Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

jana0706
29. júl 2011

@martinka1981 nam je tiez jedno, ked sme poistene 😀

jana0706
30. júl 2011

@martinka1981 Ahoj, prehliadka bola fajn, anesteziologicka prednaska celkom zabava, slovensky anesteziolog taky vtipalek, potom sa ukazal Loksa s porodnou asistentkou Ingrid - posobila velmi prijemne, by som si ju vedela predstavit pri svojom porode, celkovo to na mna spravilo dobry dojem, nedostavil sa taky ten stres z nemocnice, tak som rada...ta porodna postel sa mi pozdavala ked nam ukazala aka je flexibilna (a hlavne ziadne strmene na vyviazanie noh a podobne), a co na mna zaposobila ze vytiahla tu porodnu stolicku a ukazala ako sa da umiestnit na tej posteli...je super ze su sami za rozne pozicie, nie taki konzervativni ako na SK...
jedna baba sa pytala ci dieta hned musia zobrat na meranie a vazenie (potom co ho na malu chvilocku prilozia na brucho) a vraj ano, tak to je asi jedine co sa mi nepacilo, ale viem ze to tak robia vsade...pokial by bolo dieta zdrave tak ja by som uprednostnila taky ten "alternativny postup" mat najprv hodinku dieta na sebe tak aby ho vobec odo mna neoddelovali a az potom ho zmerali a zvazili (vsak za ten cas ani nepriberie, ani neschudne ani nenarastie)...ale co uz, zrejme za to nebudem bojovat...

martinka1981
autor
30. júl 2011

@jana0706 Ahoj,to je fajn že sa ti pačilo. No je fakt že babenko vezmu,ale všetko sa to deje v tej istej miestnosti a potom ti ho hned daju 😉 . Myslim si že by ti to splnili ak bude všetko ok,pred porodom ti daju vyplniť taky formular a tam si to možes napisať že to chceš a snad ti to splnia. Veru to kreslo je fajn a aj pohodlne 😀 mam oskušane 2X 😀 😀

ellysa
30. júl 2011

@jana0706 to odlúčenie po pôrode trvá naozaj len chvíľku, potom nás dali na izbu aj s mm a dve hodiny sme boli len sami, nikto nás nerušil, to bolo krásne 🙂

dani84
31. júl 2011

Ahojte, ja mam tiez dobry dojem z porodnice 🙂 Z toho co som videla a pocula sa nemam na co stazovat, personal sa zda byt v pohode a je mi aj jedno, ci budeme na izbe dve alebo tri, jedine co mi trosku vadi je, ze sa nedodrzuju navstevne hodiny a kazdy tam moze prist hocikedy - z coho vyplyva, ze klud tam asi nebude, ale ja som zase taka, ze ja sa ozvem hned ked sa mi nieco nepaci, takze celkovy dojem je pozitivny 😉

jana0706
31. júl 2011

@martinka1981 myslim ze to nebudem riesit, lebo ako spominali tak po merani celu rodinku casto premiestnia do toho Entspannungsraumu a tak to asi necham na ich beznom postupe - ako pise elllysa bude super ked nas uz potom nechaju samych a nikto nas nebude vyrusovat...
@dani84 no tie nekoordinovane navstevne casy nie su nic moc, ale zase keby bolo moc plno tak je tu vzdy moznost zaplatit si tu Familienzimmer aspon na prve dni takze to je fajn...tiez nemam problem povedat ked sa mi nieco nepaci, ale myslim ze po porode sa budem chciet sustredit len na bejby a na kojenie a nebudem chciet zazivat ziadne zbytocne neprijemnosti...ale podla poctu sloveniek co tam chcu rodit sa mozno zideme prave dve slovenky a nebudeme si vlacit navstevy od rana do vecera na izbu, ved u nas to nie je zvykom 🙂

martinka1981
autor
31. júl 2011

@jana0706 jasne ,nieje to take hrozne,vidiš čo sa s miminkom deje tak je to ok.
Ja som obidva razy bolo sama na tej izbe vedla,teda v relax.miestnosti. moj drahy mal vždy naponahlo po porode do firmy 😖
Ale pripravte sa že po porode nech budete akokolvek unavene nebudete vedieť spať 😉

ja som bola na izbe sama, navštevy mi nechodili 😀 a teraz pri druhej ani drahy cez den,kvoli prvej dcerke,nechcela som aby ju priniesol lebo by sme revali obe pri odchode. Hormony 😀 Takže ja som celkom ocenila take dlhe navšt.hodiny že mohol prisť ked už mala spala a bol s nou niekto doma. Ale ako hovorili oteckom problemy nerobia,nevadi ked pride aj mimo navš.hodin a to je podla mna super 😉

jana0706
31. júl 2011

@martinka1981 no jasne, oteckovia by mi ani nevadili, ale byvale kolegyne mali skusenosti so spolubyvajucimi ktorym tam cely den chodila na izbu cela rozvetvena rodina vratane usoplenych starsich deti a fajciarov co ledva pred nemocnicou zahasili cigaretu a este uplne smrdeli ked vosli na izbu...tak to by mi asi dost vadilo 😒
no podla mna ako samoplatkynu ta zrejme uprednostnili s tou jednotkou izbou (co je podla mna fer, ked si clovek tolko plati tak by to mali zohladnit), ale nas s "obycajnym" poistenim nemaju dovod zvyhodnovat...kamoska tam rodila pred rokom a boli cely cas tri na izbe...asi zalezi aj od toho kolko maju prave porodov...

yanus
31. júl 2011

@martinka1981 akoze ziadna navsteva??? :D:D:D:D

martinka1981
autor
31. júl 2011

@yanus na teba som nezabudla,ale ty si mohla pokojne porodiť so mnou a mohli sme si tam spolu hrkutať 😀 😀

martinka1981
autor
31. júl 2011

@jana0706 to je jasne,to by aj mne vadilo 😝 ved sa tu o tom dosť aj popisalo ale my tuto s
@yanus a @vampgirl mame dobre skusenosti aj ked oni mali poistenie a mali vyhody ako samoplatkyne 😉
No ale situacia sa zmenila,okrem toho že zdraželi tak už nam nevie dr.Lokša garantovať to že by som aj ako samoplatca bola na izbe sama a to je dosť blbe 😒

jana0706
31. júl 2011

@martinka1981 to je zaujimave, ktovie preco to pomenili, ved mohli byt radi ze o nich mali zaujem slovenske samoplatkyne...navyse ked im teraz v Bratislave zacal konkurovat Koch 😉

martinka1981
autor
1. aug 2011

@jana0706 ktovie,možno maju sloveniek plne zuby?? 😀 🙄

dani84
1. aug 2011

Ahojte, ja by som praveze chcela mat na izbe nejaku milu osobku, aspon by som pokecala, len s tymi navstevami to ma
@jana0706 pravdu, keby mi tam chodili zafajceni rodinni prislusnici a este aj usoplene decka, tak to by mi paradne vadilo...

@martinka1981 mne tiez vela navstev chodit nebude, jedine mm kazdy den pravdepodobne, svokrovcom som povedala, ze nech pridu, ale nemusia kazdy den, no a moji rodicia su 220km odtialto, tak oni pridu az ked uz doma budem 😉

martinka1981
autor
1. aug 2011

@dani84 keby som vedela dobre po nemecky tak aj ja by som nebola proti ale takto 😝

jana0706
1. aug 2011

@dani84 Dobre ranko, Dani to je sranda ze sa zatial ziadna z tych ostatnych Sloveniek co chcu rodit v Hainburgu este nepripojila do tejto temy. Pre mna by bolo tiez idealne mat na izbe jednu spolubyvajucu, a este keby to bola Slovenka tak to by bolo uplne idealne (aj ked viem po nemecky ale clovek si inak pokeca v rodnej reci..)

martinka1981
autor
1. aug 2011

@jana0706 nie všetky baby Slovenky sa zapoja do diskusie,možno ani nevedia alebo nepotrebuju komunikovať takymto sposobom.
Ale ja som si vdaka tomu našla dve super kamošky,rodili sme jedna po druhej pekne 😉

jana0706
1. aug 2011

@martinka1981 to mas pravdu, ja som predtym tiez nic neriesila na takychto forach, ale co sa tyka tehotenstva a materstva je to podla mna prakticke, je dobre ked clovek ziska informacie a vymeni si skusenosti...
no dve alebo tri ma kontaktovali cez IP kvoli tomu terminu v piatok, ale mozno este pracuju a nemaju cas sa tu "vykecavat" 😀

yanus
1. aug 2011

@martinka1981 No neviem ci by som prvy den hrkutala :P, moj zjav bol podobny drogovo-zavislej spred Pentagonu po tom Spinal-e :D

martinka1981
autor
1. aug 2011

@yanus 😀 tak snad by si mi niečo porozpravala nieeee? V takom euforickom stave 😉 😀

dani84
1. aug 2011

@jana0706 tak to mas pravdu, napriklad ani ta ceska o koniku ani nevedela ked si jej to spomenula...

@yanus no to este ani ja neviem, ci mi bude do reci 😀

jana0706
1. aug 2011

@dani84 no a pritom tam bolo tolko sloveniek, sranda, mozno chodia na ine fora 😀

yanus
1. aug 2011

@jana0706
@dani84
Ja som mala tu cest spoznat MK, az potom ako som hodila "porod; Hainburg" do google.sk :D:D:D:D. Cize bud malo vyuzivaju tieto sluzby, alebo tichucko citaju a v poslednej moznosti maju internet len na dve veci prinajlepsom.
Do reci bude bude, len ide o to, kto by to chcel pocuvat, ze ano ;).

yanus
1. aug 2011

@martinka1981 ejha, to by bolo teda, ved ja toho nakecam aj za "triezva" viac nez dost...to ti nestaci ??? :P 😎

martinka1981
autor
1. aug 2011

@yanus ale stači ale tam by to bolo ine 😎

Inak viete ako som sa ja dozvedela o MK?? Počuvala som radio v praci a mali tam ludia volať a povedať svoju naj www stranku. A tak jedna mamina povedala MK a mne to zostalo v pamäti a ked som ostala tehu tak som sem zavitala a odvtedy som tu 😀 😀

jana0706
1. aug 2011

@martinka1981 sranda, mne zase o tom povedala sesternica ked sa dozvedela ze som tehu...ale potom mi to viackrat tiez vyhladalo vo vyhladavaci ked som nieco hladala, napriklad aj o porode v Hainburgu 🙂

martinka1981
autor
2. aug 2011

@jana0706 ja tiež ked niečo hladam tak mi to vela krat vyhodi aj koňa 😀
A podla mna je to super. Stretneš tu spriaznene duše,vela sa tu da naučiť a je to fakt o inom ked si maš s kym vymeniť skusenosti. lebo inak by som nenašla asi nikoho kto rodil v Hainburgu.
A je tu vyborna tema o atopickom exeme detičiek,moja mladšia ho ma a naozaj baby su tam šikovne a poradia velmi dobre,lepšie ako lekari 😉 tí by len kortikoidy predpisovali 🙄

jana0706
2. aug 2011

@martinka1981 mne sa nepaci pristup nasich lekarov ked sa hraju na predpisovacov liekov, namiesto toho aby pristupovali k cloveku ako k celistvemu organizmu...takze je fajn ked ti ma kto poradit 🙂

jana0706
13. aug 2011

@dani84 ahoj Danka, nezistovala si si nahodou nieco konktretne k tej akupunkture v Hainburgu? co inak nove, priberate? 🙂

pips
14. aug 2011

ahojte

rodila som pred 3,5 rokom v hainburgu a rodit do vody sa tam vtedy nedalo....takze asi tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre