Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
13. sep 2010

@vampgirl cca 4 dni.
Inak ja tiež už rozmyšlam čo treba zabaliť a vybaviť 😝 vobec sa mi do toho nechce......radšej si to už pišem lebo hlava derava všetko zabudne 😅

vampgirl
13. sep 2010

@martinka1981 Ja uz som nastastie aspon dala prelozit nase RL a sobasny list do nemciny, tak aspon jednu vec si mozem odskrtnut zo zoznamu 😀 (To ty tentokrat uz asi nepotrebujes vybavovat 🙂 ) teraz sa zabavam hladanim pediatra a nejakej postielky a prebalovacieho pultu, no radost 😒 A rozmyslam, kedy budem musiet zacat prat a zehlit, na to sa uz voooobec netesim 😀

happy8051
13. sep 2010

@martinka1981 co potrebujem okrem prelozenych rodnych listov a prehlasenia o otcovstve, ked nie sme manzelia? este nejake doklady?? buducu stredu mam poradnu, som zvedava, ako sme na tom

dasa2804
13. sep 2010

@vampgirl Nic si z toho nerob. ja som uz v oktobri a este nemam ani tasku. Je cas.

dasa2804
13. sep 2010

@happy8051 @martinka1981: baby, vy co chodite k loksovi a ste aj poistene v AT. Uz vam preplatili z vasej poistovne to co platite za kazdu nastevu u Loksu - 65 Euro. Ak ano, kolko z toho vam preplatili. Ja som ziadala asi pred mesiacom za 3 mesiace a este nic.

dasa2804
13. sep 2010

@martinka1981 Ahoj. Inak v tom Hainburgu su zeny na izbach po samom s dietatom, alebo ich je v izbe viacero? Ake mas skusenosti?

martinka1981
autor
13. sep 2010

@vampgirl veru,nam aspon tie preklady odpadli až na to uznanie otcovstva.

@happy8051 my sme davali ešte pasy ale nemusiš a ked pojdete na matriku tak date občianske. Moj drahy už nema platny pas takže tiež nedame a ked pojde pre RL tak to doklepnu 🙂

@dasa2804 ja nemam poistenie v AT,na našu poisťovňu sa chystam už dlho,len stale nema drahy čas,resp.ma ale riešime niečo uuuuplne ine 😖
čo sa tyka tych izieb ,ja som bola sama,ale normalne davaju po 3-4 alebo aj menej ked maju malo rodičiek. Ale za to že som bola sama som nedoplacala nič,možno preto že som samoplatca alebo len mali dobry den 😉
Ja mam tiež bud.tyžden poradnu tiež som zvadava ako sme na tom. Boli ma cele lono a o klboch ani nehovorim 😝

yanus
13. sep 2010

@vampgirl @martinka1981 No priprava je dolezita, ja zatial upratujem po kurenaroch a bordel po malovani izbicky, vcera som cely den pobehovala s kosackou, myslim ze ta moja dievcina bude mat velmi rada hluk motora :D ...Pripravene mam zatial len oblecenie a par sprostosti, prislubenych par veci od kamosiek, doklady prelozene vobec 🙂, dnes ma chytila panika ze ajeeeje co ja budem ked to pride nahodou skorej...tak aspon spisujem zoznam...uz to snad v rizikovej situacii dakto vybavi 🙂🙂...

Neviete ci odber pupocnikovej krvi je v Rakusku popularna zalezitost? (Ja som nikdy tohto fanusikom nebola, uz vobec nie na SVK, ved tam zdravotnictvo nefunguje ani na 10 percent, akoby mohol niekto skladovat kmenove bunky na "nejakom utajenom" mieste pre moje dieta a mna aspon 10 rokov?? Ale moj muzicek sa velice zaujima, ano, az teraz)

vampgirl
13. sep 2010

@yanus Na pupocnikovu krv som sa pytala Loksu v poslednej poradni. Nemocnica ma zmluvu s nejakou rakuskou firmou, krv sa skladuje v Grazi. Odber stoji cca 1900 EUR. Vraj by sa mozno dal dohodnut aj odber so slovenskym Eurocord, ale to je otazne... Tam to stoji cca 900 EUR. Teda ak chces sukromny odber, odber do verejneho registra by mal byt zadarmo. My sa este s manzelom musime dohodnut, ci si zaplatime ten sukromny odber alebo sa rozhodneme pre ten verejny, a na buducej poradni sa o tom mam s Loksom zase porozpravat a dohodnut...

yanus
13. sep 2010

Neviete ci EPI je preplacana cez poistovnu v AT, alebo si treba doplacat?

maggie2
13. sep 2010

@yanus ak si poistená v AT, celý pôrod aj poplatky za hospitalizáciu sú zadarmo-nič neplatíš, t.j. prepláca poisťovňa !!! To je jedno či sekcia, či Kreuzstich, či klasický pôrod.

maggie2
13. sep 2010

@dasa2804 nie sú v Hainburgu samostatne ženy s dieťaťom na izbe. Sú buď po dvoch (Sonderklasse, alebo niekedy dajú i keď je voľné) ale inak sú po štyroch - piatich na izbe taká je kapacita. Privatzimmer je tuším len jedna a stojí to okolo 100 Eur na deň obsluhujú Ťa tam jak v hoteli a môže tam byť ubytovaný i manžel s Tebou

maggie2
13. sep 2010

@martinka1981 myslím, že to bolo preto, lebo si bola samoplatca 😉 a mali voľné kapacity postelí. Pamätáš, ja som písala že keď som tam bola v septembri 2005, tak to praskalo vo švíkoch, bolo to dosť silné kafe (ale to bolo výnimočné-náhoda spôsobila, že vtedy tam bolo pôrodov ako nikdy predtým ani potom 😉

maggie2
13. sep 2010

@yanus pokiaľ ide o pupočníkovú krv, nie je to v Rakúsku až tak populárna záležitosť, firmám sa nepodaril asi taký prienik na reklamný trh s týmto, každopádne informácie dáva korektné toto rakúske ministerstvo: http://www.bmg.gv.at/cms/site/artikel.pdf?chann...

maggie2
13. sep 2010

@happy8051 v nemocnici po pôrode počas pobytu, resp. pred prepustením dávajú taký list, zoznam, aké náležitosti treba aj podľa okolností (manželské, nemanželské dieťa atď). Určite keď si to vypýtaš tak Ti to dajú predom.

raa2
13. sep 2010

@dasa2804 to ti pride asi az na konci roka, mam pocit ze preplatili cca 30 eur za kazdu navstevu, ale nepamatam si to presne, lebo to prislo na dva krat... a nebolo to tam vobec rozpisane 😒 prisli len seky...

maggie2
13. sep 2010

@raa2 no Dr. Lokša je totiž privat lekár. Dá sa chodiť v Rakúsku aj gynekológom, ktorých preplácajú rakúske poisťovne komplet.

raa2
13. sep 2010

@happy8051 prehlaenie ti netreba, len pojdete potom spolu na matriku kde to partner podpise...a tie ruky mi tiez trpli, posledne dva mesiace som nespavala skoro vobec 😖 ale ked som porodila tak to hned zmizlo, musis len vydrzat, magnezium nezaberalo vobec ☹

raa2
13. sep 2010

@maggie2 som k loksovi chodila o inom porodnikovi som nevedela ☹ ved ked budem potrebovat tak nejakeho potom budem hladat 😉

happy8051
13. sep 2010

a mne preplatili 100% to je ako mozne????
a zila mi vybehla, mala mi tlaci hlavickou na mechur
@raa2
@maggie2 diky za rady.
baby ja mam pocit ze sa kazdym dnom rozpadnem.... ruky si necitim, zlata zila mi vybehla, mala tlaci hlavickou na mechur a nozickami na pluca tak, ze uz spim skoro v sede... ach jo 🙂

maggie2
13. sep 2010

@happy8051 ešte týždeň dva vydrž. držím palce

happy8051
13. sep 2010

@yanus ak mas poistenie v AT, je to v cene, aspon tak mi povedal gynekolog

yanus
13. sep 2010

@happy8051 @maggie2 Dakujem, overujem si info, aspon budem mat svedkov ;)...Happy8051 drzim palce tiez, skus trosku brusnych tancov, mozno babo "poposuvas" k tvojej spokojnosti 🙂...ja mam zase problem, ze mi narastlo na 32tt dost velke brucho, ale kostra ostala taka ista, cize upony ma tahaju az ku kolenam, mam pocit akoby som si natiahla obidve triesla..priserne pocity vstavam zo sedu alebo lahu...

raa2
13. sep 2010

inak hainburg je super, ja som tam rodila a bola som uplne spokojna, len jedna vec sa mi nepacila ze tam ludia chodili skoro stale a nerespektovali navstevne hodiny ☹ inak pristup super 🙂

dasa2804
13. sep 2010

@happy8051 A co ti preplatili na 100%.

happy8051
13. sep 2010

@dasa2804 seky co som poslala.. z navstev u lekara... 65€ za kazdu navstevu

dasa2804
13. sep 2010

@happy8051 tak to je super. A v ktorej KK si poistena. Kedy ti to posielali, koncom roka?

happy8051
13. sep 2010

@dasa2804 neviem ani nazov KK... ale mam tu zelenu e-card karticku... poslali mi to minuly tyzden za vsetky navstevy naraz

dasa2804
13. sep 2010

Ja mam tiez zelenu karticku. WGKK, uvidime, co poslu a kedy.

dasa2804
13. sep 2010

@happy8051 Inak, kedy mas predpokladany termin podla USG? Mozno sa stretneme v porodnici 🙂 Ja idem k Loksovi v stredu, som zvedava co povie. Inak ma dost presviedca na cisarsky, ale zatial nema indikaciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre