Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

raa2
24. okt 2011

@luckalucka83 my nedojdeme, lebo idem rano k zubarke, som na to zabudla.uz som asi dlho doma, ze takto zabudam. ja vas asi nemam sudene vidiet ☹

ellysa
24. okt 2011

@raa2 a nechystáte sa so Zuzkou tento týždeň na nákup? Respektíve aj ja viem skočiť k vám, ale neviem, kde sa tam dá ísť, je tam nejaké ihrisko?

martinka1981
autor
26. okt 2011

Baby neviete nahodou o lekarovi detskom ktory ma asi amb.v Mistelbachu a pomaha v nemocnici že ako sa vola?? Mal by byť slovak.
Moc by ste mi pomohli 😉

jozefinka9
26. okt 2011

Ahojte maminky a budúce maminky, chcem sa trošku informovať, ako sa vám býva v Hainburgu. Uvažujeme nad touto možnosťou, ale máme už dieťa, čo nás trošku brzdí. Neviem totiž, ako to chodí, keď nastúpi do škôlky či školy. Ak by sme tam mali trvalý pobyt, viem, že by mohol škôlku navštevovať tam, ale obávam sa toho, čo ak nebude vedieť nemecký jazyk. Manžel nemčinu neovláda, ja sa dohovorím. A voziť ho do BA denne, na to by som naozaj nemala žalúdok.

dani84
26. okt 2011

@ivka03 jasne, mozete dojst kedykolvek, uz by som vas rada videla zienky 😵

martinka1981
autor
26. okt 2011

@jozefinka9 ja sice v Hain.nebyvam ale kamaratka bola isty čas v nemecku a jej dcerka chodila do školky tam. Deti sa strašne rychlo učia neboj sa.Ak nebudu niečo vedieť učitelka sa ťa spyta.
Kamaratka velmi po nem.nevedela ,jej mm ano ale deti neučili a mala v pohode chodila do školky ,aj pesničky sa naučila nemecke,len nechcela doma s nimi rozpravať po nemecky,že to len v školke 😉

happy8051
26. okt 2011

kocky neviete mi poradit pravnika a danoveho poradcu alebo uctovnika v hainburgu? diky

ivka03
27. okt 2011

@happy8051 ahoj, pravnik v Hainburgu je Dr. Kirchmayer ak sa nemylim, kancelariu ma na Wienerstr. - vedla optiky Alschinger. Poznam ho, ale len z videnia, nikdy som jeho sluzby nevyuzivala.
A uctovnictvo si nechavam robit u jednej firmy v Brucku, len teraz za nic na svete neviem spomenut, ako sa volaju. Ak nikoho nenajdes a budes mat zaujem, ozvi sa, napisem Ti potom do IP.

luckalucka83
27. okt 2011

@jozefinka9
Nam sa byva v Hainburgu naozaj dobre, male zaspate mestecko 🙂)
Nemyslim, ze deti by mali problem s nemcinou, oni velmi rychlo pochytia cudziu rec, najma v skolke. Poznam jednu kocku, ktora dala syna do prvej triedy a nevedel po nemecky nic pred tym a zvladol to.
Drzim palce pri rozhodovani a potom pri stahovani 🙂

happy8051
27. okt 2011

@ivka03 dakujeeem, mozes mi do IP napisat aj tu uctovnicku formu, mam cestu do brucku

jozefinka9
27. okt 2011

@martinka1981 @luckalucka83 ďakujem vám moc, uff, ono je to asi do istej miery riziko. Ale Hainburg je naša hranica, ďalej isto nie. Zatiaľ len pozerám ponuky, ale nič zaujímavé som nenašla. Na druhej strane, ak by sa tam uchytil, určite by to bolo lepšie ako tu na Slov., mal by viacej možností, mám pocit, že u nás je už naopak aj to, čo sa obrátiť nedá a som z toho znechutená 😒

brudra
27. okt 2011

@jozefinka9 ahoj, my sice nebývame v Hainburgu, ale ešte 5 km ďalej v malej dedinke, syn nám chodí v Hainburgu do škôlky a nemá vôbec problem, doma s ním rozprávame slovensky a v škôlke hovorí pekne nemecky, je tam vela slovenských detí, ktoré sa hneď nájdu 🙂, ale rozprávajú medzi sebou aj nemecky 😀

jozefinka9
27. okt 2011

@brudra to vážne? Pre mňa je to také neuveriteľné, že ho tam šupnem medzi nemecky hovoriace deti 😝 a učiteľky sú Rakušanky? V akej dedinke ste, ak sa smiem spýtať? Náš už chodí do škôlky síce, ale aj tak bude o rok dlhšie, lebo mu nebudú vychádzať roky.

raa2
27. okt 2011

@ellysa ahoj leni, nebola som so zuzkou tento tyzden poriadne, lebo otrasne pocasie a tak bolo, takze sme sa nedohodli zatial nijako, ale buduci tyzden by sme sa mohli vidiet, by sme dosli do hainburgu, len sa musim dohodnut aj s nou, ze kedy a potom ti dam vediet.

brudra
27. okt 2011

@jozefinka9 bývame v Hundsheime, učitelky sú rakušanky, ale chodí tam raz do týždňa slovenská učitelka na hodinu slovenčiny 😀 , myslím že pre deti to vôbec nie je problém....dokážu sa rýchlo učiť a z aklimatizovať v novom prostredí, a určite je to lepšie ešte pokial je v škôlke, ako keby už mal chodiť do školy 🙂

martinka1981
autor
27. okt 2011

@brudra to je super,že slovenska učitelka 😀 😉

jozefinka9
27. okt 2011

@brudra Hundsheim, tak to som ešte ani nepočula po pravde. Dúfam, že sa nám podarí niečo nájsť, lebo ma to tu už max. nebaví ☹

martinka1981
autor
27. okt 2011

@jozefinka9 viacero ludi to tu prestava baviť 😢 a to čo sa deje teraz v zdravotnictve 🤐 ani nemam slov...

jozefinka9
28. okt 2011

@martinka1981 naozaj škoda reči, človeku sa rozum zastaví. Mňa neskutočne hnevajú napr. naše hypotéky, všetko ide hore, len platy stoja, hypotéky brutálne predražené, nájsť dobrú prácu je asi najväčšia práca, kde zaregistrujú, že mám dieťa, automaticky dovidenia 😒 Tu nikto na nikoho neberie ohľad.

martinka1981
autor
28. okt 2011

@jozefinka9 ☹ je to tu cele na hlavu a bude aj horšie 😔
prajem vam nech vam to vyjde v tom Hainburgu.
Možno sa aj my časom niekam presťahujeme,moj drahy mi to už x krat povedal 😝

jozefinka9
28. okt 2011

@martinka1981 a vy ste kde teraz? V Bratislave?

martinka1981
autor
28. okt 2011

@jozefinka9 ano v Ba 😉

dani84
1. nov 2011

Ahojte baby, neviete ci to uz ma @luckalucka83 za sebou? Uz dlhsie som ju tu nevidela...

luckalucka83
1. nov 2011

@dani84
Dani ahoj 🙂))))) nie este sme stale 2v1, ak sa nic nezmeni, zajtra by sme Ta s Ivkou na chvilu pisli pozriet, ak nemas nejake plany, len tak na skok 🙂

happy8051
1. nov 2011

caute kocky, pridavam sa do klubu. neviem, ci budem v Hainburgu aj rodit, ale budem chodit k Dr Loksovi, ako aj pri prvej dcerke 🙂 zajtra idem na prvu kontroli, som v 88tt 🙂

eniii
1. nov 2011

ahoj @ildicka ako sa Ti páčilo na obhliadke v Hainburgu? tiež sa tam chystám rodiť...díki 🙂

luckalucka83
2. nov 2011

@eniii
Nemocka je supe, pekny, cista, ochotny, mily personal, dobry pocit mam zo vsetkeho, chodim tam kazdy tyzden na CTG a ultrazvuk. Obhliadky su kazdy posledny piatok v mesiaci o pol dvanastej 🙂 Byvas v Hainburgu ? 🙂

luckalucka83
2. nov 2011

@happy8051
Blahozelaam k druhemu babatku na ceste 🙂 vitaj v klube porodnica Hainburg 🙂))))

eniii
2. nov 2011

@luckalucka83 dakujem za info, urcite sa tam pojdem hned pozriet 🙂 ako pozeram tak teraz to vyjde na 25.11.
a ano stahujeme sa tam onedlho...
pozeram ze Teba to uz kazdu chvilu caka ta radostna udalost 🙂 dievcatko ci chlapcek?

brudra
2. nov 2011

@luckalucka83 ja som si tiež myslela že či už náhodou nie ste dvaja 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre