Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
5. júl 2014

@mahalo ahoj, robia hortest,odber krbi z paty na viacero chorob, utz klbikov,test, ci je telo dostatocne zasobovane kyslikom a babatko pozrie aj pediatet 🙂

luckalucka83
5. júl 2014

Ahojte kocky,pridavammoju druhu skusenost s porodom v Hainburgu: opat maximalna spokojnost,skvela starostlivost, personal, pristup, jednoducho vsetko. Porod som mala rychly, do vody, malu mi hned prilozili a nechali asi hodinu,az potom ju vzali na meranie a vazenie. Prijimala ma Jarmilsa, potom som vystihla Evu Bauer, obe neskutocne Hebammen, dodali taku istotu a energiu. Starostlivost po porode super, strava mnam, ani sa mi stale verit nechce, ze to moze vnemocnici takto fungovat a s takym krasnym ludskym pristupom 🙂

danjelca
5. júl 2014

Ahojte rodula ste niektora v hainburgu po cs??

martinka1981
autor
5. júl 2014

@luckalucka83 Lucka srdečne gratulujem k dcerke 🙂

luckalucka83
6. júl 2014

@martinka1981
Dakujem Mati 🙂

987654
8. júl 2014

Ahojte,silno premyslam nad porodom v Hainburgu ked uz mam taku moznost a chcem sa vas ci nahodou neviete ze ci budu akceptovat odporucanie pre cisarsky rez od slovesnkeho lekara,konkretne neurologa...chystam sa aj pozriet na oddelenie,docitala som sa ze kazdy posledny piatok v mesiaci sa tam da ist pozriet...

vevesh
8. júl 2014

@luckalucka83 luci,tak aj ja gratulujem k babatku 🙂 drzte sa... 😉

raa2
8. júl 2014

@987654 nepotrebujes nic od slovenskeho doktora, proste len povies ze by si chcela cisarak a oni ti ho naplanuju 🙂

raa2
8. júl 2014

@luckalucka83 gratulacia velika k babatko, porod bol aky?

987654
8. júl 2014

@raa2 takze v Hainburgu ked poviem ze chcem cisarsky tak mi ho spravia bez odporucania lekarky? 🙂
a teda starostlivost je tam aka?je tu hrozne vela stran a nechce sa mi to citat vsetko 🙂 skus len v skratke napisat ze aky je tam personal a ci sa tam oplati ist rodit 🙂 velmi pekne ti dakujem za odpoved ;)

mahalo
8. júl 2014

@luckalucka83 Dakujem za info a co sa tyka vysetrenia rodicky? Napr. usg maternice a pripadna kyretaz?

majka2491
9. júl 2014

@vivika79 ahoj,teším sa tomu,že som tu našla žienku s podobnými problemami,resp.otázkami a pod.situáciou v akej som ja...pracujem v Rakúsku,ale žijem na SK,tiež do práce pendlujem...ak by si čokolvek do budúcna potrebovala,možme sa nakontaktovat,myslím,že každá rada je velmi potrebná a nápomocná...ja som práve teraz v začiatku tehotenstva a tiež by som mala pár otázok...hlavne čo sa bude týkat materskej a podobných vecí....prajem všetko dobre!!!!

dhaarma
9. júl 2014

Ahojte kocky! 🙂 vdaka za tuto temu, urcite tu bolo dost popisane ale ozaj som prelistovala vela stran a stale nemam jasno v niektorych veciach. Velmi pekne vas prosim o zodpovedanie mojich otazok ktore by som chcela nejako skompletizovat.

Citam, ze na den je to okolo tych 580eu pre 3triedu. Je v tom naozaj zahrnuty kazdy ukon? Lebo uz som citala hocico ine a v tom clanku ktora tu jedna z vas prilozila su tiez rozne cifry ; http://www.cas.sk/clanok/271688/herecka-helena-...

Myslela som ze v tej sume za den je zahrnuta aj hospitalizacia aj ukony. Ale podla tych cien som zmatana. Je to tak, ze je to len nejaka suma a ak napriklad budem chciete napr. epiduralku/ pripadnelokalnu anestezu po siti/kyret atd., alebo sa bude robit akutny cisarsky rez tak sa cena bude navyssovat? Ak ano, co je teda v tej cene zahrnute? (som samoplatca)

Ako dlho trva hospitalizacia v Rakusku ked zena rodila prirodzene bez komplikacii? 3 alebo 4 dni?

Tiez mi nebolo z diskusie zrejme, ci vysetrenie rodicke (hmatova kontrola a sono maternice) sa tam vobec nerobi alebo sa nerobi pri ambulantnom porode? Ak sa robi pri dlhsom porode v kolki den? Chcela by som tam ostat dva, max tri dni..neviete mi poradit dokedy trvaju vsetky vysetrenia ktore tam babatku robia?

Baby budem vam velmi vdacna ked mi pomozete s infromaciami. Chcem ist aj na osobnu prehliadku do nemocnice, ale ta je az o mesiac a keby to napr. s tymi financiami vychadzalo viac ako som myslela tak na obhliadku ani nemusim chodit 😨

DAKUJEM 🙂

vivika79
9. júl 2014

@majka2491 ja uz som v 28tt takze ja uz vybavujem. Chodim po wgkk a finanzamte lebo na forach kazdy pise a tvrdi daco ine...tak sa drzkaj.

catalina30
10. júl 2014

@dhaarma Ahoj ta cena 580 v 3. triede je proste cena za den hospitalizacie v nemocnici (den od 0.00 do 24.00 cize ak by si prisla o 10 vecer za tie 2 hodiny do polnoci rataju uz taxu na cely den), su v tom zahrnute vsetky ukony ci uz prirodzeny porod alebo cisarsky, epidural atd, strava, noclah, proste vsetko. V 3. triede si na beznej izbe kde su 3 zeny (postele sa zmestia 4 na izbu ale tak plno tam asi este nemali, ja som rodila v septembri a to vraj bolo maximum porodov v tom roku a aj tak sme boli po 3 na izbach).
Ak by si si chcela platit 1. alebo 2. triedu vtedy sa navyse k dennej taxe priratavaju este ceny za lekarske ukony; ta vyssia trieda spociva v tom ze si na dvojke alebo jednotke izbe co mi pride ako hlupost aby si niekto platil len kvoli tomu aby bol san dalsie tisice navyse ;).
Bezny porod sa ostava 4 dni, ale v Rakusku mozes rodit aj ambulantne, alebo odist na reverz aj skor ako po 4 dnoch. Porod sekciou sa ostava 7 dni.
Tie vysetrenia co sa pytas - kazde rano lekar prehmatal brucho ako je zavinuta maternica, a sono maternice sa robilo pri prepustani z nemocnice. Neviem ci v slovenskych porodnicach vysetruju aj odspodu, ale taka masiarcina sa tu nastastie nerobi po porode ;). Pri ambulantnom porode by si mala mat dohodnutu porodnu asistentnu, ktora by prichadzala domov tie 3 dni a robila kontrolu. Neviem ci to nie je aj podmienka nemocnice ze musis mat dohodnutu nejaku PA aby sa dalo rodit ambulantne... opravte ma ak sa v tomto mylim.
Kedy robili dcerke tie vysetrenia sa uz nepamatam... Pri ambulantnom porode by mali tie novorodenecke skriningy urobit aj v nasich porodniciach, ale je dobre si to dopredu overit ci ta ktora porodnica to robi... mari sa mi ze tu niekto spominal ze na Kramaroch ich odmietli...
Ja som bola tiez samoplatca, a akutny cisarsky - tych 7 dni nam dost navysili cenu za porod ale stalo to za to, aj keby som si mala brat uver tak znovu len tam.
Na obhliadku sa ist oplati, my sme tiez boli, sli sme nerozhodnuti ale po obhliadke sme vedeli ze rodit len v Rakusku 🙂.

catalina30
10. júl 2014

Rada by som sa spytala ci niekto vie - mozno tie co ste rodili uz viackrat v Hainburgu budete vediet - ci tie uradne preklady rodnych a sobasneho listu musia byt max. nejaky cas stare (napr. 3 mesiace ?), alebo mozem pouzit tie z r. 2012 co som pri prvom porode davala?

dhaarma
10. júl 2014

@catalina30 dakujem ti velmi pekne s tymi poplatkami ze je tam zahrnute vsetko si ma velmi potesila 🙂 pojdem teda na obhliadku a dopytam sa osobne, dakujem! 😉 Predcasny odchod po tych 2/3 dnoch by sa teda neratal ako ambulantny porod, ci? Viem ze tam 4 dni urcite neostanem, no rada by som sa vyhla tym stretnutiam s PA doma 😝

catalina30
11. júl 2014

@dhaarma Ambulantny pôrod je keď odides v ten deň. To si presne radšej over priamo u nich ako je to s odchodom po 2_3 dňoch a návštevami PA, na tej obhliadke.

luckalucka83
11. júl 2014

@vevesh
Dakujem Veronika 🙂

luckalucka83
11. júl 2014

@raa2
Radka dakujem 🙂 Porod bol bleskovy, ani nie 2 hodiny, do vody, bez nejakych extra velkych bolesti, bez sitia, natrhnutia, uplne krasny zazitok v porovnani s prvym nekonecnym a bolestivym porodom 🙂

luckalucka83
11. júl 2014

@mahalo
Tak to Ti naozaj neviem povedat, mne nerobili pri prepustani nic, po prvom porode pri prepustani som mala este prehliadku v nemocnici - od spodu, ale o preto, lebo ma vela sili, tak to popozerali ale teraz nic, kedze nemali co kontrolovat 🙂 Kocke, kora bola po cs so mnou na izbe, tej robili pri prepustani utz. ale inak neviem

luckalucka83
11. júl 2014

@catalina30
Mozes dolozit aj stary preklad, ja som davala teraz preklady z roku 2011 a v pohode

lverffy
11. júl 2014

@dhaarma ahoj kamoska rodila cisarakom v hainburgu a na reverz sa vypytala po 4roch dnoch - nerobili problemy. Co sa tyka tej PA pri ambulatnom porode tak to ti mozno presne bude vediet povedat @dulkagabulka - jej dcera tam nedavno porodila ambulatne, paaa

jankapare
11. júl 2014

ahojte, nahodou nejaka dobra dusa, ktora by mi poslala kontakt na Evu Bauer do IP 🙂 Najlepsie email. Velka vdaka 🙂

catalina30
11. júl 2014

@luckalucka83 Ďakujem za odpoveď 🙂.

majka2491
11. júl 2014

@vivika79 všimla som si,že sú to rozne reakcie,názory,tipy,skúsenosti,ale aj tak je určite lepšie vediet aspon akým smerom sa pohnút....teším sa s tebou..a to naozaj je potrebné niečo vybavovat tak vopred?brrr,sa toho bojím,ja som myslela,že až tesne pred narodením dietatka...je mi jasné,že niečo je možné vybavit aj vopred,ale ako sa pohnut...myslím,že si spravila najlepšie...lepšie je ist osobne sa pýtat...či si mala niejaky typ?

katheriny
12. júl 2014

@catalina30 ja som si za izbu priplatila a povazujem to za najlepsiu investiciu v zivote. Mala som sama izbu pre 2, cize moj manzel bol so mnou kedy chcel, aj v noci. Taktiez na izbe nebolo ziadne ine dieta okrem nasho, cize sa nebudili navzajom. Na samostatnu izbu nedam dopustit.

eniii
12. júl 2014

@luckalucka83 Lucka velmi velmi blahozelam k dcerke 🙂 citam ze super porod tento druhy tak to je parada 🙂 ako si uzivate chvile vo stvorici, urcite to je krasne 😉

Baby viete mi prosim poradit, budem urcite zase v Hainburgu rodit, len by som potrebovala vediet kedy presne sa tam mam hlasit lebo tentokrat chodim uz len na SK gynekologovi a pri prvom som chodila ku koncu aj v AT plus som mala dohodnutu Hebamme ale teraz to bude bez toho a vobec uz neviem kedy co bolo treba.
Plus este dalsia vec, kvoli pridavkom AT mi urcite staci ked dolozim Krankenkasse potvrdenia o navsteve gynekologa z SK ?

vivika79
13. júl 2014

@majka2491 ako myslis tak vopred? Treba oznamit cim skor ze si tehu,aj zamestnavatlovi aj wgkk aby si bola chranena. A najneskor 3mes pred predpokladanym porodom musis poslat papiere do wgkk, oni ti napisu co vsetko od teba potruju. Ale je najlepsie podla mna zajst osobne, kedze ja osobne som posielala 2x a sla som aj osobne ci maju vsetko, a chybal im termin porodu... jasne, aby mohli vymyslat... tak som im dala tehu knizku ze este kolko x im to mam poslat ze nech si to tam konecne zaznacia...tak vraj uz maju vsetko a nic im nechyba. Tak aj dufam... potom ked sa maly narodi mozem zas behat a vybavovat KGB a na finanzamt differenzauszahlung... ja to radsej riesim sama labo som uz neraz dostala nepravdive informacie a radsej si to preverim ako daco prepasnut. Je to ale na zvazenie kazdej maminky. Drz sa🙂

kiki68
13. júl 2014

@987654 V Rakusku hocikde musia spravis cs bez odporucania lekara. Zena si tu ma pravo volit sposob akym dieta privedie na svet, pokial to samozrejem este nevyzaduju zavazne zdravotne komplikacie.
Samozrejme,ak nemas rakusku poistovnu,tak treba si pripravit viac financii a vopred si veci dohodnut. Neviem cim to bude,ze v AT maju dost malo cs, ci to bude prave tou moznostou volby a teda mensi strach to horko tazko vybavovat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre