Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lalitagopi
26. júl 2015

@helenahf velmi dobre sa to číta 😎 vdaka že si sa podelila

katkatt
26. júl 2015

je tu nejaka mamicka, co rodila v Hainburgu a bola tam menej ako 24 hodin a je poistena v Union alebo Dovere? chcela by som sa nieco spytat. dakujem

ivkadracova
26. júl 2015

@helenahf Mozem Ta poprosit? Myslim, ze konecne vyrozumenie od VSZP pride iba pisomne... ci vyhovuju/nevyhovuju a kolko.. v akom rozsahu co preplacaju. Pisu tam aj v zmysle akeho zakona su tie nahrady... Napises mi tu prosim ten zakon potom? Na kt. sa budu oni odvolavat. Oni maju na to mesiac, nie? Takze si asi pockam : ) Ale dakujem dopredu.

helenahf
26. júl 2015

@ivkadracova Jasné, dám vedieť, len neviem či nemajú tiež 3mesiace...

hk2013
27. júl 2015

@dugyna prosim ta krasne neposles aj mne ten
zakon , zda sa ze sa nim budem muset prekusat a argumentovat s vszp
pripadne ak mozem otravovat tak aj link ns vszp co spominas
moc dakujem!!

dugyna
27. júl 2015

@ivkadracova
@hk2013 pohladam ako ulozim deti a napisem sem

dugyna
27. júl 2015

@ivkadracova
@hk2013
baby tu su tie linky z ktorych som cerpala.http://www.dovera.sk/poistenec/liecba-v...

https://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starost...

http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1740695_budete-o...

Od 1.10.2013 je v platnosti novela zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=353&search=...

V zaone som nenesla nic o tom ze by ambulatny nemal byt preplateny atd.
suma zavisi od toho kolko plati poistovna za dany ukon v nemocnici na SK, s tym ze samozrejme inu sumu plati nemocni v BA a inu inde....

dugyna
27. júl 2015

@dugyna
@ivkadracova
a este okrem ineho som sa neodbitne nakontaktovala na revizneho lekara svojej poistovne a ziadala podmienky a sumy za ukony pisomne

ivkadracova
27. júl 2015

@dugyna aj Ti odpovedali? mame pravo toto ziadat?

ivkadracova
27. júl 2015

@dugyna v tom linku tvnoviny, vsade riesia hospitalizaiu a hospitalizacny pausal... ale tam v tej poradni VSZP pisu jasne, ze preplacaju sa vseobecne: ambulantne aj hospitalizacne ukony. Nikde nie je naozaj napisane ze porod = hospitalizacia. Ale pisu tam daco aj o osobnych predpisoch a neviem com. Ktovie ake myslia, a na ake sa odvolaju.. Potom som velmi zvedva ako pochodis Ty s tym preplatenim v Unione. Co Ti odpisu a na co sa odvolaju, ci uz pos alebo neg.

ivkadracova
27. júl 2015

@dugyna a este ma napadlo ze ked vyzaduju tie spravy od doktorov, ci bude pre nich problem aj to ze si odisla na revers

monika155
28. júl 2015

Baby viete mi poradit co vsetko vybavit.rakusky rodny list mam, zajtra pojdem na slovensku matriku.Tam sa caka ma RL? alebo vam ho daju hned?

1975renca
28. júl 2015

@monika155 na rodný list sa čaká taký týžden

dugyna
28. júl 2015

@monika155 musis ho dat uradne prelozit. ak si z ba mozem ti posunut cislo na jednu pani.

potom ides na nasu matriku kde potrebujes rakusky RD, sobasny list,OP teba aj manzela. oni to poslu na tu matriku druhu..a cca do 2mes budes mat RD
@1975renca asi tazko ak rodis v zahranici trva to 2mes. ak rodis na SK rva to tyzden

dugyna
28. júl 2015

@ivkadracova mne revizny povedal ze nie je problem s preplatenim ambulaneho porodu. ja som mu to normalen naisala ze na internete pisu ze e problem..ak e porod a zena ide domov, odpisal mi ze nie ze preplatia tu sumu zaokruhle 590 eur...napisal nic ze kolko hodin musim by a ci a hento a tamto..

na SK ked som takto rodila som odila tie na reverz a po 3h od porodu.

tym pausalom sa mylim to ze v BA mau rovnaku sumu narp s porodnicou ruzinov, antolska a kramare ale napr porodnica v malackach ma mozno inu zmluvu a preplacau e za ten ukon nizsiu sumy...cize o to tu ide..ze ake zmluvy ma dana poistovna s ktorou nemocnocou...a ide o to ci ti poistovna urobi neaky priemer z porodou ..ci podla zmluvy s nemocnicou..alebo to....
mne napisal revizny presne sumy ktore preplacaju..

sprava o porode mi dosla vcera postou..je v NJ ak si ju poistovna doziada poslem aje ked rozmysla ze im u poslem rovno zatra nech nenatahuu preplatenie...tu im mozem poslat aj emailom nakolko im staci kopia.
reverz nema byt preco problemom lebo na SK som isla tiez na revezr nielen a ale a dieta.

ivkadracova
28. júl 2015

@dugyna tu spravu pisu ze treba prelozit do slovenciny, ale ze nemusi byt uradne .. to vies, nie? som citala vcera dakde v zakone, ci na stranke vszp, ci kde..

dugyna
28. júl 2015

Tak kocky pridavam nove info..dnes sme boli na matrike v Kittse..bohuzial medzinarodny rodny list robia za í,30 eur ale len ten v 0tich azykov a pani hned povedala ze na SK ho neuznavaju a ze su to pre mna vyhodene peniaze.cudovala sa informaciam z nasho konzulatu...
a omluvala sa ale ze bohuzial medzinarodny rodny list vo viacerych jazykoch ako 10tih a teda obsahuuci SJ nevydavaju...nikdey v celom rakusku...ze edine uradny preklad a potvrdit...

cize asi take chybne info som mala od nas z matriky a konzulatu SK vo viedni...

pani povedala ze ani vo Viedni by mi taky neurobili.

takze asi tak takze davame prelozit za dobru sumu tu na SK u edne pani co nam poradili na matrike ak by ste chceli kontakt napiste.

co sa tyka vysetreni:
sono klby za 20 eur mozem dat kontakt ideme 5.8 (nechcem cakat s takym babom niekde na antolskej)
oci (to obednal manzel na poliklinike-tam kde mame obvodacku-mame cas tak som zvedava ci nas a na ten cas vezme a ci budeme nieco platit- ideme 4.8)
uska ideme 6.8 hore na oRL na antoslku /mame cas som zvedava ci nas a nan zoberu alebo sa bude cakat...platit by sme nemali)

sono mozog - ma doali...po 4 dnoch konecne dovolala na cislo na Kramare - zdute boli ze som rodila v Hainburgu..lebo najprv ze ona ma terminy az v oktorbi a co chcem odkial som a ked zistila ze nechcem vysetrenie ale sono(co som e povedala hned na zaciatku) tak ze preco detsku neurobili ked sa narodila a ked som povedala ze som rodila v Hainburgu znela otazka a ze ci tam to detsku nevedeli urobit...fak "priemna teta"..hovorim vedia a keby som vedela ze na SK budu s tymto vsetkym take tahanice a taky problem urcite by som si priplatila a dala vysetrtit dieta u nich...ale nevedela som to tak bohuzial..
ok tak mozte prist 3.8 v pondelok po 12h ale ordinujeme az od 12.30 ok a termin mi date..ona nie mozte prsit od 12h a uz su tu traa napisany....fuha ize sa caka? he ako pridete v poradi..ok tak sa dohodnem s muzom a zavolam va,..ok ale terminy sa mozu minut..
parada termin na neterminove vysetrenie..
a na cislo na sono obliciek maliez furt obsadene, dnes to konecne zvonilo ale nedvihli...

takze kocky ak mozete radse si zistite sumu a date deti vysetrit u nich mi toto lutueme ze sme neurobili...
a tak ako vidim skoncim so sonom mozgu v sinalgise za 35 eur a oblicky zatial netusim...cize ma to bude stat mozno a viac ako v AT...

a tie co idete ambulatny tak mau taku moznost ze vysetria dietatko tyzden po narodeni..e to tam pisane v take karte co som dostala...

1975renca
28. júl 2015

@dugyna pani sa pytala kolko trva vybavenie rodneho listu na Sk

dugyna
28. júl 2015

@ivkadracova ja som im vsetko poslala v nemcine.union nikde nepisala e treba prelozit a hadam google prekladac poznau alebo revizny lekar neaky azyk ovlada 😀

dugyna
28. júl 2015

@1975renca no sak samozreme ale rodne listu pre dieta narodene v zahranici nakolko si v teme porodnica hainburg a to trva 2mes

1975renca
28. júl 2015

Hej,podla toho kde ho vybavujes a na koho ochotneho natrafis,kazdy sa drzi lehoty 2.mesiacov,poznam baby co ho mali skor...ved je to jedno,na pockanie urcite nie je,najlepsie to zistit telefonicky na matrike v prislusnom okrese

dugyna
28. júl 2015

@1975renca neviem ci sa chapeme matrika klasicka e len sprostredkovatel...a zavisi to od toho ako to bude trvat osobite matrike..
super ak to niekto v tvojom okoli mal skor v BA a co tu piseu kocky tak kazde to trvala cca 6tyzdnov az 2mes.

dugyna
29. júl 2015

Tak posuvam info co by sa Vam mozno zislo pri porode:

slovicka: tlačit - drucken
mat.branka - Muttermund
spotrebovany -verbraucht
tlak na konecnik - druck auf das Rectum
kontrakcia je rovnako 🙂

Cislo do DFnSP 02/59371323 sono mozgu , 02/59371855 sono obliciek - zatial som sa nedovolala

Ak by ste chceli tu pani na preklad za dobru cenu napiste dam kontakt do IP.

monika155
1. aug 2015

Baby rodila ste niektora u Karovica?? super doktor.Inak ja son natrafila pri porode na slovenku porodnu babu aj slivaka doktora;))

dugyna
3. aug 2015

@monika155 ahojky takze uz to mas za sebou mozeme gratulovat?
si mala pri porode lekara?

lalitagopi
3. aug 2015

Ahojte, tento piatok by mal byť ten deň otvorených dverí v pôrodnici (pokial sa nemýlim)...chcela by som sa len spýtať, tých čo tam už boli, že o kolkej sa tam má ísť - či kde by som našla info...

monika155
3. aug 2015

@dugyna Ano, uz to mam za sebou.22som porodila.A ano bol tam doktor;))

lalitagopi
3. aug 2015

už som to našla, prvý piatok, od 11,30. Chystá sa niekto tiež?
http://www.hainburg.lknoe.at/fileadmin/media_da...

dugyna
3. aug 2015

@monika155 jej prepac to je ta kojo demencia..sak som ti gratulovala.mna na poradni aj pri rpijmnne mala tak mladunka dr slovenska blondinka chuducka . a placentu riesila dr ale neviem meno...äto v taom pribehu porodnom o nej pisem ako o druhej hebame ale to bola dr potom ma osvietilo ze sak ona bola na sone ked som mala prvu poradnu..)
priamo pri porode a porod viedla hebame..pri nej bol sice mlady dr..ale ako chapem aj podla toho co mm rozpraval tak ho hebame zaucala ci ucila..cize mozno bol pri porode prvy krat..🙂 ale neprekazal..a vsetko riesila inak hebame.
tak aj ty si mala takeho mladeho? ci normalne lekara?
lebo aj podla slov primara k fzilog.porodu dr nechodia..

dugyna
4. aug 2015

@ivkadracova rodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre