Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katlinkamt
19. júl 2016

@lukamka no ja som tiez ten pripad, zamestana v Rakusku a pobyt v Ba, ale viac ako vybavovania rodneho listu sa desim vybavovania prispevkov :(

kattyy3
19. júl 2016

@katlinkamt pozeram ze si v 32t to sa kludne este moze pretocit skus cvicit macaci chrbat vraj mu tam vtedy vznikne najviac miesta na pretocenie drzim palceky, inak cvicit som zacala ked som vosla do 34t a to prve 3dni iba nafukovala predychavala a vyfukovala aby som si zvykla na ten tlak a az 4 cvicenie som skusila malu velkost vytlacit len som sa zlakla bo balonik vyletel rychlo a zastipal tak som pochopila ze ho musim pridrziavat aby isiel von pomali a nezranil ma a teraz mam skoro 23cm vytlacenych a dufam ze dnes postupim obcas si dam den volna a cvicim tak 20min

lukamka
19. júl 2016

@katlinkamt na to sa uz psychicky pripravujem, vraj peniaze neuvidím prvý rok vôbec. Zdá sa mi to nefér, kedže 6 rokov z výplaty odchádzajú nemalé odvody mesačne štátu, ktorý ma potom nechá s babom čakať dlhé mesiace nasucho...

katlinkamt
20. júl 2016

@kattyy3 skusim, dufam, ze sa otoci, nechcem ist cisarskym, dakujem za radu 🙂 ja som si len teraz objednala anibal, tak dufam, ze este stihnem co to pocvicit 🙂 ty uz si pekne pokrocila, to bude super porod 🙂

katlinkamt
20. júl 2016

@lukamka vsak uvidime ako to pojde, dam vediet, kedze mam skorsi termin

kattyy3
20. júl 2016

@katlinkamt neboj urcite stihnes nieco nacvicit, kazda sme ina a jednej to ide rychlejsie a inej pomalsie mozno ma este predbehnes. Pozri kazdy cm je dobry a podla mna kazdy nacviceny cm znamena o nieco menej stichov takze za snahu to stoji. A nezabudni aj pocvicit nech sa drobcekmoze otocit moc ti drzim palceky

katlinkamt
20. júl 2016

@kattyy3 dakujeeem, drz sa aj ty, uz len chvilka 🙂

kattyy3
20. júl 2016

@katlinkamt juj ani nehovor sa to strasne rychlo zacina blizit a emocie sa vo mne hromadia ...dakujem

lukamka
23. júl 2016

baby taka mimo otazka, maju tam wifi?

kattyy3
23. júl 2016

@lukamka tak to fakt neviem to by aj mna zaujmalo

dulkagabulka
25. júl 2016

Prosíme o šírenie a zdieľanie nasledujúceho videa: Dojčenie v prvých hodinách po narodení.
Dávame vám do pozoronosti krátke video o dôležitosti kontaktu koža na kožu po pôrode. Vo videu je názorne ukázané ako prebieha samoprisatie bábätka a vysvetlené, čomu všetkému sa treba vyvarovať, aby sme dieťatku prvé prisatie nesťažili. Slovenské titulky k videu pripravilo naše združenie

https://www.youtube.com/watch?v=OhF-qpaaOHQ
dulkagabulka
25. júl 2016

Video som vám pridala preto, lebo aj v Hainburgu (bohužial) je rutinou bábatko pár minút po pôrode vážiť, merať a ošetrovať mimo tela mamy. Ale viem, a mám skúsenosti, že tento úkon môžete odmietnuť a nechať bábatko ošetriť až po samoprisatí, alebo po dvoch hodinách. 😉

cubalucia
25. júl 2016

@dulkagabulka Dakujeme velmi pekne. Je to osetrenue babatka mozne aj u Kocha zariadit az po?

lukamka
26. júl 2016

@dulkagabulka kraaaaasne, pustam si to asi treti krat 🙂 Dakujeme!

dulkagabulka
26. júl 2016

@cubalucia pýtaj sa priamo u Kocha, neviem ti odpovedať. Poznám ženy, ktorým sa to u Kocha podarilo aj také, ktoré narazili na neochotný personál. Situácia sa mení, pýtaj sa ich priamo.

gojka
26. júl 2016

Pekný večer dulkagabulka. Som veľmi prekvapená ako sa vyjadrujete na pôrodnicu v Hainburgu, kde ste rodili svoje vnúča. Predtým ste neustále dehonestovali slovenské pôrodnice a je zaujímavé, že nepoznáte pomery u Kocha. Iste viete kto Vám píše, viac reagovať nebudem, prajem Vám všetko dobré, zdravie a spokojnosť.

cubalucia
26. júl 2016

U Kocha rodila teraz znama, vraj automaticky puchnu oxytocin po porode na vypudenie placenty a babo sice prilozia, ale len max na 1min. Dufam, ze sa bude dat dohodnut iny postup.

dulkagabulka
27. júl 2016

@gojka svoje vnúčatko som nerodila ja, rodila moja dcéra. A mám na to stále pekné spmienky. Ako aj na veľa iných pôrodov. Stále je pre mna Hainburg tá najlepšia voľba. Avšak máme správy od viacerých žien a dokonca vraj aj na prehliadke pôrodnice je im hovorené, že dieťatko bude ošetrené a potom im bude vrátené. Jednej žene dokonca detská sestra vravela, ked nechcela dieťatko dať, že je v nemocnici a má sa podriadiť. Pre mna to bolo novinka, pretože pri pôrodoch, pri ktorých som v Hainburgu bola, s jednou asistentkou, nikdy nebol problém mať bábatko na sebe NERUŠENE. Preto som video dala okrem tém slovenských pôrodníc aj do tejto. Aj ja tebe želám všetko dobré. 😉

lukamka
27. júl 2016

@dulkagabulka pre nas urcite dolezite Info, Dakujeme

sunshine1
28. júl 2016

@kattyy3 prosim ta ten rodny list si si dala uradne prelozit na SR? ci z rakuska to musi byt prelozene? Uz zacinam stresovat... my sa asi fakt stretneme v tej porodnici inak, ten moj gyndos ma zacal strasit ze uz som tam dole uplne pripravena. skrateny krcok a pod. mam sa cim skor hlasit v hainburgu. tak idem buduci stvrtok na prvu kontrolu k slovenskemu doktorovi.... ma s nim niekto skusenosti? neviem ci sa mam stresovat, ale uz mam paranoju ze mi aj plodova voda unika postupne. :D

kattyy3
28. júl 2016

@sunshine1 ahojky a kolko mas do TP? Ja som rodne listy dala prelozit na SK aj sobasny list normalne uradne su zviazane trikolorou a trvalo to 4 dni tak sup sup uz to vybav. Inak ja mam zajtra poslednu poradnu u svojej gyndy tak som zvedava co povie, tiez mam obcas poslickov ale kratuckych a hned to prejde tak uvidim co povie. Inak ja mam termin prvej kontroly v nemocnici 9.8 o 9 rano tak som zvedava ci sa jej dockam a vraj ak by ma to chytilo mam prist priamo na prijem to mi povedali pri objednavani. Ty si si mohla vybrat doktora? Mne nepovedala kto ma pozrie...ako sa vola? Juj rada by som sa tam s tebou stretla bolo by veselsie tak uvidime ako to nasi drobci naplanuju

sunshine1
28. júl 2016

@kattyy3 dakujem. zajtra pojdem rovnom do auparku a dam si to prelozit. ja mam tp 4.9. ale kedze som bola u lekara na poslednej prehliadke v utorok a ten ma strasil ze rovno aj zajtra porodim, ze mam ist uz teraz na prehliadku tak mi dali termin vysetrenia buduci stvrtok... daj vediet co povie tvoja lekarka zajtra. ja mam spuchnute nohy a on preto hned zacal ze to nie je dobre znamenie a co ja viem co. nevyberala som si lekara v hainburgu, ale ked som tam volala aby som sa objednala tak mi to zrovna zdvihla slovenska hebamme, ukludnila ma nech nestresujem, ze vsetky tehotne co tam idu teraz maju nohy ako slon a ze to ze mam na 2cm krcok este neznamena ze hned porodim. a ta mi potom hovorila ze buduci stvrtok ordinuje slovensky lekar dr. Karovic... cize vyber to nebol, len mi povedala kto ma sluzbu. tak ma zaujima ci je v pohode

kattyy3
28. júl 2016

@sunshine1 juj z toho si nic nerob teraz je teplo a tento posledny mesiac si uz aj telo zadrziava vodu ktoru bude potrebovat k porodu pokial je tlak v norme malo by to byt uplne ok. Ja zatial neopucham okrem obrucky ktoru som radsej dala dole pre istotu no citim sa uz tazko, dycham ako slon, lonova kost boli ale inak sa drzime tak dam vediet po zajtrajsku. To je super ze si natrafila na slovensku porodnu asistentku to ja zas na ich rakusku no vedela po anglicky tak super ze budes mat slovaka na kontrolu lepsie tomu porozumies a ja mam potom 5dni za tebou ...na nete s i nic o nom nenasla ?

steigrula
29. júl 2016

@sunshine1
@kattyy3
Caute baby su tam dvaja doktori slovaci a obaja su fajn ja som ich mala na vizite oboch 🙂 nebojte sa nicoho a hlavne nestresujte lebo to neprospieva ani vam ani babatku ja som mala den pred porodom stresy a som aj plakala preto prisiel edko skor na svet ;) takze klud pohodicka :D

steigrula
29. júl 2016

@sunshine1
@kattyy3
Caute baby su tam dvaja doktori slovaci a obaja su fajn ja som ich mala na vizite oboch 🙂 nebojte sa nicoho a hlavne nestresujte lebo to neprospieva ani vam ani babatku ja som mala den pred porodom stresy a som aj plakala preto prisiel edko skor na svet ;) takze klud pohodicka :D

kattyy3
29. júl 2016

@steigrula ahojky ako sa vy mavate? Ako sa dari Edkovi? Uz si si zvykla na rolu byt maminkou? Ja idem 9.8 na prvu kontrolu tak snat dovtedy vydrzim bo nas Matejko v brusku posledne dni riadne vystraja a mam pocit ze uz odtial chce vyskocit hi hi hi dakujem za povzbudenie snazim sa byt kludna no adrenalin bliziacim sa TP stupa nezastavitelne zda sa mi to ako sen o ktorom som vzdy snivala a tesila sa na nho len tu pasaz porodu som preskocila tak teraz pride realita a budem si ju musiet dosnivat ale aj tak sa tesim verim si ze to zvladneme

beeseh
30. júl 2016

Aj Vy mate termin tesne pred sebou? Tak mozno sa v Hainburgu stretneme...

sunshine1
30. júl 2016

Ahojte,tak moj tp bol 4.9. ale moj fesak sa rozhodoll ze pride skor. Dva dni som mala vodnaty vytok,myslela som si ze mi tlaci babo na mechur,bolo to ked som vstala z postele alebo stolicky... no a dnes rano to uz bolo viac,tak sme isli do hainburgu na kontrolu... bola to aj plodova voda. Nemohla som ostat,kedze sa tam moze rodit od ukonceneho 36tt a ja som len na konci 35tt :( takze uz som vo viedni hospitalizovana,uz mi odtieklo vela vela vody a zacinaju bolesti... otvorena som na 1cm a krcok ma tiez 1cm. Drzte palce,budem updatovat 🙂

katlinkamt
30. júl 2016

@sunshine1 drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂 ako to tam vo Viedni vyzera?

kattyy3
30. júl 2016

@sunshine1 juj tak to sa pekne pohlo tak drzim palceky nech to zvladnete, ja mam tiez posledne dva dni divne pocity a pobolievanie a tvrdnutie bruska tak neviem ci sa nieco nechysta
@beeseh ja mam TP 26.8

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre