Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
19. júl 2012

@ellysa
Leni ako sa mas? Vsetko ok? Uz sa aj stahovat budete pomaly, vysiali travu, ihrisko stoji , sledujem to tu 🙂

ellysa
19. júl 2012

@luckalucka83 jj za tri týždne sme tam 😉 , inak fajn, bábo je oka, máme iné starosti, ale tak to už je o inom 🙄

katy213
20. júl 2012

@luckalucka83 Ďakujeme 😵

yanus
20. júl 2012

Dievcata, tie ktore ste boli v nemocnici na glukozovom teste cez e-card, doslo vam nasledne sek na preplatenie tohto testu?

eniii
21. júl 2012

@yanus ja ti neporadim, bola som na nom na SK...

zuzana38
22. júl 2012

Kocky zijuce v Hainburgu, chodite niektora k Dr.Proksch? Ake mate skusenosti? Pocula som od kamaratky,ze az taky dobry ako som si myslela,tak teraz mam trochu pochybnosti.Mozte sa podelit o vase nazory?Dakujem

yanus
22. júl 2012

@zuzana38 ja som s jeho pristupom k medicine a ku starostlivosti o pacienta nadmieru spokojna 🙂. Jedine ta jeho sestricka je mudra ako zelovocar :-/.

martinka1981
autor
22. júl 2012

@yanus 😀 😀

eniii
23. júl 2012

@zuzana38 my k nemu tiez chodime, zda sa mi fajn 🙂 pekne vzdy vsetko povysvetluje, spyta sa atd...ale tak kazdy lekar je bohovsky ked ma zdravych pacientov ze? 😀 bodaj by to tak navzdy bolo 🙂

ellysa
24. júl 2012

@zuzana38 my tiež k nemu chodíme,záleží, čo od neho čakáš, nám sa ešte nikdy nezmýlil v diagnóze, každú chorobu berie s nadhľadom, čo mňa ako panikára upokojuje, vysvetlí všetko-ja som spokojná
tiež ako baby píšu, sestrička má svoje dni, ale to sa dá prežiť
ale mám kamošky, čo naňho nadávajú a chodia paralelne aj na SK ku pediatrom, lenže to sú tie baby, čo potrebujú každý prdík riešiť a na všetko dávať tabletky, tu to funguje inak trochu, oni nerobia takú veľkú vedu z toho ako na SK, mňa by vytáčalo, keby moje dieťa vkuse podľa nejakých tabuliek hodnotili 😅

zuzana38
24. júl 2012

@yanus
@eniii
@ellysa dakujem kocky za pozitivne spravy! konecne som sa v mojom nazore uistila na 100%. K nam je tiez pan doktor vzdy mily ,na vsetko sa pyta a vysvetluje,no ale ked clovek pocuje nieco zle na jeho lekara musi sa v tom uistit.dakujem!

catalina30
24. júl 2012

Ahojte, vedeli by ste poradit? v SK porodniciach vyzaduju kontakt na pediatra ktoremu posielaju z porodnice spravu. Je toto potrebne aj v Hainburgu? Posiela AT porodnica slovenskemu pediatrovi nejaku spravu, alebo daju to rodicke a ta si to sama "zmanazuje" u pediatra?
Vdaka za odpovede.

yanus
24. júl 2012

@catalina30 SK s AT nie su prepojene, akurat vedia o vzajomnej existencii :D. Tebe daju spravu, mne tusim poslali postou , , ty uz si zariadis potrebne. Je dobre informovat pediatra skorej o danej skutocnosti, aby vedel, ze bude babo aj neskor poistene resp mat vlastnu karticku, kedze sk rodny list je trosku zdlhavejsia zalezitost od osobitnej matriky.

ellysa
24. júl 2012

@catalina30 myslím, že ti ju dajú aj do ruky aj poštou posielajú, teda aspoň mne poslali aj po poslednej hospitalizácii, s SK určite prepojení nie sú

catalina30
24. júl 2012

Vdaka za odpovede 🙂

anduska1111
27. júl 2012

Ahojte,ma tu niekto termin koncom septembra a bude rodit v Hainburgu?

yanus
27. júl 2012

@anduska1111 Ahoj, u mna to vyzera na zaciatok Oktobra 🙂...Jedine zeby si prenasala, tak by sme sa stretli 😎

adripat
27. júl 2012

No ja zial k Dr. Prokschovi velmi pozitivne povedat nemozem. Je pravda ze kym sme nic nepotrebovali, len poradne, ockovanie a obcas nejake virusy tak to bolo ok ale ked nasa mala zacala mat problemy tak kvoli banalnemu odberu krvi sme sa museli az do Viedne odtrepat lebo on sam povedal ze rocnym detom nevie krv odobrat, vraj je to tazke lebo su baculate bla bla bla. Boli sme potom aj v BA aj vo Viedni a som sa s tym nestretla u ziadneho pediatra aby nevedel detom, krv odobrat. Dokonca nas obvodny lekar Dr. Lingitz tu v Kittsee co ma prevazne len dospelych pacientov povedal ze hocikedy nabuduce jej zoberie krv. Takze asi tak. Kym nie su problemy tak je kazdy lekar dobry ale je vrchol ak pediater nevie dietatu krv zobrat si myslim.

martinka1981
autor
27. júl 2012

@adripat si mala vidieť ten randal u detskej imunologičky ked sa snažila odobrať krv mojej 7 mes. dcerke!!! Absolutne to nevedela a poslala ma za našou detskou 😖 a aj tam bol problem aby malej aspon ako tak trafili do žily a zobrali krv. keby som toto vedela tak by som ju v živote na krv nebrala. Sa nepytaj ake mala ruky modre,pomliaždene 🙄 🙄 🙄
takže si myslim že z jeho strany to bolo korektne a povedal vam ako to je a nesnažil sa o niečo čo nevie.....

adripat
27. júl 2012

@martinka1981 no my chodime odvtedy pravidelne na odbery a naozaj na r ozne miesta a nestretla som sa so ziadnym problemom, ci uz na Slovensku alebo v Rakusku.

martinka1981
autor
27. júl 2012

@adripat akože tam detska imunologička kde som bola stala za .... ani nenapišem.Davno som taku kravu nestretla. Ale čo už,moja chyba.
Každemu nam vyhovuje niečo ine a preto musime hladať 😉

adripat
27. júl 2012

@martinka1981 jasne suhlasim a mozno ste vy zrovna tiez mali len smolu, ale napriek tomu si myslim ze pediater je od toho pediater ze jednoducho sa tomu niekedy neda vyhnut a treba dietatu spravit aj krvny obraz alebo ine testy, a ked kvoli tomu musim ist do univerzitnej nemocnice a cakat tam na pohotovosti s inymi chorymi detmi dve hodiny tak to sa mi nezda celkom ok. Nedajboze musiet ist este na kontrolny odber atd. Najlepsie na tom bolo ze v nemocnici jej brala krv uplne mladucka lekarka ktora nemohla mat este vela praxe a bolo to uplne v pohode na prvykrat, mala si ani nic nevsimla. A vsetky ostatne odbery potom ( je to uz dva roky co chodime na kontroly) a nebolo ich malo boli uplne v pohode aj pre malu.

martinka1981
autor
27. júl 2012

@adripat no smola to bola riadna 😖 ale čo už.Viac som tam nešla.
Ja ťa chapem tiež by sa mi nechcelo behať hore dole len kvoli odberom.My sme to mali našťastie len cez chodbu,ale trepať sa niekolko km ,nič moc.
Dufam že moja malá si tie odbery nepamäta 😔

ellysa
28. júl 2012

ahojte babuľky, chcem sa spýtať, tie, čo muži nepracujú v AT a tu len bývate, vybavovali ste si prídavky? Aké sú podmienky? A nie je problém?Pýtam sa pre kamarátku, napíšte mi prosím aj do IP 😉 , ďakujeeeeeeem

catalina30
28. júl 2012

@anduska1111 ahoj ja mam predbezne termin okolo 20 septembra a isto budem rodit v Hainburgu. Boli sme vcera na tom ich dni otvorenych dveri v porodnici, a ak som dovtedy vahala tak teraz som 100% presvedcena ze Hainburg 🙂

anduska1111
28. júl 2012

@yanus ahoj,myslim si ze prenasat budem pretoze je to moje prve babo 🙂 tak uvidime,urcite by osm sa potesila ak by tam bola nejaka Slovenka..ty tiez cakas prve babo?

anduska1111
28. júl 2012

@catalina30 Ahoj,ja sa chystam na otvorenie dveri buduci mesiac,je to vzdy posledny piatok v mesiaci vsak? o kolkej to zacina?takze si bola nadsena z Hainburgu? Vela zien si Hainburg vychvaluje tak snad budeme spokojne 🙂

yanus
29. júl 2012

@anduska1111 No pre mne je to uz po druhy krat ;). Tak sa nechajme prekvapit 😎

yanus
29. júl 2012

@ellysa ip 😝

yanus
29. júl 2012

@adripat Co sa tyka odberu krvicky 🙂 tak to nie je prvy ani posledny doktor, ktory v tom prax nema. Kedysi som ako dieta chodila na odber 6-7 krat denne. Ver tomu, ze najlepsie odberali vzdy mladucke jemnucke sestricky 🙂. Co sa tykalo vrchnych sestier a doktorov, tak povacsine des a hruza. Lepsie ze povedal, ze sa na to neciti, akoby mal dietatu nieco spravit. Ved ste kludne mohli ist do nemocnice v Hainburgu, tam krasne odberaju krv sestricky na labor a nebol by problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre