Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

yanus
3. nov 2010

@vampgirl Takisto, mam pocit ze sme na tom rovnako, mne tam zapisal termin (zevraj aj kvoli danovemu, ked budem ziadat doplatky) musim mat urcity pocet kontrol v AT. Pani manzelka sa smiala, ze fakt este jeden termin dame? :D Takze nabuducu Stredu CTG a kontrola, uvidime co bude. Dnes mam priserny den, snad ked sa vyspim to bude trochu lepsie.

@martinka1981 Neboj Miska je hrdinka velka, ona sa neda od nikoho, o to bude radostnejsi pohlad ked pride za tebou a zbada aj babatko, uvidis. Budem informator s heslom "vzdy pripravena", teda ak tam niekde nebudem lezat tiez 😀 😀 😀

yanus
4. nov 2010

@vampgirl
@k8y
@happy8051

Takze ako povereny informator, oznamujem, ze Martinka to ma stastne za sebou 🙂. Mala Viktoria sa narodila o 21:24 s 48cm, 3280g. Potrebovala na prichod 2 vyvolavacky. Obidve su v poriadku a konecne "spolu" ale inak ;). Detaily pridu neskor...

k8y
4. nov 2010

@martinka1981 blahozelam!!!!! 🙂 Som rada, ze to mas stastne za sebou. Uz som zvedava na detaily! Tak pekne oddychuj, zotavuj sa a tes sa z malinkej! Nech jej je na svete dobre 🙂

@yanus vdaka za info! 🙂

happy8051
5. nov 2010

@martinka1981 srdecne ti blahozelam k Viktorke!!! prajem vela zdravia stastia a mliecka 🙂 som zvedava na podrobnosti🙂 a na fotky tiez...

vampgirl
5. nov 2010

@martinka1981 Gratulujeeeeem! Nech pobyt v nemocnici rychlo prebehne a uz ste vsetci spolu doma! A tesim sa na detailnu spravu 😉

@yanus bola si skvely informator 😀

maggie2
5. nov 2010

@martinka1981 pripájam sa k srdečným blahoželaniam, veľa zdravíčka a šťastíčka prajem !!! 🙂

jenny5
5. nov 2010

@martinka1981 gratulujem,zelam hlavne vela zdravia a samozrejme vela lasky!

yanus
5. nov 2010

@vampgirl
@happy8051
@k8y
@maggie2
@jenny5

Dievcence, dnes som bola Martinku pozriet, ma paradnu izbietku pre seba, malicka je krasna a drobna, stale spinka a namiesto kojenia, si stale dudle rucicku, tak sa trosku trapia. Inak Martinka vyzera velmi dobre na to cim si presla, nakoniec rodila s PA Jarmilkou a bol tam aj Loksa. Na porodnickom mali vcera rano dve mamicky co rodili a vecer ona, pricom dalsie 3 su hospitalizovane. Cize november vyzera byt nahusto. Cez vikend sa Martinka vracia domov, cize podrobnosti uz od nej.

ellysa
5. nov 2010

@martinka1981 gratulujeeeeeeeeeeeem nech ste obe zdravé a celá rodinka šťastná 😀

jenny5
5. nov 2010

jeeeej,jarmilka bola aj pri mne pocas mojho porodneho maratonu 🙂 (prvy den),strasne zlata,rada na nu spominam,tak snad to aspon trochu sprijemnila aj martinke 🙂

thaja
7. nov 2010

Ahojte, tak vy ste mi dnes ale dali zabrat🙂)) Nebola som tu minimalne mesiac, tak som si dnes citala vsetky prispevky odcca 37.stranky az do konca. Vymenila som pri tom vsetky polohy, ake len s tymto turbobruskom su mozne🙂))) Koniec citania som prezivala velmi intenzivne....a kedze mam tiez do terminu nejake 4 tyzdne, tak som sa stresovala s vami vsetkymi, postupne ako som citala prispevky🙂)))
MARTINKA, prajem Ti vsetko najlepsie, vela zdravia, stastia, lasky, spokojnosti, pohody a samych dobrych ludi okolo - pre Teba aj pre Viktoriu.
Ostatnym novembrovym drzim palce, nech vsetko dopadne co najlepsie.
Este stale tu nie je niekto, kto ma termin v decembri? 🙂
Prajem vsetkym prijemny zvysok vikendu

yanus
7. nov 2010

Ahojte,

tak toto ma dnes sokovalo: http://televizia.joj.sk/tv-archiv/noviny/07-11-...

Prvych 10 min reportaz o chemickych potratoch, pozerajte a nebudete stihat sa cudovat nad tymi faktami poskytnutymi televiziou. Asi napisem email aj Dr. Loksovi, nech si toto da presetrit, lebo to zavana vselicim.

Co vy na to?

maggie2
7. nov 2010

@yanus nuž slovenské zdravotníctvo stráca platiace klientky, tak namiesto toho aby sa lekári skonsolidovali a naštelovali na to, že pacient nie je menejcenný tvor ale rovnocenný partner lekára, idú ohovárať a vytvárať dojem, že v Rakúsku sa robí čosi nelegálne. Ako keby zabudli na to, že potraty na SK robí každá nemocnica, na rozdiel od Rakúska, kde to robí len časť nemocníc. Tu je link http://abtreibung.at/wp-content/uploads/2009/04... . V reportáži televízie hnoj mali na mysli pravdepodobne preparát Mifegyne http://www.svss-uspda.ch/de/facts/mifegyne.htm . Ide o to, že je takisto prípustný nielen v Rakúsku ale i vo Francúzsku, v Švajčiarsku atď. Pozrela som si ten link od Teba a naozaj tá hnojárska redaktorka hovorí spôsobom, akoby chcela podsúvať verejnosti, že ide o niečo nelegálne. Petrenko z Antolskej sa tam tváril ako Herr Najvševedko, pričom to už nespomenul, že ide o preparát, ktorý je normálne legálne v týchto krajinách schválený. Ako každý preparát, má riziká a príbalový leták o nich musí samozrejme informovať.

Záverom dodávam, že ja nie som oduševnená za potraty, hnusí sa mi to, a myslím si, že v naprostej väčšine prípadov, keby boli muži a ženy zodpovednejší, nemuselo by dochádzať k takýmto drastickým riešeniam.

Ale vrátim sa k tomu hnoju - že čo tým chceli povedať? Že snáď na SK robia sa potraty humánnejšie? To iste nie. Neexistuje humánny potrat. Fakt musia na tom byť už potratári na SK zle, keď sa sťažujú že im kšefty berú Rakušania. Ach jaj, pardón JOJ 😝

vampgirl
7. nov 2010

Tak neprofesionalnu reportaz som uz davno nevidela... Co sa akoze snazila dokazat tym, ze v lekarni daju niekomu meno nejakeho lekara? Ach jaj, uroven slovenskych medii je fakt na zaplakanie 😠

@yanus Dr Loksovi to asi treba spomenut, ved ho tam priamo menuju a nedaju si ani tu namahu, aby to poriadne vypipali!!! A navyse je dost podozrive, ze takato reportaz je PRVA v HLAVNYCH SPRAVACH, to ako najdolezitejsia udalost dna??? To fakt zavana vselicim...

happy8051
7. nov 2010

@yanus tak to je sila ta reportaz... kazdopadne budem kontaktovat Dr Loksu mailom........

maggie2
8. nov 2010

@vampgirl v tej reportáži, oni to brali skutočne tak v tej lekárni, že tie baby tam prišli seriózne do tej lekárne, pýtať o pomoc. Čo čakali? Že by im magistra vynadala, že sú sprosté keď súložili bez kondómu a podobne, a poslala by ich takisto k lekárovi rovnako ako na SK? A ukazajú sa tam pred hainburgskou nemocnicou. Na Antolskej spravia X krát viacej potratov, tam nech sa idú producírovať. A že nemocnica SVäTÉHO Cyrila a Metoda...

maggie2
8. nov 2010

@happy8051 a pritom ukončiť tehotenstvo medikamentózne http://www.netdoktor.at/sex_partnerschaft/fakta... je možné v Rakúsku už od roku 1999. To slovenské redaktorky došli na to až predvčerom? Mne to pripadá, akoby niekto im dal pofidérny tip so zámerom kohosi zdiskreditovať.

Opakujem, je to legálny preparát používaný v celom svete. Samozrejme že sa môžu vyskytnúť i vedľajšie účinky, ba až vážne. (niekde sa udávajú štatistiky že 1:1 000 000 môže končiť i smrťou pacientky) Ale to sa takisto môže stať pri vykonaní klasického chirurgického zákroku - potratu, hlavne v krajinách kde nie sú tak zručne vycvičení chirurgovia oproti vďaka vyše 50 ročnej INTENZÍVNEJ praxi, tak ako je to na SK 😝

yanus
8. nov 2010

@maggie2
@happy8051
@vampgirl

Ja sa osobne nemozem zbavit pocitu, ze je to cielene. Takisto som o tom pripravku uz vedela, co mi prislo absurdne hovorit o nom v reportazi v TV, pricom pytam sa na samotnu reportaz (ak si ju pozriete este raz):
Je azda jedina lekaren v Hainburgu? Ked im vypadol zvukovy zaznam, preco nesli do inej a nepokusili sa o autenticky zaznam este raz? Odkedy je chlpaty muz magistra v lekarni? Ako mam verit, ze ked "magistra" drzi mobil, ze vola do nemocnice? Ked volala do nemocnice, preco tam tie pipinky volali s tou ubohou anglictinou este raz? Ked volali do nemocnice, absolutne ziadne fakty neboli spomenute ohladom preparatu alebo potratu? Ziadali si SK doktora, tak tam bolo spomenute jeho meno, pricom nie je jediny SK doktor. No velice zavadzajuce, ale co ocakavame??? 🙄

Happy, daj vediet ci si poslala nejaky email, ak nie, tak ja mu to spomeniem na kontrole 😉 .

maggie2
8. nov 2010

@yanus najviac ma zaráža to, že sa tv hnoj odvoláva na slovenských "odborníkov" ktorí varujú pred nebezpečnou tabletkou (samozrejme že myslia, a vedia dobre, že ide o Mifegyne).

Povedia namiesto názvu nič nehovoriacu skratku v kombinácii so slovom "chemické". Natoľko čavenky sprosté neboli, aby vedeli, ako slovo "chemický" na obyčko diváka pôsobí. A pritom ako konšpiračne sa tvárili babenky!

A čo budú potom SK odborníci hovoriť, keď sa rovnako táto tabletka zavedie a zaregistruje aj na SK? Budú naopak hovoriť aké výhody oproti chirurgickému zásahu má.

Keby boli aspoň úprimní a keď odsudzujú chemické preparáty, keby rovnakým metrom pozerali aj na nanucovanie vakcín na SK, ktoré sú tiež ničím iným ale len chemickými preparátmi, ktoré majú riziko takisto veľmi vážnych vedľajších účinkov, takisto riziko až úmrtia, ako skoro každý závažný preparát vyrobený umelo, ktorý sa používa v medicíne.

yanus
8. nov 2010

@maggie2 Ved ano, ale ja stale hladam zamer a ciel. Nase televizie zasadne cielene robia reportaze a zavadzaju, potom ze ten narod rozmysla ako rozmysla, staci si pozriet 3 televizne noviny za jeden vecer sucasne a hladat rozdiel v informaciach, budis. Preto nehladam akukolvek moralnost, ci azda hladanie rizik, hladam stale zamer, lebo takto kratka, prva a nedosledna reportaz utoci na niekoho alebo nieco. Ja osobne si myslim, ze vramci EU, otvorenosti medii, by s uplnym kludom mohla nemocnica zautocit za ohovaranie z ich strany. Velmi podivne.

vampgirl
8. nov 2010

Ale co tou reportazou dokazali?
1. ze tento liek nie je volne predajny
2. ze v nemocnici v Hainburgu existuje slovensky lekar.
Bodka.

Keby radsej urobili reportaz o tom, ako vdaka ubohej urovni porodnic v Bratislave slovenske zeny chodia rodit do Hainburgu, to by snad zvladli lepsie...

Ale suhlasim s yanus, odvysielat takuto ubohost ako prvu reportaz v hlavnych spravach dna, to je nejake podozrive.

Idem ako rozhorceny divak napisat do redakcie JOJ 😠 asi to ani citat nebudu, ale tak ma s tym vytocili, ze sa musim vyventilovat 😀

maggie2
8. nov 2010

@yanus ja si myslím, že tou reportážou chcú povedať, aby ženy nechodili do Rakúska na zákroky (akékoľvek), lebo na SK sú najlepší odborníci a oni vedia najlepšie čo je nebezpečné a čo nie. Aspoň ja som to tak pochopila.

A ešte som pochopila z toho to, že sa tv hnoj snažila Dr. Lokšu vykresliť ako nejaké pofidérne indivíduum, čo niekde striehne na chúďatá dievčence zo Slovenska nachystaný pomaly s nejakou ihlou na pletenie v nejakej tmavej kutici, ako v roku 1800 tie nelegálne anjeličkárky.

Takže ja v tom som videla jednoznačne zámer zdiskreditovať rakúske zdravotníctvo + jeho osobu

yanus
8. nov 2010

@vampgirl No zelam vela zabavy 🙂. Hoci si nemyslim, ze pracovnici redakcie tejto televizie su schopni akekohokolvek konstruktivneho rozmyslania, ked ich kvality sa meraju na zaklade velkosti prsnikov, kvalitnych clankov v popularnom slovenskom denniku bez toho aby vobec vystudovali nalezitu VS a ovladali zaklady gramatiky slovenskeho jazyka, ci uz v pisanej alebo hovorovej forme. Ale pravda je, ze aspon si to cakanie mozeme krasne sprijemnit 🙂.

maggie2
8. nov 2010

@yanus Bohužiaľ.

Za nejakú dobu, keď Mifegyne schvália aj na Slovensku (V Taliansku to bolo v roku 2009) budú zase tv hnojári zúrivo atakovať Cirkev na Slovensku aká je spiatočnícka, že je proti tomuto preparátu. Potom nabehnú TÍ ISTÍ ODBORNÍCI, ktorí nadávali na Mifegyne včera, a budú ho naopak obhajovať, že je šetrnejší ako chirurgické riešenie prerušenia tehotenstva.

yanus
8. nov 2010

@maggie2 Veru tak. Ale vies, tu nie je problem preparatu ako takeho, ale problem uzivatelov. Kedze poznam par pripadov, kedy si to slecny dali uz v pokrocilejsom stadiu tehotenstva a skoncili v nemocnici so silnym vnutornym zapalom a vies si predstavit akymi nasledkami (ale tak nevedomost a hlupost neospravedlnuje). Cize ano ide tu o zdiskraditovanie, avsak neberme do uvahy TV joj, ktora je len a len nastroj, redaktori len hydina ktora dzobe to co im niekto nahadza. Preco to niekto spravil? Zle skusenosti? Azda nejaka neposlusna dcerenka nerobila co mala? Alebo azda AT zdravotnictvo, ci uz samotna nemocnica (resp. Dr. Loksa) nebolo ochotni spravit nieco mimo pravidiel a ich beznych ukonov? Nevyhovali snad niekomu v dostatocnej miere?
Ak je to tak, tak si myslim ze ten dotycny clovek velmi malo zaplatil spominanej televizii za taku zdiskreditaciu, lebo to nemalo ani hlavu ani patu, na urovni studenta prveho rocnika VS vramci seminarky, pricom student sa dostal na VS bez prijmaciek. Oh, uzasna krajina, nestiham ani zmurkat.

maggie2
8. nov 2010

@yanus presne tak, ako vravíš. Najhoršie na tom je že my sme síce pochopili, ale polka národa - tetušky, jednoduché ženičky zo všetkých kútov Slovenska len potom híkajú ako za komunizmu, keď sa pustila relácia Maják a ukazovali ostnaté dráty ako nás a pokojný spánok našich detí, naši pohraničníci chránia pred nepriateľmi zo Západu 😀

ellysa
8. nov 2010

baby mne teraz volala mama, či som to videla, idem si to kuknúť, lebo neviem vo co go, ale podľa jej slov to vyznelo dosť blbo, a inak v lekárni som muža nikdy nevidela a to som tam dosť často

ellysa
8. nov 2010

uf tak to je silná káva., to vypadá, ako keby to snád dávali len tak na chodbe a hlavne nelegálne a lokša teraz vypadá, ako nejaký díler kokaínu alebo čo, ako ja ho veľmi nemusím, ale za totoi by som tv asi žalovala. neviem o čo im išlo, či si to niekto zaplatil, či čo 😠

k8y
8. nov 2010

Tak ste ma utvrdili v tom, ze robim dobre, ked nesledujem slovenske spravy 🙂 Sice nemam dokonaly prehlad o tom, co sa u nas deje.. ale na druhej strane mam pocit, ze o vela neprichadzam. Asi sa u nas nedeje nic zaujimave, ked si telky musia hladat taketo temy. Mne to prislo tak, ze nemali co vysielat, tak sa snazili silou-mocou najst nieco "skandalozne".

jojci29
8. nov 2010

Ahojte.Chodim na poradnu k Dr.Urbanovi.Tento tyzden idem posledny krat k nemu potom uz len do nemocnice.Chcela by som sa spytat ako casto su kontroly a ake vysetrenia mi budu robit.Kto tam uz rodil bola by som rada keby sa so mnou podelil o skusenosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre