Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

steigrula
31. júl 2016

@kattyy3 ahoj mame sa dobre az na mensie problemy s bruskom (mame zaseknute prdiky ) tak sa trochu trapime ale inak je to uzasne 🙂 Edy rastie ako z vody :D ja uz som si asi tiez zvykla len som teraz posledne dni strasne unavena a sem tam nestiham

steigrula
31. júl 2016

@sunshine1 drzim palceky ;) nech je vsetko v poriadku 🙂

kattyy3
31. júl 2016

@steigrula juj to ma tesi moc som stastna za teba, a ano chlapci casto trpia na vetry no dufam ze sa to skoro upravi. Nemoze to robit aj nieco co papas? Juj to mi je jasne ze vsetko sa stihat neda a asi na tom budem velmi podobne vsak uvidime kedy sa nas Matejko rozhodne prist na svet.

steigrula
31. júl 2016

@kattyy3 no to viem ale uz si aspon prdka .. to ze ked je leto tak ja skoro nic nejem musim to nejak napravit a aj si davat pozor co jem ako hovoris :/ Matejko nech len pekne rastie ved u mamky mu je najlepsie 🙂 A ty si to este uzivaj mne sem tam chyba byt 2v1 :D

kattyy3
31. júl 2016

@steigrula dakujem snazim sa len v tomto teple to je naozaj obtiazne, vobec mi slnko nerobi dobre, potim sa a dycham ako slon ale naozaj jemu je tam dobre tak to musim vydrzat no jedno mi je jasne ze mi potom bude chybat pohybujuce sa brusko juj to bude take divne clovek si na to zvykne za tych 9 mesiacov

beeseh
31. júl 2016

@kattyy3 Noooo, ked sa nic neudejem a v podstate uz od zajtra "nadcasujem"... Takze uz som na prasky, lebo zatial nic 😕

de_de11
1. aug 2016

Cautee. Tak teda aj ja to uz mam za sebou a mame zdraveho chlapecka ;) 12hod bojovka. A odrodila nas Eva Bauer, uplny anjel.. taka mala "pikoska" - slovenky, robime si tam hanbu velku. Ze z toho pultiku na plienky,masticky atd berieme na domov vo VELKOM " do zasob... "

de_de11
1. aug 2016

@steigrula my mame to iste . Tazke to je. Ja som ani lieky nemala, hned v prvu noc po prichode z nemocky.. sialenee soky.

kattyy3
1. aug 2016

@de_de11 jeej gratulujem a kedy sa narodil? Pocula som ze ta Eva je velmi prijemna a dobra odbornicka tak som rada ye si bola spokojna,no uvidime na koho mi natrafime. Juj to je hroza brat si domov kremiky a ine veci to by som sa pod zem prepadla ved mam vsetko nakupene ale ano verim tomu ze to niektore robia...tak snat sa nam raz podari tuto reputaciu napravit...drzkajte sa

kattyy3
1. aug 2016

@beeseh ako pokracujes? nieco sa rozbehlo?

de_de11
1. aug 2016

@kattyy3 utorok 26. A piatok som sla na revers dom, nemihla som sa tam ani raz vyspat. Mala som familienzimmer a i tak vzdy dosiel niekto kto ma zobudil v tom naj

beeseh
2. aug 2016

@kattyy3 Este stale nic... uz sa neviem ani hybat, je to hrozne, posledne dni! Ale snad sa dnes uz nieco udeje, citim sa dost zvlastne. Ako sa vlastne prejavuje bliziaci sa porod? Som prvorodicka, tak zo vsetkeho som uz uplne mimo 😨

kattyy3
2. aug 2016

@beeseh juj to ti verim ja mam este 24 dni pred TP a uz toho vela nezvladnem a sice som tiez prvorodicka myslim ze sa niekomu mozu objavovat priznaky a inemu zas nie. Medzi priznaky patri odtecenie plodovej vody, odidenie hlienovej zatky, castejsie opakujuce sa kontrakcie ci poslickovia a tiez moze byt prehananie ci hnacky, padnutie bruska a castejsie mocenie no vies sme kazda ina....ja som sa tak divne citila cez vikend fakt som uz myslela ze porodim ale preslo to a zatial som stale kinderko

sunshine1
2. aug 2016

@katlinkamt
@kattyy3
@steigrula
Dakujem dievcata 🙂 vsetko dobre dopadlo. Mame krasneho Sebastiana,volali ho Speedy lebo nepockal ani na ocina kym pride. Ako predcasniatko sa Sebastian narodil s krasnymi mierami 49cm a 2,65kg este v ten den 🙂 moja placenta vsak strajkovala a nechcela von tak ma museli dat do narkozy. Dnes ma prepustajju z gyndy ale ja bez syna nikam nejdem. Idem k nemu na oddelenie a kym sa nenauci sam papat a regulovat si teplotu ostavame. Drzte sa v Hainburgu a zelam vam krasny porod 🙂

kattyy3
2. aug 2016

@sunshine1 juj si ma velmi potesila ze ste obaja v poriadku a neboj coskoro Vas oboch pustia ved mal krasne miery a ste v tych najlepsich rukach. Tak dufam ze aj nam to pojde tak dobre a rychlo a hlavne nech sme zdravy to je to najdolezitejsie...pomalicky sa to blizi ale uz som sa nejako ukludnila ved prist to musi a zvladnut to tiez musime tak sa drzkaj a uzivaj si mamickovanie

de_de11
2. aug 2016

Vie mi prosim niekto poradit ci mam mat nejake papiere so sebou pre tu hainburg. matriku ? ci iba si ten rodny list iba vypytam ? fakt som mimo, mam iba tu zltu lekarsku spravu. Dakujem

kattyy3
2. aug 2016

@de_de11 pokial viem nic k tomu netreba, uz by ti ho mali len vydat

katlinkamt
2. aug 2016

@de_de11 kolko je tam prosim tych izieb, kde sa da byt sama alebo s manzelom?

de_de11
2. aug 2016

@katlinkamt to ti neviem presne povedat pretoze porodnica ked ma plno, poziciava si izby aj z gynekologie ako som pochopila. Ono su to vlastne 2postel. Izby tieto familienzimmer. Mala som stastie ze ked prijimali mna , tak mali volnejsie. Ale napr 3noc mi oznamili ze potrrbuju manzelovo miesto pretoze su full a potrebuju ju a manzela mam odhlasit z nasledujuceho dna. Tak samozrejme ze moj siel domov.

de_de11
2. aug 2016

@katlinkamt aaa ked chces byt sama, to ponimaju ako 1.triedu co je mastna cena.

katlinkamt
3. aug 2016

@de_de11 a za manzela si kolko platila za noc? Ja by som chcela svoju izbu si zaplatit

ciernypes
3. aug 2016

@de_de11 ahoj a v tom heinburgu su aj taki spickovi?napr ked sa nieco zomelie.vesia sa postaray.lebo som tam volala nerobia ani serklaz a nape nemaju neonatologiu..vies kadeco sa moze stat ci su aj odbornici alebo to potom prevazaju do Viedne do AKH?

kattyy3
3. aug 2016

@ciernypes nemaju neonatologicke oddeleniea ked sa nieco zomelie musia prevazat do Mistelbachu alebo VIedne inak tam maju pediatra pondelok, utorok a stvrtok myslim vies to si kazda musi zvazit ci tam pojde alebo nie stat sa moze kedykolvek cokolvek treba zvazit

ciernypes
3. aug 2016

@kattyy3 ved to.ja zasa skor pojdem do ba kedze je tam sam odbornik a kebyze sa daco stane vedia hned reagovat..do Viedne sa mi nechce dochadzat.mam tam sice gynekologa ale asi rozmyslam kvoli cestovaniu o zmene.

beeseh
4. aug 2016

@katlinkamt moze byt aj na zakladnej, najlacnejsej izbe. Priplatok za muza je 100 nieco eur, okolo 180 ked chcete mat sprchu na izbe 🙂

kattyy3
4. aug 2016

@beeseh ked som bola na prehliadke nemocnice, porodna asistentka hovorila ze obycajna rodinna izba priplatok za manzela 75e na noc

de_de11
4. aug 2016

Tak ako vravi katyyy. A ak chcete s muzom sprchu tak 140myslim za neho.

kattyy3
4. aug 2016

@de_de11 hej hej tak nejako to bolo, juj uz v utorok tam idem na prvu kontrolu pred porodom tak som zvedava

de_de11
5. aug 2016

To bude v poho,30-40min CT srdiecko a par otazok o tv. zdravotnom stave ;)

kattyy3
5. aug 2016

@de_de11 aha tak to je v pohodicke a robia pri tej kontrole aj usg a merania babatka? bo mne ho naposledy merala lekarka v 33t a odvtedy vobec neviem kolko vazi? a bojim sa aby malo dostatocnu vyzivu kedze ja mam syndrom lepivych krvnych dosticiek a picham si fraxoparine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre