Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

sihaweh
18. júl 2015

@monika155 Áno, vidíme sa, prestriedam ťa. 🙂

dugyna
18. júl 2015

@ivkadracova v tom čase ked si písala pst ze rodim som zaspala doma s troma princeznami v posteli 🙂

sihaweh
18. júl 2015

@dugyna Jéééj, takže už to máš za sebou a ste domka? Gratulujem. 🙂 Ako to všetko prebiehalo? Ak budeš mať čas a chuť, tak napíš, určite nie som jediná zvedavá. 😀 Veľa zdravíčka prajem.

lenulienka86
18. júl 2015

@dugyna supeeer gratulujem a tesim sa na detaily 🙂

ivkadracova
18. júl 2015

@dugyna Yees! Blahozelam. A ako bolo? 🙂 Pre, a proti?
Odpis až keď sa nabazis novej slecny. Tesim sa.

hk2013
18. júl 2015

@ivkadracova dikes no uvidime ako to dopadne, vraj vszp ma intene pravidlo 24h s vyzaduju tie casy dolozit k preplacaniu...

ivkadracova
18. júl 2015

@hk2013 tak toto som este nepocula, dik za info.. uvidime ci pojdem tam, a ake to bude nabuduce teda.. a co ak budem menej ako 24h na SR? : )) chapes aky je to nonsens? su to rozdielne ukony, nijak na seba nenadvezujuce, presne ako dugyna pisala, porod.. vsetky ukony s tym spojene, a hospitalizacia - daco uplne ine, myslim ze zakon je na Tvojej strane

silvie101
18. júl 2015

@dugyna jéj gratulujem, tak presne na termín 🙂

dugyna
19. júl 2015

Dievčatá ďakujem veľmi pekne. Včera som už mala pre Vás napísané doobeda aké bolo a celé..no ale vybil sa mi mobil a celé sa mi to zmazalo...a už som sa k tomu nedostala...
Takže ešte raz 17.7.2015 o 16:53 h sa nám narodila v Haiburgu malá Mirka s 3340g, 48 cm, a obvod hlavičky 34,5cm. Bol to krásny zážitok, ktorému vďačím hebame Gertrau(snáď som to napísala správne). Počas celého pôrodu som mala pri sebe rakúsky personál. Napriek tomu, že som aktívne hovorila nemecky asi naposledy počas maturity, sme to zvádli 🙂.

V štvrtok večer sme boli ešte na prechádzke okolo 21h divné tlaky na konečník...uložili sme deti..medzi 22-23h som začala mať kontrakcie cca15min..po polnoci sa čas skracoval a asi o 1-2h sme začali zapisovať pravidelné 10min kontrakcie.Dala som si vaňu, sprchu, neprechádzalo...takto som bola celú noc..Ak som aj zadriemala po sediačky...kontrakcia bola horšia..čiže bez spánku..
Ráno sme ešte vychystali balbuľky mažel ich odniesol do školy...ja som si pobehala po wcku..
Voda stále nepraskla..to ma jediné troška znepokojovalo...dostala so Yal..potom kontrakcie každé dve minúty...

Ráno som ešte napísala na gynekológiu do Hainburgu email, že na sono a CTG neprídem, nakoľko mám od noci kontrakcie a prídem rovno rodiť.
Po ceste autom sa to nejako zastavilo...a potom zosilneno...hore na gynde v okienku..pani hnedď vedela a pýtala sa že či som frau čo písala email 🙂 takže super...
Hneď na to dobehla hebame Gertrua, že tretie dieťa a aké kontrkcie...vyšetrila ma a bola som na 4cm...takto som došla do pôrodnice minulé tehu ale bez vody...tak hovorím, za dve hodiny to máme za sebou...
Aby ste vedeli cca o 9h sme došli do pôrodnice...otvorená teda na 4cm, urobili CTG..prijali spísali všetko..potom prišla dr.slovenka mladá tá ma prijala..spravila kanylu...(to bola jediná slovenka pri mne..potom už ani nebola poobede).
potom som sa mohla ísť prechdádzať dole a von..dali sme si ešte kávu...že nech sa to teda posunie..no lenže nejak to ustalo znepravidelnilo a potom to bolo také nijaké..
Okolo 11.30 sme išli späť..bohužiaľ stále rovnako...tak že ak sa nič nezmení preložia na izbu...už som začínala byť nielen unavená a vyčerpaná ale aj psychyka na mňa doliehala...
Takže či mi môže dať buscopan na uvoľnenie...(keďže som ho mala na uvolnenie aj minulý pôrod tak som si dala), takže buscpon a 5% glukozu na energiu v 1l...super...kontrakcie začali byť a boli aj silnejšie..vždy ako som mala plný močový...tak boli silné..voda stále neprasknutá...
Išla som na wcko ...capla mi infuzka(flasa bola plastova) ale zlomila som set...a sestrička s usmevom mi vymenila novu infuziu (na SK by na mna navrieskali)..
Stale sme boli na ten porodnej sale...no kontrakcie silneli ja vycerpana, zacalo mi byt do placu...z kazdej kontrakcie som sa uz o 13h triasla ako osika aj medi nimi...manzel ze sak ak chcem nech si dam EDU a hotovo..aj som zvazovala...ak by som vtedy baby mala tlacit asi odpadnem...
Unavena, nevyspata, vycerpana...aj fyzicky aj psychycky..vsetko na mna dolahla..trisla som sa...a ostala smutna ze asi vyprachal moj sen mat krasny porod..ze voda fur nic...ak mi ju praknut silu kontrakcii nezvladnem a asi skoncim akutnou sekciou alebou skakanim po bruchu...
Baby bola som total sprepacenim nasracky...
Zavolala som Gertrau hovorim ze som velmi unavena a ze nevladzem tie kontrkacie ze som celu noc nespala..ze ci mi daju ten epidural...popytala som ma na porody...1:sekcia..2. sme sa povali ze podla nej pol tazky (3 dni som vlastne rodila..cize potvrdiala to co som si myslelala)..pytala som ci som mala vtedy EDu..ja ze nie..ona ze teda to zvladneme bez nej..da mi ifnuziu od bolesti...ze budem z toho omamena a tak ale ze mam je verim pomoze mi to ukludni..a oddychnem a potom spolu pekne porodime a ja este na nu ze ci mysli ze dnes , sa zasmiala ze na jej cest urcite este dnes 🙂.
Ani si neviete predstavit ako velmi mi tymi jej slovami a povzbudenim pomohla.
Dostala som dalsiu infuzku...manzel horoil ze som bola zlata..baby isiel so mnou na wcko lebo som bola ako opita :P usmievala som sa ako po 4 frtanoch..ukazovala babatka na plagatoch na porodnych salach..vsetci sa na mna usmievali na spat 🙂 ako super...potom som zaspala, sem tam kontrakcia ale zvladla som to , napriek jej sile ma prestali rusit pri spanku...Asi 3h som bola takto..dala som sa fyzicky aj psychyicky dokopy..fakt super..hebame tam chodila cely cas ako som spala (manzel mi hovoril) 🙂 potom ked som sa prebrala ma upozornila ze pomalinky sa budu pridavat kontrakcie a silniet..aj tak bolo ale bolo to v pohode..
Nasledne ma vysetrila bola som na 6cm..tak super ze okolo 15h som sa niekam posunula. Neuverite ale isla ma vysetrovat a ona ze ci nemam kontkraciu-zbadala to skor ako ja..a ona ze tak pocka a potom ma vysetri..tolky respek..fakt uzas a ze sledovala aj moja telo..
Nasledne bola vizita (aspon tipujem) lebo prišla ešte jedna hebame a doktor a ta moja hebame..
Hovorili ze malicka je vysoko a porod nepostuje ...ze ci chcem este chvilu pockat..ale teda ze budeme musiet prasknut vodu ..koli mne aj malinkej aby to urcyhlili..ale ze teda ako poviem..tak hovorim ze ak by sme este mohli trocha pockat tak budem rada..ochotne ze ok..
No ale co osus nechcel teraz mi je to vtipne..Getrau ma vysetrovala ako vzdy mimo kontrakcie..uz koncila vysetrenie ked zrazu konktracia..a voda praskla :P..hned sa omluvala ze to nechcela ..prisla konktrackia a zaseklo jej tam prst a voda praskla....
Ani netusite aka dobra zhoda okolnosti nakoniec 🙂 tak sa mi zrazu ulavilo..Hebame ma hned postavilo..ukazala ko mam byt, utierala nohy od toho..nasladne zavolala manzela ukazal mu ako ma ma masirovat hojdat...medzitym si namacala gazy...
potom odbehla..pribehla..hovori ze urobime ctg ale ze nech si lahnem...tak sme sa bavili ze rodi by som chcela ale tak v klaku..ona ze uvidime..lebo ze babo je v tej polohe v strese..ze urbime ctg a uvidime..tak CTG urobila na opacnom boku ako predtym ukazala mi ako si mam drzat nohu pri kontrakci ale manzel..ako super..potom ze je vsetko ok a teda ze ak chcem mozem opat stat..
To uz ma zacla nahrievat teplymi gazami dole....robilo mi to fakt dobre ulava velka.
Nasledne dosla skotrolovat..inak CTG som mala stale na sebe a vobec neriesili ze ci stojim lezim alebo co (na SK ho robial len v totalnom leze).
zrazu ako kontrolovala tlaky na konecnik..som si nevedela spomenut ako sa to povie po nemecky..nastastie manzel to povedal :P..tak jej hovorim i mozem tlacit...ona ze kuknem kukal a ze ano ak mam tlak tak vklude tlaci mozem...
Pomohla mi hore na postel rodila som na styroch..ukazal ako mam dat ruky..vsetko super...na tlacenie dosiel aj doktor (ale podla mna len preto ze bol velmi mlady a sa ucil aj rodit..manzel mi hovoril ze hebame mu ukazoval ako ma drzat hlavicku a tak..)
Hebame Gertrau ma stale povzbudzovala ze mam tlacit a nadychnut sa tlacit a ze super ze mi to ide..ako vytlacila som malu na 6ty krat baby (ako trvalo to dhsie ako pri druhej tu som mala na 2 kontrkaciu..ale napriek tomu ze som"rodila3 dni" som v noci spala) teraz som vlasne bola akoby 24h bez spanku..tlacenie nebolo na prikaz ale islo spontanne ako islo..cize tak ako ked som cvicila s anibalom..ako mala hlavicku vvon hebame ze si ju mozem chytit..fakt bolo to krasne..nasledne som vytlaila celu malicku..🙂 dali ju rovno podobna hladkat.zasvorkovali ma pomohli si lahnut manzelo vi ze ma vrhnut koselu malicku polozili na mna 🙂 zakryli uterakom krasa...kym bola este podobmnou a ja na styroch som ju hladkala a plakala 🙂 krasa.
Nasledne doktor dosiel ze mi pichne oxytocin koli placente to som suhlasila...
Od zaciaktu vedeli ze sme ambulatny porod..a potom zacali riesit placentu..ze ci chcem ist s nou domov vtipkovali..ze az ked vyjde von..hovorila som ze niekto si z toho robi drink..ako fakt super nalada bola..chvalili ma ze mozem ist rodit znova..ze som bola super..Getrau ze sme o zvladli bez epiduralu...ze na to ze tretie dlhy a vlastne tazky porod... (lebo sak viete vsetci vraveli ze malu vyplnujem a vidite)..
No len placente sa nechcelo a nechcelo von...tak dosla ta hebame co bola na vizite aj doktor..zacala mi vysvelovat ze musia jej pomoct len to uz nie je dobre...ze vlastne krcok sa bude uzatrvart a cela sa zacnem stahovat a musime to hned riesit aby som neskoncila na operacke...povedala ze to bude boliest a ze ju budem nenanviedit..vysvetlila mi ze mi tlaci akupresurne body..a uvolnania a budu sa snazit ju vybrat von..
Tak aj bolo zalacila bola zacala ju masirovat na bruchu mne tiez kazali tlacit a dychat...nakoniec vysla..dvakrat ju vsetci traja skontrolovali ci je cela..ukazali ju aj mne..vsetko sa dialo tam na to lehatko placentu nikam nebrali a malicku mal zaial manzel rukach a boli pri mne.
Ukazali kde bola placenta na mnme kde spinkala malicka a tak..fakt super prisup. Nasledne hebame kukala ako som v stave dole..ukazal doktori a ak som dobre chapala ze to nie je na sitie..

Citila som ze ma stipka dole, na velkych piskoch boli dve drobne trhlinky/tie tam uz nie su- zahojili sa) a na konci hradzi malicka trhlinka co teda fakt nie je na sitie.
Pocas celeho rodenia mi prikladali tie teple obklady , super vec.

Fakt super, nacvicene s aniball 30cm a malicka mala 34,5cm hlavicku 🙂

Nasledne dosla sericka malicku okupat, hebame ci sa citim dobre ze ak hej mozem ist k malinkej a ..boli uzasnuty aka ja vlasta..sestricku ju vycesavala 🙂 nasledne som si ju obliekla.
Pytala a ci chceme kvapky do ociek a vitamin, to sme suhlasili. Urobili jej prvu fotku 🙂na pamatnu kartu parada. Potom nas presunuli uz na nachystanu postel tam na chodbu k sestricka, mala sa super prisala..kym sme tam boli heabem si upratala sama porodnu sal..vsetko..a mala to teda sup sup..cize ostali saly dve nachystane..na tej s vanou bol taky mlady parik...
Potom dosla za mnou ci sa nechcem ist osprchovat dala mi nove sietove gatky vlozky uteraka..
fakt ze super full servis..medzitym bol manzel s malickou...kaym som sa osprsila dosla mi vecera..vyborna syta polievka a 2 nektarinky velke a cajik tmavy chlebik k polievke..
Potom sme sa pytali ci budeme moc ist domov..tak hovorila ze u nich az po 6h ak je ambulatny porod..a ze to vychadza na 23h a v noci sa neprepusta...cize rano o 9h, hovorim ze mame doma dve dei ci by sa dalo o 20h, ze to sa musim s doktorom, tak som to hovorila poto mlademu tiez hovril to iste ale ze teda ak chceme tak nema problem ale ze musim podpisa reverz tak sme sa tak aj dohodli..
Ciez potom mali vymenu sluzieb..a vecerna hebame nam dala podpisa revezr..
hebame Gertrau sa este zastavila povedala ze som bola super zagraulovala a ze sa mame drzat. som jej podakovala ze krasny zazitok 🙂
Vecerna sestricka co nas pustala bola slovenka super mila ze uz 20 roko je tou co odisla tam roditbi zo slovenska..boli super mily, malej este urobili suchy nater krvicky z paty, pamany odlacok ku fotke..potom sa jej snazili vysetrit aj uska ale neslo (hovoril ze sa to robi na 4 den..takze nevedia ci sa podari.) robili pulzoxymetrovy test..ako faku super.
Cize v Ba vysetrime uz len uska, sono klbikov, mozgu a oblieciek.

Baby odporucam napriak vycerpaniu a strachu ktory ma premohol a tomu ze som uz tusila co sa moze stat..ze ak by vtedy pichli vodu ked som bola vycerpana..malu by som nevytlacila..a mohlo to skoncit akutnou seckiou...na SK by to nikdy nemalo takyto priebeh..viem si predsavit ako by na mna nahucalia ze co tam revem a vzdycham..bud ma dali na vzdychacku a muza poslali domov..alebo pichli vodu a nevladla malu vytlacit..alebo by sme skoncili tou sekciou..

Manzel povedal ze nechape ako super sa ku mne spravali ..boli mily usmiaty ako si ma hebame celu ukludnila dala dokopy pred pordoom..

Sme maximalne spokojny...urcite odporucam a aj kedy dam o dalscih 625 eur viac ze by sa to natiahlo do dalsieho dna ,,stalo by to za to aj keby ani cent nepreplatili...

Bol to jeden krasny zazitok trvalo to 24hodin a vyceralo ale vdaka hebame Getrau to bolo krasne a budem na to spominat s usmevom.

Omluvam sa za ten roman a dufam ze to niekomu nepride nechutnae alebo teda odstrasujuce..chcela som to popisat a podat realne.

andromeda10
19. júl 2015

Krasne dopodrobna napisane.aj my je trosku luto ze som si nemohla porod takto oddriet a uzit si to. Snad sa druhy podary 🙂 vsetko dobre prajem tebe aj babätku.a ak budes chcet dat kavicku sa mi kludne sa ozvi budem rada 😆

dugyna
19. júl 2015

@andromeda10 neboj urcite sa ti podari.prvu som mala seckciu viem ake to je tiež mi to bolo veľmi luto.a druhy sa podaril normálne.jasne troska sa dame dokopy a ozvem sa🙂

ivkadracova
19. júl 2015

@dugyna veľa veci co som už aj zabudla si mi týmto vlastne pripomenula, .. ano servis aj prístup je tam dobrý. Tiež som bola v stave ze už to nedam a takto mi pomohli do úspešneho porodu.
Tesim sa ze sa tesis, a ze si to nakoniec mala tak ak to ma byt. Bravo! A máš super manžela : )

ivkadracova
19. júl 2015

@dugyna Trochu som sa zamyslela.. Stvrte decko ked nahodou bude, porodis jak nic. Mam dojem, ze tam ten psychologicky tlak bol u Teba velky. Vedela si, ze ides porodit do dobreho prostredia, ale v podstate si to "spravne" nepoznala. Cize podobne ako ja 1x, nevedela som do coho idem. Ty si vedela sice o com je porod, ale nevedela si este uplne, ze ci tym ludom mozes verit, ze aj keby Ti nasilu praskli vodu, ale podaju to inac ako u nas, a citis sa dobre, tak to pre Teba nie je ziadny traumatizujuci zazitok. Teraz uz vies, ze sa to da aj inac. Mas vlastnu skusenost, nie len info od druhych. Nas s manzelom prekvapuje, ze Vy dvaja ste boli prekvapeni s uplne (pre nas) normalnych veci, normalneho pristupu. Mas to teda uz pekne nacvicene : ) Ale dufam, ze si rada, ze hoc s namahou - tych 24h, ale dosiahla si to. Ja viem, toto samozrejme nie je zmysel zivota, ale aj ja, kvazi technicky typ som pochopila, ze iste veci sa maju diat spravne, a aj take pre dakoho banalne veci, (deti sa proste rodia..), maju dost velky vplyv na dalsi zivot cloveka. Stale citim dobry pocit z Tvojho zazitku : ) a o to viac sa tesim na nas porod. Uvidime co to bude, jak to bude.. kde to bude.

sihaweh
20. júl 2015

@dugyna Vďaka za román. 😀 Pri čítaní som všetko prežívala s tebou. Zvládla si to úžasne aj napriek nedostatku spánku a určite aj vďaka personálu a ich prístupu. Máš krásny zážitok aký si chcela mať. 🙂 Ešte raz gratulujem a ďakujem ti za podrobný popis. Mám aspoň predstavu o ďalších veciach v nemocnici.
Užívaj si malinkú.

lalitagopi
21. júl 2015

@dugyna už som sa nemohla dočkať, aby som si váš príbeh prečítala! som s vami velmi rada, že to išlo tak pekne, a že si mohla mať v personálu dôveru. to je TO, čo je naozaj na nezaplatenie 😎 congratulation !!

ivkadracova
21. júl 2015

Najde sa dakto kto rodil v Hainburgu do vody? Alebo vseobecne do vody, hocikde, a najlepsie druhe az x-te dieta.. jednocho clovek, co sa vie k tomu vyjadrit, a uplne najlepsie porovnat rodenie na sucho a do vody. Velmi by ma zaujimale tie pocity, zazitky, rizika, bezna prax, realne skusenosti.. Diky.

dugyna
21. júl 2015

@ivkadracova pozri dozadu.niekto tu už rodil do vody

dugyna
21. júl 2015

@lalitagopi ďakujeme.ano je to super mať dôveru v personal.

ivkadracova
21. júl 2015

@dugyna áno, už sa niekym komunikujem: ) som vdacna za každu info..
Dnes na ZP som si vsimla ako dobre je mi vo vode. Uvidim ako to bude pri porode.. naozaj je každe tehotenstvo ine.

dugyna
22. júl 2015

@ivkadracova mne robila vana a spraha minuly porod velmi dobre.tento som vo vani doma vydrzala max2-3 kontrakcia a ani sprchu som nevyuzila, v nemocnici vobec...cize kazde je ine.
napr v prvych dvoch tehu som pila kavu bez problemov, a toto tehu mi byvala prve 3mesiace divne (akoby zle) a cakala som tiez dievcatko a ked mala zavelila kavu som nemohla vypit...co ja ju potrebujem koli nizkemu tlaku..az teraz po porode som si ju vychutnala...prve dve tehu som mala viec menej rovnake..tvrdnutie od 20tt...teraz nic mohla som tancovat aj kan kan..:P

dugyna
22. júl 2015

Baby este by som doplnila oraginazcne veci ohladne porodu:
-ambulatny porod hlaste do predu, u nich je to normalne netreba sa bat ze by Va koli hovadne nechceli pustit domov.
-po ambulatnom porode ostavate v nemocnici 6hodin, treba ratat vsak ze ak vam 6h po porode bude o 23h neprepustia Vas v noci ale az rano o 9h...proste su to bohuzial veci ktore museli upravit prave koli slovenkam..:( pretoze ak im 4 dne vysiel na no o 23H zbalili sa a ziadali is domov...a pripadne okrem ineho dosiel pre nich manzel s mladsim dietatkom..ktore behalo po izbe a chodbe..a trvalo im to hodinu kym sa pobalili a rusili tym nielen maminku na izbe ktora bola prave po porode...ale kedze aj na chodbe tak aj inych...
Mrzi ma ze som sa musela aj taketo veci tam dopocut :(

A k tomu by som podotkla ze by niekoho na SK pustili domov z nemocnice o 23H v noci, nie nepustili...
Takze treba proste pocitat s tym ze sa moze stat ze to bude stat o tych jednych 625 eur viacej.

Ja som isla domov po 3h po porode, s tym ze som podpisala reverz, ale my sme takto isli domov aj pri druhej dcere pri porode tu na SK.

Co sa tyka platby, kedze sme boli nahlaeny ako ambulatny porod, poslala Hebame po spisani papier manzela dole do pokladne zaplatit...ze to maju tak nariadene....Dedukujem ze opat vznikol nejaky problem ze niekto im asi nezaplatil...../pokladna sa totiz o 15.30 zatvara a nasledne sa plati az fakturou ktora vam pride domov./

Takze asi tolko.

Dnes este riesime rodny list ako jeden uz mame ale potrebujem este iny bude lacnejsi ako uradny preklad nemeckeho rodneho listu do SJ...cize potom napisem info k rodnemu listu...

dugyna
22. júl 2015

Jaj a netreba si brat nic..okrame oblecka z porodnice pre seba a pre babo.
Vsetko mi tam dali cez nocnu koselu uteraky pre mna pre malu, vlozky, gatky..plienky vsetko..

lenulienka86
22. júl 2015

@dugyna a takze si nemusela doniest prelozeny rodny list? Vzali aj len kopiu uradne overenu? Teraz myslim listy rodicov.

dugyna
22. júl 2015

@lenulienka86 no mala som moj a manzel RD stary ziaden SR, iba sobany mame SR a overenu kopiu...jeden den si tam nechal kopie popisal veci a na druhy den sme mali prist s original dokladmi...bude preto ze neberu notra SK ale nie som si 100% ista mozno chcel vidiet original preto ze sme nemali prelozene...povedal ze malo by to byt prelozene ale ze sak teda vie precitat mena 🙂
takze rodny list sme mali za 10min.
potom mi hovoril cosi o internacionalnom rodnom liste...toto som mu cele moc nerozumela ale teda volala som k nam na matriku a potom na konzulat do viedne..
takze ano je taky RD list ktory musi mat prilohu tak priloha ale musi byt viac ako v 10tich jazykoch a to je ten RD ktory je aj v slovencine a uznavany v SR...udajne by ho mali vydavt v Kitsse lebo aj toto mi spominal v Hainburgu ten chlap ze ten medzinarodny v Kittsee..cize mame tam dodohnuty termin na buduci UT doobeda...a ze sa nam budu snazit vyhoviet tak som zvedava...

Lebo uradny predklad tych 6tich mien z RD pytaju 20-30 eru a ten rodny list by mal stat 9,30

lenulienka86
22. júl 2015

@dugyna ano presne tak. Uradny preklad 19.90 za kus som platila. Cize nam vydaju nejaky medzinarodny v kittsee. Na to sa ich este potom popytam. Neide o tych 20e ale o to aby nam ho na slovensku uznali a nemuseli by sme so vsetkym cakat. Dobry napad

dugyna
22. júl 2015

@lenulienka86 hej ako ak mas chut skus im napisat alebo zavolat predpokladam ze ked si tam robila mas lepsiu nj ako ja 🙂

lenulienka86
22. júl 2015

@dugyna jj neskor sa na to opytam. Nemcinu mam dobru. To mi nerobi problemy.Ja som bola ucitelkou nj na slovensku ked som este robila. Nedavno som este googlila gynekologicke vyrazy typu hlienova zatka a hradza a pod... nech mozem dobre spolupracovat 🙂

dugyna
22. júl 2015

@lenulienka86 ako. To som si aj ja googlila😃 ja som mala napisane na papiriku mutermund, drucken a ešte plodovu vodu, tlak na konečník..hradzu som neriesila povedala som im ze som cvicila s aniball..pytala si ci také ako epino..

dugyna
23. júl 2015

kocky davali ste si tu nikeo vysetrovat deticky priamo v Hainburgu? reps je niekde cennik vysetreni dietata?

lalitagopi
24. júl 2015

@dugyna prosím ťa, ked si odchádzala po ambulantnom pôrode, tak si potrebovala (či mala) nejaký doklad, že ťa na slovensku príde ešte pozrieť nejaká pôrodná asistentka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre