Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lauraa
14. apr 2016

@kattyy3 a nemas 106 z SK ked TU byvas, v takom pripade si to riesia poistovne medzi sebou

kattyy3
14. apr 2016

@lauraa ano to mam teda poistovna mi pridelila na zaklade toho formularu ecard rakusku takze myslis ze ked ju mam nic viac neriesim? Oni si poriesia?

mata.g
14. apr 2016

Ahojte prosim vas ktora ste rodila v HN na ecard - ake dolezite vysetrenia robili babatku? Ja sa v tom mutter kind pass nevyznam a mam pocit ze na svk napr.na antolskej robia tych dolezitych vysetreni viac. Napr.sono obliciek, sono mozgu, odber z paticky - robia to tam ci nie? Ja nerozpravam dobre po nemecky tak som sa tam nevedela velmi popytat v tom momente. Dik

lauraa
14. apr 2016

@kattyy3 ano , to riesia kassy same medzi sebou...

lauraa
14. apr 2016

@kattyy3 samozrejme nadstandartne vykony si hradis sama, ale nato by ta mal lekar upozornit pred vystrenim....ale tie si zaplati kazdy sam ci mas alebo nemas poistenie...

kattyy3
14. apr 2016

@lauraa ale predpokladam ze sa ta najprv musi opytat ci to chces a oboznamit ta ze to je platene ci sa mylim? Co je nadstandardne?

pirec1
15. apr 2016

ahojte, dnes cca 2 tyzdne po podani ziadosti nam UNION vratila 1214,72 eur za porod a pediatricku starostlivost na priamu platbu...

antamauru
15. apr 2016

Ahojte davaju pri pozitivnom streptokokovi a Hainburgu antibiotika?
Dlhodobo sa neviem rozhodnut ktoru porodnicu zvolit, momentalne som 36+2tt , zobrali by ma v H. aj keby som sa rozhodla na poslednu chvilu a dosla tam vyslovene az rodit? Pripadne kedy najneskor mozem pred porodom prist na prve vysetrenie?

katlinkamt
15. apr 2016

Ahojte baby, na nemocnicu som pocula len dobre ohlasy, tiez sa rozhodujem, kde rodit, ci Rakusko alebo Koch, ja mam ecard,tak skor zvazujem ten Hainburg, len sa obavam jazykovej bariery, po nemecky neviem :( citala som, ze mate niektore termin koniec augusta,zaciatok septembra, tak sa tam mozno vidime .

sunshine1
15. apr 2016

@katlinkamt je to mozne 🙂 ked tam budem aj ja,budem ti prekladat 🙂

kattyy3
15. apr 2016

@katlinkamt aj ja mam termin koniec augusta ale tiez este niesom rozhodnuta, chceme ist pozriet v maji na prehliadku nemocnice...inak myslim ze jazyk tam ani nepotrebujes vediet bo polka personalu je slovenskeho.

jannet07
15. apr 2016

Dievcata,ja som prave tu.Vcera som porodila.Nad Slovenskom som neuvazovala,kedze nemam slovenskr poistenie.Byvam blizko Hainburgu,ale by som sla asi di Viedne.Skratka som tu,lebo to bola najblizsia nenocnica a pocula som chvali.Odrodila ma Eva Bauer.To je skutocne potodna asistenka,ktora si zasluzi velku pochvalu a obdiv.Je to neskutocna profesionalka a velmi mila zena.Je to rakusanka a mala som na nu stastie.Lekari tiez okolo mna chodili, vacsina boli slovaci, a pri porode asistoval rakusan-tiez vyborny.Negativa nejdem pisat.Su,ale myslim,ze sa to nehodi.Skratka,nie vsetci z personalu su rovnako mili,ale zas..to tak asi je.Za seba odporucam, ale za seba musim povedat,ze uz druhi den mam okolo seba prevaznr rakuske sestry.mne to neprekaza,nemcimu viem.Ale zas,stale je tu niekto na druhek chodbe,kto vam prelozi.Takze odporucaˇ👍vela stastia rodickam a babatkam

weronika187
15. apr 2016

@kattyy3 Ja mam tiez takto ecard a chodila som od 36tt do Hainburgu na vysetrenia a neplatila som nic 😉 Dole na 'recepcii' sa zaregistrujes s ecard a nic neplatis.. Ako pise @lauraa , AT zdravotka posle fakturu tej SK, ale to uz ide mimo nas 🙂

kattyy3
15. apr 2016

@weronika187 a ta strava sa doplaca? Nevies kolko teda ak ano? Nie ze by mi to vadilo len nech sme pripraveny...si ma potesila takze pojdeme pozriet sa uz aj tesim

lauraa
16. apr 2016

@kattyy3 strava SA neplati.

kattyy3
16. apr 2016

@lauraa dakujem za tvoje odpovede naozaj sa uz tesim na prehliadku nemocnice

alenie_
16. apr 2016

@deniny ahoj, po cisárskom som napnuté brucho mala. Ale o maternici to neviem, tá je vnútri 😉 Inač čo som sa bavila s lekárom, že ako rozoznám bolesť keby mi ide tá jazva prasknúť tak ho to pobavilo, že to je rezavá bolesť, niečo úplne iné ako pôrod a bolí to vraj brutálne. A dali mi aj epi, aj keď malú dávku. No stress, prasknúť môže aj pri prirodzenom. Vôbec na to nemysli. Ja som dokonca prenášala 11 dní a dieťa malo 3650 g.

ja1985
16. apr 2016

@mata.g podľa mňa nič také nerobia, keďže tam novorodenecke oddelenie vôbec nie je, ani pediater...

katlinkamt
17. apr 2016

@sunshine1 tak super,dohodnute 🙂 ak tam budem ozvem sa 🙂

katlinkamt
17. apr 2016

@kattyy3 potom daj vediet,ci sa ti pacilo, ja tiez chcem ist pozriet,uvidim kedy

kattyy3
17. apr 2016

@katlinkamt jasne urcite to sem pridam ja dufam ze to stihnem teraz v maji len mam rano aj glukozovy test zrovna tak snat mi po nom nebude zle no uvidime drz sa

mata.g
17. apr 2016

@ja1985 no ono by mali byt zo zakona nejake vysetrenia... A pediatricka v at nam na 1.kontrole nepovedala ze by sme mali doplnit vysetrenia...

mata.g
17. apr 2016

@ja1985 pediater tam bol. Ale zrejme vysetril iba vizualne. A aj klbiky tam tusim robia

ja1985
17. apr 2016

@mata.g no nám vravela na tej prehliadke nemocnice že pediater tam je iba utorky a štvrtky, ostatné dni pri pôrodoch vôbec, tak neviem..to je jediná vec ktorá mňa tam odradza..ale to je len môj názor... 🙂

alenie_
17. apr 2016

@ja1985 Ja som rodila zo štvrtka na piatok a piatok malú vyšetrovali a sobotu jej brali krv z pätičky.
@mata.g odpísala som Ti do pôrodu v Hainburgu - reálne skúsenosti inač čo robili.

weronika187
17. apr 2016

@kattyy3 pokial viem, tak nie.. Ale teda ja som tam nakoniec nerodila, tak neviem z vlastnej skusenosti.. Inak nemocnica fakt posobi prijemne, mali sme z nej vynikajuci pocit aj s manzelom 🙂

janka_petrzka
17. apr 2016

Baby a máte niektorá Dôveru poisťovňu, že by ste mi vedeli povedať, koľko vám cca dali? A ešte, dávate tie podklady poisťovní v nemčine či prekladate?

alenie_
18. apr 2016

@janka_petrzka faktúry stačia v nemčine, tam je to jasné, to prekladať nemusíš ;)))
Ja mám Dôveru, ale ešte mi nevrátili tak neviem.

janka_petrzka
18. apr 2016

@alenie_ pocuj a davala si im aj kópiu mutter &kind passu či len fakturu a tu správu čo poslali? Dakujem pekne za všetky info 🙂 a nestretli sme sa? Ja som bola od večera 5.4. Do 7.4. Naobed

alenie_
19. apr 2016

@janka_petrzka ja som bola ešte v marci 17 do 19.3.
mutterpass vobec nepotrebovali, ja som mala tych faktur vela, lebo som chodila pred porodom na ctg aj sono. Zobrala som vsetko a oni si to kopirovali v Dovere.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre