Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

kattyy3
18. máj 2016

@sunshine1 juj si to tak krasne napisala ze mam stale viac a viac pocit ze nieje o com moc rozmyslat. Nakolko toto bude moj prvy porod vobec neviem co ocakavat a ani co a ako bude prebiehat no vzdy mi bolo jasne ze voda mi utisuje bolesti a mne by tie vane vyhovovali kto vie mozno aj do nej porodit ale to fakt len odhadujem skutocnost uvidim az neskorsie pri realnom porode. Inak nevies je treba nieco brat so sebou do porodnice ako u nas na SK cize nejake vlozky, prebalovacie podlozky, plienky atd? Ja mam termin 26.8 juj tak uvidime ktore sa tam postretavame sa tesim a aj bojim

sunshine1
18. máj 2016

@kattyy3 dakujem 🙂 ked viem, tak poviem 🙂 to co treba vsetko zobrat, to netusim... chystala som sa to spytat na prvej prehliadke 🙂 lebo dovtedy urcite zabudnem. zvladneme to, neboj.a ked sa tam vidime, tak sa budeme podporovat, dohodnute? 🙂

kattyy3
18. máj 2016

@sunshine1 jasne ze sa podporime ved vsetky budeme prezivat to iste a nielen ze sme silne zeny a zvladneme to este aj na konci tej cesty bude nase krasne a vytuzene dietatko ktore nosime pod srdieckom. Hlavne sa musime este setrit aby sme to zvladli az do riadneho TP

vanniekerk
18. máj 2016

@sunshine1 Ja som mala napisany aj porodny plan, pre istotu, ale ked som ho diskutovala spolu s doktorom a neskor s porodnou asistentkou, tak vsetko v nom v podstate bol standard. Od vyberu polohy pri porode, cez neriadene tlacenie, dotepanie pupocnika, bondingu, sama som napriklad prestrihla pupocnu snuru po dotepani, ak je babatko v poriadku je spolu s mamickou po porode stale, hypnoporod tam tiez samozrejme poznaju, klystir, ani holenie sa tiez nepraktizuje, nastrih iba v pripade nutnosti - ja som nemala ziadne porodne poranenia. Hypnoporod mi pomohol dost sa odreagovat vtedy, ked som zistila, ze ta pekna predporodna miestnost bola obsadena a tak som bola hned na porodnej sale na fitlopte. Z logistickych dovodov som mala pri sebe dulu, namiesto manzela, ale on spolu so starsou dcerkou prisli hned po porode na porodnu salu zvitat sa s babatkom. Boli to uzasne momenty, ze sme zrazu boli vsetci styria prvy krat pokope. 🙂 Toto by bola riadna utopia v akejkolvek porodnici na Slovensku. Taktiez navstevy na izbe su uplny standard aj pre starsich surodencov, muz sa objavil hocikedy, nikto ho nevyhadzoval. No a v neposlednom rade, humanny pristup personalu, informovanost o ukonoch a povolenie ich vykonat, dodrziavanie zakladnych ludskych prav a takisto poznatkov WHO.

kattyy3
18. máj 2016

@vanniekerk juj uzastne, aj ja si prajem taketo skusenosti a uzastny porod a mas pravdu na SK to asi nehrozi, nezazila som tam originalny porod ale len ten v 16t ked sme prisli o dietatko a bola to katastrofa uz to viac zazit nechcem ...

monika155
18. máj 2016

@katlinkamt najprv si ziadaj na sk.ak nechces chodit do rak k detskemu tak ecard ma cas.my sme ju riesili az ked mala mala rok,aj to len tak pre istotu.s rodnym listom pojdes do sk poistovne;)prvy tyzden moze babo ist na teba..

katlinkamt
18. máj 2016

@monika155 dakujem pekne za rady 🙂 dufam, ze vsetko hladko vybavim a hlavne, ze budem schopna po porode vybavovat 🙂

katusik666
19. máj 2016

@steigrula Ďakujem za radu.🙂

vanniekerk
19. máj 2016

@kattyy3 Aj ja viem iba po anglicky a dalo sa dohovorit. Aj ked, neviem ci prave zhodou okolnosti, ale na obidvoch poradniach pred porodom, aj pri porode som natrafila na slovakov - doktora aj porodnu asistentku. A pri prepustani som tiez hovorila so slovenskou sestrou. Myslim, ze slovenskeho personalu tam maju viac nez dost.
Do porodnice samotnej netreba nic prekladat. Staci ti slovenska tehotenska knizka a ak mas, tak laboratorny vysledok na streptokoka. Kedysi sa nosil aj test na krvnu skupinu, ale nedavno to zrusili a sami beru krv pred porodom. Neplati sa za to extra - je to v ramci porodu.
Uradne prelozenu overenu kopiu rodnych listov oboch rodicov a sobasny list (ak je) + originaly tychto dokumentov k nahliadnutiu treba mat pre vybavenie rodneho listu dietatka. Tlacivo s tebou vypisu v porodnici na druhy den po narodeni a okrem uz spomenutych dokumentov musis este prilozit ID rodicov - obcianske alebo pasy. My sme davali pasy, vzhladom na to, ze vydanie trva asi 2-3 dni a potom si treba po rodny list ist na matricny urad v Hainburgu.
Mala som so sebou aj dokument od slovenskej porodnej asistentky, ze ma skontroluje po porode, ale nikto ho odo mna pri prepustani na reverz neziadal.

kattyy3
19. máj 2016

@vanniekerk jeej ty si uplne uzastna, krasne si mi to vysvetlila tak super to som rada, ale tiez si myslim ze by problem s recou nemal byt ved su na to uz pripraveny ze tam chodia slovenky bezne rodit takze urcite tam niekto vzdy na smene vie po slovensky. Takze rodne listy a sobasna prelozit ok todam urobit. A predpokladam ze ten matricny urad v Hainburgu je asi obecny urad a tam by som drobca hned nahlasila na pobyt bo mi tam zijeme. Tak moc dakujem za pomoc

vanniekerk
19. máj 2016

@sunshine1
@kattyy3 K porodu vam staci zbalit vyslovene vacsiu kabelku. Okrem potrebnych dokumentov a dokladov si treba pribalit iba slapky - idealne vhodne aj do sprchy, najnutnejsiu kozmetiku - zubna kefka, pasta, hreben, mozno nejaku tu cokoladku alebo hroznovy cukor, nieco sladke. Sprchovy gel aj sampon maju v sprche, vodu na pitie aj caj maju von na chodbe. V pripade, ze chcete, mozte si zobrat vlastnu nocnu koselu (mne ich erarne uplne vyhovovali) a zupan. Prebalovacie podlozky, plienky, krem na zapareniny, krem na bolave bradavky, poporodne nohavicky, vlozky atd. to vsetko dostanete v porodnici.

vanniekerk
19. máj 2016

@kattyy3
@sunshine1 A este som zabudla jednu vec na pribalenie - hrube ponozky.

vanniekerk
19. máj 2016

@kattyy3 Ano, matricny je na obecnom urade. Mam pocit, ze okrem mna boli v porodnici este dalsie dve slovenky, takze su na nas a pripadnu jazykovu barieru pripraveni. Dokonca aj kupanie babatka pre nas rakuska sestra urobila dvojjazycne v nemcine aj v anglictine.

kattyy3
19. máj 2016

@vanniekerk wau to je super tak to sa teda so slovenskymi porodnicami naozaj porovnavat neda normalne si ma tak navnadila ze sa zacinam do nemocnice tesit a to ich z duse nenavidim a mam z nich strach. dakujem moc

kattyy3
19. máj 2016

@vanniekerk su zlati ze sa takto prisposobuju ,tak to aby som sa zacala vazne tesit na porod. Len dufam ze to vydrzime az do konca bez problemov a ze sa ani ziadne nevyskytnu pocas porodu.

vanniekerk
19. máj 2016

@kattyy3 Ja tiez nemam rada nemocnice. Hned sa mi stresom dviha tlak z nich. Musela som si koli tomu dokonca kupit tlakomer na doma. 🙂
Drzim palce. Hlavne treba byt v klude. Pre mna bolo pocas tehotenstva najhorsie prave jednanie so slovenskymi doktormi na poradniach, nie vysledky, ci tehotenstvo samotne. Ked to porovnam s prvym tehotenstvom, ked som zila v zahranici - tam to bolo radostne ocakavanie, pozitivne naladenie. Na Slovensku ti daju pocitit, ako by si bola nesvojpravna a hlupa, zastrasuju a pritom ide o tvoje telo a tvoje dieta a tvoje rozhodnutia, ktore by oni mali respektovat.
Ak teda zijes v Rakusku a tam mavas aj poradne, tak to mas skvele.

kattyy3
19. máj 2016

@vanniekerk Juj toto presne poznam.Ja sice zijem v Rakusku ale lekarov mam tu na SK no mala som tu cest zit 6 rokov v zahranici a to naozaj boloo niecom inom,myslim zdravotnictvo. Ja som si vela zazila so zastrasovanim a kedze aj toto tehu nie vsetky vysledky boli podla tabuliek tak si to vies predstavit ako ta kazdy na nieco nahovara hlavne tie platene testy ale sme sa s manzelomdohodli ze tentokrat budem pocuvat seba a svoje babo a nic ine. Dakujem za povzbudenie a verim ze to zvladneme a porod bude krasnym zazitkom kedy stretnem svoju dalsiu lasku zivota

sunshine1
19. máj 2016

@vanniekerk dakujem za uzitocne rady 🙂 takze perfis, staci ked tam pojdem ja, moje brucho, kabelka, dokumenty, ponozky a priatel 🙂 vybavene, pamatam si 🙂

vanniekerk
19. máj 2016

@sunshine1 😀 😀 😀 .. vidis, uz to mas zmaknute v malicku.

vanniekerk
19. máj 2016

@kattyy3 Verim, ze sa vam to v Hainburgu podari zazit tak, ako si predstavujete. 🙂

steigrula
20. máj 2016

@vanniekerk velmi pekne dakujem za infosky 😊 tak ako @kattyy3 hovori uz aj ja sa zacinam tesit do nemocnice a na porod 😃😃 uplne ma to povzbudilo a potesilo 🙂 uz len tu prehliadku zmaknut a potom sa len tesit na porod a drobceka v mojom naruci 😊 este mam jednu otazocku po rodny list si isla rovno z porodnice ? Ci to budem moct takto spravit alebo az po urcitom case si mam ist pon ?

vanniekerk
20. máj 2016

@steigrula Ja som odisla domov na reverz den po porode. V ten isty den sme v porodnici podavali aplikaciu na rodny list a na druhy-treti den mal byt hotovy a pripraveny na vyzdvihnutie. Neviem, ci robia aj na pockanie.

kattyy3
20. máj 2016

@steigrula ak budes v nemocnici 2 ci 3 dni podla mna by to uz mali mat spravene. Juj sa teda uvidime na prehliadke nemocnice

mudreocko
20. máj 2016

Ahojte 🙂 mam termin az v oktobri a som z Trencina. Rozmyslam nad nejakou porodnicou v Rakusku. Neviete da sa tam dohodnut cisarsky rez? A kolko to stoji? Dakujem

steigrula
20. máj 2016

@vanniekerk super tak dakujem 🙂
@kattyy3 no tak dufam ze tam budem tak akurat :D a ano dufam ze sa uvidime 🙂 len uz by som si asi mala zapisovat vsetky otazky na ktore chcem vediet odpoved lebo si uz pomaly ani jednu nepamatam :D

janka_petrzka
26. máj 2016

Baby ak by to niekoho zaujímalo tak práve mi prisiel papier z dôvery o preplatenie, boli sme tam 3dni takže 3*625€=1947€, preplatili 1157€
Pride mi to celkom dosť, ani som nečakala taku pozitívnu správu 🙂

alenie_
26. máj 2016

@mudreocko cisarsky rez Ti spravia zadarmo hocikde na Slovensku tak načo sa chceš trepať do Rakuska??

vanniekerk
26. máj 2016

@janka_petrzka Mozem sa opytat kedy ti prisiel z Hainburgu ucet o vsetkych ukonoch? Lebo ja som zaplatila kartou pri odchode a dostala som iba potvrdenie o zaplateni a zevraj podrobny ucet mi pride postou domov. Vyse 2 tyzdne presli a nic mi neprislo. Dakujem.

janka_petrzka
27. máj 2016

@vanniekerk mne to prišlo myslím na druhý týždeň po pôrode, je to lekárska správa, podrobnejší rozpis výkonov už nedajú, oni to rátajú len na dni starostlivosti. Podľa mňa im zavolaj či sa to niekde nestratilo po ceste.

vanniekerk
27. máj 2016

@janka_petrzka Dakujem. Tu spravu mam, myslela som, ze pride este nejake vyuctovanie osobitne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre