Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lauraa
19. júl 2010

@happy8051 v hainburgu nie, normalne amtarzt je na BH v Bruck a.d. Leitha ved tvoj gynekolog ti musel dat sprievodny list a diagnozu pre ktoru ti schvalia alebo neschvalia freistellung a tam je adresa ku komu mas ist....

happy8051
19. júl 2010

@lauraa dal mi navrh n freistellung ale sprievodny list nedal dokelu... nevies mi nahodou do toho Brucku dat kontakt??? uz mam z toho nervy

lauraa
19. júl 2010

najdi si BH Bruck an der Leitha ale normalne ved on musi vediet kam ta posiela... mne tade lekar napisal list v ktorom bolo napisane ziadost o freistellung und bla bla bla a dokumenty (teda diagnozu pre ktoru nemozes vykonavat dalej svoju pracu)....teda ja som bola zamestnana, neviem ci vy na zivnost to mate ine???????????????????????

lauraa
19. júl 2010

@happy8051 Fischamenderstr.10 Bruck a. d. Leitha
tel.02162 9025-0
opytaj sa ako maju amtstunden?

happy8051
19. júl 2010

@lauraa jeeeej si zlata dakujem pekne 🙂

martinka1981
autor
19. júl 2010

Jaj babule už asi rodia 😵 aj Jenny aj K8y 😵 tak sa tam stretli....

happy8051
22. júl 2010

baby caute... vie mi niekto povedat co okrem formulara na WochenGeld treba poslat do SVA a kolko tyzdnov pred terminom?

martinka1981
autor
22. júl 2010

Ahoj,tak to ti ja nepoviem 🙂
Dnes sme boli na 3D ale nedalo sa urobiť lebo drobec bol v zlej polohe.ale aspoň mi povedali že to bude dievčatko 😵 tak konečne to viem 😉

happy8051
22. júl 2010

@martinka1981 jeeeej dievcatkooo 🙂 tesis sa? urcite... kde si bola na 3D? aj ste platili nieco ked sa nedalo spravit?

jenny5
22. júl 2010

caute baby,takze konecne sme doma aj s nasou malou DEANOU,narodena 18.7.,3820g,51cm a velmi sa podoba na svoju starsiu sestru 🙂 porod bol HROZNY,skusala som porodit normalne,3dni v kontrakciach(zo zaciatku nepravidelnych,potom velmi castych a priserne bolestivych),neprajem nikomu,vobec som sa neotvarala(1cm za poldna),nakoniec mi nemohli dat ani tu vyvolavacku,bali sa,ze mi praskne rana z predosleho cisaraku,bolo to sialenstvo,myslela som,ze zomieram ..uz po prvom dni som prosila o cisarak,ale prehovarali ma,ze sa to spusti,ze musim vydrzat a ja partizanka,3dni!potom mi spasitel-loksa,urobil polomrtvej cisarak.takze normalny porod radsej nie.oproti tomu bol ten cisarak prechadzka rajom,aj tych par dni potom.neuveritelne rychlo som sa tentokrat zregenerovala,ani ziadne komplikacie,dojcim od 3.dna!takze vyskusala som,mozem porovnat.budem rada,ak si na tie sialene kontrakcie uz nikdy v zivote nespomeniem...a nabuduce CISARAK! 🙂 da sa to aj bez komplikacii a bolesti!

jenny5
22. júl 2010

@k8y ja som sa az v den tvojho odchodu dozvedela,ze sme tam spolu,skoda ☹ dost som sa spamatavala z "pripravy na normalny porod" a potom som uz nevnimala svet okolo iba moje baby.asi si na tom bola podobne...a tiez az nakonci,som sa dozvedela,ze si rodila hned predo mnou,ja som bola vedla v relaxacke(vsetko pocula)trpela som s tebou,normalne mi tiekli slzy za teba,.mne uz vtedy pichli epiduralku(cakali az sa otvorim na 4cm,po 3dnoch)a tak som zacala vnimat a prezila tvoj porod s tebou 🙂

happy8051
22. júl 2010

@jenny5 tak si to zvladla, aj ked to vyzera podla opisu dost hororovo... gratulujem... pride mi ale dost drasticke, ze ta nechali tri dni trpiet...uf :(((( este ze sa loksa zjavil....
dnes ma napadlo, ze by som mala zacat rozmyslat co vsetko treba do porodnice si vziat a ty to teraz tak certvo vies, mohla by si mi poradit? diky

maggie2
22. júl 2010

@jenny5 ahoj gratulujem. Inak aj mne robil Dr. Loksa v 2005 sekciu, ale mne ju navrhli už po 27 hodinách kontrakcii (podotýkam bez kreuzstichu). Tiež som sa zregenerovala dobre. Sa čudujem že Ťa prehovárali. Máš právo na sekciu na želanie.

maggie2
22. júl 2010

@happy8051 nič extra netreba brať všetko tam je 🙂 držim palce a pozdravujem zlatú Hebamme Janku Humajovú keď tam budeš.

martinka1981
autor
23. júl 2010

@happy8051 bola som v gyn-five v BA na zahradnickej,dali mi druhy termin a ja som odišla 😀 za čo som mala platiť ked to nešlo. ja som celkom rada že bude dievčatko ale aj keby bol chlapec neva ved babu už mam 😉
@jenny5 tak ti gratulujem k dcerke,teda porod ako z hororu brrrrr 😕 ale teda dobre to dopadlo aj si sa rychlo dala dokopy tak je fajn. K8y to teda asi tiež nemala lahke tak sa snad čoskoro ozve a da nam vedieť.
Neake ťažke a dlhe porody su teraz čo ste rodili v Hainburgu 😒
Happy do porodky nepotrebuješ skoro nič,pre babo vobec a pre seba si zober jednorazove nohavičky po porode,k porodu vodu na pitie a hroznovy cukor na energiu,popripade oblubene cd alebo vonny olej. ostatne dostaneš,ozaj osušku si vezmi,uteraky daju,aj košelu.

ellysa
23. júl 2010

dievčence gratulujem ku bábätkám a to čo také hororové pôrody, to ten môj 22 hodinový nebol nič 😕 , rýchlo sa dajte dokopy a užívajte si svoje krásne bábätká

jenny5
24. júl 2010

dakujem pekne za gratulacie!Deanka je neskutocne zlaticko,vynahradza mi vsetko to utrpenie,co jej narodeniu predchadzalo...

k8y
24. júl 2010

@martinka1981 @jenny5 @ellysa Ahojte baby! Od stvrtku rana sme doma, ale az teraz som si nasla chvilku, aby som vam napisala. Maly ma celkom zamestnava..a to mam doma manzela a od vcera vecera aj mamku. Neviem, co by som si bez nich pocala..

@jenny5 to je sila, ze si rodila hned vedla! Ked sme prisli do porodnice a chcela som ist do vane, tak mi povedali, ze obidve miestnosti su obsadene, ale ani mi nenapadlo, ze v jednej z nich by si mohla byt ty. Myslela som, ze uz to mas davno za sebou. Oproti tvojim trom dnom moje kontrakcie postupovali velmi rychlo, do porodnice sme prisli o pol druhej s kontrakciami kazdych 7 minut, otvorena som bola na 1 prst, ale o nejake dve hodiny uz na 4, tak mi vsetci hovorili, ze to bude rychle a okolo piatej porodim..Loksa mi vtedy nechcel ani dat nic proti bolesti, ze uz som na otvorena na 8, tak ze uz je to zbytocne..no, ale nakoniec sa to skomplikovalo, maly sa tlacil von s ruckou pri hlavicke..Bolo to strasne bolestive, ale hlavne samotne tlacenie trvalo prilis dlho, tak mi nakoniec vselijako pomahali. Maly sa nakoniec narodil o 6:40, mal 52 cm a 3800g. Keby Loksa vedel, ze bude taky velky a navyse s tou ruckou pri hlave, urcite by mi urobil cisarsky. Napokon sme to zvladli, aj ked si pocula, ako. Akonahle bol na svete a dali mi ho na brucho, na vsetku bolest som zabudla (teda takmer) a bola som strasne happy.
Horsie to bolo potom, ked som sa dozvedela, ze pri tom, ako maleho tahali za hlavicku s ruckou, sa mu poskodili nervy v ramene a nevie ho dvihnut. Hybe prstikmi a ohyba v lakti, ale cele rameno nedviha 😢 V utorok nas poslali do nemocnice vo Viedni (otrasny transport starou sanitkou bez klimy, bolo v nej asi 50 stupnov), kde ho vysetrovali v troch ordinaciach a nariadili rehabilitacie. Vraj keby to nepomohlo, po roku by musel absolvovat operaciu. Dovtedy musime davat pozor, aby sme mu pri manipulacii s nim tie nervy neposkodili uz nenavratne. V porodnici som to este celkom zvladala, bola som optimisticka, ze sa z toho dostane a tesila sa z neho, ale akonahle sme prisli domov, prepadla ma strasna depka a vycitam si, ze to bola moja chyba, lebo som mozno slabo tlacila..tak vkuse placem. To su urcite aj hormony, tak prepacte, ze vas tym zatazujem.
Inak Hainburg ako taky bol super, vsetci mili, starostlivi, vsetko k dispozicii, super strava, nemozem sa stazovat.
Drzte sa baby a teste sa z babatiek!

martinka1981
autor
25. júl 2010

@k8y gratulujem ti k synčekovi 🙂
Hlavne si nič nevyčitaj ☹ je mi velmi luto čo sa vam stalo ale určite to nebola tvoja vina. tažko sa predvidaju taketo situacie. Ja pevne verim že to zvladnete a malinky bude v poriadku. ja ked som prišla domov som tiež v kuse plakala a to bola mala ok. To su hormony ☹ neboj prejde to a bude lepšie. Opatruj sa aj maleho,budem na vas myslieť a keby niečo kludne sa ozvi a vykecaj. Pa.

ellysa
25. júl 2010

@k8y gratulujem k synčekovi, ako sa vlatne volá, nemáš to v nastaveniech.
No aj ty si si pekne užila, jaj až mi zimomriavky chodia po tele. to čo sa stalo pri pôrode malinkému, chápem že si z toho celá mimo aj ja by som bola, ale mysli pozitívne, je to tvoj malý pokladík musí byť v poriadku, budete teda chodiť na nejaké rehabilitácie, alebo sa bude čakať do toho roku kým sa neuvidí, čo ďalej?
a s tým, že plačeš a cítiš sa mizerne sa netráp a nič si nevyčítaj, aj ja som mala taký prvý mesiac, musíš si zvyknúť na novú situáciu a na začiatku je to veľmi ťažké, ja som si koľko krát hovorila, či mi nebolo lepšie predtým, keď som už nevládla, ale to sa bude zlepšovať, nájdete si svoj režim, spoznáte sa neboj prejde pár týždňov a bude fajn, každý mi hovoril, že prvé tri mesiace sú také o ničom, že bábätko plače a ty nevieš čo máš robiť, si unavená, a fakt je na tom čosi pravdy.
Olívia má dva mesiace a je to omohoooooooooooo lepšie
držím palce a daj vedieť asko sa má malé hainburgčiatko
to isté samo aj ostatné maminy

ellysa
25. júl 2010

@k8y juj až teraz som si pozrela album, takže meno už viem a máte kráááááááááááááááásnu izbičku. a môžem sa spýtať kde to bývate, zháňama byt s takou krásnou terasou 😝

kaya60
25. júl 2010

@k8y sice sa nepozname, ale neda mi neragovat na vas pribeh. Vas album sa mi vzy pacil, krasna izbicka aj krasna mamicka a teraz aj nadherne babatko. Pisem vlastne preto, lebo som sa o vas rozpravala prave s manzelom, on je ortoped a vravi, ze sa to pomerne casto stava co vam pri porode a ze sa to krasne da vyliecit, urcite bude mat vas pribeh stastny koniec a vas krasny chlapcek bude uplne zdravucky. tak zelam vela trpezlivosti a radsoti z babatka

jenny5
25. júl 2010

@k8y to mi je luto,zlato.u nas to tiez nebolo idealne,deana mala uz zelenu plodovu vodu,ktorej sa nahltala a aj aspirovala trochu do pluc,prave vtedy ked mi ju chceli ukazat,prestala dychat,museli ju dat na kyslik,videla som len blede,namodrale,nehybne telicko,skoro som zamdlela,aj mna museli hned dat na kyslik..neviem presne ako dlho nedychala,vsetci to tam nejak ututlavali a vraj,ved nic az take hrozne sa nedeje.hlavne ze za chvilu prisiel lekar a povedal,ze malu budu pravdepodobne musiet previest do viedne a nasadit jej nejaku masku....mam vypadky,vkuse mi nieco pichali do zily,tlak 80/40...kriesili ju aj mna.nakoniec sa prevoz nekonal,mala sa nejak vzchopila,zostala len obava mozneho zapalu pluc,ktora bola chvalabohu zbytocna.a tiez som si vycitala to a tamto.(ze som nemala vymyslat s normalnym porodom a rovno kusok pred terminom spravit cisarak atd)..a stale sa bojim,ci to nebude mat nejake nasledky..viem si predstavit ako sa citis.a po prvom baby som aj ja vkuse plakala..teraz sa cudujem,ze som celkom ok.musime verit,ze vsetko dobre dopadne.drzte sa!

martinka1981
autor
25. júl 2010

@jenny5 teda ste si vytrpeli riadne 😒 chvala bohu že všetko dopadlo dobre a Deanka je v poriadku. Cely den dnes myslim na K8Y a na maleho 😔 verim že bude všetko ok.
A poporodna depresia je dobra potvora 😒 tiež som ju mala a rozmyšlam či bude aj pri druhom porode,ale tak snad už nie ked je človek zabehnuty 😀

jenny5
26. júl 2010

@martinka1981 vidis,ja teraz ziadnu depku nemam a to som mala este aj hrozny porod.nebudes mat ani ty 🙂

martinka1981
autor
26. júl 2010

Dufam že to tak bude 😉

k8y
27. júl 2010

Baby, dakujem velmi pekne za podporu, velmi mi to pomaha. Depka snad pomaly ustupuje, uz placem len raz denne 🙂 Ale uz si to jeho ramienko aspon nevycitam. Zacalo sa to trochu zlepsovat aj samo.. rehabilitacia bude urcite potrebna, ale to, ze aj sam robi pokroky, ma velmi ukludnuje.

@ellysa 🙂 byvame v Ba pri zeleznicnej stanici..este taky okraj stareho mesta. Ale takuto terasu ma iba nas byt..dam ti vediet, ked sa budeme chciet stahovat? 😉

@jenny5 no fakt si si to vytrpela..od zaciatku az do konca. To musi byt hrozny pocit, ked ti musia kriesit babatko 😢 Nastastie su tie male zlaticka dost flexibilne a zivotaschopne a dokazu sa z toho celkom dobre dostat.

@kaya60 dakujem velmi pekne. Nepozna tvoj manzel nahodou nejaku rehabilitacnu sestru, ktora ma skusenosti s takymito babatkami a chodievala by aj domov? Strasi ma predstava, ze ho budem takeho malickeho tahat po nemocniciach (predbezne mame dohodnute Kramare, ale tam sa neda poriadne ani parkovat).

kaya60
27. júl 2010

@k8y urcite ti poradim, len sa doma porozpravame, teraz som v praci. Moja mama je uz dochodkyna, ale robila dlhe roky hlavnu detsku rehabilitantku v bratislave, aj ucila rehabilitaciu, popytam sa, je to velmi dolezite, kto s dietatkom rehabilituje, ako ta nauci cviky, moze vela vylepsit, ale bohuzial aj pokazit...Urcite to chce dosledny vyber. v dnesnej dobe je to iste realne, aby chodila k vam domov, drzim palce, ozvem sa ked nieco konkretne zistim. A doporucujem neplakat, babetko to vyciti, treba to vidiet optimisticky, urcite to bude dobre, chlapcek je nadherny

martinka1981
autor
27. júl 2010

@k8y to je užasne že maly robi pokroky aj sam 🙂 velmi sa tešim a držim vam palce 😉
môj drahy dnes pozeral STV3 a koho tam nevidi?? Pani Lokšovu 😀 je šermiarka,ad detstva sa tomu venuje a povyhravala kopec medaili. Škoda že som to nevidela a STV nema archiv,aj naš doky tam bol 😉

jenny5
28. júl 2010

@k8y a ako ide dojcenie?u nas fajn,ale mohlo by byt viac mlieka,takze tatino chodi na kramare do laktaria.vzdy po dojceni este vypije 40ml "cudzieho mliecka"..zatial jej nechcem davat umele.viac vlastneho vyprodukovat neviem,nech robim co robim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre