Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
19. aug 2010

@lauraa mne iluzie neberieš 😉 mne presne povedal čo od 3.triedy mam čakať a bola som milo prekvapena ked ma nechali na izbe samu s Tv aj Tel,a takisto stravu som si vyberala. Viem že to nieje to najdoležitejšie ale aj samotny porod a všetko okolo toho bolo na urovni. Nemusela som sa krčiť kdesi na chodbe na starych stoličkach s dalšimi 10 ženami a čakať kedy ma zoberu na salu že ideme konečne rodiť. Stači si prečitať ako je to v Ružinove 🙄 mala som dosť ked som to čitala nie aby som to ešte zažila.

maggie2
19. aug 2010

@martinka1981 Dávam za pravdu. A sestry po cisárskom reze sami od seba prídu, či netreba pomôcť pri umývaní a podobne, pomáhajú to rozchodiť. To, že je kúpeľna na chodbe vôbec nevadí, tie boxy sú čisté, sú tam k dispozícii uteráky, erárne veci, na izbe sú hygienické potreby, všetko, len treba mať rozhľad. WC je v každej izbe a je čisté a všetko tam je čisté. Ale samozrejme, ja hovorím z pohľadu že ja som neplatila nič. Ako samoplatca by som si to asi nemohla dovoliť, a preto prajem kočkám, ktoré si to platia, aby boli spokojné. Samozrejme s lekárom a personálom treba hovoriť jasne ako s rovnocennými partnermi, aby si uvedomili, že svoje požiadavky myslím vážne. Ak sa niečo nepozdáva, treba riešiť hne´d namieste. Tam sú na sťažnosti zvyknutí, nie ako na SK, berú to konštruktívne a ústretovo voči pacientovi, žiadne zjavné "ofučanie sa" sestier a podobne. To je nemysliteĺné aby pred pacientkou dali najavo. Oni si tie miesta vážia a už pár ľudí vraj odtiaľ i letelo (z iných oddelení) po tom čo sa na nich pacienti sťažovali. Oni si tie miesta vážia, preto musia často i preglgnúť, lebo tam platí "pacient náš pán" a nie ako na SK, že sa ničoho nedovoláš. Len sa treba ozvať.

k8y
19. aug 2010

Ahojte baby, ste zlate, ze na nas myslite. Remi sa ma celkom dobre. Pred dvoma tyzdnami bola u nas rehabilitacna sestra (nastastie su aj take, ktore chodia domov a nemusela som maleho vlacit po Kramaroch), ukazala nam par cvikov, ci skor poloh, v ktorych ho musime parkrat denne nechat, aby posilnoval. Ja mam pocit, ze ramienko mu funguje dobre, ale musime este pokracovat, aby robil spravne pohyby a nedvihal zbytocne plece, ked treba dvihnut napriklad iba predlaktie. Najblizsie sa na nas pride pozriet v pondelok, tak som strasne zvedava, co povie.
Inak ja to nejako nedavam za vinu Hainburgu alebo tym, co ma rodili, ze som si to poriadne odtrpela. Beriem to tak, ako napisala Lauraa, to iste sa mohlo stat aj na Slovensku..aj inde..a ktovie, mozno na SK by mi na zaciatku urobili ultrazvuk a zistili, ze maly ma ruku pri hlave..ale to uz su zbytocne uvahy, stalo sa. Ja som chcela rodit co najprirodzenejsie, nie sekciou a bez epiduralky, takze za tu bolest si trochu mozem aj sama. Hainburg nadalej hodnotim velmi pozitivne, hlavne kvoli ochotnemu personalu, prijemnemu prostrediu a tomu, ze tam nemaju tak vela porodov, takze je tam vacsia pohoda.
Zo zaciatku som tiez mala dilemu, kedze pri vacsich problemoch babatka ho musia previezt do Viedne (predsa len je to mala "vidiecka" nemocnica), ale po navsteve Ruzinova bolo rozhodnute 🙂
Drzim prsty, aby ste sa dobre rozhodli a porody boli bez problemov.

maggie2
19. aug 2010

@k8y aj ja sa pripájam a prajem všetko dobré. No ja som mala trochu smolu v 2005 v septembri tam bol strašný baby boom, vraveli že toľko pôrodov čo mali 7.-14. septembra ešte nikdy nemali, oddelenia tam praskali vo švíkoch no to bolo teda ako úľ, miestami som pociťovala naozaj diskomfort. Ako to vyzeralo/vyzerá teraz kapacitne?

k8y
19. aug 2010

@maggie2 teraz vraj mali tiez dost porodov, ale 5 denne je podla mna maximalna pohodicka 🙂 Je pravda, ze obcas maju plne novorodenecke a vtedy pouzivaju izby a gynekologii. Ja som chcela nadstandard izbu a nebol problem. Horsie to bolo s tymi pripravnymi miestnostami s vanou, kedze su len dve.. boli obsadene, takze som bola hned v porodnej. Skoda, na tu vanu som sa celkom tesila..

martinka1981
autor
20. aug 2010

@maggie2 presne tak,ta čistota tam fakt je. Každy den chodia upratovačky a všetko poumyvaju aj prach na parapete utru. A vždy aj ked sme prišli na CTG vždy sa tam umyvala chodba. Tiež mi nevadilo že sprcha bola na chodbe,hlavne bola čista 🙂 . Nebudem sa stale opakovať ale ja som bola spokojna a aj druhe idem rodiť do Hainburgu 🙂
@k8y som rada že Remimu sa dari,verim že to bude dobre a ručička bude fungovať ako ma. Tebe nerobili sono za cely čas čo si rodila? Lebo mne ano,dokonca Lokša.

ellysa
20. aug 2010

@maggie2 keď som tam bola ja, boli sme len dve mamičky ja jediná prvá a po mne na druhý deň rodila rakúšanka-plánovaný cisársky až deň pred odchodom rodili dve ďalšie inak nikde nikto, fakt tam bolo viac personálu

ellysa
20. aug 2010

inak ja nechcen nikoho očierňovať ale bol jeden lekár s ktorým so ja bola nespokojná, ale nechcem ohovárať takto verejne, tak ak bude niekto chcieť nmapíšem do IP, ale napoviem, že bz som si slováka nikdy nepriplatila

jenny5
20. aug 2010

ja som tiez nechcela nikoho ociernovat,preto som ani po porode nic ohladom chyb lekarov nepisala,ale ked uz bola taka debata,tak preco nenapisat,co sa naozaj udialo..vypocula som si este aj lekarov komentar ohladom porodu k8y,ako priznal urcite veci,kedze som isla rodit hned po nej,tak este hodnotil to co prave dorobil,ale kedze to beriete ako ociernovanie,tak uz nic nenapisem ☹ zelam vsetkym vsetko dobre a len dobre skusenosti s hainburgom!

k8y
20. aug 2010

@jenny5 tak ten komentar by ma fakt zaujimal!

k8y
20. aug 2010

@martinka1981 utz mi robil Loksa dost neskoro, az ked sa to uz zbytocne tahalo a maly nepostupoval.. ale to uz bol dost daleko v porodnych cestach ☹

martinka1981
autor
20. aug 2010

@jenny5 ja to ako očiernovanie neberiem, Treba si povedať svoj nazor,preto sme tu 😉 a nie len pozitivne ale aj negativne.
@k8y škoda že to tak domrvili ☹ ale hlavne aby sa Remi z toho dostal,to je doležite!

jenny5
21. aug 2010

@k8y no,ze si to ty 🙂 ale vazne,treba si povedat ako sa veci maju a nemat zbytocne iluzie..ja som vzdy rada,ked sa veci hovoria narovinu, a aj sa povie vlastny nazor,no ale kazdy sme iny.. takze-povedal,ze bola chyba,ze si rodila normalne,ze to mal byt jednoznacne cisarsky kvoli veciam,ktore ty vies,vymenoval viacere,nechcem sa ti rypat do sukromia..inak sa cudujem,ze to hovoril mne-cudzej osobe,to tiez nieje profesionalita z jeho strany.ale asi si myslel,ze ani nevnimam,kedze som bola v znacnom tranze,alebo ze neviem o koho ide...a asi mal potrebu sa z toho vyrozpravat.no nic uz nenarobime,az take tragicke to snad nieje a nebude..vsetko ostatne bolo fajn,len skoda ze to najpodstatnejsie sa domrvilo, cakala som vacsiu profesionalitu zo strany doktorov,i ked loksa mi sam este v poradni povedal,ze nemam vela od tej nemocnice cakat,ze je to len obycajna vidiecka nemocnica..moj komentar na zaver je taky,ze pokial nema zena komlikacie,na odvedenie normalneho porodu je hainburg idealny,ale ked sa veci skomlikuju,tak dovidenia..

jenny5
21. aug 2010

@martinka1981 dik za moralnu podporu 🙂 si zlata.

ellysa
22. aug 2010

@jenny5 ja som to tak nemyslela ak si pochopila,že akože ty očierňuješ a ja to nechcemtak verejne, ja som to chcela napísať do IP kvôli tomu že on sa nevie brániť a že tie chyby čo urobil sú podľa mňa, možno on by na to mal iný názor neviem... takže prepáč ak si to tak pochopila
každopádne tiež si myslím, že hainburg je omnoho lepší než akákoľvek nemocnica v ba ale za tie peniaze čo si platíte možno fakt radšej nejaké súkromne nemocnice vo viedni radšej, naozaj kvôli komplikáciám.

k8y
22. aug 2010

@jenny5 dakujem! On mi to napokon aj priznal, ze keby vedel, ze babatko bude take velke, tak mi jednoznacne navrhne cisarsky..tie dalsie veci si domysli, ale fakt uz nema vyznam sa v tom rypat. Uz sa mi velakrat potvrdilo, ze sa nic nedeje bezdovodne..takze to asi tak muselo byt 🙂
Ja som od zajtra s Remim prvykrat po 5 tyzdnoch sama, tak sa aj tesim, aj trochu bojim. Snad to tu nejako sami zvladneme.

martinka1981
autor
22. aug 2010

@k8y to tak leti..........neboj zvladneš 😉 Ja ked si predstavim že cca 2 mesiace do pôrodu 😕 ani sa mi veriť nechce......ale bruško mi už zavadzia,mala ma tlači pod rebrami presne ako Miška,no bude to zaujimave 😎
Miška ma zas obdobie že s nikym nechce byť a ked ma nevidi spusti rev ako hrom 😒 takže pomoc od babky je mi akurat tak nanič ked sa mala odomna nepohne 😝

maggie2
22. aug 2010

@k8y nakoniec je to ešte korektné, keď lekári otvorene povedia v čom spravili chybu a snažia sa z toho poučiť, veď to je celoživotná prax a vždy niečo nové. Horší je postoj lekárov na SK z mojich skúseností - kde ak sa spraví chyba, tak si to ani za nič na svete nechcú priznať, ani pred sebou, ani pred pacientkou...a nakoniec to skončí vždy tak, že ju ešte vysmejú a dourážajú...každopádne ja by som sa stále rozhodla pre pôrodnicu v Rakúsku, ak nie Hainburg, tak najbližší SMZ Ost vo Viedni oproti BA pôrodnici špeciálne v jednej mestskej časti aj keby neviem aké novorodenecké špecializované mali... tak si tam po mojich skúsenostiach nedám zašnurovať ani topánku, nie to im dať do rúk novorodeňa. A môžu ma tu niektorí i ukameňovať, je to môj subj. názor.

happy8051
22. aug 2010

baby caute... potrebovala by som vediet konkretne, co vsetko potrebujem pre seba do porodky a co mi tam daju (myslim podlozky, vlozky a tak) a co pre babatko (vlastne plienky, oblecko, kozmetiku)???? mam rakusku poistku, takze by som nemala platit nic. diky

maggie2
22. aug 2010

@happy8051 nie nebudeš platiť nič. Tebe nedali taký papier kde je napísané čo si vziať? Plienky netreba, dávajú pampersky, oblečko tiež je erárne, kozmetika tiež. Vložky dávajú, aj podložky. Skúsim ten papier pohľadať ak ho ešte niekde mám, ale neviem či ho nájdem. Všetko len také osobné veci tam boli uvedené

happy8051
22. aug 2010

@maggie2 nedali mi to, lebo som este nebola na konzultacii v nemocnici, teraz 31.8. idem. ak to najdes, prosim ta, hod to sem... nech nestresujem na poslednu chvilu zase... 🙂

maggie2
22. aug 2010

@happy8051 @happy8051
http://www.hainburg.lknoe.at/patienten-und-besu... to je také všeobecné pre všetkých pacientov, hádam ešte pre budúce mamičky: fotoaparát, tie klobúčiky na kojenie silikónové trebárs zn. Medela (sterilizovať Ti ich budú na požiadanie). No nič ma už zatiaľ nenapadá.

happy8051
22. aug 2010

@maggie2 fuha to vyzera einfach 🙂 v tom pripade mam asi vsetko 🙂))))

martinka1981
autor
23. aug 2010

@happy8051 klobučiky ti daju ak bude treba. V podstate nepotrebuješ nič,len jednorazove nohavičky po pôrode. Ked porodiš jedny ti daju ale potom treba mať svoje,jasne že hyg.potreby pre teba,osušku si vezmi. Inak davaju aj uteraky,aj vložky,aj podložky. Pre babo netreba nič všetko budeš mať. K pôrodu si vezmi vodu na pitie,hroznovy cukor,pre partnera niečo pod zub,doklady to jasne. A to je asi všetko 🙂

maggie2
23. aug 2010

@martinka1981 no v čase keď som bola ja, ako som už spomínala, bolo veľa rodičiek a tie klobúčiky čo tam mali, kapacitne nestačili, každú chvíľu ich sterilizovali ale nebolo ich dosť, navyše existujú rôzne veľkosti, človek aby vyberal

happy8051
23. aug 2010

klobuciky uz ma m kupene... vsetci uz okolo mna robia chaos, ze sa mam balit a ze mam mat veci na kope... 🙂 teraz zistujem, ze asi pojdem rodit s kanelkou 🙂)))))

happy8051
23. aug 2010

kabelkou 🙂

maggie2
23. aug 2010

@happy8051 ja som tiež išla s kabelkou 😀

martinka1981
autor
23. aug 2010

@maggie2 to ma nenapadlo 😀 že by mohol byť natresk,ked som tam bola ja tak bol klud 😉 v ten den som rodila iba ja 😵
@happy8051 to už za chvilu aby som sa aj ja balila 😀 😝

vampgirl
23. aug 2010

Ahojte 🙂 par dni som tu nebola a mam co docitat 😀
Ten zoznam do porodnice sa mi zda nejaky podozrivo kratky 😀 Pred mesiacom rodila kamaratka na Antolskej a mala prichystane dve velke cestovne tasky 😖 Pre babo fakt nic netreba? Ta kabelka je dobry napad 😀

Inak som rozmyslala nad tou pupocnikovou krvou, vybavovali ste to niektora nakoniec? Alebo budete? Je to sice o dost drahsie ako na Slovensku, ale clovek nikdy nevie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre