Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

eliskapetuska
4. feb 2016

Aha uz vidim ;)

ivkadracova
4. feb 2016

No co dievcata, uz tu je dajaka, ktorej VSZP preplatila ambulantny porod v hainburgu? : ) som zvedava.

ivkadracova
4. feb 2016

@mirufee Ty si mala aky porod? bola si hospitalizovana, ci len ambulantny? mas VSZP? preplatene?

de_de11
5. feb 2016

@zuzana6543 mohla by som ta poprosit,napisala by si tie tipy od kolegyn,doktora?dik

zuzana6543
5. feb 2016

@de_de11 ach jaj, podarilo sa mi vypnut notifikacie na tuto diskusiu a jedine co si spominam, ze som nieco take mohla pisat su asi porodnice vo viedni, ze? :D hlavne to bola sukromna porodnica doebling, a mimo viedne mi odporucali kolegyne a kamaratky klosterneuburg a korneuburg a doktor mi odporucal doebling alebo semmelweis. ale co sa doeblingu tyka tak to mi povedali aj dalsi dvaja rozni znami z bratislavy, ze je to super tip top ak ma clovek uz dieta a idu do tej nemocnice spolu cela rodina, aby boli s maminou ked ide rodit druhe. ze su tam detske kutiky, super velke apartmany, a ze v takom pripade je to "hotelovy" komfort bez toho aby mensie dieta bolo bez mamy. a ze vsetko super uzasne, ale ze bez tych starsich malych deti by nevideli az taky velky zmysel v tych cca 5000-7000 eur co zaplatili 🙂

mirufee
5. feb 2016

@ivkadracova ja som nakoniec zostala cez noc,ma ukecali ako prvorodicku, aj tak som nespala, v euforii som len kukala na malicku spiacu vedla mna. ja som mala vsetko rychlo, hladko, dosli sme tam o 4 rano, 7.20 sa narodila, bez poraneni, o 2 hodky som chodila v pohode, vaecsinu casu sme boli v tej entspannungsraum sami s manzelom, rodila som vedla po klaciacky poslednu hodinku asi, par drobnych nedokonalosti, ale inak super pozitivny zazitok. VSZP preplatila asi po mesiaci a pol, skoro som z nuoh spadla, lebo 2x denny pausal + 1x vysetrenie v 38 tt ma vyslo nakoniec len cca 497 €. Cakali sme ze viac zaplatime. Ak nepozbieram odvahu na domaci, idem tam znovu

lucmar2015
5. feb 2016

@mirufee
Takze si si dala po porode ziadost na preplatenie so poistovne, oni ti preplatili dva dni a vysetrenie a to co bolo akoby navyse je tych 497? Ak som spravne pochopila tak super!!!

ivkadracova
5. feb 2016

@mirufee to je super : ) tesim sa s Tebou ... ja som to pri prvej dcere zmeskala (lehota 3m ) a tearz som porodila vyslovene ambulantne, a dali mi zamietave stanovisko. Lenze sa dos.ali ; ) porusili zakon. Tak to idem riesit. A chcela som velmi vediet ci este niekto s VSZP bol ambulantne. Taki ludia sa hladaju tazko.. a mozno tu ani nebudu vycapeni on-line.

lucmar2015
5. feb 2016

@ivkadracova ja mam vszp a chcela by som tam byt max 1 noc (2dni). Vtedy nevies ci s tym maju problem? A ako to ze porusili zakon? Pis - zaujalo ma to. Snad ti vyplatia co treba.

ivkadracova
5. feb 2016

@lucmar2015 to si hospitalizovana, to je iny pripad : ) ... s hospitalizacou UZ nemaju problem .. mne vsak na ambulatny porod, aj ked som zaskrtla v ich tlacive, ze "ambulantny zakrok", tak sa tvaria ze sa porod na SR preplaca iba v ramci hospitalizacie, co je blbost samozrejme (staci si zobrat anonymne porody, alebo neodkladnu zdravotnu starostlivost).
Pokial viem vsetkym zenam co boli hospitalizovane aj to zaskrtli a bolo to viac ako 24h, porod riadne preplatili, nezabudni ako ja na lehotu 3mes podanie ziadosti, od prvej kontroly. Resp. ja som nezabudla, o lehote som nevedela - i tak moja chyba.

mirufee
5. feb 2016

@lucmar2015 neviem co mi vlastne preplatili, lebo som davala do jednej ziadosti aj puorod aj vysetrenie. Z celkovej sumy cca 1437 mi vratili cca 941. Predpokladam, ze keby som zostala dlhsie, tak mi uz viac aj tak nevratia, ze dalsie dni by boli cisto z muojho vrecka. Ale netusim, VSZP neposiela ziadny rozpis, iba jednou vetou napise ze tolkoto Vam posielame. A mne sa nechce v tom vrtat.

lucmar2015
5. feb 2016

@ivkadracova do ip ti pisem kontakt na dulku ktora tam bola s dcerou a ta rodila ambulantne. Mozno ti poradi..

mirufee
5. feb 2016

@lucmar2015 tak som bola ja, ze cez noc, ale ziadali papier, ze to bolo viac ako 24 hod. Na recepcii dole nam dali papier "Patientenblatt", v nom boli presne casy prijatia a prepustenia. VSZP robi problem, ked je to menej ako 24 hod

lucmar2015
5. feb 2016

@mirufee jasne. Aj tak dobre. To tlacivo si mam pytat v poistovni a dat vyplnit v nemocnici ci ako? V nemocnici si zaplatila a iba napisala sumu na potvrdenie/ziadost? Nevyznam sa v tom..

lucmar2015
5. feb 2016

@mirufee ale ta co ju spominam nebola ani cez noc. A oni od polnoci rataju novy den - tym padom ty si nemala ambulantne. Tebe ratali 2dni.

mirufee
5. feb 2016

@ivkadracova vela stastia, viem,ze to tu uz viacere riesili, ja som uz len z toho citania bola tak znechutena, ze by som sa asi na cele preplatenie v pripade ambulantneho puorodu vykaslala. Tvoj pribeh si pamaetam, som sa musela smiat, perfektny bol. Skoda toho zaveru - natahovacky s poistovnou.

mirufee
5. feb 2016

@lucmar2015 ja som reagovala na to predtym, hej, ja som nebola ambulantne. Ten Patientenblatt potrebuju iba v pripade, ze si tam dva dni, aby bolo jasne, ze to bolo viac ako 24 hod. To si iba vypytas pri odchode, lebo normalne ho nedavaju. Vysetrenie sme platili v hotovosti, takze som poistovni predlozila potvrdenie o zaplateni. My sme odchadzali v nedelu rano, takze nam faktura za puorod prisla postou. Pozor ako duokaz nestacilo stiahnut si z internet bankingu, ale museli sme predlozit potvrdenie o prevode z banky (5 € platil manzel banke za potvrdenie). Ziadost najdes na stranke VSZP, vyplnis a dolozis vsetko, co mas. Muoj manzel bol osobne vo VSZP so vsetkymi papiermi a presiel to s lekarom, ktory to ma na starosti.

mirufee
5. feb 2016

@lucmar2015 s tymi dvomi dnami je to take osemetne, ze sa Ti potom muoze stat, ze prides vecer, odides rano, tzn. platis za dva dni, ale kedze to nebolo 24 hod., VSZP nebude chciet preplatit nic

lucmar2015
5. feb 2016

@mirufee to je dost hlupe s tymi 24h :( dakujem za vysvetlenie :*

ivkadracova
5. feb 2016

@lucmar2015 akoze ak najdes pripad na sr ze sa preplatila hospitalizacia aj kratsia ako 24h tak to musia preplatit : ) podla zakona. oni sa krasne vyzliekaju, ale dlho im to prechadzat nebude. napr. nechceli preplacat anonymne porodu v r. 2011, co je ale blbost samozrejme, minister sa vyjadril z musia, na to je zakon o poisteni 580. taktiez musi zachdzat s kazdym rovnako. a zakon o cezhranicnej zdr. starostlivosti nerozlisuje preplatenie ambulantne alebo hosp., ale to ci sa dany ukon na sr uhradza.
Ja som napr bola raz hospitalizovana menej ako 24h kvoli inym veciam na sr, a pochybujem, ze ti nemocnici nezaplatili, to je blbost

lucmar2015
5. feb 2016

@ivkadracova dobre na to ides.. Uz si aj niekam podala staznost?

ivkadracova
5. feb 2016

@lucmar2015 pracujem na tom... tu sa lahsie odpise, ako pise jeden hlupy list : ) trva to hodiny a hodiny, a k tomu sa dostanem az ked deti spia, co som uz casto unavena... ja potom napisem, ze ako som dopadla, zeby aj ostatne vedeli, podla mna je to dost dolezite aby nikto a zvlast statny, neodrbavali..

de_de11
6. feb 2016

@zuzana6543 :D zlata. Dik ze si sa k tomu pre mna vratila 🙂)

lilitela
8. feb 2016

Ahojte dievcata a existuje aj stranka, kde by som sa docitala vseky formality k tomu, ako postupovat, ak chcem (nie musim, ale chcem), rodit v Hainburgu a nasledne poziadat o preplatenie VSZP? Zijeme normalne na Slovensku, takze predpokladam, ze to bude inak, akokeby sme zili a robili v Rakusku. Vdaka.
PS: Totiz ked som sa rozhodla podstupit IVF v Cechach a nie na SK, to boli hodiny a hodiny hladania info, stahovania dokumentov, telefonatov do poistovne, vybavovaciek po lekaroch...

janka_petrzka
8. feb 2016

@lilitela skus na nete porod v zahranici, vyhodi zopar vhodnych odkazov. Viem, ze musis najprv prelozit a overit rodne listy rodicov +sobasny list, tie beries na matriku po narodeni. Najdolezitejsie je mat ucet, doklad o zaplateni a este fakturu z nemocnice s rozpisom vykonov aby ti to mohli preplatit.

steigrula
9. feb 2016

Ahojte dievcata. Chodim k doktorovi Loksovi a mam jednu otazku . Asistoval niektorej z Vas pri porode ? 🙂 Dakujem

zwalsh
11. feb 2016

Dievčatá som v 36tt a až teraz som našla možnosť že sa dá rodiť v Hainburgu. Prehliadku nestíham lebo píšete že prvý piatok v mesiaci. Je na tú kliniku nejaký kontakt na objednanie? Vidím že niektoré ste poistené v Rakúsku je rozdiel medzi platbou poistenca na SR a Rakúsku? Čas ma veľmi tlačí prosím o rady ako sa tam objednať. Ďakujem Vám

dzejdzej9
11. feb 2016

@zwalsh zavolaj tam teraz, na stranke je niekde cislo. Objednaju ta na prve sono a ctg okolo 38 tyzdna. Za to sa plati nejakych 180 eur. Potom prides az ked budes rodit, za den sa plati 625 eur. Zavisi od teba kolko budes dni. Nasa poistovna ti preplati iatu ciastku.

zwalsh
11. feb 2016

@dzejdzej9 Vďaka za info, známa z Nemecka tam volala a povedala že 649 za deň plus 255 za dieťa a 90 EUR za laboratórium a k tomu doktor a to jej nechceli povedať. Vychádza mi to na 1300 na deň. Poslala som im email že sa chcem objednať lebo číslo mi vyskakuje že je nedostupné tak uvidím či sa ozvú. Ja som už v 36tt a mám teda silných poslíčkov tak dúfam že ma vezmú a hlavne že zdolám cestu dvakrát lebo je to od nás 5 hodín jazdy. Ale na sk som nenašla jedno normálne miesto kde by som si dokázala predstaviť pôrod normálny.

lucmar2015
11. feb 2016

@zwalsh bola som v januari na tej prehliadke, objednana som na vysetrenie v 38tt, na den je to tych 649, za dieta nevraveli nic a za vstupnu prehliadku vraveli 80-90eur.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre