Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

vampgirl
23. sep 2010

@happy8051 tak aspon presne vies, kedy to bude, mas to tak jednoduchsie s tym cestovanim, nie? 🙂 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, a trosku zavidim, ze uz to mas tak blizko 😉

@martinka1981 gratulujem ku kontrole 🙂 aj ja budem potrebovat nejaky papier, ja pre zmenu potrebujem, aby tam bol termin porodu a odporucany odchod na matersku, tak dufam, ze mi pani Loksova nieco take da... musia to tam s nami mat zlozite, ked kazda potrebujeme nieco ine 😀

@yanus Ja som tam este necakala nikdy, skor oni vzdy cakaju na mna, aj ked pridem presne na minutu... Nabuduce musim prist o par minut skor, lebo je mi trapne, ked Loksa uz ma caka vo dverach 😀
Inak poslickov som ja este nemala, aspon teda o tom neviem ☹ tak neporadim...

martinka1981
autor
23. sep 2010

@vampgirl no ved ja som tiež potrebovala papier na matersku ale oni tam nemaju take ako u nas. Tak idem dnes na socialku tak ti dam potom vedieť čo odomna chceli 😒 Pekne som si to skomplikovala do kelu 😀
@happy8051 tak fajn že si s tym spokojna,budeme na teba všetky myslieť 😉

dasa2804
23. sep 2010

Ahojte, ja mam kontrolu buduci tyzden v stredu, tak som zvedava, co mi povie. CTG som este nemala, myslim, ze najneskor 4.10. ho mat budem.
Mne Loksa navrhoval, ze mozem rodit uz 15.10. cisarskym, ale kedze je vsetko zatial ok a dole hlavou, rozhodla som sa vyckat na spontanny, ale uz teraz mi je dlho.
@martinka1981 ako dlho je potrebne byt na CTG? 2 hod, menej? Mne sa tam moc nechce, naviac ked si pomyslim, ze to ma byt kazdy tyzden..to cestovanie z BA je otrava.

happy8051
23. sep 2010

@martinka1981 dakujem 🙂 dufam ze to bude ok ale Loksa hovori ze ano...pojdem pod spinal. v nemocnici budem mat net, vsetko dam vediet

martinka1981
autor
23. sep 2010

@dasa2804 CTG trva 30 min. to sa da 🙂 len je to naročne potom chodiť každy tyžden aj na CTG aj do poradne 😝

Tak dnes som vybavila velke H!!! Na socialke nemali strankove dni a v Dovere mi povedali že oni nepreplacaju tu ambul.starostlivoť. Tak som naštvana,muž chce isť za pravnikom a uvidime čo bude. Ved sa to v TV jasne hovorilo tak neviem či som ja blba alebo oni skušaju človeka odpinkať 😠

@happy8051 to bude super,budeme mať info z prvej ruky 😉 hlavne nech všetko dobre dopadne,to je najdoležitejšie.

dasa2804
23. sep 2010

@martinka1981 to som prekvapena, ze chodis este do poradne. Mne Loksa nespominal, ze treba oboje. K comu to je dobre?

happy8051
23. sep 2010

baby, dava sa v hainburgu pred cisarskym klystyr???

martinka1981
autor
23. sep 2010

@dasa2804 aj pri malej som tak chodila,aj na ctg aj k nemu. Neviem či sa da tak ako u nas rovno do nemocnice a že tam ťa aj vyšetria,to som sa ho nepytala.
@happy8051 ale pred normalnym porodom ti ho urobia iba ak chceš. Možno ti napiše niektora kočka čo mala cisarsky ako to je 🙂

thaja
23. sep 2010

Ahojte, je tu niekto, kto ma termin porodu v decembri a bude rodit v Hainburgu?🙂))

happy8051
24. sep 2010

@martinka1981 ako sa postupuje, ked chcem, aby bol otec dietatka uvedeny v rodnom liste a nie sme manzelia??? viem, ako to chodi tu, ale v rakusku neviem.... nech to este stihneme rychlo vybavit

martinka1981
autor
24. sep 2010

@happy8051 chod u nas na matriku aj s priatelom a on tam uzna otcovstvo. Tento papier vam urobia na počkanie. Daj si ho uradne preložiť do nemčiny a to potom daš na matriku v rakusku a oni ho tam zapišu do RL dieťaťa.

martinka1981
autor
24. sep 2010

@thaja v decembri zatial asi žiadna. Sme tu oktobrovky a novembrovky,ale možno sa ešte neaka kočka prihlasi 😉

vampgirl
24. sep 2010

@dasa2804 Aj mne Loksa spominal, ze od 36.tt sa chodi AJ na CTG AJ k nemu do poradne... Idealne by bolo, keby to aspon bolo jeden den, lebo dvakrat do tyzdna chodit sa ani mne nechce 😠

Baby chodite na kontroly a na CTG samy alebo vas niekto vozi? Ja zatial chodim sama a ak budem musiet chodit dvakrat do tyzdna, nechce sa mi kvoli tomu tahat muza z prace...

@thaja Vitaj, zatial si "sluzobne" najmladsia 😀

martinka1981
autor
24. sep 2010

@vampgirl ja chodim s mužom aj s malou kedže nam nechce byť s nikym okrem nas. Ťažko to pojde asi sklbiť na 1 den kedže CTG sa robi doobeda a Lokša poobede. My sme chodili pri Miške v utorok na CTG a v stredu poradna,ale to nam jaksik nevadilo. Ale ved tych par tyždnov to vydržime 😉

No bola som dnes v tej socialnej poisťovni a som dosť milo prekvapena 😀 Nechali si tam ten papier čo mi dala p.Lokšova,napisali si moje tel.č. že mi zavolaju čo a ako. A oni už aj dnes volali 😕 teda som to nečakala. Takže mam si napisať kratku neformalnu žiadosť o materske a doniesť im to tam. A po narodeni dieťaťa kopiu rod.listu. takže nič strašne nechceli,to som sa bala čo budu vymyšlať. Takže som rada 😵

happy8051
24. sep 2010

@martinka1981 to su super spravy zo socialky... az neuveritelne 🙂 rodny list v hainburgu vystavia hned?? kedy treba ist na matriku prishlasit dieta?

martinka1981
autor
24. sep 2010

@happy8051 tušim do tyždňa maš hotovy rak.RL potom ho daš u nas uradne preložiť a odneseš na matriku u nas a oni to pošlu na osobitnu matriku a do 2 mesiacov by ti mal prisť slov.RL. V AT ti tušim daju aj druhu kopiu RL a tu možeš použiť na ten preklad aby si mala original a mohla ho zatial použivať na vybavovanie na SK.

Na na tej socialke som taky hladky priebeh nečakala 😀 ale to je len začiatok papierovačiek....

dasa2804
25. sep 2010

@martinka1981 A kde uradne sa dava prekladat AT rodny list u nas? Pises, ze oni ho posielaju na cudzinecku matriku u nas? Kto oni?

martinka1981
autor
25. sep 2010

@dasa2804 normalna matrika to pošle na tu osobitnu. Uradne preklady robia aj firmy ale tie su drahšie,mam kontakt na jednu pani sudnu prekladatelku tak ak chceš pošlem ti ho do IP. Berie 10€ za stranu.

dasa2804
25. sep 2010

@martinka1981 Jasne, posli mi kontakt. Kde pracuje? V BA?

martinka1981
autor
25. sep 2010

@dasa2804 ano v BA na Grosslingovej. Idem to pozreť a napišem ti.

martinka1981
autor
25. sep 2010

Babule ja mam pocit že nič nestiham 😝 dnes som oprala 2 pračky detskych veci,len neviem kto to bude žehliť 😅 ešte musim dať dokopy tašku do porodky,niečo tam už je zbalene. Stale si myslim že mam kopec času ale ked sa zamyslim až tak vela ho neni 😀 😒 .....

dasa2804
26. sep 2010

Ahojte, viete mi poradit, ktore veci sa daju vybavovat s AT rodnym listom. Kedze doma cakania na slovensky je az 3 mesiace, su nejake formality na SVK, ktore sa daju aj s AT RL? Chcem sa vyhnut akymkolvek prestojom.

dasa2804
26. sep 2010

Ahojte, viete mi poradit, ktore veci sa daju vybavovat s AT rodnym listom. Kedze doma cakania na slovensky je az 3 mesiace, su nejake formality na SVK, ktore sa daju aj s AT RL? Chcem sa vyhnut akymkolvek prestojom.

martinka1981
autor
26. sep 2010

@dasa2804 v podstate všade kde budu potrebovať slov.RL tak zatial daš AT RL a ked budeš mať SK RL tak ho potom odnesieš tam kam treba(na soc.poist.,zdrav.poist. atd. ) Ani ma teraz nenapada čo všetko treba po porode vybavovať,budem to musieť zase vyzistiť 😝

matilda2
26. sep 2010

Ahojte, mate niektora skusenosti s vysetreniami v AT po zaveneni novej legislativy? Akym sposobom prebiehaju platby? Po akej dobe preplacaju SK poistovne vysetrenia? Ako ste pisali, €65 je bezna cena vysetrenia. Stale to plati? Podla clanku co som citala, je potrebne vziat si blocek od lekara a nechat ho preplatit SK poistovni. Funguje to? Napisete mi prosim par detailov? Vopred vam dakujem.

martinka1981
autor
27. sep 2010

@matilda2 ahoj,ja som bola teraz vo štvrtok v Dovere a pekne ma vypoklonkovali že nepreplatia nič. Aj som sa tam s nimi dohadovala ale že nie,že to je nadštandard. Ked som prišla domov tak som pozrela ich stranku na nete a maju tam napisane niečo ine,takže tam pojdem ešte raz aj s mužom a ked nie tak pekne cez pravnika. Počula som že robia okolo toho problemy a nechcu to preplacať 😠 . ako keby to nebolo jedno či to zaplatia SK lekarovi alebo mne. Takže zatial asi takto to funguje....

vampgirl
27. sep 2010

@martinka1981 Ty uz peries detske oblecenie? Tak to by som asi mala aj ja pomaly zacat, nejak sa mi to stale zda strasne daleko, ten november 😀
A ked si spomenies, co vsetko treba po uradoch vybavit po porode, mozes to sem v skratke hodit? OKrem toho RL a matriky, to uz si pamatam 🙂 Musim si to asi zacat spisovat, nech potom s muzom nepanikarime 😉

yanus
27. sep 2010

Ahojte dievcata,

nasla som vramci Hainburgu 3 pediatrov resp. ich praxis. Viete, alebo poznate aspon jedneho z nich? Viete odporucat?

Dr.med. Isa Wenkebach
Kirchstraße 30, 63512 Hainburg (Kinderärzte Hainburg)

Dr. Astrid Hollmann
Kirchstraße 30
63512 Hainburg, Tel.: 06182-7660

DR. HANS CHRISTOPH PROKSCH KINDERARZT
UNGARSTR. 13
2410 HAINBURG AN DER DONAU
Telefon: 02165-64000

Dost tazke takto si zacat vyberat, ze ku komu, skusim sa v stredu spytat u Dr. Loksu, ci ma nejaku skusenost.

Dakujeeeem

vampgirl
27. sep 2010

@yanus Pred par strankami tu baby nieco pisali o tom Prokschovi, ale to si asi zachytila... Vraj on chodi kontrolovat babatka do porodnice po narodeni... Inak ja ti neporadim, my budeme mat pediatricku v BA...

martinka1981
autor
27. sep 2010

@vampgirl mne sa to zase zda že je to už blizko a ja nebudem mať nachystane veci 😀 počitam s tym že by mohla mala prisť aj skôr tak radšej nech to všetko nachystane 😝
Inak včera večer som mala bolesti,išla som radšej do teplej sprchy a čakala čo sa bude diať. Našťastie to prešlo ale dnes zase sem tam neaka bolesť,tak nevim nevim 😕 ešte musime vydržať....
Musim sa pozrieť sem do fora či som to nepisala ked sa narodila M.

dasa2804
27. sep 2010

A po akej dobe od porodu je potrebna kontrola u pediatra? Ja, aj napriek tomu, ze som poistena v rakusku by som chcela navsetevovat pediatra na slovensku. Treba si to nejako zahovorit dopredu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre