Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

maggie2
9. nov 2010

@jojci29 Ahojki, som rada že sa niekto ozval, kto chodí k Dr. Urbanovi. Rozmýšľam, že by som k nemu začala chodiť i ja. Viem presne kde to je, ale mohla by si mi napísať ako si s ním spokojná? Kľudne i do IP. Veľmi pekne ďakujem.

jojci29
9. nov 2010

@maggie2 ja som spokojna,je prijemny a spravi si to co ma.Ked nieco potrebujem predpise,vysvetli......Nemal problem ked som si vysetrenia ktore sa v Rakusku platia dala spravit na SK 😉

maggie2
9. nov 2010

@jojci29 ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂

yanus
9. nov 2010

Ahojte dievcence,

takze dalsie Hainburg-dievcatko je na svete. Ako profesionalny informator hlasim ze Vampgirl to ma uspesne za sebou a obidve su zdravucke a v poriadku 😉 . Tesim sa velmi. Dufam, ze aj na mna pride coskoro tento stav "prvy". 😝 😀 😝

k8y
9. nov 2010

@yanus ty si fakt super informator 😀
a Vampgirl gratulujem!!! Vela, vela zdravia, lasky a pohody! 🙂

martinka1981
autor
10. nov 2010

Ahojte vospolok,dakujem všetkym za gratulacie 🙂
Rozpisovať porod ešte nejdem,jaksik neni času. Inak sa mame ok,akurat Viky už 2 den večer plače tak je to dosť vyčerpavajuce 😝
Inak som zhrozena z tej reportaže. Mam pocit že tu niekto sliedi a vadi mu kolko ma dr.Lokša pacientiek z SK 😔 dosť nechutne to bolo. Každopadne ho treba na to upozorniť....
Tak sa zatial majte,ked sa neako dam dokopy ovem sa,pa.

lucia123
10. nov 2010

@martinka1981 pripajame sa ku gratulacii!!!!!! Nech ste vsetci zdravi!!!!! 🙂 Ozvi sa niekedy, napis co mas noveho. Lucia.

martinka1981
autor
12. nov 2010

Takže moj porod v skratke:
rano tabl.na vyvolanie,ako viete nezabrala.Ale som sa otvorila na 3-4cm.Poobede sa Pa rozhodla že to skusime s gelom. Ten zabral,kontra najprv po 7 min,postupne sa skracovali asi na 1,5 min. Skušala som chodiť kym sa dalo,nech sa rychlejšie otvorim,ale dlho mi to nevydržalo 😒 . Potom vaňa,ale v te mi nebolo bohvieako dobre tak som tam pobudla len chvilu. Ked ma Pa kontrolovala tak sme moc nepokročili tak večer prišiel dr.Lokša a pustil mi pl.vodu. No a potom to malo už docela rychly spad,po prasknuti vody som sa aj pozvracala,no čo vam budem hovoriť mala som dosť. Potom sme šli na salu,o neaky čas prišli tlaky,šup na chrbat a ide sa na to. Pa mi hovorila že mam tlačiť len tolko kolko citim,takže 1 kontra citim že mala ide už pomaly von,potom pauza,druha kontra tlačim a mala je vonku 🙂 huraaaa to bol pocit,konečne to mam za sebou 😝 No ale potrhala som sa riadne,nastrih mi ani nerobili. Šil ma dr.Lokša,dosť to bolelo na niektorych miestach nepomohla ani injekcia. Malá Viktoria sa teda narodila cca po 5,5 hodinach,čiže o polovicu kratši porod ako prvy. Ale bola som dosť vyčerpana. Rodila ma teda nie Suzanne ako som si myslela že to bude ale slovenka Jarmilka. Zlate žiena,aj s drahym si pokecali kym som ja predychavala kontra. Takže mam to šťastne za sebou,obe sme v poriadku a ja sa musim akurat zahojiť,dufam že to bude ok. A ešte som zabudla,porod placenty bol dosť čudny.lekarka čo mala službu sa asi niekam ponahlala lebo velice mi tlačila na brucho,dosť to bolelo aby vyšla placenta von. No a potom problem že aj maternica sa mi tlačila von 🙄 akže toto sa mi fakt nepačilo a dufam že mi kvoli nej neostanu neake nasledky 😒

yanus
12. nov 2010

@martinka1981 juj, no ja uz zacinam byt fialova az zelena z toho 😖

martinka1981
autor
12. nov 2010

@yanus ahoj,no nie vždy je to idealne. Prvy porod bol v tomto lepši,nikto nič nenahanal,placentu som si pekne vytlačila sama,aj malu som mala na bruchu dosť dlho,Viky po chvilke zobrali ale aj preto že mala kratku pup.šnuru ale aj detska sestra sa ponahlala že ju chce umyť 😒 asi im šiel v telke neaky film a ja som ich vyrušila či čo 😝
Ako sa citiš?

yanus
12. nov 2010

@martinka1981 No tak to sa mam teda na co tesit 😒 . Citim sa paradoxne vynikajuco, spim pomaly 10 hodin vkuse, mala spi v bruchu aj 12 hodin. Nic ma neboli, akoby som bola zase v 4 mesiaci, hoci brucho mam jak slon 😀 . Zajtra idem do nemocnice, tak som zvedava, ze co sa bude diat, alebo ma otocia naspat domov. Uz to prestavam pomaly komentovat, malej sa uz "vyhrazam" ze ked sa narodi tak neskoro, tak bude menej darcekov k Vianociam 😎 😝 😝 .

martinka1981
autor
12. nov 2010

@yanus no to je dobreee že menej darčekov 😀
A ako to maš dohodnute na sobotu? Vyvolanie či čo?

yanus
12. nov 2010

No ze rano CTG a kontrola, nas doktor ma sluzbu cely vikend. Cize uvidia. Nechce to vyvolavat, ked tam nie je akykolvek progres, ale zase mala stale rastie, takze netusim. Asi to bude este maraton.

yanus
12. nov 2010

@martinka1981 kuk hore

jenny5
12. nov 2010

@yanus davaj si potom pozor na to prenasanie,aby si nedopadla ako ja...lebo hainburg,co sa tyka modernej techniky,nie je na tom bohvieako dobre...a nevedia pozriet presne,aky je stav(plodova voda atd..)aj Jarmilka(co predtym robila v badene)mi povedala,ze "vybavenie tu maju ako v stredoveku..",to som bohuzial nevedela dopredu..tak sa drz,hlavne nech vsetko dobre dopadne!
@martinka1981 no teda,nebolo to bohvieco.. 😒 tak sa rychlo zotav a nech sa vam dari!

happy8051
12. nov 2010

@martinka1981 Matka, citala som tvoj reiez dve vyvolavacky, tiez mi lekar pustport z porodu a mame vela spolocneho. ja som mala tiez dve vyvolavacky, tiez pustena plodovka, tiez som zvracala a aj maternica mi liezla von po porode placenty co ma maximalne dotrhalo.... len rozdiel je, ze ja som skoncila na dve a pol hodiny pod narkozou, lebo som krvacala a nevedeli odkial presne...
hlavne ze to mame za sebou.... Viktorka je krasna 🙂

martinka1981
autor
13. nov 2010

@jenny5 dakujem pekne,som rada že to mam za sebou a dalšie dieťa určite neplanujem. 2 porody mi bohate stačia 😀 😝
@happy8051 no si predstav že fakt aka podoba,ja som tiež dobre pozašivana až hore ku klitorisu 😒 malá sa vraj tlačila aj rukou...
Viky je zlata,sem tam zaplače,pomrnka,popozera a pospinka 🙂

yanus
13. nov 2010

@jenny5 Ahoj Jenny, dakujem za radu, som si toho uplne plne vedoma, ze to nie je take jednoduche. Sama si uvedomujem, ze prenasanie je pre niektore zeny absolutne normalne a pre niektore nie (z CTG im az tak vela informacii neprichadza), hoci uz som pocula, ze aj zeny v 38tt mali malych vodnikov v brusku. @martinka1981
Dnes CTG vyzeralo OK, ziaden velky progres co sa tyka otvarania nie je, avsak maly dracik stale rastie a jej hlavicka tiez. No dnes mi bolo kvazi dane na vyber, ze nech to je na mne viacmenej. Moja panva vs. hlavicka su dost v nepomere, Dr. ma obavu, ze ju nebudem schopna vytlacit a skonci to aj tak CR, ale ze to mozeme vyskusat zajtra vyvolat a uvidime ci pojde prirodzene (ale povedal, ze pravdepodobne sa budem velmi trapit). Alebo druha varianta, ze nebudeme riskovat a pojdeme rovno CR. Tak zajtra mam prijst rano nalacno a padne def rozhodnutie.

Bola som navstivit aj vampgirl, zostavaju az do zajtra, lebo malicka ma slabsiu zltacku. Dokonca lezi na tej istej izbe ako ty Martinka ;). Tak zajtra este medzicasom pojdem za nou ju navstivit.

Tak mi drzte palce, nech to v zdravi prezijeme. Pa

martinka1981
autor
13. nov 2010

@yanus držim päste,budem na teba myslieť. Nech je všetko tak ako ma byť 😉
PS. Pozdravujem dr.Lokšu aj Nadu. A popripade aj Jarmilku ked budeš mať na nu šťastie 😉

jenny5
13. nov 2010

@yanus jasne,ze drzime palce!vela stastia!

tintinamartina
14. nov 2010

ahojte,
čítam celé fórum a som vďačná za všetky vaše príspevky. s manželom zvažujeme pôrod v zahraničí, chceme aby mal drobec dvojité občianstvo. som len na začiatku tehotenstva, tak času máme habadej. obidvaja žijeme a pracujeme na SK. zaujímalo by ma, kde a ako vlastne začať vybavovať či už doklady, alebo lekára v Hainburgu. koľko nás to bude stáť, či aspoň niečo prepláca naša poisťovňa.... ďakujem za pomoc 🙂

martinka1981
autor
14. nov 2010

Ahojte
tak dnes som za informatora ja 🙂 :
Hlasim že Yanus to ma už za sebou. Lauruška ma 3500g a 50cm 😉
Prajeme všetko naj Yanus 😉

ellysa
14. nov 2010

@tintinamartina len tým, že sa malinké narodí v Rakúsku, nedostane automaticky občianstvo, to iba vtedy, ak by mal jeden z vás rakúske občianstvo, inak bude mať len slovenské, dostane jedine rakúsky rodný list.
yanus krásne miery
😉

thaja
14. nov 2010

Ahojte,
babenky, neblaznite, ved ja tam asi ani rodit nepojdem, ked som si precitala ako si vytrpela Martinka, Jenny aj Happy...Ako to bolo s epiduralnou analgeziou? Nechceli ste ju alebo vam ju neboli velmi ochotni davat? Uz som niekde pocula, ze v Rakusku nerobia nastrihnutie hradze tak casto ako na Slovensku, len neviem, co je potom mensie zlo - ci to nastrihnutie alebo roztrhanie:( Uz som zacala citat aj sladke dievcenske romany, nech mam myslienky niekde inde, ale aj tak sa mi to nedari, stres a strach z porodu su stale tu🙂)))
Dievcata, obdivujem vas, ake ste bojovnicky a gratulujem Yanus k dcerke.

happy8051
14. nov 2010

@thaja neboj sa nic... je jedno kde rodis, porod bude taky ako to mas urcene... netreba sa stresovat...


@tintinamartina je to pravda ze porodom babo neziska obcianstvo a ak nemas v at prijem nema ziaden vyznam tam rodit, pretoze nemas narok na matersky prispevok ...

@yanus gratulujem k Laure 🙂

yarus
14. nov 2010

ahojte dievcata,asi tak tyzden sledujem tuto vasu diskusiu. chcem sa vam predtavit - som ta spominana jarmila z hainburgu.nakolko nemam vela casu,som neprecitala celu vasu diskusiu, ale to co som zatial citala sa mi velmi paci a tesim sa, ze na slovensku si maminy takto vymienaju infosky.
chcem len podoknut, ze sa mi paci aj kritika,nakolko len pomocou kritiky sa veci hybu dopredu a zlepsuju sa.
najprv som sa nechcela zapojit do tejto diskusie,ale dufam, ze vam to neprekaza.
chcela by som len upravit informaciu od jenny - neviem ci som povedala,ze maju vybavenie v hainburgu ako v stredoveku - naozaj si nespominam,ze by som to tak povedala ☹ . ano, system je trochu odlisny,ako poznam z doterajsej praxe v rakusku, ale netyka sa to vybavenia, nakolko to je take iste ako v ostatnych nemocniciach v rakusku. mysli ze system je na kazdom pracovisku odlisny, je v niecom lepsi a v niecom horsi.ale to je o.k.
ak som to naozaj povedala,tak sa tu ospravedlnujem,ale fakt sa to netykalo pristrojov, nakolko to ako lajk neviem posudit.
inak musim povedat, ze personal v tejto nemocnici sa naozaj snazi vyjst v ustrety maminam.
dufam ze sa na mna nehnevate, ze som sa takto drzo votrela medzi vas,ale som len chcela tieto veci vysvetlit.
ako vravim, zvykam si aj ja na nove prostredie, ale mam pocit, ze ludia su v tejto nemocnici mili a dufam ,ze budete spokojne.
dakujem a drzim vsetkym maminkam palce a tesim sa na vas v nasej porodnici v hainburgu. 🙂

yarus
14. nov 2010

@martinka1981 d
dakujem a dufam ze ste obidve dievcence v poriadku a ze uz to menj boli 😉 .j

katalo
14. nov 2010

Dobry vecer mamicky,dnes vecer TV JOJ odvysielala ospravedlnenie nemocnici v Hainburgu a slovenskemu lekarovi, ktory pracuje v tejto nemocnici za nespravne informacie ohladne tabletkovych potratov z minuleho tyzdna.

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/14-11-...

Majte sa krasne

jenny5
14. nov 2010

@yarus dobry den jarmilka,ake mile stretnutie🙂 velmi rada na vas spominam,i ked celkove mam na hainburg tazke srdce,na vas urcite nie🙂.inak ta poznamka z vasej strany naozaj padla,trochu to bolo vytrhnute z kontextu pri mojom opise,takze prislo k malemu nedorozumeniu-ta vasa poznamka nebola ohladom pristrojov-budem konkretna-pri mojom nepostupujucom porode ste sa rozhodli,ze mi urobite klasicky velky klistir a isla ste do nejakej "komnaty" a odtial tahala to zastarale monstrum a popritom ste toto zahlasila,pamatam si to,v tom momente ma to pobavilo🙂 ohladom pristrojov sa vyjadroval moj slovensky gynekolog,ktoremu som presne opisovala priebeh mojho porodu a to on bol zaskoceny,ako sa urcite veci zanedbali prave vdaka niektorym chybajucim pristrojom,ktore keby mali,sa mi toto nestane....tak sa ospravedlnujem,nebol to ziaden utok na vas,terc mojej strelby je niekto uplne iny...ten sa zatial neozval 😀
vas ako porodne asistentky som vychvalila do neba,boli ste skvele,bohuzial v mojom pripade zlyhali ine veci..ale je to moja chyba,mala som si to zistit dopredu,ale ani vo sne ma to nenapadlo,to som naozaj necakala.

jenny5
14. nov 2010

bol tu tiez komentar na riadne zastarale sanitky,ktore premavaju z hainburgu do viedne... 😀 😀 😀 zdravim k8y 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre