Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

julietta246
17. jún 2013

@tinka1003 Nemusis mat rakuske poistenie. Ak pracujes v CR a trvaly pobyt mas v Rakusku, tak sa da vybavit, cez formular E406, aby tvoje ceske poistenie platilo aj v Rakusku a potom budes mat narok na rovnaku starostlivost ako Rakusania. Cize porod zadarmo (v statnej nemocnici). Ja som to tak spravila a nedoplacala som absolutne nic. Musis ist do svojej poistovne v CR, vypytat si ten formular a poslat ho poistovni v Rakusku (u mna ho poslala moja poistovna sama...). Po prirodzenom porode sa ostava 3 dni v nemocnici a po cisarskom 5. Ak su nejake komplikacie, tak samozrejme dlhsie.

p_d
23. jún 2013

Prosim vas, potrebujem vediet co si zbalit do porodnice... Viem, ze vacsina co ste rodili v Hainburgu napise ze nic, ale tak treba urcite nieco.. dakujem, uz som 36tt tak uz by bolo na case si zbalit nejake veci... 🙂

evko1
23. jún 2013

@p_d Ahoj.Potrebuješ skutočne iba veci pre seba, ja som mala aj vlastny vankúš na dojčenie.Pre dieťa ozaj nič nepotrebuješ.Oblečenie, plienky, .......všetko maš priamo na izbe bez obmedzenia.Dostavaš dokonca veľké vložky po pôrode, aj tampony na dojčenue ti dajú toaletný papier, pribor a ni nič podobne si neber.

p_d
23. jún 2013

@evko1 ok, super dakujem za info 🙂

luckalucka83
24. jún 2013

@p_d
Fakt ako pisu kocky pre babatko nic nepotrebujes 🙂
pre seba som si zbalila veci na oblecenie, kozmetiku, vsetko ostatne dostanes, kremy, vlozky, poporodne nohavicky, vseto Ti daju 🙂

zelovocka
24. jún 2013

@luckalucka83 @evko1 @julietta246 baby, prosím vás, viete mi poradiť - keď v Hainburgu sa chodí na CTG od 38.tt a na Slovensku (ku gyn. chodím v BA) sa do nemocky na CTG odosiela skôr, ako preklenúť ten čas medzi tým? mám chodiť do nejakej nemocky tu v BA, alebo to proste vynechám? riešili ste takéto niečo? 😅

luckalucka83
24. jún 2013

@zelovocka
ja som ku svojmu slov. gyn. chodila do cca. 33 - 34 tyzdna, potom som bola na prehliadke tuto v Hainburgu u Urbana a ten mi dal Überweisung do nemocnice a na CTG som sla tam, myslim, ze prve mi vyslo na koniec 37 tt

zelovocka
24. jún 2013

@luckalucka83 aha, mne nič také v pôrodnici v Hainburgu nepovedali, len ma objednali na zač. 38.tt na CTG. Überweisung je povinný, resp. treba to?

luckalucka83
24. jún 2013

@zelovocka
Hm, tak to Ti neviem naozaj povedat, ci je to povinne, mne dal Urban naraz Überweisung na prve CTG a aj na porod,
mozno budu ostatne kocky vediet poradit, ale mozno to ani nie je treba

zelovocka
24. jún 2013

@luckalucka83 ďakujem pekne za odpoveď aj tak 🙂 mne povedali vyslovene, že len tehotenský preukaz si mám priniesť a strojom písanú správu z labáku o krvnej skupine.

julietta246
24. jún 2013

@zelovocka Ja som mala v Ba doktorku asi do 32tt a potom som uz mala gynekologa vo Viedni, myslim, ze mi tam vysla este jedna prehliadku (v Rakusku nechodia posledny mesiac kazdy tyzden ako na Slovensku) a potom som isla raz do nemocnice (rodila som ale vo Viedni), v podstate termin som si mohla vybrat. A tam mi povedali, ze mam prist az v termin porodu, ak neporodim skor (co sa ale stalo 🙂)

minka1986
27. jún 2013

Ahojte tehulky a mamicky 🙂
Chcem sa opytat, ci ide zajtra 28.6. niektora z vas na stretnutie do porodnice v Hainburgu (myslim to prevedenie salami, izbami a prednaska, co tam byva kazdy posledny piatok v mesiaci) ... lebo ja idem a som zvedava, ci tam stretnem este nejaku Slovenku 🙂
Ja som inak v 21. tyzdni a poistena som v AT (robila som opatrovatelku, stale mam cinnu rakusku zivnost).
Chcela by som rodit uplne prirodzene ... a myslim, ze v Hainburgu oproti SK porodniciam mi splnia vsetko z mojho porodneho planu. Zajtra sa na vsetko popytam 🙂
Inak termin mam 10.11.2013.
Je tu nejaka zienka s podobnym terminom a chcela by tiez rodit v Hainburgu??

zelovocka
28. jún 2013

@minka1986 ahoj, nerátaj na 100 % s tým, že sa popýtaš zajtra - to bude závisieť od počtu ľudí na prehliadke 🙂 my sme boli pred mesiacom a bol akurát strašný nátresk, Hebamme povedala, že rekordný počet párov 😀 takže individuálne sa nedalo, ale všetkým dali papier s kontaktom a potom sme sa už išli porozprávať s Hebamme len my dvaja rodičia a ešte nám aj ukázala tú časť priestorov, ktorú sme nestihli na prehliadke (predtým sme napr. nevideli pôrodnú vaňu, lebo sa tam práve rodilo).

mauerka
28. jún 2013

som hospitalizovana na gynekologii, ale to co sa dnes presuvalo po chodbach uffff... zaujem teda je poriadny, nie su to len take "aby sa nepovedalo" dni otvorenych dveri @zelovocka

zelovocka
28. jún 2013

@mauerka jéj, nevedela som, že čakáš bábätko, pamätám si ťa z Grafov 😉 dúfam že nič vážne a že vás čoskoro pustia.

mauerka
28. jún 2013

@zelovocka no, mas pravdu... skysla som tu na konovi, zatial ostatne baby uz davno aj porodit stihli 😉

zelovocka
28. jún 2013

@mauerka ale sú tu aj holky ooovela dlhšie na Koňovi 😉 gratulujem a pevné zdravie vám prajem 🙂

p_d
30. jún 2013

@luckalucka83 a je treba aj nahlasit pediatra? ja nemam vybrateho... mozem mat aj Slovenskeho, ci len v Rakusku? dakujem

luckalucka83
30. jún 2013

@p_d
netreba pediatra nahlasovat, padiater chodi do nemocnice po porode, popoyera babatko a dalsia poradna je potom myslim, ze v 4 yzdnoch, mozes mat aj na Slovensku, ja som prvy rok chodila s malym na Slovensko, ale nachala som si to potvrdzovat aj v rakuskom Mutter kind passe, aby som mala doklad kvoli poberaniu Kinderbetreuungsgeld 🙂

paula_1
1. júl 2013

kočky viete mi napísať kontakt na niektorého dr. z hainburgu aby som si tam vedela zavolať a opýtat sa čo všetko treba spraviť pre to aby som tam mohla ísť rodiť?? ďakujem

luckalucka83
4. júl 2013

@paula_1
Mozno najlepsie osobne zajst do nemocnice alebo do ambulancie, v Hainburgu je Dr. Urban, alebo v Bade Dr. Loksa.
Nepotrebujes nic specialne, karicku poistenca a myslim, ze Uberweisung od gynekologa, to je vsetko 🙂

petra_psychee
8. júl 2013

Ahojte, nahodou tu nie je niekto kto rodil v Hainburgu ambulantne? Ake su povinne vysetrenia, ktore musim mat priamo v hainburgu...viem, ze staci, ked sa zahlasim v 38tt. Tolko mi tam oznamili, ale ktore vysetrenia su povinne pred poroom netusim a ani sumu ambulantneho. Do nemocnice potrebujem prelozene rone listy do nj, kto ich musi prelozit? rakusky urad? a aky? a viete kde sa daju prelozit, ab yto v nemocnici akceptovali? juuuj verim, ze vela otazok, ale kazda info je pre mna ako pokla. Najviac dakujem.

martinka1981
autor
9. júl 2013

@petra_psychee ja som poznala len jednu kočku ktora tam rodila ambulatne. resp.tam zostala cez noc lebo nevidela zmysel v tom trmacať sa domov v noci s malym miminkom. Ale podrobnosti si nepamätam bolo to davno. Počitam že ten porod vyjde asi na tych 524 e kedže to budu počitať ako jeden den, ale nechcem hovoriť naozaj nemam s tym skusenosti. rodne listy možes dať preložiť aj na SVK ale sudnemu prekladatelovi. Akceptuju to na AT matrike. Budeš potrebovať aj občiansky alebo pas. Ja som tam nechala pas. lebo to zobrali na matriku a potom šiel muž pre to. alebo si to možeš sama potom vybaviť.
na tie vyšetrenia sa bude treba spytať radšej v nemocnoci. ale myslim že postup bude podobny ako pri norm.porode.

petra_psychee
9. júl 2013

Jeeej dakujem za info. Ihladne ceny,tak som prave zmatena...v cenniku maju zvlast pirod 1650 a a potom plus kazdy den stravenytam. Alezda sa mi tostrasne vela. Pocula som,ze prave robia problem s tym,ze to nie je prelozene v AT. Tak dufam,ze to je len fama.

martinka1981
autor
9. júl 2013

@petra_psychee no ten cennik je trochu od veci. Asi sa treba priamo spytať niekoho z nemocnice aka by bola cena za ambul.porod. ale ja si myslim že by to mohlo byť tych 524 ako som pisala. ale treba mať aj rezervu pripravenu. Človek nikdy nevie čo sa može stať a potom ťa do BA prevať nebudu. Ale treba samozrejme myslieť pozitivne 😉
No možno tu baby budu vediť poradiť ohladne prekladov v AT. V Hain.je vraj pani prekladatelka a ešte aj Slovenka tak možno
@luckalucka83 @eniii alebo ostatne baby by ti vedeli dať kontakt 😉

luckalucka83
9. júl 2013

@petra_psychee
Ja som mala doklady prelozene slovenskou prekladatelkou a bez problemov 🙂

petra_psychee
10. júl 2013

Veľmi pekne ďakujem 🙂 Je mi jasné, že najlepšie osobne, ale boli sme tam a povedali, že detajly mailom a doteraz neodpovedali. No idem tam o 2 týždne, tak hádam budem múdrejšia. Ikeď mi to príde zvláštne, že priama odpoveď nie je.

katavinka
14. júl 2013

Ahojte,
kočky mám otázku.. po pôrode po prepustení ste dostali aj nejakú prepúšťaciu správu??? Treba ju u nás k pediatričke, ale ja mám iba "Aufenthaltsbestätigung", potvrdenie o narodení a rodný list. Prepúšťaciu správu treba myslím aj pre Krankenkasse..alebo? 😕

katavinka
14. júl 2013

@lauraa ty si mi tu raz spomínala, že mi vystavia papier pre GKK a ak nie, tak pošlem rodný list pre GKK, len u nás prepúšťaciu správu potrebujem pre detskú lekárku 😒

lauraa
14. júl 2013

@katavinka rodila si na sk?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre