Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

k8y
3. máj 2010

No teeeda! A ja tu netrpezlivo ocakavam tvoje dojmy 😀 Aspon si nakupovala pre babo? Ak si nasla nieco zaujimave, kludne daj tip 😉

ellysa
11. máj 2010

ahojte, dnes som bola za tou pani prekladateľkou v Hainburgu, za jeden rodný lisť je cena 36 EUR a keď má čas urobí to za jeden deň.
Zajtra ma čaká kontrola u Lokšu, som zvedavá 🙂

martinka1981
autor
12. máj 2010

Ahoj,tak daj vedieť ako sa ti pozdava dr.Lokša 🙂

labefana
13. máj 2010

Ahojte baby,
chcela by som sa spytat, ci ma Dr. Lokša v Hainburgu aj gynekologicku ambulanciu alebo tam pracuje len v nemocnici ako porodny gynekolog? Ja totiz pracujem v rakusku a som tu aj poistena a v kratkej buducnosti by sme chceli pracovat na babatku. Ale musim navstevovat gynekologa v Rakusku, aby som mohla dostat matersku.

martinka1981
autor
14. máj 2010

Ahoj Labefana,dr.Lokša ma ambulanciu v Bad Deutsch Altenburg,to je kusok za Hainburgom 🙂

ellysa
14. máj 2010

ahojte, no takže rodné listy máme, preklad je naozaj kvalitný, oproti nášmu sobášnemu listu, ktorý sme prekladali na SK 🙂 , pani veľmi ochotná, len hovorila, že chodí dosť často teraz tlmočiť na políciu, že strašne veľa slovákov v Hainburgu a okolí kradne, fúúúúúú sa až hanbím 😖
MUDr. Lokša fajn, akože nie som z neho úplne unesená, ale v pohode 🙂 , ešte nám dáva tak dva tri týždne 😎 , v pondelok idem na CTG a v stredu zasa k nemu.

martinka1981
autor
14. máj 2010

No teda,tak peknu reklamu si robime v AT 😒
Lokša je taky vegeťak,najlepšie je že si nepamäta či mame prvu dceru či syna,vždy sa ma na to pyta 😵 ale inak v pohode
Ked som bola min.na poradni a robil mi sono tak sa drobček akurat hybal,take to bolo rozkošne,a vždy sa snaži aby mi urobil peknu fotku 🙂
Z prveho tehu mam iba jednu aj to chceli za ňu 100sk,ale neochota zo strany lekarov vobec neaku urobiť 😒 tu na SK
Tak Elissa maš to za par 😉 v pondelok omrkneš nemocnicu,daj vedieť ako sa ti pačila.

martinka1981
autor
14. máj 2010

prepač trošku som ti skomolila meno 😕

ellysa
18. máj 2010

no tak som včera bola na CTG, nemocnica vypadá pekne, len ma trošku naprdli, robili so mnou ten pohovor-anamnézu, taká mladá dokina a keď som jej povedal, že si pichám injekcie na riedenie krvi zostala z toho taká mimo, že ona ich nepozná, tak šla aj za Lokšom a potom začali obaja do mňa hustiť, že ich mám vysadiť, že načo ich pichám, že im vykrvácam pri pôrode, že hematológ prd vie-som po dvoch potratoch mám to ako prevenciu, pritom Lokša o tom vedel a na poradni sa k tomu nevyjadril, prišlo mi to asi tak, že tá mladá to nepoznala, tak bola proti- veď doki na SK sú asi všetci sprostí a on jej nechcel protirečiť.
Volala som svojej hamatologičke-odborníčka, primárka, a ona povedala, že už tak odrodilo veľa žien a nič sa nestalo, že ona mi ich určite neodporúča vysadiť, maximálne znížiť dávku, a pravdu poviem ani ja nechcem nič dokašľať v posledných týždňoch...
tak si to musím s Lokšom zajtra na poradni vysvetliť, dúfam, že pochopí, inak budem dosť sklamaná 😒 . Ale ja verím, že ich presvedčím 😉

k8y
18. máj 2010

Ahoj Elyssa. Tak to som z ich pristupu trochu prekvapena. Ja s Loksom zatial okrem toho prveho informativneho stretnutia nemam vobec ziadne skusenosti, tak dufam, ze je odbornik (ako mi povedala jedna porodna asistentka: pekne vymalovane izby este neznamenaju odbornu starostlivost). Tiez by som bola nerada, keby sa nieco uplne na konci dokaslalo. Zatial vsetko prebieha viac-menej bez problemov, ale tiez chodievam pravidelne na hematologiu. Mala som horsie vysledky na trombofiliu. Nastastie hodnoty neboli az take zle, aby som to musela liecit, ale pri a po porode by lekari kazdopadne mali vediet, co robit pri nejakych komplikaciach.

martinka1981
autor
18. máj 2010

Fuuu baby,tak mate to ťažke 😔 prajem vam vela sil a šťastny koniec tehu 😉
Dufam Ellysa že si to s dr.vysvetlite a všetko bude ok 🙂
Ja idem tiež zajtra k nemu na 16-tu,neake drobne problemy sa vyskytli,ale nič važne 😵

ellysa
18. máj 2010

k8y no ako som napísala, on na poradni k tomu nemal pripomienky, to tá mladá doktorka sa asi naplašila, lebo tie injekcie nepoznala, ja verím, že si to zajtra vysvetlíme, budem na nich trvať... 🙂
inak úplne od veci, kukla som ti do albumu a máte tú istú postieľku, dobrý vkus 😎 , len sa chcem spýtať mali ste predvŕtané dierky na tú najvyššiu polohu roštu, lebo my ich máme len naznačené a nejak sa k nim neviem dostať a navŕtať ich, ma to štve, ale kúpili sme ju v Poľsku, tak kto by tam teraz už išiel, budeme to musieť nejako vydumať 🙂

maťka ja idem zajtra na 18.30, aj tebe prajem aby to bolo všetko ok 😉

k8y
18. máj 2010

🙂 dakujeme! No, ani my sme ich nemali vyvrtane. Manzel sa s tym trapil asi tri hodiny a strasne cely cas nadaval. Mysleli sme, ze to je chyba iba na nasej, ale zjavne ich takto dokaslali viac 😒 My sme ju kupovali na Slovensku, ale aj tak sa mu to nechcelo ist reklamovat, ze zase strateny cas. Nakoniec sa mu to podarilo, ale skoncil s tym, ze ziadnu polsku vec uz nekupi 😅

ellysa
18. máj 2010

k8y, tak to majú asi všetky, ale super, že to tvoj zvládol, poviem aj môjmu, hádam sa nenechá zahanbiť 😀

k8y
18. máj 2010

😀 moj manzel je zdatny domaci kutil, ale pri tomto sa poriadne zapotil. Tak drzim prsty a pevne nervy!

k8y
18. máj 2010

Jej, Martinka, az teraz som si vsimla, ze si pisala. Dakujem za podporu! Ja som sa nastavila nejako tak pozitivne, nepripustam si, ze by sa malo nieco stat (na druhej strane pred tym nemozno uplne zatvarat oci). A tiez vam drzim prsty, nech je vsetko bez problemov.

martinka1981
autor
19. máj 2010

Dik baby 😉 držte sa.

k8y
19. máj 2010

Ahoj Elyssa, mohla by si mi prosim na IP poslat kontakt na tu pani prekladatelku? Pomaly si pripravujem tasku do porodnice.. keby nieco 😉 a tieto papierovacky tiez nechcem nechat na poslednu chvilu. Dakujem!

chrastinka
23. máj 2010

Ahojte baby.Neviete ci sa da ist pozret do Hainburgskej porodnice este predtym ako sa rozhodnem ci tam vobec chcem ist rodit? Bez toho aby som isla k doktorovi atd? Cisto len informativna navsteva.

dula_renka
23. máj 2010

martinka1981...ty budeš mať druhé bábätko?...ten čas letí ako šialený...veď nedávno si čakala prvé .... a takto stárneme ☹
držím palce, nech to dobre dopadne 🙂

magdal1
23. máj 2010

chrastinka z temy odenta= lucia123 rodila v Hainburgu, moze Ti napisat

magdal1
23. máj 2010

a este o jednej Slovenke viem,ze si porodnica isla pozriet par dni pred porodom, tak mysli,ze by sa to malo dat 😀

chrastinka
23. máj 2010

Diky za odpovede. Martinka1981 mi uz predcasom nieco o porodnici napisala ale vidiet urcite treba a hlavne sa chcem popytat na moznosti.

martinka1981
autor
24. máj 2010

Ahojte 🙂
Dula Renka vidiš to 😉 Miška mala teraz rok a ja som zase v tom 😀

Chrastinka skusim zistiť či nebudu mať zase niekedy den otvorenych dveri,inak nedavno sa tiež dalo isť pozrieť len tak 🙂 ale myslim že sklamana nebudeš 😉

jaroe
26. máj 2010

teraz davali v spravach, ze slovaci mozu absolvovat vysetrenia v EU a poistovne by to mali preplacat do vysky ceny prislusneho vysetrenia na Slovensku. len netusim, ci sa to tyka aj napr. porodov. Neviete o tom nieco?

martinka1981
autor
28. máj 2010

Jaroe ja som to tiež videla a celkom som sa potešila. Ja si myslim že by sa to mohlo tykať aj porodov,ved nezaplatia o nič viac ani o nič menej ako keby sme rodili na SK. na mne dokonca ušetrili kedže som tu nerodila 😖

happy8051
28. máj 2010

caute kocky... ja som s Loksom zatial velmi spokojna... na moju ziadost mi vybavil amnio vo vidni nemal s tym ziadny problem.... 9.6. mame kontrolu, chcela by som ist obzriet nemocnicu

freefamme
30. máj 2010

@martinka1981, kolko dni ste nakoniec v Hainburgu stravili? Myslis, ze by ma pustili domov aj po troch, ak by vsetko bolo v poriadku? K Loksovi chodim uz od polovice tehotenstva a nepochybovala som doteraz ze tam budem rodit, lenze nas vyplasili ze v priapde komplikacii u malickeho by sme platili odvoz vrtulnikom do AKH za strasne peniaze a hlavne, stratu casu, nieco by sa mohlo stat, a zase zvazujeme Kramare :( A mozem sa este opytat, kolko priblizne vas nakoniec vysiel cely spas? Zazmluvnili ste si aj Loksu?

freefamme
30. máj 2010

inak k tej porodnici, my sme sa tam boli pozriet, je to kazdy posledny piatok v mesiaci. velmi sa nam tam pacilo, uplne vsetko. personal je mega mily, anesteziolog (slovak) nam spravil hodinovu prednasku o epi, potom sa nam prisiel prihovorit primar, ten nam hovoril o moznostiach ako porodit a ze vsetko co si budeme priat sa budu snazit splnit, a potom nam Hebamme ukazala cele oddelenie, porodne saly a ukazovala na mieste co sa bude diat pocas porodu a po nom a tak. Mali sme z toho super pocit, isto sa chodte pozriet tiez!

happy8051
30. máj 2010

@freefamme ja sa chystam 9teho, pani Loksova mi minule povedala, ze je to mozne hocikedy, ked tam chces rodit... tak som zvedava 🙂neviem presne, kolko stoji cela tato sranda bez poistenia, lebo ja poistenie v AT mam, ale predpokladam, ze to bude dost drahy spas 🙂 niekde som citala ze jeden den je vyse 500 e a porod do 2000 ale neviem, ci to je realne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre