Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

evka18
1. jún 2013

@zelovocka
ahojky no ako dopadla prehliadka ? my sme to nestihli :( ale ked to býva každý mesiac, tak raz tam určite pojdeme, možno nabudúci 🙂

zelovocka
1. jún 2013

@evka18 ahoj, v pohode, ale všetko bolo len po nemecky, mm mi prekladal aspoň časť. dali nám papiere s kontaktom, kde si môžeš dohodnúť osobnú schôdzku s PA, a to už do mailu napíšeme, aby nám pridelili niekoho english-speaking 🙂
inak bol tam strašný nátresk, sami nechápali, že koľko veľa ľudí došlo. od 11.30 takmer hodinu trvala prednáška anesteziológa o epiduráli, takže ak to máš naštudované z netu a/alebo ťa to nezaujíma, ani tam nechoď 😉 12.30 začína prehliadka pôrodných sál, detského odd., "školiacej" izby pre mamičky (tam ťa učia, ako kúpať, obliekať atď. 🙂 )
sympatická čistá útulná nemocnica s milým a ochotným personálom 🙂

katavinka
1. jún 2013

@raa2 ani také veci ako popôrodnícke nohavičky a pod. netreba?

kvietok_
1. jún 2013

ahojte prosim vas mate niekto kontakt na porodnu asistentku evu v hainburgu dakujem

raa2
3. jún 2013

@katavinka nie, onimi dali vsetko, i ked ja som tie ich gatky mala asi iba prvy den po porode, lebo som rodila cisarakym. Potom som si uz svoje dala. Vsetko daju, od vloziek az po plienky pre babatko.

martinka117
4. jún 2013

ahojte baby 🙂 ja tiez uvazujem o porode v rakusku, budeme teraz byvat v kittsse ale oficialne tam este nebudem mat trvaly pobyt :( takze sa tiez rozhodujem co a ako a moc sa mi na to slovensko ist nechce..zaujima ma kolko je prosim vas ta cena v Hainburgu?? a hlavne by mi tiez pomohlo ak je tam slovensky hovoriaci personal 😀 a co k tomu treba vybavit?? iba pridete s peniazkami ??

luckalucka83
4. jún 2013

@martinka117
Ked si tam das trvaly pobyt, vies si cez formular zo slov. poistovne vybavit rakusku karticku poistenca a rodit v Hainburgu mozes zadarmo - to uz si poistovne medzi sebou vybavia 🙂

kiki68
4. jún 2013

hlavne ked sa nieco stane s dietatkom,ze potrebuje ist na AKH do Viedne,lebo oni ho do BA nebudu davat,tak keby nemate rakuske poistenie,tak by mohli tie financie pekne narast. Ked sa da,treba si vybavit tieto veci a mozete rodit zadarmo a nemusite sa bat,ze ked bude cosi treba,tak sa bude doplacat. Inak meldenzettel sme my vybavovali vo Viedni prakticky hned,o nejake 3 dni, po mesiaci ci ako sme isli na dalsi magistrat,kde uz udelili trvaly pobyt. Predpokladam,ze Kittsee ci Hainburg budu legislativne fungovat podobne na urade 🙂 Keby byvam v Kittsee tak asi idem rodit do hainburgu,lebo je to velmi blizko a vraj je to tam super.

martinka117
5. jún 2013

Dakujem baby len obavam sa ze ten trvaly pobyt este mat nebudeme lebo to budeme byvat u znamych takze 😒 a co myslite ked sa aj nieco stane narok.na osetrenie mame cez europsku karticku a ked tak bratislava je blizko

lauraa
5. jún 2013

@martinka117 ale do bratislavy neprevazaju, len zeby si sadla sama do auta a previezla sa do Ba...... Hainburg nema detske ani kojenecke oddelenie a keby nieco s babätkom bolo tak ho prevezu na AKH do viedne a ty zostanes v hainburgu....cez karticku mas narok na zakladne osetrenie ale nie na liecenie.... inak pokial vas znamy prihlasia na tr. pobyt mali by vam dat e card bez problemov....na trvaly pobyt sa musite prihlasit do 3 dni od nastahovania...inak vam, alebo vasim znamym hrozi pokuta ....

katavinka
10. jún 2013

Kočky, keď budem s drobčekom chodiť k slov. pediatričke, je nutné, aby mi tie vyšetrenia zapisovala do tej tehotenskej knižky žltej (rakúskej) že sme ich absolvovali? Vraj je to treba, ak žiadaš o rodinné dávky či rodičák v AT.

lauraa
10. jún 2013

@katavinka tam su predpisane kontroly tak by bolo dobre aby ti pediatricka potvrdila v MKP, rovnako je tam ockovaci preukaz... ale inak staci na FA a Ggk aj okopirovana zdr. karta dietata zo Slovenska.....

katavinka
10. jún 2013

@lauraa ďakujem, určite si to dám, teda sa pokúsim, len aby s tým nemala problém 😕 A čo vlastne musím ako prvé poslať do poisťovne po pôrode? Iba rodný list dieťaťa? Vôbec sa neteším na tieto papierovačky 😒

lauraa
10. jún 2013

@katavinka ak budes rodit v at tak ti automaticky vystavia papier pre GKK...ak nie tak posles prelozeny slov. rodny list a potrvdenie ako si rodila( prirodzene alebo cisarsky)

katavinka
10. jún 2013

@lauraa nič iné? ďakujem moc

lauraa
11. jún 2013

@katavinka potom si musis dat ziadost o KGB,ziadost o rodinne pridavky a pod.

katavinka
11. jún 2013

@lauraa KGB je čo??

lauraa
11. jún 2013

@katavinka rakusky rodicovsky prispevok....

mattonisdr
12. jún 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, ak bývam na Slovensku a chcela by som rodiť v Hainburgu v Rakúsku, ako je to s financiami - preplatí to poisťovňa, alebo si to musím hradiť sama? Ak sama, koľko ma to cca bude stáť? Ďakujem za odpovede. A koľko stojí prítomnosť duly pri pôrode?

mattonisdr
12. jún 2013

@dulkagabulka Gabika, toto som čítala na tvojej stránke na FB, práve preto som hľadala nejakú diskusiu o pôrodnici v Hainburgu, aby som sa dozvedela viac a zaujíma ma hlavne finančná stránka. Pozerala som aj na duly.sk, ale nikde sa nepíše nejaká konkrétna suma za sprevádzanie pri pôrode. Viem, že to nie je hlavné, ale dosť dôležité, ak má človek obmedzené finančné prostriedky. Ďakujem.

dulkagabulka
12. jún 2013

@mattonisdr
mam cennik z pôrodnice v Hainburgu, v ktorom sa ani divá svina nevyzna- ale poslem ti ho, napíš mi na dulkagabulka@gmail.com

katavinka
12. jún 2013

@lauraa no mám v tom jasno 🙂 Ty si mala aj materskú z AT? Kedy by som mala dostať prvú od nástupu na MD?

Mňa by zas zaujímalo, či môže byť otec pri pôrode a čo sa za to platí. Takisto koľko sa pripláca za samostatnú izbu.

martinka1981
autor
12. jún 2013

@mattonisdr je to tu vela krat spominane. Staci precitat par stran dozadu. Porod tam stoji cca 524€ na den /24h . V tom je zaratane vsetko. Ale treba mat neaku rezervu keby nieco. To clovek nikdy nevie. Poistovna porod nepreplaca. Max.preplati cast nakladov za ambulant.starostlivost do vysky co stoji ukon u nas. Ale je to smiesne minimum.

luckalucka83
14. jún 2013

@katavinka
Otec moze byt pri porode, alebo kamoska, alebo nejaka osoba, neplati sa za to nic, oni to tam beru ako samozrejmost, ze niekto bude s Tebou 🙂

any395
14. jún 2013

mamičky, máte možnosť rozdiskutovať prirodzený pôrod s licencovaným pôrodnými asistentkami ... pozývame do BB a do BA 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
https://www.facebook.com/pages/Pôrodná-asistenc...

any395
15. jún 2013

Žienky, nepoznáte náhodou slovenskú pôrodnú asistentku, ktorá pracuje v Hainburgu? Bola by som vám veľmi vďačná, ak by ste mi niektorá dala buď mailový, alebo telef.kontakt...rada by som s ňou prebrala služobné záležitosti...môžte písať aj do súkromnej pošty. vďaka 🙂

tinka1003
16. jún 2013

Ahojte dievcata, este som sa nestihla zacitat do temy, je tu toho vela popisaneho, preto sa vas rovno opytam. Zistila som, ze som tehotna a hladam gynekologa a porodnicu. Kedze sme sa prednedavnom prestahovali do Kittsee, kde mame aj trvaly pobyt, zvazujeme, ze by sme sli rodit do Hainburgu. Manzel je poisteny v AT, ja v CR. Myslite, ze by bolo mozne aby nam boli nejake naklady za porod preplatene z manzelovho poistenia? Je tam nejaky slovensky gynekolog ku ktoremu sa da chodit do poradne? Ake su rozdiely oproti SK porodniciam? Citam, ze porod stoji 524 eur na den, kolko dni sa ostava v porodnici? Zatial ma napada tolko. Dakujem.

lauraa
17. jún 2013

@tinka1003 pracujes este v CR? inak by si sa mohla pripojistit k manzelovi v at a potom by si vlatsne mala poistenie ....

kiki68
17. jún 2013

@tinka1003 nie,nie je to mozne,tiez zijem v AT, musis si dat rakusku poistovnu,alebo nejak popri manzelovi to osefovat,ale mozes mat len jednu poistku povinnu v EU,takze bud CZ alebo AT. Ked zijes v Kittsee,tak to mas do Hainburgu na skok,cize by som vsetko riesila tam a ked sa ches vyhnut vysokym poplatkom,tak sa prepoistit. Pokial samozrejme nemas nejake veci,ze by si musela bzt alebo chcela byt poistena v CZ. Tiez z toho pohladu,ze dieta budes mat v AT narodene a teda asi s nim budes po doktoroch an prehliadky chodit v AT niekde v okoli,tak tiez je lepsie aby si mala v AT poistku,lebo inak by z toho mali rakusaci pekny zmatok a nakoniec by si zbytocne platila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre