂 platili sme za 4 dni (3 noci) 2429 evri tusim presne. Drzte sa ;)

freefamme
4. júl 2010

@k8y Ahoj, dakujem pekne 🙂 Pani Gajdosova (LP) mi skorigovala polohu, poradila tzv. futbalovu, kedze Olinko rad zaspi na dide, a potom uhol hlavky k prsniku - mal by ju mat zaklonenu dozadu, t.j. nie celu tvaricku vnorenu do prsnika ako maval predtym. Rukou mu chytis zatylocek (prstami usko a licko) a trosku klonis dozadu. A este, zaspavacie babatka lepsie piju ked su vyzlecene 🙂 Moj osobny tip este aby ti babatko nechlipalo aj vela vzduchu - potom vela vygrcnu a prdkaju - je pritlacit mu hlavicku k prsniku co najviac, aby pilo uplne bez zvuku. Vsetko dobre 🙂

happy8051
6. júl 2010

caute, zajra mame kontrolu chcela by som porodnicu ist kuk...

jenny5
6. júl 2010

aj ja mam zajtra kontrolu o 14.30,ak sa podari nasledne aj CTG,snad nebudes v porodnici okukovat aj mna 🙂 este chcem chvilu vydrzat,aspon do terminu..

k8y
6. júl 2010

Ahojte! Ja som mala CTG v pondelok..robili mi ho v tej miestnosti, kde sa caka na porod - myslim, ze Martinka tu fotky tej izby zverejnovala. Je to fakt super. Aj ked sa trosku bojim, som rada, ze aspon nebudem rodit v Ba. A znovu som mala stastie na PA Janu, aj Loksa sa zastavil na kus reci, tak som mala pocit, akoby som bola na Slovensku 🙂 Zajtra vecer mam kontrolu u Loksu, tak som zvedava..hlavne na maleho vahu. Inak mam pocit, ze sa este nic nedeje, je mi az divne, ako dobre sa citim 🙂 Dufam, ze aj vy!

jenny5
6. júl 2010

ja sa tiez velmi dobre citim,veselo si chodim po vyletoch(chcem venovat este co najviac casu mojej prvorodenej 🙂 ,chodime sa kupat,full program,porod v nedohladne(?!) 🙂 ..aspon ja to tak citim.loksa ma zajtra urcite vyvedie z omylu...

happy8051
6. júl 2010

@jenny5 aj ty mas zajtra poradnu? o kolkej? ja mam 16:30

jenny5
6. júl 2010

@happy8051 o 14.30,potom sa presuvam pravdepodobne do nemocnice v hainburgu,podla toho,ci bude moznost ist na CTG..

happy8051
6. júl 2010

@jenny5 ja mam termin az n a 16:30... asi predtym pojdem kuk spital 🙂

k8y
6. júl 2010

Baby, viete mi povedat, kde je v Hainburgu matrika? Moj drahy sa uz pripravuje na to, co vsetko bude musiet vybavit, tak mu to chcem trochu ulahcit. Dakujem!

martinka1981
autor
7. júl 2010

@k8y mne tušim hovoril muž že v centre ako je ta veža či brana kadial prejde iba jedno auto tak napravo hore su schody a že tam to je. Ale ja som tam nebola tak neviem či pišem spravne,snad ma niekto opravi ak to tak nieje....

ellysa
7. júl 2010

@martinka1981 nm inak rodný list vybavila pani čo robí ako sekretárka v nemocnici, muž to šiel len vyzdvihnúť na gemaindeamt, predpokladám, že tam je aj matrika, je to na námestí, oproti sparkasse, pred vchodom je taký automat na internet, alebo ako sa to vola

martinka1981
autor
7. júl 2010

@ellysa mne tiež zobrala v porodnici papiere ale nam chybali naše rodne listy taktak musel isť drahy 2X,ale nevadi,urobili to potom na počkanie 🙂
Inak sa ako mate? Našej malej sa už prerezava prva stolička 😝 ,chodiť pomaly začiname, zatial za ruky.Na posteli sa sama postavi v priestore,dnes sa jej podarilo aj v kuchyni na zemi 🙂 takže stale niečo nove. Akurat čo ma trapi že sa nam pokazilo spanie 😒 . Krasne zaspavala sama v postielke a teraz ju ešte ani nepoložim a už vrieska. Tak ju dam do našej postele a som tam s nou kym nezaspi,niekedy pol hodku niekedy dlhšie a sem tam sa mi podari zaspať skor ako jej 😀 ......snad sa to da do poriadku kym sa narodi druhe babo 😔

jenny5
7. júl 2010

@ellysa cauko,trosku som nakukla do historie a skoro som odpadla pri zmienke,ze si rodila 22hod!!! to aj v hainburgu sa take stava?🙂 aky bol problem,ak sa mozem opytat?a u koho si rodila?(nech sa mu vyhnem 🙂 )dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre