Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

jana0706
26. aug 2015

Ahojte dievcence, tie co ste rodili v Hainburgu bez e-card mozte mi dat prosim vediet ci si tam staci dohodnut termin na ultrazvuk v 36 tt alebo ci treba este predtym chodit na nejake vysetrenia v AT - ja som tam rodila pred styrmi rokmi ale vtedy som mala e-card cize som absolvovala vsetky vysetrenia v AT. Viem ze vtedy zeny co tam chceli ist rodit bez e-card absolvovali aj nejake posledne vysetrenia u gynekologa v AT, ale teraz uz o nicom takom necitam, tak by som sa chcela uistit ze pred tym 36tt netreba nic riesit.

mirufee
26. aug 2015

@jana0706 predtym nic, ja som si zavolala v 35+0 a objednali ma na 37+0 ctg + ultrazvuk, dalsi termin mam az na termin puorodu

jana0706
26. aug 2015

@mirufee super dakujem za odpoved. Ja sa tam chystam v septembri na tu prehliadku tak sa popytam co a ako. Predpokladam ze sa tam toho vela za tie styri roky nezmenilo. Si dohodnuta s niektorou porodnou asistentkou? Ja som isla prvykrat naslepo a bola som naozaj velmi spokojna, ale teraz uvazujem nad Evou Bauer lebo co tu citam tak moja predstava o porode sa uplne zhoduje s tym ako ho ona vedie.

mirufee
26. aug 2015

@jana0706 hej tiez sa mi ona paci, dokonca som na nu narazila teraz na tej kontrole v 37+0, velmi zlata osoba. ale dufam ze aj ostatne budu ok, mozno bude treba dat vaecsi pozor ako by bolo treba dat pri nej, ale aj tak....nejdem zazmluvnovat. aj tak po prve len ona sa da a po druhe teraz to zacali baby rozoberat v jednej skupine na facebooku, ze uz sa neda zazmluvnit, babe, ktora ju mala zazmluvnenu cca o mesiac (asi uz trochu menej) napisala, ze to rusi. tak neviem co sa deje, skus si to zistit na tej obhliadke radsej. mozno sa nebude dat oficialne a neoficialne sa s nou bude dat nejako dohodnut..tym ze to neriesim, som do toho nesturala viac

monika155
26. aug 2015

@mata.g Ahoj nie ´my mame pediatra na sk.A kinder pas ani nemam,neviem preco...oroped mi dal spravu zvlast na papier,co budem posielat do rakuska.A zatial mame iba ortopedicke vysetrenie...Ostatne robili v porodnici

katka339
27. aug 2015

@mirufee ahoj aka skupina na fb? Ja mam zas info, ze Eva sa da zazmluvnit len velmi skoro vopred, inac je uzvybookovana :/ ale tiez som pocula, ze vsetky su tam dobre...

Budete si vybavovat tie vysetrenia, ktore v Hainburgu nerobia (t.j. sono obliciek a mozgu) na SVK? Neviete kde? Dakujem 🙂

mata.g
27. aug 2015

@katka339 ahoj prosim ta odkial vies ze tie dve sonografie novorodencov tam nerobia. Sono obliciek je zakladne vysetrenie, to standartne robia aj v porodnici na svk...

katka339
27. aug 2015

@mata.g pisala to @lenulienka86 v prispevku na stranke 220 "mne povedala zuzana rohacova ze robia vsetky tie iste. Ale ze ak chcem byt detailna tak mi oproti svk bude chybat sono obliciek a mozgu"

U nas to robia...tam nie. Otazka je, ci je potrebne toto vysetrenie - nakolko nie som doktor neviem posudit. Pokial to vsak v rakusku nerobia, nemyslim si, ze je to vec zivota a smrti...
Radsej budem vsak dokladna a dam si zvysne vysetrenia urobit...

lenulienka86
27. aug 2015

@katka339 moja detska lekarka by to vysetrenie uvitala. Pri najblizsej poradni mi ma povedat ze kam ist na sono 9bliciek a mozgu. Lebo tiez sa s tym moc nestretla ze robit ho inde nez v porodnici. Resp.starsiemu babatku nez 2dni. Ale ja som aj rada ze ziadne sono mozgu nebolo. A v pohode skocime na to vysetrenie len musime vediet ze kedy a kam.

mirufee
27. aug 2015

@katka339 skupina sa vola Vnimave tehotenstvo a porod. to je info z min. tyzdna, bohuzial az po mojej prehliadke, inak by som sa Evy spytala ked som uz na nu nadabila. ale neviem ako to skoncilo, treba asi priamo kontaktovat Evu. to platilo vzdy, ze ju treba co najskuor zazmluvnit, mne bolo povedane ze najlepsie hned ako sa dozvies ze si tehotna 🙂
ja osobne tie sona nechcem riesit vuobec

eaka
27. aug 2015

Necekuju im mozog a oblicky na uzv este pocas tehu?

lenulienka86
27. aug 2015

@eaka ale ano ak ides na morfo ultrazvuk. Ten vsak nie je povinny. A podla mna je to vysetrenie predsa len ine. Kym su veci vo vyvoji tak co sa da posudit?

eaka
27. aug 2015

@lenulienka86 morfologicky ultrazvuk v cca 20.tt? Na to snad chodia vsetky... Teda aspon co vidim ten trend platit si este extra ultrazvuky pomaly kazdy tyzden... A v 30tt je dalsi "velky" uzv nie? 🙂

lenulienka86
27. aug 2015

@eaka podla mna to zavisi od toho aky silny usg ma tvoj gynekolog. Ak je to expert a ma 4d usg tak jasne ze sa uspokojis s jeho poradnami. Ale ak ma stary ksunt ultrazvuk a nevie ti nic pomerat tak jasne ze si zvedava a ides k odbornikovi. Ja som bola 3x u dr.cunderlika lebo info ake mi daval dr urban mi nestacili. A sam mi odporucal spravit si skriningy.

monika155
28. aug 2015

@lenulienka86 das mi prosim vediet kde robia to sono.a ci treba sprievodny listok? dakujem

lenulienka86
28. aug 2015

@monika155 volala som do porodnice a tam mi povedali ze si mam najst hociktoreho ortopeda. Tak to idem riesit v bratislave. Mne dala sestricka listok na sono na teslovej v ruzinove. Alw myslim ze aj bez listka sa da lebo tiez sa tam plati. 15e za sono. Ale ze sa treba objednat a terminy len raz v tyzdni davaju. V pondelok tam volam. Sestra vravela ze ked bude mat doktor cas tak aj rovno ortopedicke vysetrenie za 20e urobi a potvrdi mi do muttetkind passu. Ale ze ak bude vela na sono tak len sono a ze to robia ako na pase.

janaaltea
31. aug 2015

ahojte, ospravedlnujem sa ak sa pytam na to iste uz po x-ty krat, ale neviem najst v tejto dlhej diskusii exaktne odpovede. Chcem rodit na klinike Hainburg a mam informacie, ze k porodu treba priniest prelozene rodne listy rodicov a prelozene prehlasenie o otcovstve (nie sme s priatelom manzelia). Problem je ze su rozne druhy uradnych prekladov a da sa postupovat rozne. Vie mi niekto z osobnej skusenosti napisat aky presny druh prekladu je potrebny a co vsetko je potrebne poskytnut hainburskej matrike aby nas neotocila vo dverach? Bohuzial volala som tam ale ich uroven anglictiny a moja uroven nemciny sposobila, ze sme sa nechapali...
Je potrebne:
- notarsky overena kopia rodneho na Slovensku a prelozena do nemciny uradne?
- notarsky overena kopia rodneho listu v Rakusku a prelozena do nemciny uradne?
- alebo staci len prelozeny rodny list uradne a k tomu prilozit ofoteny slovensky original a pripadne pri navsteve matriky ukazat k nahliadnutu skutocny slovensky original?
Davaju sa tieto doklady v porodnici a porodnica ich spolu s hlasenim o narodeni dietata zasiela na matriku? Ci tieto prelozene doklady tam prinesieme par dni po porode sami a na pockanie nam vystavia rodny list?
Mate skusenost aky je postup s vyhlasenim o otcovstve?
Je potrebne ist na slovensku matriku v mieste trvaleho pobytu, tam spisat vyhlasenie o otcovstve a to dat opat uradne prelozit? Alebo sa vyhlasenie o otcovstve spisuje priamo v nemocnici pred/po porode alebo az na matrike v Hainburgu?
Dakujem vam za odpovede!

lalitagopi
31. aug 2015

@janaaltea Ahoj! docela ucelené info najdeš tu 🙂 snád pomôže
https://www.facebook.com/notes/oz-ženské-kruhy/...

mata.g
31. aug 2015

@janaaltea
@lalitagopi tieto informacie by zaujimali aj mna, ale fb stranka mi nejde otvorit... nedaju nam info na prehliadke porodnice?

janaaltea
31. aug 2015

na dni otvorenych dveri, co byva kazdy prvy piatok v mesiaci som bola a tam zaznela len vagna odpoved "prelozene rodne listy" a vyhlasenie o otcovstve... ale ako presne ich dat prelozit aby boli uradmi akceptovane to uz nevedeli povedat...
Dakujem za tu FB stranku, bohuzial mi ju tiez nevie najst...

lalitagopi
31. aug 2015

@mata.g
@janaaltea
tak to skopčím celé sem:

PRED PÔRODOM

Kedy sa ísť prvý raz ukázať?
Stačí 1x, v 38. týždni tehotenstva
cena: 187,80 Eur
zahŕňa USG a CTG, vyšetrenie krčka, lekár sa pýta na anamnézu (alergie, choroby a prípadné komplikácie v tehotenstve)
Ak pôrod nenastane skôr, objednajú na ďalšiu kontrolu v deň termínu. Potom štandartne čakajú 10 dní po termíne a nasleduje ďalšia kontrola, kde rozhodnú, čo ďalej.

Doklady
U prekladateľa si dať vyhotoviť úradný preklad:
- rodný list matky
- rodný list otca
- sobášny list
Ak partneri nie sú zobratí,tak treba mať aj úradný preklad listu o otcovstve (kvôli priezvisku) - a na rakúskej matrike potrebujú nahliadnuť do slovenského originálu, tak aj ten treba mať so sebou.
UPDATE: otcovstvo sa da uznat aj priamo v Hainburgu na matrike.

PRÍCHOD

Kaucia 1800 eur sa platí iba v prípade, že prídete medzi 7-15:00 od pondelka do piatku. Inak tam nie je nikto, kto by ju mohol prevziať :D Podľa Evy B. však ak príde žena s kontrakciami, nikto ju nebude obháňať kvôli zaplateniu a faktúru dajú až po prepustení. 🙂

Jeden deň = 625 Eur. Počíta sa od polnoci do polnoci, takže ak to príde na Vás o 23:00, skúste tú hodinku počkať 🙂

PO PÔRODE

Refundácia z poisťovne

VŠZP vyžaduje, aby hospitalizácia trvala min. 24 hodín, a to aj keď je to prelom 2dní (napr. prídete večer o 20:00 a odídete na druhý deň o 14:00). Inak swine nepreplatia nič a v nemocnici platíte za 2 dni (625 € + 625 €). UNION-u a Dôvere je to vraj jedno 🙂

Treba dať dve samostatné žiadosti - jednu na vyšetrenie v 37.-38.tt a druhú samostatnú na pôrod a všetko okolo. (máme prípad, ktorý VšZP takto preplatila - spolu asi 820 eur).

VŠZP aj k preplateniu vyšetrení pred pôrodom chce, aby hospitalizácia trvala viac ako 24 hodín, inak za každé preplatia asi iba 12 eur. Pozor na nich.

Screening z pätičky (4. deň života bábätka)

Dopredu sa nahlásiť v DFN BB:
RNDr. Mária Knapková
vedúca laborantka SCN SR
telefón: 048 - 472 65 85
e-mail: maria.knapkova@dfnbb.sk

Povedať meno pediatra, oni mu pošlú sadu na screening s číslom. Veľmi milí sú 🙂 Screening urobí pediater, ku ktorému budete chodiť s bábom.

Rodný list dieťatka na Slovensku

Kontrola zdravotného stavu mamičky
Z nemocnice pustia, ak je všetko OK, už po 6 hodinách, ale JE TREBA MAŤ PAPIER od slovenskej PA, že Vás má v starostlivosti. Eva B. odporúča Bc. Zuzku Bernáthovú, s ktorou spolupracuje.

lenulienka86
31. aug 2015

@janaaltea preklad overenej kopie na slovensku. Je uplne jedno ci mas ten stary rodny list z cias cssr alebo novy sr. Je tu aj baba ktorej to uznali na matrike neprelozene /@dugyna/ ale ja som davala prelozit. Preklad cca 20e. My sme mali sobasny list. Aj ten prelozeny. Odovzdali sme to v porodnici na druhy den po porode. Rodila som v nedelu. Ale nie ambulantne. Normalne 4dni som tam bola. Teda tri plne. No a v utorok isiel manzel s oboma OP na matriku hainburg vyzdvihnut nase originaly a rodny list. Ten nasledne prelozila slovenska prekladatelka do sj a muz siel na sl9vensku matriku a do vseobecnej zdravotnej. Aj bez slovenskeho rodneho listu nam vydali preukaz poistenca bez rodneho cisla kym bude mat slovensky r.list.

janaaltea
31. aug 2015

Dakujem, ciastocne pomohlo 🙂 aj ked tam presne nie je napisane aky preklad a ci sa dava notarsky overena kopia alebo len obycajna fotokopia...
Info o VSZP sa urcite zide... VSZP som uz tiez zacala vopred riesit, ale nechcu sa mi vyjadrit ci preplatia vysetrenia dietata alebo nie, ich odpovede su velmi vyhybave.
Na druhej strane podla toho co zaznelo na dni otvorenych dveri, deti vysetruju len utorky a stvrtky, je nizska sanca ze porodim vhodne k tymto dnom, takze asi sa skusim este pred tym informovat ci mozem priniest novorodenca na vsetky vysetrenia do DFN na Kramaroch (ta BB je predsa trocha od ruky 🙂 )

K tej FB skupine - ake je jej presne meno? skusim si to najst podla mena a nie cez link, vdaka.

janaaltea
31. aug 2015

lenulienka86, dakujem, tak to dam radsej u notara overit kym to dam prelozit 🙂

zuzana6543
31. aug 2015

Ahojte,
Prosim vas, je tu niektora z vas aktivne prispievajucich s rakuskym zdravotnym poistenim? Este som sa tak daleko nedocitala 🙂 Mam zamestnavatela a tym padom aj e-card v rakusku. Viete ako to prebieha po porode? Dieta mi nahlasia v rakusku podla mojho poistenia a trvaleho pobytu (mam aj v rakusku aj v BA) do rakuska? Ja mam vydanu modru zdravotnu karticku vo vszp aby som mohla chodit aj k svojim svk lekarom ale vydaju mi nieco take aj pre dieta? Lebo ja to mam viazane tusim na to ze byvam v jednej krajine a pracujem v druhej. Co na jednej strane nebude platne pocas materskej a na druhej sa toto dietata netyka. Pediatra by som totiz rada riesila v Bratislave. Dakujem za akekolvek rady, skusenosti a pomoc 🙂

mirufee
31. aug 2015

@janaaltea co sa tyka uradneho prekladu, prekladatelovi aj tak musis dat notarsky overenu kopiu, lebo on zvaezuje trikolorou preklad s originalom (resp. teda overenou kopiou). S obycajnou fotokopiou ti to nezviaze. A predpokladam ze originaly si chces ponechat a nedavat ich z ruky.
Ta BB sa spomina preto, lebo oni vydavaju tie sety na odber krvi z paeticky a tam ich potom aj pediater zasiela na vyhodnotenie, preto ich treba kontaktovat, resp. to muoze aj sam pediater ich poziadat, nech mu ten set zaslu. este sa to da na novorodeneckom alebo nejake PA to robia, ale ten pediater mi pride taky najsikovnejsi.

jana0706
31. aug 2015

@lalitagopi ahoj, nevedela by si mi poradit ako sa da skontaktovat s Bc. Zuzkou Bernathovou, pripadne s nejakou inou ochotnou PA a taktiez so samotnou Evou Bauer? Este by som poprosila informaciu ohladom toho screeningu z paticky - treba kontaktovat DFN BB aj ked som z Bratislavy? A kolko dopredu asi (zhruba v ktorom tt)? Nevedela by si mi poradit, ako potom doma pokracuje starostlivost o babatko zo strany PA ked napriklad stravim v Hainburgu len dve noci? A kedy treba babatko zobrat prvykrat k pediatrovi - na ten stvrty den kvoli odberu? Dakujem pekne za pomoc.

canama
1. sep 2015

@jana0706 ahoj, mozem ti poslat kontakty do IP, ale Zuzku Bernathovu doma asi uz potrebovat nebudes, ved uz jedno babo mas a vies co mas robit. 😉 screening z paticky ti spravia ja v Hainburgu ak tam budes aspon 36 hodin...ak tam planujes byt menej, vsetko si dohodni z pediatrom. pediater by aj tak mal vediet ze budes v porodnici kratsie, mne prisla pediatricka klasicky den po navrate z nemocnice domov na prvu poradnu.

lenulienka86
1. sep 2015

@zuzana6543 aj ja mam modry vszp preukaz a byvam v ba s tym ze denne cestujem za pracou do at.
Dieta dostalo zeleny tiez papierovy preukaz bez rod cisla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre