Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lusisia
28. okt 2012

Dakujem pekne! Aj mna by veru zaujimalo, ze ako to tam ide dole vodou, leno ja zo vsadial same chvaly a aj na mna to tam velmi dobre posobilo, aj zamestnanci prijemni...

A s tym preplacanim no no comment, aspon do vysky porodu na SK by mohli... Ked uz tu nejdem rodit, ale kebyze rodim, tak musia...

Dik za tie info, sa mi to zdalo, ze take nieco potrebujem ;) Len som nevedela najst presne kde a co ;)

martinka1981
autor
29. okt 2012

@luckalucka83 ahoj,no snad sa vyjadria neskor kočky čo tam nedavno rodili a popišu čo sa tam dialo 😝
ako ja sama sa sťažovať nemožem a ani nemožem pisať za druhych ale mne to z rozpravania kamaratky teraz takto proste vyšlo. Mali tam asi 10 mamin na izbach a to už je na Hainburg zrejme vela a sestričky su z toho mimo lebo maju "naval".
Ťažko povedať čo sa tam deje....

laura_pausini
2. nov 2012

Tak aj ja verim, ze to je len subjektivny nazor a mozno ine ocakavania a ziadne zhorsenie sa nekona 🙂 mne ked sa narodila krpata, tak nas tam bolo tiez pozehnane - mozno aj nad 10 (presny pocet uz neviem), ale aj por.asistentky si robili srandu, ze co ten spln sposobil 😉 ), ale nemala som pocit nejakej nervozity alebo pretazenie sestriciek 🙂 mozno zalezi aj od toho, co ktora z nas ocakava 🙂

luckalucka83
2. nov 2012

No chvala sa rychlo roznesie a kopec mamiciek sa rozhodne rodit v Hainburgu, tiez sa tam vela rodin stahuje tak porodnica bude zrejme plnsia, ved len pri nasej bytovke kolko domov postavili, z Hainburgu bude pomaly velkomesto 😀

martinka1981
autor
2. nov 2012

Ved ako som pisala,ja som pred 2r rodila a bolo to ok,dokonca aj kamoška čo tam rodila teraz druhe a veru sa to nedalo porovnať. No nič,ja verim že sa to polepši 😉 resp.nebude vplyvať spln na pracu personalu 😀 😀

@luckalucka83

martinka1981
autor
2. nov 2012

@luckalucka83 pozeram že budete mať rôčik 😉 ale to leti čo?
A ta moja mladšia papulka v nedelu 2r 😝 neskutočneeeee...
zajtra oslavujeme 😵

ellysa
3. nov 2012

baby ani nestrašte, však mne sa to blíži, keď som rodila ja boli sme tri 😀

luckalucka83
5. nov 2012

@martinka1981
No neskutocne to leti, ved en teraz som behala s bruskom a robila vsetko mozne, aby sa maly narodil a on uz tu beha okolo mna 🙂

ivka03
10. nov 2012

@luckalucka83 Luci, Matko ma zajtra 1 rocik, tak prajeme vsetko najlepsie a posielame pusinky.... ako to leti, len nedavno sme boli bruskate.... 😉

luckalucka83
11. nov 2012

@ivka03
Ivka dakujeme 🙂))
Pocuj Ivi, Tebe tu co svieti pod menom???????
To fakt????
Mozem blahozelat???
Ivi nebudes niekedy teraz v Hainburgu? Alebo v Ba? Mohli by sme sa stretnut konecne, ja chodievam casto do Hopsasa do Petrzalky, maleho tam vypustim, nech sa vyhra , mohli by sme sa tam stretnut a nech Ta konecne aj nazivo vystiskam, co Ty na to?

martinka1981
autor
11. nov 2012

@luckalucka83 všetko naj Maťkovi 😉 hlavne vela zdravička.

@ivka03 gratulujem k tehulkovaniu. Budeš mať rozdiel tušim rok a pol ako ja medzi babami 😎

luckalucka83
11. nov 2012

@martinka1981
Mati dakujeeeeem, oslavenec sa siel s tatom kupat a ja vegetim po vcerajsej narodeninovej oslave 🙂

ellysa
11. nov 2012

@luckalucka83 všetko naj drobcovi, naoyaj to veľmi letí, niekedy musíme spolu do toho hopsasa, lebo za pár týždňov sa už z domu tak skoro nedostanem 😀

luckalucka83
12. nov 2012

@ellysa
Leni ja idem asi teraz doobeda, pridate sa? Pozeram, ze pocasie nic moc a cey den pred nami 😕

ellysa
12. nov 2012

@luckalucka83 juuuuj, dnes musím variť doobeda a poobede ideme zasa ku kamoške do BA, to sa mi nechce dva krát, tak mi napíš kedy nabudúce pôjdete, by sme sa určite pridali, tento týždeň by sme napríklad v piatok mohli doobeda 😉

katavinka
12. nov 2012

Ahojte, kočky a v Hainburgu nie je žiadny štátny gynekológ?

luckalucka83
12. nov 2012

@katavinka
Dr. Urban , ma ambulanciu v hainburgu 🙂

katavinka
12. nov 2012

@luckalucka83 chodila si k nemu? pozerám na nete, že tam mám uvedenú Krankenkasse GKK, čiže berie len s tou asi 😒

ellysa
12. nov 2012

@katavinka a v AT je aj iná??? 😕 Ja som bola v tom, že oni majú jednu poisťovňu. Ja tiež chodím tam

katavinka
12. nov 2012

@ellysa neviem, len keď na to kliknem, tak vypíše niederosterreich.. Si s ním spokojná??

katavinka
12. nov 2012

@ellysa rozmýšľam či ísť k Lokšovi..ale keďže je súkromný, už teraz sa mi točí hlava z tých poplatkov. U Urbana sa vôbec neplatí, či ako to je? Potrebujem lekára čím skôr a neviem sa pohnúť ďalej 😒

luckalucka83
12. nov 2012

@katavinka
Ja som boa u Urbana len dva krat, ale teraz budem k nemu chodit normalne uz,
ja co si pamatam, mal na tej tabulke pred ambulanciu napisenae, ze alle Krankasyy berie, skus tam zavolat a opytat sa ho,
mne sa zdal velmi prijemny, nemala som ziaden problem, neviem teda posudit, aky je odbornik ale po ludskej stranke maximalna spokojnost

katavinka
12. nov 2012

@luckalucka83 ďakujem Ti moc.. asi sa tam treba aj objednať, však? On je Rakušan?? Prečo si bola len 2x? Mám z toho už guláš, lebo aby som mala materskú, musím chodiť gyn. do Rak., ale na druhej strane píšu, že stačí 5 vyšetrení v Rak., tak ale čo mám striedať raz tam, raz tam?

luckalucka83
12. nov 2012

@katavinka
Je Rakusan, treba sa objednat, ale robi aj do vecera niektore dni,
ja som chodila na SK ku gynekologovi a len posledne dve prehliadky som absolvovala tu, lebo som uz nechcela cestovat do PP, ta som sla k nemu a potom uz klasika do nemocnice tu v Hainburgu,
tak toto neviem ako to je, ci striedat, ae myslim, ze poistovna akceptuje aj potvrdenie zo zahranicia - teda aj od slovenskeho gynekologa, ale to mozno budu vediet ine kocky poradit

katavinka
12. nov 2012

@luckalucka83 hej, všimla som si.. aj dnes má napr. do 19:00, čo je super.. ďakujem, skúsim sa tam zastaviť.

ellysa
12. nov 2012

@katavinka ja k nemu chodím od začiatku tohto tehu a som spokojná, je veľmi príjemný, slušný, presne ako píše Lucka, dobre sa tam cítim, vždy mi pogratuluje, keď je nejaký dobrý výsledok, podporil ma psychicky, keď som na začiatku krvácala, vždy sa pýta, či nemám otázky, nemá problém ak si dáš urobiť vyšetrenia aj na SK, ja moc po nemecky neviem, ale vždy sa nejak dohovoríme, keď nerozumiem poviem a vysvetlí mi to inak, asi dva krát som tam bola aj mimo objednania, lebo som mala nejaké bolesti a vždy ma ochotne vzali...
Ku Dr. Lokšovi som chodila na konci prvého tehu a teda ja s ním nemám dobré skúsenosti, navyše dať za prehliadku 100 eur tiež nič moc.
Prehliadky ti uznajú aj od SK lekárov.

katavinka
12. nov 2012

@ellysa mňa moja vyradila z evidencie, keď som sa zamestnala v Rak., som bola nešťastná, lebo som s ňou bola veľmi spokojná a je 5 min od nás 😒 no čo už.. teraz nemám nikoho a je najvyšší čas. Teda 100€ je iná suma, kurnik, veď to sú nekresťanské peniaze. Aj plánuješ rodiť v Rak.?

ellysa
12. nov 2012

@katavinka áno určite, aj malú som rodila v Hainburgu a aj krpčeka odrodím tu
inak nechápem, čo sa tak lekári na sk boja, však si jej to mohla platiť v hotovosti prípadne

martinka1981
autor
12. nov 2012

@ellysa 100 eur??? To kedy?
ja ako samoplatca som si platila 70 eur a tie čo maju poistenie to bolo tušim 65 eur.

ellysa
12. nov 2012

@martinka1981 no ja som pri malej platila 90 a to už sú dobré tri roky 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre